społeczeństwo

 • 6 zdań, których rozwódki wolałyby nie słyszeć zaraz po rozstaniu

  6 zdań, których rozwódki wolałyby nie słyszeć zaraz po rozstaniu

  Podobno rozwód jest jedną z najbardziej stresujących sytuacji w życiu - zaraz obok porodu, wizyty komornika, zwolnienia z pracy i pierwszych świąt z całą rodziną organizowanych samemu. Podobno łatwiej zapobiegać niż przeżyć. Jedno jest pewne: nikt cię tak nie dobije, jak kobiety z twojego otoczenia.

  Dominika Węcławek
 • Kogo obchodzi, co ludzie powiedzą?!

  Kogo obchodzi, co ludzie powiedzą?!

  Czytelniczka zadaje pytanie: dlaczego tak bardzo ludzi przejmuje się tym, co inni powiedzą? Czy to naprawdę ma jakiekolwiek znaczenie? "O ile w swoich wyborach nikogo nie krzywdzimy, czyli, kolokwialnie mówiąc, dajemy żyć innym, dajmy żyć również i sobie". Popieramy!

  Nadesłane do Redakcji
 • Obcy bliźniacy są wśród nas - szukamy swoich sobowtórów!

  Obcy bliźniacy są wśród nas - szukamy swoich sobowtórów!

  Jednym z paradoksów naszej egzystencji jest to, że z jednej strony uwielbiamy podkreślać własną wyjątkowość - oto my, jedyni w swoim rodzaju, och, ach, klękajcie narody - z drugiej zaś strony cieszą nas nawet dość absurdalne podobieństwa do innych ludzi.

  Dominika Węcławek
 • 10 powodów, dla których lubię ludzi (i mnie nie nudzą)

  10 powodów, dla których lubię ludzi (i mnie nie nudzą)

  "Ludzie mnie strasznie nudzą", powiedziała mi niedawno koleżanka. "Nie chce mi się rozmawiać z ludźmi, bo i tak wiem, co powiedzą i to jest takie nudne", zwierzyła się wcześniej inna. "Ludzie są głupi (w przeciwieństwie do zwierząt)", powtarza regularnie trzecia. Strasznie to wszystko smutne. I straszne.

  Anka Rączkowska
 • Kiedyś nawet sąsiedzi byli lepsi - jak się mieszkało na blokowisku w dawnych czasach

  Kiedyś nawet sąsiedzi byli lepsi - jak się mieszkało na blokowisku w dawnych czasach

  Na początku lat 80. XX wieku, czyli przed dinozaurami, wprowadziliśmy się z rodzicami na warszawski Ursynów. Nic nie pamiętam z tej przeprowadzki, ale podobno przebiegłam się po 68 m kw. mieszkania i rozpłakałam, przerażona, że się tam kiedyś zgubię. Na szczęście rodzice ogarnęli jakoś moją dziecięcą traumę i mogliśmy w spokoju zamieszkać na osiedlu pełnym rozkopów, drących się dzieci i dorosłych, którzy od czasu do czasu urządzali huczne imieniny.

  Miss Olgu
 • Darmowa porada 24 godziny na dobę - o wykorzystywaniu znajomych

  Darmowa porada 24 godziny na dobę - o wykorzystywaniu znajomych

  Część z nas wykonuje zawody, które, chcąc nie chcąc, "ciągną się" za nami nawet po zamknięciu drzwi od biura lub gabinetu. W dużej mierze jest to, niestety, zasługa znajomych i dalszej rodziny. Czy da się coś zrobić, żeby nie zostawać wbrew własnej woli darmowym doradcą?

  Miss Olgu
 • Czy żyjemy w społeczeństwie kastowym?

  Nasza Czytelniczka poczuła się zamknięta w grupie społecznej jak w klatce. Ale takiej wygodnej, z której wcale nie ma się ochoty uciekać.

  Nadesłane do Redakcji
 • 'Nie lubię swoich dzieci' [LIST]

  "Nie lubię swoich dzieci" [LIST]

  Rodziny się nie wybiera. Co zrobić, gdy kocha się swoją rodzinę, bo przecież to rodzina, ale nie przepada za tym, jakimi są ludźmi?

  Nadesłane do Redakcji
 • Dziewczyny! Łączmy się w swoich pragnieniach!

  Dziewczyny! Łączmy się w swoich pragnieniach!

  "Kto nam zabroni kochać się z kim mamy ochotę i być przy tym szczęśliwymi?" Życie pokazuje, że są tacy, którzy czują, że mogą zabronić. Ale nasza Czytelniczka apeluje o tolerancję. Bo sama styka się z jej brakiem.

  Nadesłane do Redakcji
 • Lifetramp - nowy społecznościowy serwis, który pomoże ci odnaleźć życiową ścieżkę

  Lifetramp - nowy społecznościowy serwis, który pomoże ci odnaleźć życiową ścieżkę

  Całe dnie ślęczysz przy biurku gapiąc się w monitor i z rozrzewnieniem myślisz, że lepiej było zostać cieślą, wróżką albo bóg wie kim jeszcze? Teraz możesz sprawdzić, czy zajęcia, które wydają ci się twórcze, sensowne i przyjemne, są takie naprawdę. I poznać przy tym nowych, fantastycznych ludzi. Po to stworzony został Lifetramp!

  Agata Połajewska
 • Nie ograniczajmy krytyki do mężczyzn - wychowaliście takie pokolenie

  Nie ograniczajmy krytyki do mężczyzn - wychowaliście takie pokolenie

  Przeczytałam komentarz Krystyny Jandy na temat niewychowania, czy też złego wychowania mężczyzn. I, o ile zjawiska opisane przez panią Jandę są naganne, o tyle nie podpiszę się pod jej stwierdzeniem, że takich wychowali (wychowały?) mężczyzn. To krzywdzące i dla wychowujących, i dla mężczyzn.

  Natalia Sosin
 • 'Chyba jestem za głupi na ten program? - a może nie tylko na niego? Wiedza ogólna nie jest bezużyteczna!
 • 25. urodziny Internetu: 'posurfujcie z nami w cyberprzestrzeni' [RANKING I SŁOWNICZEK GRATIS]
 • Jestem aspołeczna, żyję w społeczeństwie

  Jestem aspołeczna, żyję w społeczeństwie

  Nie jestem miła, nie jestem dobra, nie jestem życzliwa. Bywam odklejona, wyizolowana, niesympatyczna - ba, jestem taka przez większość czasu. Mam zasady, znam zasady. Jestem aspołeczna.

  Aleksandra Zielińska
 • Mała społeczność pewnej ulicy (i jej grzeszki)

  Domek z ogrodem, ptaszki ćwierkające na gałązkach wypielęgnowanych drzewek owocowych, sielsko-anielsko... Niestety sąsiedzi potrafią zatruć marzenia o ciszy i spokoju.

  Nadesłane do Redakcji
 • Gościnna kanapa, darmowy nocleg... i coś jeszcze

  Gościnna kanapa, darmowy nocleg... i coś jeszcze

  Kasia "Bel" Belczyk napisała nam o CouchSurfingu, nie tylko jako metodzie na tanie podróżowanie ale i na niezobowiązujący seks. W ładnych okolicznościach przyrody.

  Katarzyna Belczyk
 • FochForum: piosenki o miłości, zajeobiady i odpowiedzi na trudne pytania
 • Czy da się żyć bez pieniędzy? O dokumentalnym projekcie 'Don't pay me'

  Czy da się żyć bez pieniędzy? O dokumentalnym projekcie "Don't pay me"

  Pozbyć się wszystkich rzeczy, przestać pracować za wynagrodzenie, dawać innym swój czas i zaangażowanie za darmo? A przy okazji zwiedzać świat i wieść "luksusowe życie"? O ludziach, którzy wyrwali się z kręgu materializmu i konsumpcjonizmu opowiada powstający film dokumentalny "Don't pay me". Foch obejmuje nad nim patronat. Chcemy pomóc sfinalizować ten projekt!

  Kasia
 • Drogi Facebooku, w dniu Twego święta... żyj ile zechcesz, tylko nie zgub danych

  Drogi Facebooku, w dniu Twego święta... żyj ile zechcesz, tylko nie zgub danych

  Kochany i nienawidzony, obwiniany za potęgowanie narcystycznych odruchów, obniżanie samooceny, pogłębianie uzależnienia, marnowanie czasu, jednocześnie uwielbiany za możliwość dzielenia się wszystkim, co tylko można zmienić w ciąg zer i jedynek - Facebook obchodzi dziś dziesiąte urodziny. I co z tego?

  Dominika
 • Czy Polacy nie lubią matek, czy 'tylko' przedmiotowo traktują dzieci?

  Czy Polacy nie lubią matek, czy "tylko" przedmiotowo traktują dzieci?

  Znalazłam ciekawy tekst na blogu niejakiej Szproty. Autorka pisze o niechęci, pogardzie, czy wręcz nagonce na matki w naszym kraju. Cóż, w wielu kwestiach - zgoda. Jednak wydaje mi się, że znam przyczynę takiego stanu: w Polsce dziecko traktowane jest jak rzecz, więc czemu spodziewać się szacunku dla jego właścicielek czyli matek?

  Kasia
Więcej o:

społeczeństwo

 • Czy żyjemy w społeczeństwie kastowym?

  , gdzieś jeszcze na etapie podstawówki. Moja koleżanka powiedziała: "Słuchajcie, ja na izbie przyjęć to się stykam z niezłym przekrojem społeczeństwa. Czasem przychodzą ludzie, o których istnieniu tacy jak my nie mają zielonego pojęcia. Nie zauważamy ich nawet". I tak sobie pomyślałam, że choć jesteśmy tacy wszyscy (w

 • Społeczeństwo amerykańskie czasów Alfreda Kinseya

  Żeby zrozumieć kulturowy wpływ raportu Kinseya na ówczesne społeczeństwo amerykańskie, trzeba się cofnąć w czasie. Nie tylko do roku 1948, w którym opublikowano pierwszą część raportu, ale do roku 1621, kiedy z pokładu statku "Mayflower" zeszli pierwsi osadnicy. Osadnicy ci nie pojawili się w

 • Kobieta, która zaczyna wszystko od nowa jest filarem społeczeństwa

  się podnieść dla nich, miały tak naprawdę tylko mnie i tak jest do teraz. My, kobiety, które zaczynały budować swój świat od nowa - jesteśmy najsilniejszym filarem społeczeństwa. Minęło 9 miesięcy. Ukończyłam kurs kosmetyczny ze stażem, próbowałam sił w handlu, na własny rachunek. Współpracowałam z firmą

 • Jestem aspołeczna, żyję w społeczeństwie

  Wiem, że jestem. Sprawdziłam w Wikipedii (tak, wiem, ludzie, którzy czerpią wiedzę z Wikipedii, wiem). Wszystko się zgadza. Jestem bierna, izoluję się, żywię niechęć do przebywania w grupie, inicjatywą nie grzeszę, jakieś zahamowania też się znajdą. Mam tu też dla Was obrazek, który pięknie

 • Społeczeństwo jest miłe - rozmowa z firmą Skisso (i jej twórcami)

  . Poniżej zapis rozmowy z Jagną i Tomkiem, którzy już czekają na fale hejtu, bo - jak twierdzą - do tej pory społeczeństwo było dla nich miłe. źródło: http://skisso.pl/ Skisso ma rozmach: kanał na YouTube'ie, strona, fanpage, grafiki reklamowe, "złote myśli" guru marki Bradleya Maggota, jest nawet anty

 • Problemy na drodze zawodowej OzN. "Kluczem jest edukacja społeczeństwa"

  , jest także fakt niskiej społecznej świadomości w tym zakresie. W wielu przypadkach niepełnosprawność nie ma żadnego wpływu na pracę, kiedy indziej może wykluczać zdolność do wykonywania pewnych czynności, przy czym umożliwiać realizację innych. Kluczem jest w tym przypadku edukacja społeczeństwa (w