opieka

 • Czy dorosłe dzieci powinny wspierać rodziców finansowo? 'Ważne, żeby to był wybór'
 • Opiekuńcze znaki zodiaku, które nigdy cię nie opuszczą. Będą z tobą na dobre i na złe

  Opiekuńcze znaki zodiaku, które nigdy cię nie opuszczą. Będą z tobą na dobre i na złe

  Jednym ze sposobów na otoczenie się ludźmi, na których wiesz, że możesz liczyć w potrzebie, jest poznanie najbardziej opiekuńczych znaków zodiaku. Oczywiście nie można tworzyć przyjaźni i związków wyłącznie na podstawie astrologii, ale ta z pewnością da ci pewne pojęcie o tym, kto najprawdopodobniej będzie cię wspierał na dobre i na złe.

  WiCi
 • Świadczenie pielęgnacyjne 2022 od 1 stycznia nieznacznie wzrosło. 'To śmiech na sali'

  Świadczenie pielęgnacyjne 2022 od 1 stycznia nieznacznie wzrosło. "To śmiech na sali"

  Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą się ubiegać o tzw. świadczenie pielęgnacyjne 2022. Jego wysokość od 1 stycznia wzrosła, choć biorąc pod uwagę potrzeby dziecka z niepełnosprawnością, podwyżka ta jest znikoma. Nic więc dziwnego, że rodzice czują się tym faktem oburzeni. Pobieranie świadczenia jest bowiem jednoznaczne z rezygnacją przez nich z pracy.

  Aleksandra Pawłowska
 • Składka zdrowotna 2022 - ile będzie wynosiła? Sprawdź najnowsze informacje
 • Dziecko na gorąco, czyli o domowych metodach gotowania dzieci

  Dziecko na gorąco, czyli o domowych metodach gotowania dzieci

  Kochamy dzieci. Szczególnie te dobrze podgrzane, lub wręcz upieczone. Buracki żart, powiecie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę tragiczny wypadek, który miał miejsce ostatnio w Rybniku. I pewnie macie rację. Ale chciałam zwrócić uwagę na bardzo powszechny problem - przegrzewania naszych pociech.

  Marta Lewin
 • A dzidziusia położymy w kartonie - fińskie pomysły na becikowe

  A dzidziusia położymy w kartonie - fińskie pomysły na becikowe

  Ja z tym kartonem nie żartuję. Karton dla wielu fińskich dzieci jest pierwszym łóżeczkiem i bezpieczną przystanią. Co więcej nie jest to żadna nowa moda, tylko pomysł, który tamtejszy rząd wprowadził w życie w 1938 roku. I żeby była jasność - pudełko jest przede wszystkim opakowaniem na wszystko to, co fiński rząd uznał za niezbędne w pierwszych tygodniach życia nowo narodzonego obywatela.

  Dominika
Więcej o:

opieka