mężczyzna

 • Wspaniały mężczyzna na każdy miesiąc

  Wspaniały mężczyzna na każdy miesiąc

  Gdybym miała stworzyć kalendarz marzeń z prawdziwymi dżentelmenami, to nie byłby wypełniony wyłącznie przystojniakami. Tym, co mnie przede wszystkim kręci u mężczyzny jest inteligencja i osobowość. Uwaga, przede wszystkim, ale nie tylko.

  Magda Acer
 • Idealny mężczyzna? Na szczęście nie istnieje

  Idealny mężczyzna? Na szczęście nie istnieje

  Umiejętność składania mebli testem na idealnego mężczyznę? W sumie dlaczego nie. Jeśli nie radzi sobie z komodą, to jak poradzi sobie z poważniejszym problem. No właśnie, czym kierujemy się wybierając partnera? I czy potrafimy rozpoznać życiową ciapę?

  Magda Acer
 • Chcesz mieć idealnego mężczyznę? To go sobie urodź i wychowaj!

  Chcesz mieć idealnego mężczyznę? To go sobie urodź i wychowaj!

  Takie hasło wpadło mi w oko dawno, dawno temu, w odległej, bezdzietnej galaktyce. Uśmiechnęłam się do niego ironicznie, cedząc w myślach: no też coś, bzduhhra! Kiedy przyszedł na świat mój syn, uśmiechnęłam się do tego hasła po dwakroć: z ironią i z politowaniem. Czas jednak pokazał, że to wcale nie takie głupstwo.

  Dominika
 • Drogi mężczyzno, czy naprawdę tak bardzo lubisz gonić króliczka?

  Drogi mężczyzno, czy naprawdę tak bardzo lubisz gonić króliczka?

  Czy się boję? No, może troszeczkę. Widzę wszak, co tu, na Fochu, wywołują ostatnio tematy damsko-męskie (*nuci na znaną melodię* "Juuż mi niosą drewno na sto-os").  Czy to z powodu tej łatwej chwytliwości zahaczam zębem poniższy temat? A skąd. Moje motywy są dużo brudniejsze - zwykła, babska ciekawość. No bo jak to właściwie jest ?

  Aleksandra
 • Kiedy mężczyzna chce odejść, czyli historia, która mnie nieco zaskoczyła
 • Lista męskich przebojów - siedem przywar głównych

  Lista męskich przebojów - siedem przywar głównych

  Mężczyźni są wspaniali - nikt nie neguje tej tezy. Każda płeć ma jednak cechy, które występują dosyć powszechnie i bywają irytujące. Nawet model idealny może mieć rysy. Akceptujemy je, ale na boku, możemy się z nich pośmiać!

  ola długołęcka
 • Najseksowniejsze sporty

  Najseksowniejsze sporty

  Kobiety podziwiają wspinaczy. Badania przeprowadzone na brytyjskim uniwersytecie wykazały, że zdaniem płci pięknej wspinaczka skałkowa jest najseksowniejszym sportem.

  kk
 • Seksualne przykazania dla kobiet

  Seksualne przykazania dla kobiet

  Miałam wtedy chyba z 16 lat. Poszłam na spacer z kolegą, uwodziłam go, pocałowałam, on nie miał nic przeciw. Po pół godzinie obściskiwania ja zaczęłam mieć dość. Ale bałam się powiedzieć mu: koniec, wracamy do domu. Czułam, że nawet jeżeli ja już nie chcę, to nie mogę tego przerwać, bo przecież sama zaczęłam. Chociaż nikt mi tego nigdy nie powiedział, to już wtedy wiedziałam, że ?facetom się nie odmawia?.

  Voca Ilnicka
 • Partnerstwo. A co to takiego?

  Coraz częściej mówimy o partnerstwie, dążymy do związków opartych o sprawiedliwy podział ról. Tymczasem w Polsce nadal dominuje typowy model funkcjonowania rodziny i opiera się na podwójnym obciążeniu kobiet obowiązkami rodzinnymi i zawodowymi. Jakie są tego konsekwencje?

  opr. joanna biszewska
 • Kim są transwestyci?

  Kim są transwestyci?

  Kim są transwestyci? Są trochę nami - kobietami. A przynajmniej bardzo starają się czasem kobietami być. Bo cenią kobiecość, pragną kobiecości, nawet - ubóstwiają kobiety. Wszystko, co kobiece, jest dla nich piękne i ponętne - począwszy od mówienia o sobie w rodzaju żeńskim, a skończywszy na chodzeniu w nieznośnie niewygodnych i wysokich szpilkach.

  Voca Ilnicka
 • Faceci z klasą

  Faceci z klasą

  Nie eksperymentują, bo wiedzą, że chłodna elegancja to największy atut. Bez względu na to, ile mają lat nigdy nie brakuje im klasy. Poznaj nasze typy!

  kk
 • Kto powinien płacić za kolację na pierwszej randce? On, ona, razem?
 • Noworoczne postanowienie: naucz się mówić nie!

  Noworoczne postanowienie: naucz się mówić nie!

  Jim Camp to amerykański psycholog i autor książki "NO: The Only Negotiating Strategy You Need for Work and Home". Camp uważa, że kobiety, a szczególnie singielki, nie potrafią odmawiać, a słowo "nie" najtrudniej przechodzi im przez gardło. Jak mówić "nie" i nie czuć z tego powodu wyrzutów sumienia?

  jolbi
 • Najseksowniejsi według magazynu People

  Najseksowniejsi według magazynu People

  Co roku magazyn People wydaje swój specjalny numer -  Sexiest Man Alive. Pierwszy numer z rankingiem najseksowniejszych mężczyzn świata ukazał się w 1985 roku, a jego zwycięzcą był Mel Gibson. Przedstawiamy pierwszą dziesiątkę roku 2010!

   

  karlaka
 • Co twój mężczyzna nosi w kosmetyczce?

  Co twój mężczyzna nosi w kosmetyczce?

  Panowie już nie ukrywają tego, że od czasu do czasu sięgają po krem pod oczy czy samoopalacz. Brytyjskie badania zdradzają jeszcze jeden sekret panów. Co siódmy z nich maluje się przed wielkim wyjściem. Czy metroseksualizm odbiera panom męskość?

  Jolbi
 • Policz mi to misiu! Kiedy warto udawać małą kobietkę, a kiedy niekoniecznie?

  Policz mi to misiu! Kiedy warto udawać małą kobietkę, a kiedy niekoniecznie?

  Słodka i roztrzepana dziewczyna, którą grała Marilyn Monroe w "Słomianym wdowcu". Zabawna i beztroska Holly Golightly ze "Śniadania u Tiffanego". Obie przyciągały i intrygowały mężczyzn, którym wydawało się, że muszą się tymi kobietami zaopiekować. Ile w tej delikatności było prawdy, a ile wyrachowania?

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Im mniej on wie, tym bardziej go intrygujemy: prawda czy stereotyp?

  Im mniej on wie, tym bardziej go intrygujemy: prawda czy stereotyp?

  Wizja romantycznej miłości i związku, gdy oboje znają swoje dusze na wylot i nie mają przed sobą żadnych tajemnic jest na pewno kusząca, zwłaszcza, gdy jesteśmy nastolatkami. Jednak życie i prawdziwe związki nieco weryfikują marzenia.

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Poród razem - za i przeciw

  Porody rodzinne są modne, to wiemy na pewno. Nowoczesny ojciec w czasie ciąży mówi ?jesteśmy w ciąży?, chodzi na zajęcia szkoły rodzenia, na brzuszku partnerki maluje buzie, a po porodzie przecina pępowinę.

  Aleksandra Kujałowicz
 • Co do diabła on sobie myśli!

  Co do diabła on sobie myśli!

  Mężczyźni podobno są prości w obsłudze, a mimo to od setek lat nie znajdujemy odpowiedzi na pytanie: Co on sobie naprawdę myśli? I niezależnie od wieku czy pochodzenia wciąż popełniamy te same błędy, szczególnie w tematach randek i związków. Co możemy zrobić, aby ich uniknąć? Posłuchać mężczyzn!

  Jolbi
 • Być mężczyzną w XXI wieku

  Macho czy metroseksualny, żyjący pod presją czy wieczny chłopiec bez zobowiązań. Łajdak czy ofiara? Jaki jest współczesny mężczyzna? Jak sobie radzi? Co chce osiągnąć i jak do tego dąży?

  Oprac. Małgorzata Szamocka na podstawie badania Discovery Channel ?Species: Praktyczny przewodnik po świecie młodych mężczyzn?
 • Od oświadczyn do zaręczyn

  Maj, miesiąc zakochanych, sprzyja pełnym romantyzmu chwilom. Ale ich oprawę trzeba zorganizować z głową i w dobrym tonie. Bo jak powiadają niektórzy, jaki pierwszy krok we wspólne życie, taka cała przyszłość...

  Agnieszka Morawska
 • To nie oziębłość, to nie impotencja

  Kobietom najczęściej doskwiera brak podniecenia - jest zbyt małe lub żadne, mimo działań partnera - lub brak zadowolenia, często utożsamiany z brakiem orgazmu. U mężczyzn chodzi o kłopoty ze wzwodem: jest niepełny albo go wcale nie ma

  Anna Dodziuk
 • Andropauza - czas zmian na lepsze

  Kiedy kobieta po czterdziestce ma huśtawkę nastrojów, mówi się: "klimakterium!" Nie współczująco, lecz ironicznie. A jak to jest u mężczyzn? Czy też przeżywają okres przekwitania? Specjaliści twierdzą, że tak i zwą go andropauzą. Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Klajsem, psychoterapeutą, dyrektorem Instytutu Ericksonowskiego.

  Rozmawiała Irena Stanisławska
 • Wracamy do siebie po operacji

  Kobieta po usunięciu macicy, jajników, a zwłaszcza piersi czuje się często tak, jakby była wybrakowana jako partnerka seksualna. Z kolei mężczyzna zwykle nie wie, jak powinien postępować w tej sytuacji. Obydwoje cierpią, są zdezorientowani, trudno im się porozumieć.

 • Przemoc w związku. Czy to się da przewidzieć?

  Najczęstszy scenariusz jest taki: on domaga się od niej takich zachowań, na które ona w ogóle nie ma ochoty,ale ulega, ponieważ chce z nim być i boi się jego odejścia

  Anna Dodziuk
 • Brak orgazmu to nie zaburzenie

  Subiektywne poczucie przyjemności z kontaktu cielesnego, dodatni bilans w ocenie swego życia seksualnego u obojga partnerów - to decyduje, że mimo braku orgazmu nie ma sensu mówić o zaburzeniu.

  Wiesław Sokoluk
 • Miłosne związki maja z wrześniem

  W książce "Tao miłości i seksu" jej autor Jolan Czang poświęca cały rozdział współżyciu par znacznie różniących się wiekiem.

  Za Jolan Chang, "Tao miłości i seksu" Anna Dodziuk
 • Czy łóżko może nas pogodzić?

  Ludziom, którzy trochę wcześniej ranili się i odpychali, trudno zmienić się w czarujących kochanków

  Wiesław Sokoluk
 • Romans z żonatym mężczyzną

  To trudny związek bez perspektyw na trwałość i wspólną przyszłość. A jednak wiele kobiet decyduje się na taki "trójkąt", na układ nie dający im poczucia bezpieczeństwa. Dlaczego? Rozmawiamy z Krzysztofem Klajsem, dyrektorem Polskiego Instytutu Ericksonowskiego

  Rozmawiała Irena A. Stanisławska
 • Apetyt na seks

  Badania przeprowadzone niedawno wśród mężczyzn wykazały, że przeciętny facet myśli o seksie średnio sześć razy na godzinę. Mężczyźni na taki wynik badań reagują oburzeniem: "Jak to? Tylko sześć?!".

  Maja Zawistowska, Ewa Żeromska
Więcej o:

mężczyzna

 • Sennik: mężczyzna

  Sennik: mężczyzna Sny o mężczyźnie można interpretować bardzo różnorodnie. Wszystko zależy od tego, czy jesteś kobieta czy mężczyzną, czy znasz tego, który pojawia się w Twoich snach, czy jest to może ktoś całkiem obcy. Jeżeli jesteś kobietą i we śnie widzisz bardzo atrakcyjnego mężczyznę, oznacza

 • SPA dla mężczyzn

  Na szczęście sposób myślenia i odczuwania się zmienia, następują zmiany postaw i stylu życia. Mężczyznom, tak samo jak kobietom, zaczyna zależeć na własnym wyglądzie. Zaczynają być bardziej świadomi, coraz więcej wiedzą o możliwościach zadbania o siebie, o piękny, młody wygląd. Troska o wizerunek

 • Mężczyźni estrady

  nim nie sądzić (wszystko kwestia gustu) od jakiegoś czasu uważany jest za jednego z najseksowniejszych mężczyzn estrady. Jak prezentuje się Justin? Trzeba przyznać, że bardzo dobrze. Przede wszystkim nie boi się łączyć luźnego stylu z wyrafinowaną elegancją. Dlatego właśnie coraz częściej można zobaczyć go w

 • Iwona Pavlović - mężczyzna musi być mężczyzną! Wideo

  coraz bardziej przypominają damskie. Pavlović podkreśla, że czasami kiedy idzie mężczyzna z kobietą, trudno jest ropoznać kto jest kim. Iwona uważa, że należy skończyć z ujednoliceniem ubrań męskich i damskich tak, aby mężczyzna był mężczyzną, a kobieta kobietą. Zobacz wypowiedź Iwony Pavlović o modzie męskiej:

 • Łazienka dla mężczyzny

  Łazienka jest miejscem, z którego korzystają wszyscy domownicy. Najczęściej to właśnie kobiety decydują jak będzie wyglądać to miejsce. Wtedy pojawiają się pastelowe, kobiece kolory, dekory w kwiaty, świece, dekoracyjne dodatki. Większość mężczyzn nie przepada za takimi rozwiązaniami. Zdecydowanie

 • Mężczyzna dobrze ubrany

  Jakie są obecnie trendy w modzie dla panów, co mężczyźni lubią nosić i czego szukają najczęściej w sklepach? Preferują sklepy stacjonarne, wielkie centra handlowe, małe butiki, czy może raczej wolą kupować koszule i garnitury przez Internet? Czym różni się zachowanie mężczyzny na zakupach

 • Mężczyzna jesienną porą...

  Na pierwszy rzut oka, wydawać by się mogło, że propozycje dla mężczyzn na jesień i zimę są nudne, ponure i bez finezji. Nic bardziej mylnego. Owszem dominują kolory ciemne: brąz, czerń i szarości. Jest też niezastąpiona klasyczna biel. Jednak projektanci tacy jak John Galliano, czy Junya Watanabe

 • Mężczyzna w ciąży. WIDEO

  Thomas Beatie to pierwszy na świecie mężczyzna, który urodził dziecko, a raczej trójkę dzieci. Beatie pochodzi z Arizony i kiedyś był kobietą. Jak donosi dailymail.co.uk, Thomas przeszedł terapię hormonalną, mastektomię, został oficjalnie zarejestrowany jako mężczyzna. Thomas postanowił zachować