podróże

 • O Fochu, który jeździł szwajcarską koleją

  O Fochu, który jeździł szwajcarską koleją

  To miała być zupełnie inna opowieść. Zaczynała się od słów: "Więc to tu w dramatycznych okolicznościach dokonał się żywot Sherlocka Holmesa!" i miała mówić o wizycie w miejscu, w którym sir Artur Conan Doyle postanowił wykończyć swego literackiego podopiecznego. Potem miało być coś o Jamesie Bondzie, w końcu też bywał kiedyś w okolicy. Prawdziwymi bohaterami okazali się być jednak szwajcarscy kolejarze.

  Dominika
 • Miss Olgu z dalekiej podróży: pocztówka z Malezji
 • Autostopem przez galaktykę i jeszcze dalej! 10 miejsc we Wszechświecie, które warto zobaczyć

  Autostopem przez galaktykę i jeszcze dalej! 10 miejsc we Wszechświecie, które warto zobaczyć

  Mamy to! Pierwszy człowiek wreszcie wylądował na Słońcu! Żartuję, to urocza kaczka dziennikarska, którą jeden z satyrycznych serwisów internetowych wypuścił w świat. Ściemą nie jest za to nowe zdjęcie pięknej Andromedy, ani ta, budząca spore emocje, nowa publikacja profesora Hawkinga poświęcona czarnym dziurom. Z tej okazji chciałabym was zabrać w podróż poza horyzont zdarzeń i z powrotem. NIE PANIKUJCIE.

  Dominika
 • 10 nieoczywistych pomysłów na zagraniczne podróże z dziećmi

  10 nieoczywistych pomysłów na zagraniczne podróże z dziećmi

  Ciotka mówi: "przyjedźcie do nas", sąsiadka syczy za waszymi plecami Eee-gipt, dwanaście przewodników po Chorwacji pręży dumnie grzbiety na półeczce w dyskoncie, ale wiedzcie, że jest alternatywa. Można spróbować ruszyć w nieco mniej przewidywalnym kierunku i to razem z potomstwem - zarówno po taniości, jak i na bogato. Niech w 2014 zwycięży nowy trend: nieoczywistość.

  Dominika
 • Fochowe wyprawy - poznajcie Szwendacza Prowincjonalnego

  Fochowe wyprawy - poznajcie Szwendacza Prowincjonalnego

  Na takie opowieści o (nie)znanych i ukochanych miejscach czekamy! Przypominamy - chcemy razem z Wami stworzyć mapę miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Przysyłajcie swoje propozycje! Szlak przeciera dziś Inaa.

  Nadesłane do redakcji
 • Orangutany na Borneo! Nadchodzę!

  Orangutany na Borneo! Nadchodzę!

  Nie będzie wprowadzenia, bo nie ma na to czasu. Już za chwilę, już za momencik jadę w podróż życia i mam mnóstwo spraw na głowie do załatwienia przed wyjazdem.

  Miss Olgu
 • Czołg przez szybę trabanta. Weekendowa pocztówka z Krakowa

  Czołg przez szybę trabanta. Weekendowa pocztówka z Krakowa

  Nie będę kłamać - nie choruję z miłości do Krakowa. Nie zakochałam się w nim ani od pierwszego wejrzenia, ani od kilku następnych. Przyjeżdżałam tu na niezliczone wycieczki szkolne, poznałam turystyczną twarz miasta i nie była ona szczególnie zachwycająca. Tym razem także przyjechałam tu, aby spotkać się z przyjaciółką, która zadbała jednak o to, żebym trochę pozwiedzała. Jej pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

  Agata
 • Niezła jazda z BlaBlaCar - o podróżach, które przynoszą oszczędności i nowe znajomości

  Niezła jazda z BlaBlaCar - o podróżach, które przynoszą oszczędności i nowe znajomości

  Wybierasz się gdzieś, ale nie masz samochodu, a nie masz ochoty płacić jak za zboże za bilet na przepełniony pociąg? A może właśnie masz auto, ale drżysz na myśl, ile będzie cię kosztować samotna podróż z Krakowa do Szczecina? Z myślą o tobie powstał serwis BlaBlaCar.pl. Jak to działa wyjaśniają Michał Pawelec (współzarządzający polską częścią serwisu BlaBlaCar) i Maja Baczyńska (użytkowniczka, współpracuje z BlaBlaCar).

  Gosia
 • Dia de los Muertos - meksykańskie Święto Zmarłych

  Dia de los Muertos - meksykańskie Święto Zmarłych

  Czy wyobrażacie sobie, żeby na nagrobku waszego krewnego napisać takie epitafium: "Czuły, kochający ojciec, ale kiepski mechanik", albo takie: "Panie, mam nadzieję, że przyjmiesz moją żonę z taką radością z jaką ja oddaje ją Tobie"? Ja sobie tego nie wyobrażałam, dopóki nie zobaczyłam cmentarzy w Meksyku i meksykańskiego Dia de los Muertos.

  Biurwa
 • Jedna matka, dwoje dzieci i jeden wypad za miasto. Czy uda się wypocząć?

  Jedna matka, dwoje dzieci i jeden wypad za miasto. Czy uda się wypocząć?

  Ten plan brzmiał złowieszczo. Im bardziej o nim myślałam, tym bardziej był groźny, bo cóż może się zdarzyć podczas matczyno-dziecięcego wyjazdu weekendowego do eleganckiego dworku? Oczyma swej ponurej wyobraźni widziałam straty moralne i finansowe poczynione przez moje, dość żywe, potomstwo. A jednak! Przeżyliśmy, atrakcji nie brakowało, co więcej wróciłam do domu w stanie lepszym, niż z niego wyjeżdżałam.

  Dominika
 • Autostopem przez galaktykę, czyli z pamiętnika beznadziejnej podróżniczki

  Autostopem przez galaktykę, czyli z pamiętnika beznadziejnej podróżniczki

  To za każdym razem wygląda tak samo: miało być dobrze, wyszło jak zwykle. O tym, że lecę wiedziałam od miesiąca. Było trochę czasu na spokojne zaplanowanie kilku rzeczy, zrobienie prania i wydrukowanie ściągi z adresami miejsc "koniecznie do odwiedzenia". Dlaczego więc jadę kompletnie nieprzygotowana z robionymi w taksówce zrzutami ekranu z tabletu i mokrymi ciuchami w walizce? Bo inaczej nie byłabym sobą.

  Natalia
 • Dyskretne uroki blokowisk - alternatywne podróże miejskie

  Dyskretne uroki blokowisk - alternatywne podróże miejskie

  Moje upodobania turystyczne są dosyć specyficzne. Jako dziecko Śląska i Zagłębia, wyrwane w wieku przedszkolnym z okolic zdrowotnie niekorzystnych w rejon Wrocławia, nie zdążyłam znienawidzić industrialnych pejzaży. Wręcz przeciwnie, kojarzą mi się z ciepłem rodzinnego domu.

  Dominika
 • Nadesłane przez Kasię: Deszczowy paryski Foch

  Nadesłane przez Kasię: Deszczowy paryski Foch

  Przysyłacie nam coraz więcej i więcej historii, zdjęć i spostrzeżeń. W związku z tym postanowiłyśmy stworzyć dla Was specjalny dział. Będziemy tu wrzucać najfajniejsze znaleziska z naszej poczty. Piszcie do nas na foch@agora.pl lub na Facebooku

  Redakcja
 • Z życia pilota wycieczek. Pocztówki zza krawędzi

  Z życia pilota wycieczek. Pocztówki zza krawędzi

  Wszystko to, co przeczytacie poniżej, brzmi jak żart, jak coś wyssanego z palca. I faktycznie - teraz potrafię się już z tego śmiać. I owszem, gdyby ktoś mi to opowiedział, uznałabym go za mitomana.

  Agata Połajewska
 • Pocztówka z Pekinu: szi-szi, tak po chińsku mówi się 'dziękuję'

  Pocztówka z Pekinu: szi-szi, tak po chińsku mówi się "dziękuję"

  Chciałam się z Wami podzielić moimi obserwacjami co do mody, która panuje w Pekinie. Miałam jakieś swoje wyobrażenie na ten temat, że ludzie są od góry do dołu wystrojeni w podróbki znanych marek i wszędzie będę się obijać o torby Louis Vuitton (skąd mi się to wzięło - nie umiem powiedzieć, jakiś zabobon w mojej głowie).

  Miss Olgu
 • Dziecko w podróży - to wcale nie kłopot, wręcz przeciwnie niekiedy otwiera zamknięte drzwi

  Dziecko w podróży - to wcale nie kłopot, wręcz przeciwnie niekiedy otwiera zamknięte drzwi

  Samodzielnie zaplanowana i zorganizowana wyprawa wakacyjna z dzieckiem? Nie ma chyba nic przyjemniejszego. Jeśli przed narodzinami potomka posmakowaliście przygody bez nadmiernej opiekuńczości biura podróży - nie musicie z tego rezygnować kiedy już jest was więcej o tego małego człowieka. A jeśli nigdy jeszcze tego nie robiliście, to mały towarzysz może wam wiele spraw... ułatwić. Warto jednak przed wyjazdem dobrze się przygotować.

  Dominika
 • Jak zmieniłam się w pięciolatkę, czyli dlaczego warto walczyć o długie urlopy
 • Trudna sztuka pakowania. Co robić, żeby nie oszaleć? Przydatne wskazówki przed majówką

  Trudna sztuka pakowania. Co robić, żeby nie oszaleć? Przydatne wskazówki przed majówką

  Uwielbiam się pakować. I wiem, że są ludzie, którzy tego szczerze nienawidzą. Bo choćby wydawało się, że zabraliśmy tylko najpotrzebniejsze rzeczy, podniesienie walizki skutkuje zwykle natychmiastowym pęknięciem żyłki w mózgu. Nie lubimy. Na szczęście przez lata można wypracować kilka tricków, ułatwiających spakowanie się z sensem. I to dające gwarancję, że taksówkarz wkładający naszą walizkę do bagażnika, nie będzie potrzebował pomocy kręgarza.

  Agata Połajewska
 • Urlop praktycznej pani, czyli dlaczego lubię być nowoczesną podróżniczką

  Urlop praktycznej pani, czyli dlaczego lubię być nowoczesną podróżniczką

  Ile razy staliście w nocy na środku ulicy w obcym mieście, głodni jak wilki i nie wiedzieliście dokąd pójść? Ile razy z potem na czole ważyliście swój bagaż i gorączkowo wyrzucaliście z niego kolejne rzeczy? Bo przecież te mapy trzeba zabrać i przewodnik i jeszcze jeden obiektyw, no bo co bez tego zrobić w tym OBCYM mieście/kraju... Znam to. I dlatego uwielbiam być nowoczesnym podróżnikiem. Nowoczesnym, czyli uzbrojonym w pomocne aplikacje.

  Agata Połajewska
 • Domowa wystawa sztuki egzotycznej - zobacz obrazy artystów z Indii

  Hiqala Guerilla Art Gallery to nowatorski pomysł na galerię. Tomek Rewera i Paulina Grabara stworzyli domową wystawę łączącą sztukę z podróżami. Jako pierwszych prezentują malarzy indyjskich. Można ich poznać, porozmawiać a w internecie kupić obrazy. Jakie? Zobaczcie sami.

  Magdalena Bloch
Więcej o:

podróże

 • Księga podróży

  "Księga podróży" jest efektem doświadczenia i wiedzy autorów, redaktorów, fotografów i ekspertów pracujących od lat dla wydawnictwa Lonely Planet. Ten opracowany przez podróżników dla podróżnika - tkwiącego w każdym człowieku - album jest dla Lonely Planet powodem do dumy. Jest powodem do dumy

 • Weronika chwali się podróżami i pieniędzmi

  W mediach pojawiła się kiedyś informacja, że Weronika Rosati nie ma przyjaciół. Komuś jednak aktorka musi opowiadać o swoich podróżach dookoła świata. Chwali się nimi zwyczajnym ludziom. Dopiero co pisaliśmy o scenie, jaką Rosati urządziła w wypożyczalni filmów, a już dostaliśmy do was sygnał, o

 • Wnętrza inspirowane retro podróżami

  podróże w zaciszu domowym. Wnętrze kufrów i waliz zostało pokryte płótnem. Fot. restorationhardware.com W kolekcji Richards' Canvas marki Restoration Hardware znalazło się również biurko, które w zestawieniu z komodami i regałem na książki może stanowić stylowe i eleganckie wykończenie domowego biura. Fot

 • Ashley Tisdale w podróży

  Paparazzi przyłapali Ashley Tisdale na lotnisku w Los Angeles. Aktorka w podróż wybrała prosty, ciepły, wygodny zestaw. Naszą uwagę zwróciła wełniana budrysówka w meksykańskie wzory z futrzanym kapturem. Ocena Luli: 8 W tym zestawie nie ma zaskoczeń, ale to nie znaczy, że jest nudno. Wzorzystą

 • Mieszkanie inspirowane podróżami

  Mieszkanie w stylu orientalnym Dużą popularnością cieszy się mieszkanie inspirowane stylem orientalnym. Fascynacja Azją staje się coraz powszechniejsza, dlatego też nie dziwi fakt, że coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w tym stylu. Mieszkanie inspirowane podróżami z pewnością

 • Intrygujące podróże

  Fot. yotel.com Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy poczekać na dalsze połączenie by kontynuować podróż. Niestety niewiele hoteli oferuje wynajęcie pokoju na kilka godzin i do tego jeszcze w niskiej cenie. Koncepcja hotelu - kapsuły o nazwie Yotel pojawiła się w głowach jego twórców - Simona

 • Praktyczne w podróży: woreczki na bieliznę

  Do trzymania majtek, skarpetek lub jakichkolwiek innych drobiazgów, które luzem denerwują i się gubią. Oddzielna na czystą bieliznę, oddzielna na brudną. Takie torebki pomogą wam zaoszczędzić cenny w podróży czas, a do tego zapewnią dyskrecję podczas kontroli na lotnisku lub pobytu w hotelu. A

 • Podróże z Muji

  jest dobra organizacja. Walizkę lub bagaż podręczny warto podzielić na przegródki lub przyszykować osobne woreczki na bieliznę, koszuli czy buty. Dzięki nim łatwiej nam będzie znaleźć potrzebne rzeczy, również w trakcie trwania wakacji. Dobrze spakowany bagaż podręczny ułatwi podróż - zwłaszcza

 • Tomek Lubert i Ewa Wojtasik w podróży poślubnej!

  stopni Celsjusza... Plotek Exclusive Podczas podróży poślubnej zakochani nie szczędzili sobie czułości. Plotek Exclusive Wyspy Kanaryjskie oferują wiele atrakcji turystycznych. Ewa i Tomek wolą spędzać czas aktywnie, na zwiedzaniu okolicznych wysp, jak wylegiwać się na plaży... Plotek Exclusive Po minie

 • Ubrania na czas letnich podróży od Marks & Spencer

  Lato w pełnej krasie, urlopy już dawno zaklepane, a Ty nie możesz doczekać się wakacyjnych podróży. A czy myślałaś już co zabierzesz ze sobą na gorące wojaże? Nie ważne jaki kierunek obrałaś: polskie góry, egzotyczne wyprawy, a może słodkie lenistwo nad brzegiem morza? Marks & Spencer wychodzą