patodeweloperka

 • Niecałe 50 metrów i teściowie w pokoju obok. 'Kolejki do łazienki i walka o telewizor'
 • Mikrokawalerka ze Świdnicy stała się hitem TikToka. 'Jak w luksusowej celi'. Cena zwala z nóg
 • Mieszkanie o wielkości 2,5 metra? Poziomem niżej jest tylko klatka

  Mieszkanie o wielkości 2,5 metra? Poziomem niżej jest tylko klatka

  - "Przytulne" to często słowo-klucz. Jeżeli widzimy, że coś jest "przytulne", to powinniśmy tego za wszelką cenę unikać. Przytulność jest eleganckim określeniem na coś, co jest skrajnie małe - mówi dr Łukasz Drozda. Patodeweloperka w Polsce niestety ma się świetnie i nie jest zjawiskiem nowym.

  Joanna Zaremba
 • Mam 30 lat i muszę mieszkać z rodzicami. Musiałam wybrać: albo wynajem mieszkania, albo terapia

  Mam 30 lat i muszę mieszkać z rodzicami. Musiałam wybrać: albo wynajem mieszkania, albo terapia

  - To nie jest kwestia wyboru, bo co to za wybór: albo wydam całą swoją wypłatę na wynajem klitki wielkości kilkunastu metrów kwadratowych, albo przez kolejne lata będę mieszkać z rodzicami, decydując się tym samym na zero prywatności i decyzyjności. Chociaż nie, to jest wybranie mniejszego zła - mówi Adrianna, która w tym roku skończyła 31 lat. Do rodzinnego domu w podwarszawskim Józefowie wróciła rok temu.

  Joanna Zaremba
 • Mikroprzestrzeń za prawie 3 tysiące złotych. 'Widziałam takie rudery, że można się załamać'

  Mikroprzestrzeń za prawie 3 tysiące złotych. "Widziałam takie rudery, że można się załamać"

  Mikroprzestrzenie i kawalerki za prawie 3 tysiące złotych? Niestety, na rynku nieruchomości to nierzadko teraz norma. Ci, którzy obecnie szukają mieszkania na wynajem, muszą mierzyć się z tym, że ceny znacząco wzrosły. Często nieadekwatnie do metrażu i standardu oferowanego lokalu. Właściciele mieszkań wykorzystują w ten sposób inflację - nie mają wątpliwości nasi rozmówcy.

  Joanna Zaremba
Więcej o:

patodeweloperka

 • Patodeweloperka w 2022 roku, czym w tym roku nas zaskakiwano?

  Czym jest patodeweloperka? To popularne w ostatnich latach zjawisko mieszkań, domów i osiedli, które są niewygodne do życia, niefunkcjonalne, a czasem wręcz absurdalne! Czasami są to bloki mieszkalne postawione tak blisko, że sąsiedzi mogą pożyczać sobie cukier przez okno nie wychodząc z domu

 • Mieszkanie o wielkości 2,5 metra? Poziomem niżej jest tylko klatka

  , ze szczególnym naciskiem na politykę miejską. Bada również zjawisko gentryfikacji i procesy urbanizacyjne w Europie Środkowej i Wschodniej. Joanna Zaremba, kobieta.Gazeta.pl: Za chwilę światło dzienne ujrzy Twoja książka "Dziury w ziemi. Patodeweloperka w Polsce". Czym więc jest ta tytułowa dziura w ziemi? Dr