ZUS
-
To pewne! 500 plus dla seniora otrzyma więcej osób. Wniosek mogą złożyć nie tylko emeryci
200 zł do emerytury, 13. i 14. emerytura 2022 to niejedyne świadczenia, na które mogą liczyć najstarsi obywatele. Część z nich jest też bowiem uprawniona do tzw. 500 plus dla seniora. Niezbędny będzie natomiast wniosek do ZUS. Kto może go złożyć? Podpowiadamy.
-
Tym seniorom należy się podwójna emerytura co miesiąc i dożywotnio. Wystarczą jedynie dwa wnioski
W naszym kraju istnieje grupa seniorów, która może ubiegać się o podwójną emeryturę. Nie jest ona jednak dla każdego, ponieważ spełnić trzeba określone warunki i dodatkowo złożyć odpowiednie wnioski. Jeżeli jednak zostaną rozpatrzone pozytywnie, emeryt otrzyma dwa świadczenia co miesiąc, dożywotnio.
-
To pewne! Ci seniorzy otrzymają podwójną emeryturę co miesiąc. Należy jednak złożyć wniosek nie tylko w ZUS
Przy obecnych bardzo wysokich kosztach życia zapewne nie jednemu seniorowi marzyłaby się podwójna emerytura co miesiąc. Okazuje się, że jest to możliwe. Potrzebne są jednak oddzielne wnioski i dwa zupełnie inne urzędy, które je przyjmą. Spełnić trzeba także określone kryteria.
-
500 plus dla seniora 2022 - nowe warunki. Pieniądze trafią do większej grupy emerytów i nie tylko
To właśnie świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji często określane jest jako 500 plus dla seniora. W 2022 roku szansę na wypłatę tych środków zyskało więcej osób. Zmianie uległo bowiem jedno kluczowe kryterium. Kto powinien w związku z tym złożyć wniosek do ZUS, aby co miesiąc otrzymywać dodatkowy zastrzyk gotówki? Podpowiadamy.
-
Kiedy wypłata 14. emerytury w 2022? To pewne! Tylko w te dni dodatkowe pieniądze trafią do seniorów
Kiedy czternasta emerytura w 2022 roku zostanie wypłacona? To pytanie zadaje sobie coraz więcej seniorów, którzy z niecierpliwością czekają na dodatkowy zastrzyk gotówki. Znany jest już oficjalny termin. Kto nie dostanie 14. emerytury, a kto będzie musiał zaczekać na nią dłużej? Zdradzamy.
-
Emerytura dla urodzonych po 1948. Teraz o wypłatę świadczenia będzie łatwiej. ZUS wprowadził nowe zasady
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych po 1948 roku może być przyznana jedynie wybranej grupie seniorów. Dotyczy to m.in. osób ubiegających się o "pomostówkę", czyli pracujących w szczególnych warunkach lub wykonujących pracę o szczególnym charakterze. To właśnie ich dotyczy wprowadzona zmiana w sposobie rozpatrywania wniosków przez ZUS.
-
Emerytury od lipca 2022 - tabela netto. To pewne! Takie kwoty wpłyną na konta seniorów
Od piątku zaczął obowiązywać Polski Ład 2.0. Zmiany od 1 lipca przełożyły się bezpośrednio na kieszenie milionów Polaków, w tym także seniorów. Podwyżki na swoich kontach część z nich zauważy już w przyszłym tygodniu.
-
Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne to nie wszystko. Bez tych dokumentów ZUS nie wypłaci pieniędzy
Osoby, którym kończy się zasiłek chorobowy, a wciąż pozostają niezdolne do pracy, mogą złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Przysługuje ono po spełnieniu określonych warunków, ale też dostarczeniu pełnej dokumentacji. Co należy zrobić, aby otrzymać pieniądze z ZUS? Podpowiadamy.
-
14. emerytura 2022. Kiedy wypłata świadczenia? Znamy oficjalny termin. Jest szybszy, niż zapowiadano
W tym roku ponownie na konta seniorów trafi 14. emerytura. Kiedy wypłata? Okazuje się, że już niedługo. Termin jest szybszy, niż prognozowano na początku. Być może to jeszcze w wakacje.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Te osoby nie mają szans na wypłatę z ZUS
O wcześniejszą emeryturę można ubiegać się na kilka sposobów. Taką możliwość mają m.in. osoby urodzone między 1948 a 1969 rokiem po spełnieniu określonych warunków. Nie wszystkie wnioski ZUS rozpatrzy jednak pozytywnie. Są pewne haczyki, o których warto pamiętać.
-
W wieku 47 lat poślubiła miłość swojego życia. Jak kocha Iwona Pavlović?
-
Tak mieszka Szymon Hołownia. Wielki dom pod Warszawą robi wrażenie
-
Pomogli wielu rodzinom. Nie zatrzymują się i mają ważny cel MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Byłam w Pepco i pokochałam ten sweter. Od 29,99 zł w Sinsay i Bonprix
-
Co zrobić na szybko przetłuszczające się włosy? Ekspertka odpowiada
- Potrafisz myśleć logicznie? Oceni to ten quiz. Średnia szokuje
- Jak zrobić kremowa jajecznicę? Co zrobić, aby się nie przypaliła?
- Pomysły na udane prezenty
- Tommy Hilfiger wyprzedaje zimowe kurtki nawet 50% taniej! Przecenione modele znikają w mig. Podobne w GAP i HM
- Douglas i Fundacja Cancer Fighters po raz czwarty łączą siły. Kup misia i odkryj piękno pomagania!
-
Kiedy wypłata 14 emerytury 2022? To pewne! W te dni pieniądze pojawią się na kontach seniorów
Kiedy wypłata 14 emerytury w 2022 roku? To pytanie zadaje sobie wielu seniorów. Znamy na nie odpowiedź. Warto jednak pamiętać, że nie wszyscy emeryci i renciści mogą liczyć na ten dodatek. W odróżnieniu od 13 emerytury pieniądze trafią jedynie do wybranych.
-
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022. Wiemy, ile mogą na nim zyskać seniorzy
Wniosek o ponowne przeliczenie emerytury 2022 to dla wielu seniorów szansa na wyższe świadczenie. ZUS przyjmie je jednak tylko od wybranych, co jest efektem m.in. wprowadzonych od nowego roku zmian. Kto może liczyć na podwyżkę świadczenia i ile ona wyniesie?
-
Emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Tylko ci seniorzy mają szansę na wcześniejsze świadczenie
Niektóre grupy zawodowe mają szansę na szybszy odpoczynek. Dotyczy to m.in. osób urodzonych między 1948 a 1969 rokiem, które wykonywały pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze. Oczywiście trzeba przy tym spełnić także szereg innych warunków, w związku z czym nie każdy wniosek ZUS może rozpatrzyć pozytywnie.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. Bez tego wpisu ZUS nie wypłaci pieniędzy
Osoby urodzone między 1948 a 1969 mogą ubiegać się z ZUS o wcześniejszą emeryturę. Taka możliwość nie przysługuje jednak wszystkim. Trzeba spełnić nie tylko szereg obligatoryjnych warunków, ale przedstawić również odpowiedni wpis. Inaczej pieniądze nie zostaną wypłacone.
-
Wniosek o 500 plus dla seniora nie zawsze złożysz w ZUS. Są wyjątki. Wiemy gdzie należy się wtedy udać
500 plus dla seniora to jedynie potoczna nazwa świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Aby otrzymać pieniądze z tego tytułu, należy spełnić kryteria, ale także złożyć wniosek. Okazuje się, że nie zawsze zrobimy to w ZUS. Wiemy, gdzie należy się wtedy udać.
-
Emerytura po mężu się nie opłaca? Te wdowy nie chcą wnioskować o rentę rodzinną. Mają ważne powody
Wniosek o rentę rodzinną nie jest priorytetem dla każdej wdowy, ani bliskiej osoby zmarłej, lub zmarłego. Emerytura po mężu nie zawsze się opłaca, a przyczyną jest m.in. fakt, że nie wynosi 100 procent. Pomimo tego, że w 2022 roku jest wyższa, obywateli zniechęcają warunki.
-
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969. ZUS przyzna ją tylko tym seniorom
Wcześniejsza emerytura dla urodzonych między 1948 a 1969 może zostać przyznana przez ZUS wyłącznie seniorom, którzy spełnią odpowiednie warunki. Nie dla wszystkich będą one takie same. Kluczowe znacznie ma bowiem rodzaj wykonywanej pracy.
-
Druga waloryzacja emerytur, a wypłata "czternastki". Jeśli zmiany wejdą w życie, seniorzy będą stratni
Pierwsza waloryzacja rent i emerytur wpłynęła na podwyżkę wielu świadczeń. Wzrosła trzynasta i czternasta emerytura, ale też np. renta rodzinna. Seniorzy zauważają stale rosnącą inflację i domagają się drugiej waloryzacji. Możliwe, że wpłynie na wypłatę "czternastki".
-
To pewne! Podwójna emerytura zostanie wypłacona tylko tym seniorom. Wystarczy wniosek. Nie przyjmie go ZUS
Podwójna emerytura dla wielu seniorów może być zastrzykiem dodatkowej gotówki. Niestety o pieniądze mogą ubiegać się wybrani. Seniorzy spełniające odpowiednie kryteria powinni złożyć wniosek, ale nie zrobią tego w ZUS. Gdzie należy zatem się udać, chcąc otrzymywać drugą emeryturę co miesiąc?
-
Emerytura dla urodzonych po 1948. To oficjalne! ZUS nie będzie brał pod uwagę tego elementu
To pewne. Emerytura dla urodzonych po 1948 będzie przyznawana na nowych zasadach. ZUS nie będzie brał już jednego z czynników, przez który dotychczas wiele wniosków było odrzucanych. Jest jednak pewien haczyk, o którym warto pamiętać podczas składania formularza.
-
Emerytura po mężu nie tylko dla wdowy. Te osoby mogą wnioskować o dożywotni zastrzyk gotówki
Emerytura po mężu jest wypłacana dożywotnio. Wnioskować o nią może wdowa, ale nie tylko. Jeśli warunki spełni inny członek rodziny, pieniądze mogą trafić również na jego konto. Niestety, wiele osób rezygnuje z pobierania tego świadczenia, ponieważ im się nie opłaca.
-
Emerytura po mężu. ZUS wypłaci ją nie tylko wdowie. Uprawnionych do pieniędzy po zmarłym jest więcej
Ze względu na to, że to najczęściej wdowy decydują się na pobieranie renty rodzinnej, świadczenie to często określane jest jako emerytura po mężu. O pieniądze z ZUS po śmierci bliskiej osoby mogą jednak ubiegać się nie tylko wdowy. Uprawnionych do wypłaty świadczenia jest więcej.
-
Wniosek o emeryturę. ZUS nie przyjmie go bez tego oświadczenia. Ważna zmiana dla przyszłych emerytów
Kiedy najlepiej przejść na emeryturę? Okazuje się, że miesiąc, w którym złożymy wniosek o emeryturę do ZUS ma wpływ na jej wysokość. Seniorzy, którzy mimo osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego, wstrzymają się nieco z formularzem, mają szansę na korzystniejsze wyliczenia, a tym samym wyższe świadczenie. Od nowego roku trzeba natomiast pamiętać o dostarczeniu jeszcze jednego oświadczenia do ZUS.
-
Emerytura po mężu, a separacja. Te wdowy mogą otrzymać pieniądze z ZUS pod jednym warunkiem
Renta rodzinna potocznie określana jako emerytura po mężu może zostać przyznana bliskim osoby zmarłej na wniosek. Najczęściej na pobieranie świadczenia decydują się natomiast wdowy. Nie wszystkie kobiety mają jednak szansę na otrzymanie pieniędzy. Co zaś w sytuacji, gdy małżeństwo pozostawało w separacji? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
-
W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę? Ci seniorzy mają szansę na wyższe świadczenie
Na wysokość świadczenia emerytalnego wpływa wiele czynników, a wśród nich możemy wymienić czas, w jakim złożymy do ZUS wniosek o emeryturę. Niektórzy seniorzy mogą liczyć na korzystniejsze przeliczenia, co przełoży się na wyższą, comiesięczną wypłatę. W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę? Podpowiadamy.
-
Podwójna emerytura co miesiąc. Ci seniorzy mogą ubiegać się o aż dwa świadczenia, ale nie z ZUS
Podwójna emerytura jest tylko dla wybranych seniorów. ZUS nie może wypłacić obu świadczeń, ale aby je otrzymać, trzeba złożyć aż dwa wnioski w różnych miejscach. Komu przysługuje podwójna emerytura co miesiąc i jakie wymogi należy spełnić? Wyjaśniamy.
-
Wcześniejsza emerytura dla rodziców. Kto ma na nią szansę? ZUS wypłaci pieniądze pod pewnymi warunkami
Wielu Polaków liczy, że wkrótce obowiązywać zaczną emerytury stażowe. Na ten moment szansą na wcześniejsze świadczenie jest m.in. emerytura pomostowa. Jednak o pieniądze z ZUS można ubiegać się nie tylko w tych okolicznościach. Wcześniejsza emerytura może być wypłacona również niektórym rodzicom. Jakie warunki należy spełnić, aby ją otrzymać?
-
Bon turystyczny 2022. Do kiedy i gdzie można go wykorzystać? ZUS przypomina o upływającym terminie
Bon turystyczny powstał nie tylko po to, aby wspomóc branżę turystyczną odczuwającą skutki pandemii, ale przede wszystkim rodziny, które chciałyby zaplanować wspólny wypoczynek, a nie zawsze mają takie możliwości finansowe. ZUS przypomina jednak o zbliżającym się terminie ważności bonów. Podpowiadamy zatem, jak pobrać bon turystyczny oraz gdzie można go wykorzystać.
-
W jakim miesiącu najlepiej przejść na emeryturę w 2022 roku? Wiemy, kiedy warto złożyć wniosek
Osoby, które osiągnęły powszechny wiek emerytalny, mogą liczyć na świadczenie z ZUS. W tym celu niezbędny jest jednak wniosek o emeryturę. Jak się okazuje, to kiedy go złożymy, ma duże znaczenie. Niektóre miesiące są bowiem korzystniejsze pod względem przeliczenia wysokości świadczenia.
-
500 plus dla seniora. O pieniądze z ZUS mogą ubiegać się wybrani. "To nie jest sprawiedliwe"
500 plus dla seniora to potoczna nazwa świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Chcąc otrzymać pieniądze z ZUS trzeba jednak spełnić w pierwszej kolejności szereg wymagań. Choć od 1 marca więcej osób jest uprawnionych do wypłaty świadczenia, to pojawiają się zdania, że progi powinny zostać jeszcze bardziej zwiększone.