wigilia

 • Małgorzata Kożuchowska: Tak mnie wychowano. Rodzice przekazali mi gen pomagania

  Małgorzata Kożuchowska: Tak mnie wychowano. Rodzice przekazali mi gen pomagania

  - Jestem wdzięczna za to, że tylu ludzi docenia to, co robię. Ale jak przekuć to zainteresowanie i życzliwość w działanie w imię pożytecznego celu? Od razu zaczęłam się nad tym zastanawiać, a że proste rozwiązania są najlepsze, poprosiłam, żeby każda z tych osób, która mnie obserwuje, wpłaciła choćby złotówkę na zakup sprzętu umożliwiającego dzieciom naukę online - Małgorzata Kożuchowska z okazji zdobycia miliona obserwatorów na Instagramie rozpoczęła zbiórkę środków, które są przeznaczone dla dzieci z najuboższych rodzin - dzięki tej inicjatywie mogą dostać sprzęt niezbędny do nauki. W rozmowie z Aleksandrą Pajewską-Klucznik opowiada o genie pomagania.

  Aleksandra Pajewska-Klucznik
 • "Moje ulubione choroby to te zdiagnozowane przez przyjezdną rodzinę przy wigilijnym stole". Święta w fartuchu i pachnące szpitalem

  "Moje ulubione choroby to te zdiagnozowane przez przyjezdną rodzinę przy wigilijnym stole". Święta w fartuchu i pachnące szpitalem

  Wielu z nas nie wyobraża sobie pracy w Wigilię czy w święta, jednak dla innych to normalna część pracy. Dla pielęgniarek, lekarzy, ratowników, ale też laborantów czy kierowców pogotowia to dzień pracy. Tyle że trochę "nienormalny". Czy lubią dyżurować w święta? W jaki sposób przydzielane są dyżury? Czy dzielą się opłatkiem i czy w szpitalu może panować świąteczna atmosfera?

  Aga Kozak
 • Herbata świąteczna- sprawdź przepis na aromatyczny napój na gorąco

  Herbata świąteczna- sprawdź przepis na aromatyczny napój na gorąco

  Herbata świąteczna musi być aromatyczna. Na co dzień pijemy więcej kawy niż herbaty, pewnie dlatego, że potrzebujemy szybkiego zastrzyku energii. W okresie świątecznym warto wrócić do tradycyjnej herbaty, na przykład w wydaniu wigilijnym. Sprawdź nasze sprawdzone przepisy.

  Karolina Klimek
 • "Najpierw jest miło, nagle włącza się bierna agresja i spotkania świąteczne stają się koszmarne"

  "Najpierw jest miło, nagle włącza się bierna agresja i spotkania świąteczne stają się koszmarne"

  - Jedni uważają, że powinny być prezenty, inni, że nie. Jedni, że choinka sztuczna, inni, że tylko żywa. Kolędy śpiewamy, czy nie śpiewamy? Każdy ma swoją wizję świąt, z którą siada do stołu. I jeśli pewne rzeczy nie są przegadane, uzgodnione, to może rzeczywiście dojść do wybuchu - niekoniecznie pozytywnych - emocji - o relacjach i świętach rozmawiamy z socjologiem Tomaszem Sobierajskim.

  Aga Kozak
 • Cieszę się, że w tym roku mogę spędzić święta bez rodziny [LIST DO REDAKCJI]
 • Modne fryzury na Wigilię. Jak się uczesać, by nie zaliczyć świątecznej wpadki?
 • Świąteczny makijaż w złocie dla znudzonych czerwonymi ustami
 • Sukienka na święta 2020. Jakie trendy w będą królować w tym roku?
 • Fryzury na Wigilię - modne i stylowe stylizacje włosów na święta. Niektóre z nich odmładzają [ZDJĘCIA]
 • Prezenty pod choinkę dla par

  Prezenty pod choinkę dla par

  Święta coraz bliżej, a ty nie masz jeszcze pomysłu na prezent? Chcesz sprawić radość bliskim osobom, kupując podarunek, który wręczysz im wspólnie? Podpowiadamy, jakie prezenty są najlepsze dla par.

  JN
Więcej o:

wigilia