opieka

 • 'Mój mąż chce, żeby jego rodzice zamieszkali z nami. Są ciężko chorzy, ale ja nie chcę cierpieć razem z nimi'

  "Mój mąż chce, żeby jego rodzice zamieszkali z nami. Są ciężko chorzy, ale ja nie chcę cierpieć razem z nimi"

  - Piszę do was, bo muszę się wygadać. Sprawa jest dość delikatna, więc nawet nie mam komu tego powiedzieć. Przyjaciółka raczej nie zrozumie, bo sama jest typem matki Teresy, a z mężem nie chcę wchodzić w głębszą dyskusję. Obawiam się, że mogłoby to skończyć się rozwodem - napisała anonimowo jedna z naszych czytelniczek. Od jakiegoś czasu stoi przed trudną decyzją, która dotyczy jej znienawidzonych teściów. Mąż zastanawia się nad zapewnieniem im opieki, jednak osobą za to odpowiedzialną ma być autorka listu.

  Aleksandra Michalska
 • Zatrudniłam się jako opiekunka. 90-latka stała się moją najlepszą przyjaciółką

  Zatrudniłam się jako opiekunka. 90-latka stała się moją najlepszą przyjaciółką

  - Przeraża mnie to, że całe życie starała się zapewnić dzieciom edukację i życie na poziomie, a kiedy jej się to udało, zorientowała się, jaką cenę będzie musiała zapłacić. Ani jej córka, ani syn nie mają czasu, żeby zadzwonić i zapytać, jak się czuje. Nie odwiedzają jej, raz w tygodniu zamawiają zakupy do domu. Jeśli już uda im się znaleźć chwilę w grafiku, wpadają na godzinę i muszą już wracać, bo szef dzwoni, bo są umówieni, albo coś innego. Wymówek mają wiele - pisze w liście do redakcji Żaneta.

  Nadesłane do redakcji
 • Mam dość zajmowania się wnukami. Synowa ma mnie za darmową opiekunkę
 • Opieka paliatywna w domu. Jak złożyć wniosek o dofinansowanie z NFZ? Potrzebne nie tylko skierowanie
 • Czy dorosłe dzieci powinny wspierać rodziców finansowo? 'Ważne, żeby to był wybór'
 • Opiekuńcze znaki zodiaku, które nigdy cię nie opuszczą. Będą z tobą na dobre i na złe

  Opiekuńcze znaki zodiaku, które nigdy cię nie opuszczą. Będą z tobą na dobre i na złe

  Jednym ze sposobów na otoczenie się ludźmi, na których wiesz, że możesz liczyć w potrzebie, jest poznanie najbardziej opiekuńczych znaków zodiaku. Oczywiście nie można tworzyć przyjaźni i związków wyłącznie na podstawie astrologii, ale ta z pewnością da ci pewne pojęcie o tym, kto najprawdopodobniej będzie cię wspierał na dobre i na złe.

  WiCi
 • Świadczenie pielęgnacyjne 2022 od 1 stycznia nieznacznie wzrosło. 'To śmiech na sali'

  Świadczenie pielęgnacyjne 2022 od 1 stycznia nieznacznie wzrosło. "To śmiech na sali"

  Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą się ubiegać o tzw. świadczenie pielęgnacyjne 2022. Jego wysokość od 1 stycznia wzrosła, choć biorąc pod uwagę potrzeby dziecka z niepełnosprawnością, podwyżka ta jest znikoma. Nic więc dziwnego, że rodzice czują się tym faktem oburzeni. Pobieranie świadczenia jest bowiem jednoznaczne z rezygnacją przez nich z pracy.

  Aleksandra Pawłowska
 • Składka zdrowotna 2022 - ile będzie wynosiła? Sprawdź najnowsze informacje
 • Dziecko na gorąco, czyli o domowych metodach gotowania dzieci

  Dziecko na gorąco, czyli o domowych metodach gotowania dzieci

  Kochamy dzieci. Szczególnie te dobrze podgrzane, lub wręcz upieczone. Buracki żart, powiecie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę tragiczny wypadek, który miał miejsce ostatnio w Rybniku. I pewnie macie rację. Ale chciałam zwrócić uwagę na bardzo powszechny problem - przegrzewania naszych pociech.

  Marta Lewin
 • A dzidziusia położymy w kartonie - fińskie pomysły na becikowe

  A dzidziusia położymy w kartonie - fińskie pomysły na becikowe

  Ja z tym kartonem nie żartuję. Karton dla wielu fińskich dzieci jest pierwszym łóżeczkiem i bezpieczną przystanią. Co więcej nie jest to żadna nowa moda, tylko pomysł, który tamtejszy rząd wprowadził w życie w 1938 roku. I żeby była jasność - pudełko jest przede wszystkim opakowaniem na wszystko to, co fiński rząd uznał za niezbędne w pierwszych tygodniach życia nowo narodzonego obywatela.

  Dominika
Więcej o:

opieka