psychologia i seks

 • "Detoks to bardziej chwyt marketingowy niż zalecany sposób żywienia"

  "Detoks to bardziej chwyt marketingowy niż zalecany sposób żywienia"

  Oczyszczać się? Przechodzić na post i detoks? Hanna Stolińska, autorka książki "Zakłamane jedzenie" nie ma wątpliwości: - Nasz organizm - poprzez wątrobę i nerki i z pomocą prawidłowej diety bogatej w warzywa - sam doskonale się oczyszcza. Nie ma potrzeby stosowania diet oczyszczających, jeżeli nasze narządy pracują w prawidłowy sposób.

  Hanna Stolińska
 • Czy z książek można nauczyć się seksu? Jak o nim rozmawiać? "Komunikacja seksualna powinna być dostępna wtedy, gdy jest potrzebna"

  Czy z książek można nauczyć się seksu? Jak o nim rozmawiać? "Komunikacja seksualna powinna być dostępna wtedy, gdy jest potrzebna"

  - Polecam rozpoczynanie komunikacji seksualnej wtedy, kiedy nie jest bardzo konieczna, tylko gdy możemy się zacząć dzielić tym, co jest dla nas ważne albo tym, co w sobie lubimy. To jest jedno z moich ulubionych zadań w pracy z parami: piszemy wszystko, co lubimy w seksie z drugą osobą - z Agnieszką Szeżyńską, certyfikowaną trenerką intymności i edukatorką seksualności dla dorosłych rozmawiamy o seksualności, rozwoju i komunikacji seksualnej w związkach.

  Aga Kozak
 • Po 10 latach wydaje nam się, że partner jest już zaklepany i nie trzeba się wysilać
 • "Większość męża zniknęła. Została tylko zewnętrzna powłoka, która go nieco przypomina"

  "Większość męża zniknęła. Została tylko zewnętrzna powłoka, która go nieco przypomina"

  - Nauka pomogła nam wymykać się zagrożeniom, które w przeszłości nieuchronnie prowadziły do śmierci - pisze w książce "Niewidzialna obrona" Matt Richtel. Dodając, że jednocześnie na liście przyczyn zgonów pojawiło się nowe, potężne niebezpieczeństwo: choroby neurodegeneracyjne, jak na przykład choroba Alzheimera czy choroba Parkinsona, a również stwardnienie zanikowe boczne, w którym degradacji ulegają funkcje motoryczne mózgu.

  Matt Richtel
 • "Polka na sekswakacjach to inna Polka: bez kompleksów, swobodna w kontaktach i w łóżku"
 • Pies wie, że jesteś szefem - nieważne, czy dręczysz go smyczą zaciskową, czy traktujesz jak dziecko
 • "Wszyscy mamy w domach jakieś gadżety erotyczne". Ekspertka: ludzie używają zabawek dla zwierząt

  "Wszyscy mamy w domach jakieś gadżety erotyczne". Ekspertka: ludzie używają zabawek dla zwierząt

  Bardzo często myślimy, że gadżety erotyczne są po to, aby wymienić albo zastąpić partnera wtedy, kiedy nie uprawiamy seksu. Że to oznacza, że coś z tym naszym "naturalnym" życiem erotycznym jest nie tak, skoro musimy sięgnąć po tego typu narzędzia. To nieprawda - mówi Natalia Grubizna, twórczyni bloga Proseksualna.pl, profesjonalna testerka gadżetów erotycznych.

  Paulina Dudek
 • Organizuje orgie, ale sama jest romantyczką i nie bierze w nich udziału

  Organizuje orgie, ale sama jest romantyczką i nie bierze w nich udziału

  Po latach na jej orgiach będzie hulać i dwieście, i trzysta osób. Główne zasady się nie zmienią: panie proszą panów, "nie" znaczy "nie", dziewczyna może siedzieć przy barze z koleżankami i w ogóle o mężczyznach nie myśleć - pisze o seksimprezach organizowanych przez jedną ze swoich bohaterek Aleksandra Gumowska w książce "Seks w wielkich miastach".

  Aleksandra Gumowska
 • Powiedzenie: "Szukam lepiej płatnej pracy, bo mi się budżet nie spina", to za mało

  Powiedzenie: "Szukam lepiej płatnej pracy, bo mi się budżet nie spina", to za mało

  Dzisiaj stabilna sytuacja zawodowa to ułuda. Firmy się łączą, przechodzą restrukturyzacje, zmieniają się szefowie. I to nie jest kwestia tego, "czy" tak się stanie, ale "kiedy". Dlatego - jak tłumaczy Dariusz Użycki, ekspert w dziedzinie doradztwa zawodowego i zarządzania karierą - trzeba na bieżąco planować swój rozwój zawodowy.

  Ola Długołęcka
 • "Od terapeutki usłyszałam, że kocham za bardzo i jestem uzależniona od miłości"

  "Od terapeutki usłyszałam, że kocham za bardzo i jestem uzależniona od miłości"

  - Zawsze myślałam, że skoro w moich żyłach płynie krew alkoholika, to i ja będę miała podobny problem - pisze w książce "Jak się nie zabić i nie zwariować" youtuberka Justyna Suchanek. - Jak się jednak okazało, bywają o wiele gorsze uzależnienia, między innymi można kochać kogoś za bardzo.

  Justyna Suchanek