drugie danie

  • Kryzys w związku? Pokonaj go!

    Z roku na rok wzrasta liczna rozwodów. To oznacza, że przestaliśmy walczyć o swoje związki. Czy naprawdę łatwiej jest dzisiaj rozwieźć się niż pokonać kryzys? Każda para ma swoje wzloty i upadki. Trzeba tylko wiedzieć jak z tymi upadkami sobie radzić.

    joanna biszewska
  • Kariera na szpilkach: jestem tam, gdzie być powinnam
  • Sztuka budowania związku

    Sztuka budowania związku

    Zaufanie, seks, a może umiejętność słuchania? Czyli o tym, co się liczy w związku.

    kk
  • Jak łatwo pomylić seks z miłością?

    Jak łatwo pomylić seks z miłością?

    Ile razy słyszałaś, że kobiety uprawiają seks tylko z miłości? Że nie potrafią - tak jak mężczyźni - po prostu zaszaleć, żeby przeżyć trochę przyjemności, bo przede wszystkim potrzebują wielkiego uczucia?

    Voca Ilnicka
  • Czy potrafisz znosić krytykę?

    Czy potrafisz znosić krytykę?

    W związku z tym, że często mamy problem z przyjmowaniem pochwał, jaką trudność musi sprawiać nam zmierzenie się z krytyką? Jak ją odbierać, by nie sprawiała nam przykrości?

    Agnieszka Nowicka
  • Czy istnieje przepis na idealny związek?

    Czy istnieje przepis na idealny związek?

    Empatia w związku dwojga ludzi to podstawa jego trwałości. Czym ona jest i czy można się jej nauczyć? O tym jak pracować nad swoimi uczuciami, jak nauczyć się słuchać i rozumieć bliską osobę opowiada Ewa Panufnik, trenerka empatii, współzałożycielka Dojrzewalni Róż.

    rozmawiała Joanna Biszewska
  • Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

    Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

    Podstawowym środkiem porozumiewania się są słowa. Jak je dobierać i jak rozmawiać z partnerem aby dokładnie wiedział o co nam chodzi i czego oczekujemy? Na temat efektywnej komunikacji rozmawiam z psycholożką Małgorzatą Krzak.

    rozmawiała Karolina Kołodziejczyk
  • Okulary w oku

    Okulary w oku

    Dobra wiadomość dla osób z dużą wadą wzroku: okulary z grubymi szkłami można zastąpić soczewkami fakijnymi wszczepianymi do oka. Mówi o tym dr Wojciech Kołodziejczyk, chirurg okulista z Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w Warszawie.

    Rozmawia: Beata Prasałek
  • Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

    Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

    Sięgamy po nie zbyt często, a ponadto nie zawsze zażywamy je zgodnie z zaleceniami lekarza. W efekcie bakterie stają się coraz mniej wrażliwe na antybiotyki. Jak je stosować, żeby jednak skutecznie działały?

    Beata Prasałek Konsultacja: dr Piotr Albrecht, pediatra, gastroenterolog, I Katedra Pediatrii WUM
  • Jak przeżyć rozwód?

    Na psychologicznej skali stresu rozpad małżeństwa jest tuż za śmiercią małżonka. Można jednak wiele zrobić, by wyjść z tego dramatu obronną ręką, zminimalizować ból i z optymizmem rozpocząć nowe, ciekawe życie.

    Ilona Boszko
  • Tylko nie mów nikomu

    Tylko nie mów nikomu

    Kobiety jako istoty uczuciowe i emocjonalne potrzebują zrozumienia, wsparcia, porady. Swoje najskrytsze sekrety, dylematy i wątpliwości omawiają z kimś kto je zrozumie czyli najczęściej z drugą kobietą. Ale czy warto ufać przyjaciółkom i czy same jesteśmy godne zaufania?

    Anna Karolina Koman
  • Zmysłowość to nie tylko fizyczność

    Zmysłowość to nie tylko fizyczność

    Jak to się dzieje, że często poznając kogoś nowego, kto na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje się być w naszym typie zaczynamy postrzegać jako osobę niebywale interesującą? Z pozoru przeciętny człowiek zaczyna nas niebywale fascynować. To jest właśnie "To Coś" przez które zaczynamy czuć zupełnie nieoczekiwane "motyle w brzuchu".

    Anna Karolina Koman
  • Dwuznaczność gejszy

    Dwuznaczność gejszy

    Od XVII wieku ta wysublimowana profesja ewoluuje i nieustannie budzi podziw. Nie przestaje intrygować i wzbudzać zachwyt w tak zwanym świecie Zachodu. Mimo, iż Kraj Kwitnącej Wiśni coraz bardziej fascynuje to przeważnie nasza wiedza o nim jest znikoma.

    Anna Karolina Koman
  • Ślub szyty na miarę

    Jeszcze kilka lat temu instytucję wedding plannerki, czyli organizatorki ślubów znaliśmy jedynie z filmów. Dziś coraz częściej organizację tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości, wolimy powierzyć profesjonalistom. Szczególnie wtedy, gdy mamy mało wolnego czasu, a chcemy, by ich impreza miała niepowtarzalny charakter i była dopracowana w każdym szczególe.

    notowała Małgorzata Szamocka
  • Jedz, módl się, kochaj i... podróżuj!

    Jedz, módl się, kochaj i... podróżuj!

    Wydaje ci się czasem, że krążysz w błędnym kole między pracą a domem? Dopada cię rutyna, chwilami znudzenie, coraz trudniej wywołać u ciebie entuzjazm do czegokolwiek? Być może jesteś świeżo po lekturze albo dopiero co obejrzałaś kinowy hit "Jedz, módl się i kochaj" i zadajesz sobie pytanie: a może by tak wsiąść do pociągu/samolotu/autobusu byle jakiego...

    MB
  • Przyjmij gości wytwornie

    Eleganckie przyjęcie u ciebie w domu? To jest możliwe i wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka zmian w menu, parę detali w wystroju stołu i pokoju. Oto jak zwyczajne spotkanie zamienić w wytworne przyjęcie... w domowych pieleszach.

    MB
  • Dieta wysokoenergetyczna: jak jeść i nie przytyć

    Dieta wysokoenergetyczna: jak jeść i nie przytyć

    Węglowodany wzbudzają kontrowersje. Odchudzający się unikają ich, sportowcy przyjmują w dużej ilości. Jaka jest ich rola dla funkcjonowania organizmu i jak z nich korzystać?

    Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
  • Drobne gesty - czyli sztuka pielęgnowania związku
  • Czy po ślubie coś się zmienia? Opowieści z życia wzięte

    Przyszłe panny młode straszone są często opowieściami o tym, jak to po ślubie wszystko się zmienia...na gorsze. Wiele młodych mężatek żali się, że ich czuli i kochający partnerzy po ślubie stali się zobojętniali. Praca, w domu kolacja, gazeta i tyle. Czy naprawdę jest tak źle?

    Aleksandra Kujałowicz
  • Zostań mistrzynią świata w organizacji czasu!

    Zostań mistrzynią świata w organizacji czasu!

    Czy zdarza Ci, że masz tyle na głowie, że nie wiesz, za co się chwycić i od czego zacząć? Czy ciągle brakuje ci czasu na załatwienie wszystkich spraw? Jeśli odpowiedziałaś TAK na choć jedno pytanie, ten artykuł jest skierowany właśnie do ciebie, nie bój się poświecić kilku minut na przeczytanie.

    caro
  • Czy trzeba zabić tę miłość?

    Wakacje to dla spraw miłości czas szczególny. Długo oczekiwany wypoczynek staje się okazją do usłyszenia po raz pierwszy, po wielu miesiącach pogoni i umordowania, zduszonego i zapomnianego już prawie głosu ciała, sumienia i serca.

    ROZMOWA Z WOJCIECHEM EICHELBERGEREM O WAKACYJNYCH ROMANSACH
  • Wyborcza bitwa żon

    Po co im wykształcenie i sukces zawodowy? Wystarczy umiejętność dobrania torebki do butów

    Sebastian Łupak ('Film')
  • Skazana na płeć

    Z Anną Grodzką, która właśnie zakończyła proces zmiany płci, prezeską fundacji Trans-Fuzja, rozmawia Piotr Pacewicz

    Piotr Pacewicz
  • Koziorożec 22.12-20.01

    Koziorożec 22.12-20.01

    Osoby spod znaku Koziorożca zwracają dużą uwagę na reputację, konwencje społeczne i zabezpieczenie materialne. Są ostrożne i rozsądne. Mają skłonność do zawierania małżeństwa z rozsądku, dla materialnej lub społecznej pozycji.

    We współpracy z Viversum
  • Choroba, rodzina i ty

    Choroba, rodzina i ty

    Ciężka choroba jest ciężką próbą. Dla nas i dla naszych bliskich. Musimy zmierzyć się nie tylko z bólem, ale także z lękiem, rozpaczą, brakiem samoakceptacji. I wtedy szczególnie potrzeba nam rady psychologa. Mówi o tym Mariola Kosowicz, psychoterapeutka z Centrum Onkologii w Warszawie.

    Katarzyna Szroeder-Dowjat
  • Sztuka wybaczania

    Jan Paweł II wybaczył swemu niedoszłemu zabójcy. Czy każdy z nas byłby do tego zdolny? Chowamy urazy w sercu z powodu dużo mniejszych przewinień. Dlaczego nie umiemy wybaczać? Czemu to takie trudne?

    Katarzyna Szroeder-Dowjat
  • Co Polacy jedzą w pracy?

    Wychodzisz z pracy żeby zjeść obiad na mieście? Jesteś szczęściarzem. Większość polskich pracowników nie ma takiej możliwości. Ratują ich kanapki i pizza na telefon, bo o przerwie na lunch mogą pomarzyć.

    Karolina Łagowska
  • Rodzinne dziedzictwo- skarb czy utrapienie?

    Każdy z nas dostaje od rodziców plecak z emocjonalnym posagiem. Jest w nim wiele niedocenianych przez nas skarbów, ale i śmieci - przekazów, przeciwko którym się buntujemy. Bywają przeszkodą, która utrudnia nam życie.

    Monika Radomska
  • Antyafrodyzjaki

    W radosnym kochaniu się przeszkadzają - oprócz różnych problemów w związku - także rozmaite nasze sposoby postępowania czy przyzwyczajenia, które działają jak antyafrodyzjaki

    Anna Dodziuk
  • Andropauza - czas zmian na lepsze

    Kiedy kobieta po czterdziestce ma huśtawkę nastrojów, mówi się: "klimakterium!" Nie współczująco, lecz ironicznie. A jak to jest u mężczyzn? Czy też przeżywają okres przekwitania? Specjaliści twierdzą, że tak i zwą go andropauzą. Rozmawiamy o tym z Krzysztofem Klajsem, psychoterapeutą, dyrektorem Instytutu Ericksonowskiego.

    Rozmawiała Irena Stanisławska
Więcej o:

drugie danie

  • Co na obiad? Jedz jak w samolocie Emirates

    Jesteśmy uziemieni. Ale można odlecieć... w kuchni, tym bardziej, że kucharze linii lotniczej Emirates postanowili zdradzić kilka przepisów ze swego samolotowego menu. My podajemy tu przepis na pyszną i prostą tradycyjną arabską zupę z soczewicy, bo... jest prosta i pyszna. Robiona według receptury

  • Poród nie musi boleć. Jest tylko jeden warunek...

    "Teraz to cała w skowronkach, ale za chwilę poczujesz, co to prawdziwy ból" Fot. pixabay.com Pierwsza ciąża - strach przed bólem Szkoła rodzenia przed pierwszym porodem. Położne przekonują, że ból porodowy jest konieczny, bo przecież jakoś trzeba odróżnić zwykły skurcz macicy od momentu, kiedy na

  • Uczta po warszawsku. Menu idealne [SONDA]

    czyli śledź w oliwie. Według mnie najlepszy jest u Kucharzy lub w Warszawie Wschodniej. Zupa: Z zupą mam problem. Nigdy nie przepadałam za zupami i prawie nigdy ich nie zamawiam. Smakują mi warzywne zupy-krem w Veg Deli. Zdrowe, pożywne i jeszcze na dodatek smaczne. Drugie danie: Bardzo lubię ryby

  • Gdzie jedzą warszawscy studenci? Kebaby, bary, stołówki

    obiadów i zaznacza w jakie dni będzie z nich korzystał. Jeśli nie przyjdzie, posiłek przepada. Obiad w abonamencie kosztuje 9 zł (zupa, drugie danie do wyboru i kompot). Poza abonamentem zupa kosztuje średnio od 3 do 5 zł, kotlet mielony lub pierogi ok. 5 zł, ziemniaki 1,5 zł. Czynne pon.-pt. 10.30-16

  • Obiad

    Nie odpowiada mi tylko konsystencja - nie lubię zup zaciągniętych mąką ziemniaczaną, kisielowatych. A dzieciom zawsze mogę przygotować pomidorową z ryżem lub makaronem. Na drugie danie postanowiliśmy zrobić leczo. Wygodnie, bo Łowicz przygotował nowość - gotowy sos leczo (+70 g gratis

  • Kuchnia: jagnięcina i ciecierzyca - sycąca, azerska zupa piti

    danie. Podaje się ją wraz z sumakiem (rodzaj cierpko-cytrusowej przyprawy), cebulą i marynatami. Proces jedzenia zupy jest równie oryginalny, co proces jej przyrządzania. 3 pomysły na dobry omlet Najpierw do talerza dodaje się sumak, następnie drobno pokrojony chleb. Rzadka część zupy jest filtrowana

  • Polska MasterChef przyrządziła swoje PIERWSZE potrawy!

    - powiedziała w programie "Dzień Dobry TVN". X-news Polska MasterChef lubi eksperymentować i klasykę podkręcać nietypowymi składnikami. Jako drugie danie podała barszcz z pieczonych buraków z pomarańczami i tymiankiem. Zupa miała nietypową konsystencję kremu i przełamana została oryginalny smakiem pomarańczy