NFZ
-
Henryka Krzywonos-Strycharska pokazała rachunek za "bezpłatne leki". "Proszę fakturę wysłać tym kłamcom z PiS"
, Opozycjonistka z czasów PRL Henryka Krzywonos-Strycharska opublikowała na Facebooku zdjęcie rachunku za leki, które - zgodnie z nową ustawą PiS - mają jej przysługiwać za darmo. Musiała zapłacić za nie ponad 300 złotych. To nie pierwszy taki przypadek. "One są bezpłatne tylko w narracji polityków rządzącej partii..." - komentują internauci.
-
Sanatorium bez kolejek i opłat? Spełnij te warunki, a ZUS opłaci pobyt
Jeśli chcesz skorzystać z turnusu rehabilitacyjnego w sanatorium, nie musisz czekać latami na wolne miejsce w kolejce. Wystarczy, że spełnisz warunki i złożysz wniosek, a udasz się na pobyt po kilku tygodniach. O taki przywilej mogą ubiegać się tylko niektórzy, a do tego nie zapłacą za sanatorium ani grosza.
-
Opieka paliatywna w domu. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z NFZ? Potrzebne nie tylko skierowanie
Gdy bliska nam osoba wymaga opieki paliatywnej, możemy ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na czym polega opieka paliatywna w domu i jak można wnioskować o dofinansowanie? Podpowiadamy.
-
To pewne! Od 1 lipca zmiany w przychodniach POZ. Co zmieni się dla pacjentów?
Od 1 lipca w życie wejdą zmiany wpływające na przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Choć dotyczą one przede wszystkim kwestii finansowania leczenia określonych chorób przewlekłych, wprowadzają też istotne nowości dla pacjentów. Jakie? Ci chorujący mogą liczyć na spore ułatwienie.
-
Zrobiła operację plastyczną na NFZ. "Zasugerował mi to lekarz"
Operacje zmniejszenia biustu w świadomości wielu osób uchodzą za fanaberię. Z pewnością więc niejedną z nich zdziwi fakt, że taki zabieg można wykonać za darmo na NFZ. Swoją historią podzieliła się pani Anna.
-
Szpital, w którym pracuje Mama Ginekolog, zapłaci 25 tys. zł kary. Lekarka: "Zapłacę"
Mama Ginekolog czyli Nicole Sochacki-Wójcicka znów ma problemy. Po kontroli NFZ w szpitalu, w którym pracuje lekarka, wyszły na jaw kolejne nieprawidłowości. Placówka będzie musiała za to słono zapłacić.
-
Mama Ginekolog przyjmowała koleżanki poza kolejką na NFZ. "To jest po prostu niedopuszczalne"
Mama Ginekolog w relacji na Instagramie przyznała, że po godzinach pracy przyjmuje swoje koleżanki i członków rodziny poza kolejką. Robi to w ramach swojej praktyki na NFZ. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy inną lekarkę z doświadczeniem pracy w państwowej służbie zdrowia. - Nie wolno tego robić na sprzęcie państwowym - powiedziała internistka, która zgodziła się anonimowo wypowiedzieć. - Sprawa musi zostać zbadana - zapowiada z kolei rzeczniczka warszawskiej OIL.
-
To pewne! Od 1 stycznia zmiany w skierowaniach NFZ dla seniorów. Obejmą wybranych pacjentów
Seniorów, którzy w ramach NFZ zostali skierowani do sanatorium od 1 stycznia 2023, czekają zmiany. Skierowania nie będą bowiem wystawiane już w formie papierowej, a jedynie elektronicznej.
-
Marta wygrała walkę o oddech: To był koszmar, który chcę wymazać z pamięci
- Czułam się jak więzień we własnym domu, żyłam w lockdownie przez wiele lat. Kiedy po latach izolacji wybrałam się z koleżanką do galerii handlowej po buty, chciałam płacić za skarpetki do przymierzania, bo nie wiedziałam, że są za darmo - mówi Marta Chrzan, która wygrała walkę o oddech, odzyskała wolność i dzięki zwykłym ludziom doczekała refundacji leków przyczynowych na mukowiscydozę. Sprawdzamy, co słychać u najstarszej w Polsce pacjentki, zakwalifikowanej do programu refundacyjnego NFZ.
-
Skierowanie do sanatorium. Wyjaśniamy krok po kroku, jak zorganizować wyjazd do uzdrowiska
Wyjazd do sanatorium to znakomity sposób na poprawę samopoczucia i stanu zdrowia. Pobyt w ośrodku może być refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jakie warunki należy spełnić, aby zyskać skierowanie do sanatorium? Wszystkie niezbędne informacje podajemy poniżej.
-
Jak zrobić zapach do domu? Potrzebujesz tylko dwóch składników
-
Tych 8 rzeczy nie wolno nigdy mówić swojemu partnerowi. Brzmią znajomo?
-
Jeśli odpowiesz trzy razy tak, jesteś na prostej drodze do uzyskania pięknej skóryMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Zwroty za 13. i 14. emeryturę. Wypłaty ruszają niedługo
-
Jak zrobić ozdoby świąteczne? Wystarczą rolki po papierze toaletowym
- Naprawdę znasz kolędy czy tylko dośpiewujesz końcówki? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!
- Iwona Węgrowska o zmianach w życiu. Przeszła operację i fryzurę
- W Lidlu płaszcz idealny na śnieżne dni za grosze! To on zastąpi klasyczne kurtki. Podobne w Born2be i Medicine
- Pokazała sposób na zmianę kształtu nosa. Internauci nie mogą uwierzyć
- Golisz miejsca intymne? Nie dziw się, gdy dotknie cię ten problem. Eksperci ostrzegają
-
"Profilaktyka 40 plus". Zostały dwa miesiące na wykonanie darmowych badań
Rządowy program "Profilaktyka 40 plus" skierowany jest do wszystkich pacjentów powyżej 40 roku życia. Ma zachęcić Polaków do wykonywania badań profilaktycznych, ponieważ w pandemii pacjenci rzadko się na nie zgłaszają. Jakie badania obejmuje program 40 plus?
-
NFZ zwraca część kosztów poniesionych przy zakupie okularów korekcyjnych. Kwota może szokować
Jeśli nosisz okulary korekcyjne to z pewnością ucieszy cię informacja o dofinansowaniu. NFZ pokryje część ceny, którą zapłacisz za swoje okulary. Kwota dofinansowania nie dla wszystkich będzie jednak satysfakcjonująca. Sprawdź jak otrzymać pieniądze i ile możesz zyskać.
-
"Profilaktyka 40 plus" - wykaz placówek. Tylko niektóre placówki wykonują badania
"Profilaktyka 40 plus" - wykaz placówek. Przez pandemię COVID-19 Polacy rzadziej wykonują badania diagnostyczne pod kątem chorób cywilizacyjnych. W związku z tym rząd zdecydował o wprowadzeniu programu "Profilaktyka 40 plus", czyli darmowych badań, które mają ocenić czynniki ryzyka chorób lub wykryć objawy na wczesnym etapie. Jakie badania są przewidziane w programie? Gdzie można je zrobić?
-
Wniosek o EKUZ. Gdzie go złożyć? Czy wyrobienie karty jest bezpłatne?
Planujesz urlop za granicą? Zanim wyjedziesz do kraju członkowskiego Unii Europejskiej albo Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu warto wyrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Tzw. karta EKUZ to dokument potwierdzający prawo do korzystania ze świadczeń zdrowotnych na koszt NFZ. Jak złożyć wniosek o EKUZ?
-
"Gdy widziałam, że wyciąga kuferek, było mi słabo". Córka lekarki o tym, dlaczego popiera protest rezydentów
Post pani Agaty to poruszający gest poparcia dla młodych lekarzy domagających się godziwego wynagrodzenia. Kobieta do dziś pamięta, jak jej mama też wykańczała się na 30-godzinnych dyżurach, by utrzymać rodzinę.
-
"Najbliższy termin w przyszłym roku" i "bo dzidziuś usłyszy". Tak w Polsce odmawia się badań ciężarnym
Każda kobieta w ciąży ma prawo dostać się do lekarza bez kolejki. Mimo to wiele placówek go nie respektuje. Przykład? Historia pani Kai, która podzieliła się swoimi doświadczeniami, by zwiększyć świadomość obowiązujących w Polsce zasad.
-
Poszła po skierowanie na badania do ginekologa. Usłyszała: "Dać koledze, chłopakowi, niech pomaca raz na miesiąc"
Michalina ma dopiero 22 lata, ale zdążyła już "przerobić" w swoim życiu sześciu ginekologów. Wizyta u jednego z nich okazała się dla niej tak upokarzająca, że postanowiła zdać z niej relację na Facebooku. Wywołała tym duże oburzenie.