pożyczka
-
Pożyczasz pieniądze od rodziny? Zrób jedną rzecz. Inaczej czekają cię problemy ze skarbówką
Banki często potrzebują czasu na zbadanie naszej zdolności kredytowej. Z tego względu niektórzy decydują się na pożyczkę od rodziny. Czy są jakieś ograniczenia i czy należy zapłacić od niej podatek? Kiedy trzeba sporządzić odpowiednią umowę? Wyjaśniamy.
-
Wzięła pożyczkę na 50 tys., by pomóc siostrze. Ta zapomniała o temacie. "Czuję się jak frajerka"
Zdarza się, że ludzie nie oddają pieniędzy, które pożyczyli od bliskich. Takie sytuacje psują relacje i tworzą rodzinne konflikty. - Jeśli ktoś nie zwraca pożyczonej kwoty, nie sposób inaczej tego nazwać, jak nadużyciem zaufania. To z pewnością osłabia relacje, rodzi się dystans. Czasami ten temat pozostaje przemilczany, ale podskórnie czuć nierozwiązany konflikt - mówi psycholożka i terapeutka Wiktoria Dróżka.
-
Polka straciła 100 tys. złotych, bo zaufała "amerykańskiemu żołnierzowi". Zdradziła go ostatnia wiadomość
50-latka z powiatu jarosławskiego zaufała poznanemu przez internet mężczyźnie, który podawał się za amerykańskiego żołnierza. Najpierw poprosił ją o wysłanie maila do jego dowódcy i podanie się za jego żonę. Potem podał jej rachunek bankowy, bo rzekomo potrzebował pomocy.
-
Umowa pożyczki w rodzinie bez podatku? Jest możliwa wyłącznie w dwóch przypadkach
Skomplikowane procedury i wymagania bankowe sprawiają, że nie każdy może liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt. Stąd też wiele osób szuka pomocy wśród najbliższych. Niezbędna w takiej sytuacji będzie umowa pożyczki w rodzinie. Co istotne, nie w każdym przypadku będzie wiązała się ona z koniecznością zapłaty podatku.
-
Mama czworga dzieci sama zbudowała dom. Korzystała z... tutoriali na You Tube
Co ciekawe, Cara Brookins nie jest inżynierem, a... pisarką. Samodzielne postawienie domu było dla niej nie tylko wyzwaniem, lecz także terapią po wielu nieudanych związkach.