zwierzęta

 • Doceńcie kundelki! Rasowe psy są produkowane taśmowo
 • Szlachetne akcje, które warto wesprzeć w grudniu

  Szlachetne akcje, które warto wesprzeć w grudniu

  Grudzień to miesiąc, gdy pieniądze wypływają z portfela wartkim strumieniem. Skoro już i tak wydajemy krocie, to niech choć ułamek tych pieniędzy trafi do potrzebujących: ludzi i zwierząt.

  Kasia Nowakowska
 • Bycie 'kociarzem' to stan umysłu. Kotolicy - niech kot będzie z wami

  Bycie "kociarzem" to stan umysłu. Kotolicy - niech kot będzie z wami

  Jest rodzaj ludzi, którzy mają sierść w krwiobiegu, dla których kot jest najwyższą istotą - kotolicy. Bardzo szczególna grupa wyznaniowa, bo to, co ich łączy to nie tylko wiara, to styl życia. To sprawia, że warto im się bliżej przyjrzeć. A może rozpoznacie w tym opisie siebie?

  Aj
 • Nie trenujcie na zwierzętach instynktu macierzyńskiego! [LIST]

  Nie trenujcie na zwierzętach instynktu macierzyńskiego! [LIST]

  Młodzi rodzice trafili pod lupę naszej Czytelniczki i nie wszyscy wyszli z tego cało. Tym, którzy nie radzą sobie i oddają - wcześniej ukochane zwierzaki - nieźle się dostało. Komuś z was przydarzyło się oddanie pupila z powodu "alergii"?

  Nadesłane do Redakcji
 • Trzydziestolatki powiększają rodzinę, czyli dziecko albo piesek?

  Trzydziestolatki powiększają rodzinę, czyli dziecko albo piesek?

  Mówi się, że dziewczyny, którym tyka zegar biologiczny, ale nie chcą jeszcze urodzić dziecka, adoptują pieska (kociary pod słowo "piesek" mogą podłożyć "kotka"). Bo można na niego przelać matczyną miłość, a nie trzeba rodzić, karmić piersią ani przewijać. Takie macierzyństwo dla opornych. Czy to naprawdę tak działa?

  Anna Konieczyńska
 • Gdy zachoruje pies...

  Gdy zachoruje pies...

  Co się dzieje ze zwierzętami ludzi, którzy nie mają pieniędzy na pokrycie rachunków weterynaryjnych? Leczenie psa czy nowa kurtka dla dziecka? To nie jest wybór, przed którym chciałam kiedykolwiek stanąć. Nikt by nie chciał. Ale życie mnie zmusiło.

  Olga Wróbel
 • Pies jest lekiem na całe zło?

  Pies jest lekiem na całe zło?

  Kiedyś ludzie częściej się dotykali, żyli bliżej siebie, dziś wielu rzeczy nie wypada. Jednak brak dotyku utrudnia zachowanie równowagi emocjonalnej. Jak temu zaradzić? Przygarnąć psa - mówi prof. Jolanta Antas, badaczka komunikacji międzygatunkowej i autorka książki "Jak rozmawiać z psem".

  Agnieszka Durska
 • Dlaczego oburza cię ubój rytualny?

  Dopuszczenie uboju rytualnego przez Trybunał Konstytucyjny wywołało wśród moich znajomych spore poruszenie. Dziś "wszyscy jesteśmy zwierzętami", nikt więc nie chce, żeby zabijano je w sposób tak niehumanitarny i okrutny.

  Anka Rączkowska
 • Różne oblicza uczłowieczania zwierząt (z psią kupą w tle)
 • Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt - odpowiedź Czytelnikom

  Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt - odpowiedź Czytelnikom

  W komentarzach padło pod moim adresem wiele zarzutów, zdecydowałam się więc, zamiast odpowiadać na każdy z nich oddzielnie, napisać tekst, w którym odniosę się do waszych uwag. Tekst nie został zrozumiany tak, jak tego chciałam - wina, niestety, leży po mojej stronie. A ponieważ temat okazał się gorący, chcę dokładniej wyjaśnić, o co mi chodzi i odpowiedzieć na kilka pytań. Może zrozumiemy się lepiej.

  Anka Rączkowska
 • Jak to jest z tą miłością do zwierząt (i tekstu Rączki)?

  Jak to jest z tą miłością do zwierząt (i tekstu Rączki)?

  Rączka wywołała niemałą burzę tekstem "Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt". Dziś, nim przemówi sama krytykowana, prezentujemy jeszcze dwa głosy: jeden zdecydowanego sprzeciwu, drugi z prośbą o zauważenie innego problemu.

  Nadesłane do Redakcji
 • Krytyka tekstu Anki Rączkowskiej 'Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt'
 • Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt

  Przeciwko uczłowieczaniu zwierząt

  Pies to pies. Kot to kot. Zwierz i tyle. Nie, to nie znaczy, że można je męczyć i dręczyć. Są żywe, szacunek im się należy. Ale na boga (którego nie ma) to nie znaczy, że mamy je traktować jak ludzi!

  Anka Rączkowska
 • Skąd wziąć zwierzaka? Hodowla kontra adopcja

  Skąd wziąć zwierzaka? Hodowla kontra adopcja

  Nie wyobrażam sobie życia bez zwierząt, zwłaszcza psów i kotów, które kocham. Wśród moich znajomych jest wielu podobnych zwierzolubów - jedni przygarnęli znajdki ze schroniska, inni wybrali czworonoga z hodowli. Warto poznać różne strony takich decyzji, zanim zdecydujecie się na własnego pupila.

  Miss Olgu
 • Kocham lato!

  Kocham lato!

  "Lato, choć nawet siwe, niechby najdłużej trwało/ - Pięćdziesiąt lat przeżyłem i ciągle mi za mało". Ta zwrotka z wiersza Jana Brzechwy jest mi szczególnie bliska. Tak samo, jak poeta, kocham lato i ciągle mi go mało.

  Miss Olgu
 • O ludziach, którzy kochają tylko rasowe zwierzęta. I do tego krótko

  Powiedz jak bardzo kochasz zwierzęta, a inni powiedzą ci jakim jesteś człowiekiem? Do takiego wniosku można dojść po lekturze historii, którą podzieliła się z nami Ela. Mamy wątpliwości i, jak się to często zdarza, różne zdania w redakcji. Z tym większą przyjemnością poznamy Wasze spojrzenie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - mamy JĄ!
 • Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Nahur nam ta koza? Adopcja zwierzaka z ZOO - krok pierwszy

  Deklarując chęć honorowej adopcji jakiegoś zwierzęcia z warszawskiego ZOO nie przypuszczałyśmy, że będzie to taka emocjonująca przygoda, obfitująca w nieoczekiwane zwroty akcji i prowokująca uczestników zdarzeń do wydawania radosnych pisków. Wszystko opowiem po kolei, ale zdradzę od razu, bo nie wytrzymam: adoptujemy nahura! HURA!

  Kasia
 • Wszystkie paskudy duże i małe. Nie sposób ich nie kochać
 • Orangutany na Borneo! Nadchodzę!

  Orangutany na Borneo! Nadchodzę!

  Nie będzie wprowadzenia, bo nie ma na to czasu. Już za chwilę, już za momencik jadę w podróż życia i mam mnóstwo spraw na głowie do załatwienia przed wyjazdem.

  Miss Olgu
Więcej o:

zwierzęta

 • Sennik: zwierzęta

  Dzikie zwierzęta - musimy zachować szczególną ostrożność przy podejmowaniu decyzji. Zwierzęta domowe - odzwierciedlenie naszych postaw wobec innych ludzi, zachowań i reakcji. Padłe zwierzęta - odniesiemy porażkę, której sami sobie będziemy winni poprzez podejmowanie niewłaściwych decyzji. Goniące

 • Niech każdy dzień będzie świętem zwierząt!

  Opiekunom psów i kotów nie trzeba tłumaczyć, jak wiele dobra zwierzęta wnoszą do ludzkiego życia. W końcu doświadczają tego każdego dnia! Co ciekawe, to co otrzymujemy od naszych ulubieńców, potwierdzają również naukowcy. Istnieją setki badań, które opisują korzyści, jakich doświadczamy dzięki

 • QUIZ: Czyje to zwierzę?

  Zwierzęta gwiazd często wiodą równie luksusowe życie, co ich właściciele. Noszą ubranka od najsłynniejszych projektantów, latają pierwszą klasą, w kontenerkach Louis Vuitton, nocują w najdroższych apartamentach, bywają w restauracjach, kinach i na bankietach. Nie trzeba zaznaczać

 • Prezenty dla miłośnika zwierząt

  Szukasz odpowiedniego prezentu dla kogoś bliskiego? Jeśli ta osoba lubi zwierzęta, to może warto pomyśleć o czymś, co ją zaskoczy. Na przykład t-shirt z nadrukiem albo sweter z wyszytym, ulubionym zwierzakiem. Albo biżuteria: wisiorek ze słonikiem, kotem lub motylem. Możliwości jest naprawdę dużo

 • Weterynarz - dlaczego jest to obraźliwe określenie na lekarza zwierząt?

  W Polsce weterynaria nie ma zbyt długich tradycji. Zwierzęta zaczęto leczyć dopiero na początku XX wieku. Wcześniej nikt nie zaprzątał sobie tym głowy. Niestety bywa tak, że do tej pory niektórzy wzywają weterynarza już w ostateczności. W dzisiejszych czasach weterynarz jest zobowiązany

 • Portret oprawcy. Kim są ludzie znęcający się nad zwierzętami?

  Z psycholog dr Joanną B. Hałaj rozmawiał Marcin Kozłowski Marcin Kozłowski: Lekarz weterynarii Dorota Sumińska powtarza, że ataki psów na ludzi zdarzają się raz na kilka lat, a ludzie dręczą zwierzęta w każdej minucie każdego dnia. dr Joanna B. Hałaj: Osoby, które dręczą zwierzęta, nie mają

 • Gwiazdy w obronie zwierząt

  Campbell i Joanna Krupa. Seks i warzywa - kontrowersyjne kampanie PETA Joanna Krupa jest kolejną gwiazdą, która rozebrała sie w obronie zwierząt. Modelka już po raz kolejny wzięła udział w kampanii organizacji PETA. Kontrowersyjny plakat przedstawia nagą Krupę w towarzystwie psów i nawołuje do przygarnia

 • Zwierzęta na ubraniach - hit czy kit?

  Moda na zwierzęta to nie tylko wzory, takie jak cętki, paski czy plamki. Wizerunek Fauny pojawia się na ubraniach w wielu postaciach. Najczęściej są to mopsy, koty, pandy, tygrysy, orły i zebry. Pojawiają się na koszulkach, topach, bluzach, torebkach, a nawet skarpetkach. fot. 109 zł DecoBazaar

 • Światowy Dzień Zwierząt

  ogrodu zoologicznego w okresie międzywojennym. Zobacz więcej w zbiorach NAC. Lubisz nasze artykuły? zostań fanem i kliknij tutaj. Obchody Dnia Dobroci dla Zwierząt w Warszawie. Pochód ulicami miasta. Bardzo podoba nam się to zdjęcie. Uznania dla fotografa! Zobacz więcej w zbiorach NAC. Lubisz

 • Niesamowite zwierzęta Louis Vuitton

  Współpraca została nawiązana z okazji wprowadzenia usługi "Mon Monogram" - oznaczania produktów własnym monogramem, do kategorii małych, skórzanych akcesoriów. Archilleos stworzyła cztery zwierzęta - kameleona, pancernika, konika polnego i bobra używając do tego wyłącznie akcesoriów francuskiej