podróże

 • A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady?

  A może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady?

  Dzika przygoda, walka z żywiołami, walka z samym sobą, wolność. Hipisi, pionierzy, pogranicznicy, zakapiory. Czy dziś da się wszystko rzucić i przenieść w Bieszczady? I czy to nadal są te same Bieszczady?

  Natalia Sosin
 • Rozmówki polsko-ukraińskie: powiedz, że jest bezpiecznie!

  Rozmówki polsko-ukraińskie: powiedz, że jest bezpiecznie!

  Takie są koszty jeżdżenia do kraju, w którym trwa wojna - napisał mój mąż. Nie wiedział, że siedząc 395 km od niego, twierdząco kiwam głową. Prawda jest taka, że choć od frontu dzieli mnie teraz 16 godzin jazdy, a pod oknami ludzie śpiewają, tańczą tango i piją wódkę w popularnych knajpach, to wojna jest wszędzie - w rozmowach, w myślach i w emocjach.

  Dominika Węcławek
 • Mamma z gratisami, czyli pakuj się i jedź do Włoch. Teraz!
 • Czeskie pocztówki: Liberec - miasto idealne do zwiedzania z dziećmi

  Czeskie pocztówki: Liberec - miasto idealne do zwiedzania z dziećmi

  Podczas trzytygodniowej podróży przez Czechy, dzieci z fascynacją przechadzały się po barokowych wnętrzach zamków, z radością przyjmowały propozycję spędzenia jeszcze jednej godziny w kolejnym niesamowitym muzeum i w podskokach przemierzały kolejne ulice. Tylko, że nie. Posłuchajcie zatem jak było naprawdę.

  Dominika Węcławek
 • Czeskie pocztówki: czarno-białe pozdrowienia z Pragi

  Czeskie pocztówki: czarno-białe pozdrowienia z Pragi

  Możliwe jest obejrzenie wszystkich atrakcji czeskiej Pragi w dwa dni, pod warunkiem, że poświęcimy na nie co najmniej dwa tygodnie, wykonalne jest też odkrywanie tego miasta z dziećmi, o ile przed wyjściem na miasto zostawimy je z kompetentnymi opiekunami. My jak zwykle zrobiliśmy wszystko źle, a to część pierwsza naszej opowieści.

  Dominika Węcławek
 • Autostopem, autokarem, a nawet na gapę - jak podróżować z dzieciakami?

  Autostopem, autokarem, a nawet na gapę - jak podróżować z dzieciakami?

  Rozumiem rejs po Nilu, albo wypad samolotem do kurortu, ale na wakacyjne eskapady z dziećmi i to bez własnego samochodu? Da się? Pewnie, można nawet przy okazji odpocząć. Przetestowaliśmy kilka alternatywnych sposobów podróżowania z potomstwem. Największym kłopotem bywają inni ludzie.

  Dominika Węcławek
 • Śnieżka, góra paradoksów. Jakie kryje tajemnice?

  Śnieżka, góra paradoksów. Jakie kryje tajemnice?

  Średnia temperatura roczna nieznacznie przekracza tu zero stopni. Mrozić ręce w śniegu można już w październiku. Huraganowe wiatry wieją z siłą, która mogłaby wywrócić ciężarówkę, a liczba mglistych dni w roku przekracza 300. Pomimo to Śnieżka od kilkuset lat podbija serca turystów. Co więcej, są ludzie, którzy pracują na niej na stałe i nie narzekają.

  Dominika Węcławek
 • 'Nie ma w tym większej filozofii: wystawiasz kciuk i jedziesz' - rozmowa z autostopowiczem Przemkiem Skokowskim

  "Nie ma w tym większej filozofii: wystawiasz kciuk i jedziesz" - rozmowa z autostopowiczem Przemkiem Skokowskim

  Jest studentem, ale przede wszystkim jest autostopowiczem. Nie tylko dlatego, że życie w drodze jest znacznie łatwiejsze, a jazda na stopa pozwala dotrzeć daleko niewielkim nakładem kosztów. Dla Przemka Skokowskiego to także okazja, by spotkać się z ludźmi i nieść realną pomoc tym, którzy mogą jej potrzebować. Właśnie wydał swoją debiutancką książkę - "Autostopem przez życie", w której opowiada o tym, jak drobne gesty, pocztówki i różowy plecak mogą zmienić życie dzieciaków z dalekich krajów.

  Dominika Węcławek
 • Mateusz Janiszewski: lekarz bez granic

  Mateusz Janiszewski: lekarz bez granic

  Żeby wyjechać na wolontariat, potrzebował tylko jednej zachęty - wizji ludzi, którym będzie mógł pomóc. Mateusz Janiszewski to nie tylko doskonały chirurg, to także podróżnik, publicysta i... wspaniały człowiek. Niedawno wyszła jego książka, "Dom nad rzeką Loes".

  Dominika Węcławek
 • Urbex - ta zabawa nie jest dla dziewczynek?

  Urbex - ta zabawa nie jest dla dziewczynek?

  "Jest coś oszałamiającego w zobaczeniu drzewa wyrastającego ze środka łóżka hotelowego lub wielkich połaci tapety malowniczo zwisających ze ścian na porośniętą mchem podłogę. To zaglądanie za kulisy otaczającego świata przez dziurkę od klucza?. Urbex. Zabawa dla miejskich eksploratorów. Słowo, które budzi dreszcz lub wątpliwości.

  Agata Połajewska
 • Marzysz o poznawaniu świata? Może to na Ciebie czeka fantastyczna praca!

  Marzysz o poznawaniu świata? Może to na Ciebie czeka fantastyczna praca!

  Wyobraź sobie pół roku, spędzone na podróży przez cały świat. Przeloty w luksusowych warunkach, mieszkanie w najlepszych hotelach, jedzenie w fantastycznych restauracjach, zwiedzanie najwspanialszych zabytków i poznawanie najbardziej fascynujących miast. Marzysz o takich sześciu miesiącach? Teraz masz szansę zrealizować to marzenie.

  Agata Połajewska
 • Spacerem przez miasto duchów. Alternatywny przewodnik po Wrocławiu

  Spacerem przez miasto duchów. Alternatywny przewodnik po Wrocławiu

  A może powinnam powiedzieć - po Breslau? Wraz z Maciejem, jednym z tropicieli znikającego miasta, wyruszam na długi majowy spacer nie po najpiękniejszych wrocławskich szlakach, a po dziwnych zaułkach. Z dala od willowych Krzyków, uroczych uliczek wokół rynku czy leśnickiego pałacu - gdzieś między opustoszałym portem, a nawiedzoną zajezdnią tramwajową. Chodźcie z nami!

  Dominika Węcławek
 • Jak podróżować za darmo i zmienić swoje życie. Praktyczne porady

  Jak podróżować za darmo i zmienić swoje życie. Praktyczne porady

  Pod tekstem dotyczącym projektu Don't Pay Me, pojawiło się wiele pytań i wątpliwości dotyczących różnych szczegółów tego projektu. Na część tych pytań odpowiedzieć mogą dwie dziewczyny, które zdecydowały się pracować w różnych miejscach świata w zamian za jedzenie i nocleg.

  Don't Pay Me
 • Jeśli nie chcesz swojej zguby, przez Atlantyk płyńmy luby!

  Jeśli nie chcesz swojej zguby, przez Atlantyk płyńmy luby!

  Uwielbiała je Ordonka, Gombrowiczowi być może ocaliły życie, a już na pewno przyniosły inspirację. Onieśmielały ogromem, olśniewały wyposażeniem wnętrz, ujmowały nienaganną obsługą i wachlarzem rozrywek. Polskie transatlantyki to dopiero miały styl. Nic, tylko się zakochać.

  Dominika Węcławek
 • Dzieciaki, plecaki i w drogę! Tylko po co?

  Dzieciaki, plecaki i w drogę! Tylko po co?

  Nowy sezon, nowe wyjazdy, a pytanie wciąż to samo. Po jaką cholerę w ogóle jeździć z dziećmi po świecie? To może czas najwyższy powiedzieć o tym całą prawdę?

  Dominika
 • Jak dobrze, że są tak daleko. Rzecz o mrocznej, kartograficznej pornografii 'Atlasu Wysp Odległych?
 • Antyporadnik pakowania się w długą i daleką podróż

  Antyporadnik pakowania się w długą i daleką podróż

  Chciałabym napisać poradnik o tym jak należy się pakować wybierając się w podróż na drugi koniec świata. Ponieważ jednak jak zwykle zrobiłam to źle, będzie to antyporadnik. Podróżuję od wielu lat, ale zawsze popełniam te same błędy...

  Miss Olgu
 • Spal swój przewodnik po Berlinie! Pokażę Ci coś lepszego

  Spal swój przewodnik po Berlinie! Pokażę Ci coś lepszego

  Bliski, arcyciekawy, kolorowy i pełen atrakcji. Taki jest właśnie Berlin. Warto poznać jego mniej oficjalne oblicze i powałęsać się po mniej znanych uliczkach, a także zapolować na duchy. Nasza przewodniczką będzie dziś Kasia, zakochana w Berlinie.

  Kasia Mazur
 • Odkrywanie Ameryki (Południowej) - z Kuźniarem po fawelach

  Odkrywanie Ameryki (Południowej) - z Kuźniarem po fawelach

  Za każdym razem, gdy czytam o ?nowym programie podróżniczym? jestem zelektryzowana. Bo są to programy, dla których rozważyłabym posiadanie kablówki. Niestety, zwykle ochoczo klikam w opis i następuje moment srogiego rozczarowania. Tak było i tym razem.

  Agata Połajewska
 • (F)ochowa pocztówka znad Bosforu

  (F)ochowa pocztówka znad Bosforu

  Wrześniowe słońce, listopadowe mgły, kwietniowe magnolie, południowe owoce i jedyna w swoim rodzaju, bosforska melancholia. To i o wiele więcej udało nam się znaleźć podczas naszych małych, stambulskich wakacji w samym środku lutego.

  Dominika Węcławek
 • Reisefieber - ciężko mi się cieszyć wyjazdami

  Reisefieber - ciężko mi się cieszyć wyjazdami

  Mam taką przypadłość. Czy przykrą? Sama nie wiem. Odczuwam niepokój przed każdym wyjazdem. I ten niepokój najczęściej pożera większą część przyjemności, która z tej podróży płynie

  Anka Rączkowska
 • Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Kuala Lumpur

  Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Kuala Lumpur

  Czasami jest tak, że nie wszystkie nasze plany mogą wypalić, a czasami mogą się one zupełnie zmienić. Tak było w moim przypadku. Z powodu sporych zawirowań z paszportem, które są bardzo przykre, musiałam zostać w Malezji i czekać na nowy paszport. Z tego powodu nie udam się na Jawę, do Birmy, Tajlandii i Singapuru.

  Miss Olgu
 • Gościnna kanapa, darmowy nocleg... i coś jeszcze

  Gościnna kanapa, darmowy nocleg... i coś jeszcze

  Kasia "Bel" Belczyk napisała nam o CouchSurfingu, nie tylko jako metodzie na tanie podróżowanie ale i na niezobowiązujący seks. W ładnych okolicznościach przyrody.

  Katarzyna Belczyk
 • Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Borneo

  Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Borneo

  No więc jesteśmy na moim wymarzonym Borneo! Podróż odbyła się z małymi przygodami, ale co to za podróż bez przygód, prawda? Generalnie było trochę stresu z przebukowywaniem biletów na inną godzinę. Później jakieś wariacje z bagażami, ale w końcu wylądowaliśmy w Kota Kinabalu.

  Miss Olgu
 • Sunie Nyska przez stołeczne śniegi - historia pewnej wycieczki

  Sunie Nyska przez stołeczne śniegi - historia pewnej wycieczki

  "Jeśli myślisz, że stolica jest nudna i brzydka, nasi przewodnicy udowodnią Ci, że jest inaczej. Zwiedzanie Warszawy naszą Nysą, autobusem ogórkiem, a nawet tramwajem pozwoli Ci poczuć jak dawniej wyglądała stolica, jak się zmieniła, jaka jest dziś".

  Agata
 • Magia Kambodży - Angkor Wat, Bayon i król, który miał gest
 • O Fochu, który jeździł szwajcarską koleją

  O Fochu, który jeździł szwajcarską koleją

  To miała być zupełnie inna opowieść. Zaczynała się od słów: "Więc to tu w dramatycznych okolicznościach dokonał się żywot Sherlocka Holmesa!" i miała mówić o wizycie w miejscu, w którym sir Artur Conan Doyle postanowił wykończyć swego literackiego podopiecznego. Potem miało być coś o Jamesie Bondzie, w końcu też bywał kiedyś w okolicy. Prawdziwymi bohaterami okazali się być jednak szwajcarscy kolejarze.

  Dominika
 • Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Malezji
 • Autostopem przez galaktykę i jeszcze dalej! 10 miejsc we Wszechświecie, które warto zobaczyć

  Autostopem przez galaktykę i jeszcze dalej! 10 miejsc we Wszechświecie, które warto zobaczyć

  Mamy to! Pierwszy człowiek wreszcie wylądował na Słońcu! Żartuję, to urocza kaczka dziennikarska, którą jeden z satyrycznych serwisów internetowych wypuścił w świat. Ściemą nie jest za to nowe zdjęcie pięknej Andromedy, ani ta, budząca spore emocje, nowa publikacja profesora Hawkinga poświęcona czarnym dziurom. Z tej okazji chciałabym was zabrać w podróż poza horyzont zdarzeń i z powrotem. NIE PANIKUJCIE.

  Dominika
Więcej o:

podróże

 • Księga podróży

  "Księga podróży" jest efektem doświadczenia i wiedzy autorów, redaktorów, fotografów i ekspertów pracujących od lat dla wydawnictwa Lonely Planet. Ten opracowany przez podróżników dla podróżnika - tkwiącego w każdym człowieku - album jest dla Lonely Planet powodem do dumy. Jest powodem do dumy

 • Weronika chwali się podróżami i pieniędzmi

  W mediach pojawiła się kiedyś informacja, że Weronika Rosati nie ma przyjaciół. Komuś jednak aktorka musi opowiadać o swoich podróżach dookoła świata. Chwali się nimi zwyczajnym ludziom. Dopiero co pisaliśmy o scenie, jaką Rosati urządziła w wypożyczalni filmów, a już dostaliśmy do was sygnał, o

 • Wnętrza inspirowane retro podróżami

  podróże w zaciszu domowym. Wnętrze kufrów i waliz zostało pokryte płótnem. Fot. restorationhardware.com W kolekcji Richards' Canvas marki Restoration Hardware znalazło się również biurko, które w zestawieniu z komodami i regałem na książki może stanowić stylowe i eleganckie wykończenie domowego biura. Fot

 • Ashley Tisdale w podróży

  Paparazzi przyłapali Ashley Tisdale na lotnisku w Los Angeles. Aktorka w podróż wybrała prosty, ciepły, wygodny zestaw. Naszą uwagę zwróciła wełniana budrysówka w meksykańskie wzory z futrzanym kapturem. Ocena Luli: 8 W tym zestawie nie ma zaskoczeń, ale to nie znaczy, że jest nudno. Wzorzystą

 • Mieszkanie inspirowane podróżami

  Mieszkanie w stylu orientalnym Dużą popularnością cieszy się mieszkanie inspirowane stylem orientalnym. Fascynacja Azją staje się coraz powszechniejsza, dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w tym stylu. Mieszkanie inspirowane podróżami z pewnością

 • Intrygujące podróże

  Fot. yotel.com Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy poczekać na dalsze połączenie by kontynuować podróż. Niestety niewiele hoteli oferuje wynajęcie pokoju na kilka godzin i do tego jeszcze w niskiej cenie. Koncepcja hotelu - kapsuły o nazwie Yotel pojawiła się w głowach jego twórców - Simona

 • Praktyczne w podróży: woreczki na bieliznę

  Do trzymania majtek, skarpetek lub jakichkolwiek innych drobiazgów, które luzem denerwują i się gubią. Oddzielna na czystą bieliznę, oddzielna na brudną. Takie torebki pomogą wam zaoszczędzić cenny w podróży czas, a do tego zapewnią dyskrecję podczas kontroli na lotnisku lub pobytu w hotelu. A

 • Podróże z Muji

  jest dobra organizacja. Walizkę lub bagaż podręczny warto podzielić na przegródki lub przyszykować osobne woreczki na bieliznę, koszuli czy buty. Dzięki nim łatwiej nam będzie znaleźć potrzebne rzeczy, również w trakcie trwania wakacji. Dobrze spakowany bagaż podręczny ułatwi podróż - zwłaszcza

 • Tomek Lubert i Ewa Wojtasik w podróży poślubnej!

  stopni Celsjusza... Plotek Exclusive Podczas podróży poślubnej zakochani nie szczędzili sobie czułości. Plotek Exclusive Wyspy Kanaryjskie oferują wiele atrakcji turystycznych. Ewa i Tomek wolą spędzać czas aktywnie, na zwiedzaniu okolicznych wysp, jak wylegiwać się na plaży... Plotek Exclusive Po minie

 • Ubrania na czas letnich podróży od Marks & Spencer

  Lato w pełnej krasie, urlopy już dawno zaklepane, a Ty nie możesz doczekać się wakacyjnych podróży. A czy myślałaś już co zabierzesz ze sobą na gorące wojaże? Nie ważne jaki kierunek obrałaś: polskie góry, egzotyczne wyprawy, a może słodkie lenistwo nad brzegiem morza? Marks & Spencer wychodzą