drugie danie

 • Kryzys w związku? Pokonaj go!

  Z roku na rok wzrasta liczna rozwodów. To oznacza, że przestaliśmy walczyć o swoje związki. Czy naprawdę łatwiej jest dzisiaj rozwieźć się niż pokonać kryzys? Każda para ma swoje wzloty i upadki. Trzeba tylko wiedzieć jak z tymi upadkami sobie radzić.

  joanna biszewska
 • Kariera na szpilkach: jestem tam, gdzie być powinnam
 • Sztuka budowania związku

  Sztuka budowania związku

  Zaufanie, seks, a może umiejętność słuchania? Czyli o tym, co się liczy w związku.

  kk
 • Jak łatwo pomylić seks z miłością?

  Jak łatwo pomylić seks z miłością?

  Ile razy słyszałaś, że kobiety uprawiają seks tylko z miłości? Że nie potrafią - tak jak mężczyźni - po prostu zaszaleć, żeby przeżyć trochę przyjemności, bo przede wszystkim potrzebują wielkiego uczucia?

  Voca Ilnicka
 • Czy potrafisz znosić krytykę?

  Czy potrafisz znosić krytykę?

  W związku z tym, że często mamy problem z przyjmowaniem pochwał, jaką trudność musi sprawiać nam zmierzenie się z krytyką? Jak ją odbierać, by nie sprawiała nam przykrości?

  Agnieszka Nowicka
 • Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Czy istnieje przepis na idealny związek?

  Empatia w związku dwojga ludzi to podstawa jego trwałości. Czym ona jest i czy można się jej nauczyć? O tym jak pracować nad swoimi uczuciami, jak nauczyć się słuchać i rozumieć bliską osobę opowiada Ewa Panufnik, trenerka empatii, współzałożycielka Dojrzewalni Róż.

  rozmawiała Joanna Biszewska
 • Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

  Jak skutecznie porozumiewać się w związku?

  Podstawowym środkiem porozumiewania się są słowa. Jak je dobierać i jak rozmawiać z partnerem aby dokładnie wiedział o co nam chodzi i czego oczekujemy? Na temat efektywnej komunikacji rozmawiam z psycholożką Małgorzatą Krzak.

  rozmawiała Karolina Kołodziejczyk
 • Okulary w oku

  Okulary w oku

  Dobra wiadomość dla osób z dużą wadą wzroku: okulary z grubymi szkłami można zastąpić soczewkami fakijnymi wszczepianymi do oka. Mówi o tym dr Wojciech Kołodziejczyk, chirurg okulista z Centrum Mikrochirurgii Oka LASER w Warszawie.

  Rozmawia: Beata Prasałek
 • Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

  Antybiotyki- co za dużo, to niezdrowo

  Sięgamy po nie zbyt często, a ponadto nie zawsze zażywamy je zgodnie z zaleceniami lekarza. W efekcie bakterie stają się coraz mniej wrażliwe na antybiotyki. Jak je stosować, żeby jednak skutecznie działały?

  Beata Prasałek Konsultacja: dr Piotr Albrecht, pediatra, gastroenterolog, I Katedra Pediatrii WUM
 • Jak przeżyć rozwód?

  Na psychologicznej skali stresu rozpad małżeństwa jest tuż za śmiercią małżonka. Można jednak wiele zrobić, by wyjść z tego dramatu obronną ręką, zminimalizować ból i z optymizmem rozpocząć nowe, ciekawe życie.

  Ilona Boszko
 • Tylko nie mów nikomu

  Tylko nie mów nikomu

  Kobiety jako istoty uczuciowe i emocjonalne potrzebują zrozumienia, wsparcia, porady. Swoje najskrytsze sekrety, dylematy i wątpliwości omawiają z kimś kto je zrozumie czyli najczęściej z drugą kobietą. Ale czy warto ufać przyjaciółkom i czy same jesteśmy godne zaufania?

  Anna Karolina Koman
 • Zmysłowość to nie tylko fizyczność

  Zmysłowość to nie tylko fizyczność

  Jak to się dzieje, że często poznając kogoś nowego, kto na pierwszy rzut oka wcale nie wydaje się być w naszym typie zaczynamy postrzegać jako osobę niebywale interesującą? Z pozoru przeciętny człowiek zaczyna nas niebywale fascynować. To jest właśnie "To Coś" przez które zaczynamy czuć zupełnie nieoczekiwane "motyle w brzuchu".

  Anna Karolina Koman
 • Dwuznaczność gejszy

  Dwuznaczność gejszy

  Od XVII wieku ta wysublimowana profesja ewoluuje i nieustannie budzi podziw. Nie przestaje intrygować i wzbudzać zachwyt w tak zwanym świecie Zachodu. Mimo, iż Kraj Kwitnącej Wiśni coraz bardziej fascynuje to przeważnie nasza wiedza o nim jest znikoma.

  Anna Karolina Koman
 • Ślub szyty na miarę

  Jeszcze kilka lat temu instytucję wedding plannerki, czyli organizatorki ślubów znaliśmy jedynie z filmów. Dziś coraz częściej organizację tej jedynej w swoim rodzaju uroczystości, wolimy powierzyć profesjonalistom. Szczególnie wtedy, gdy mamy mało wolnego czasu, a chcemy, by ich impreza miała niepowtarzalny charakter i była dopracowana w każdym szczególe.

  notowała Małgorzata Szamocka
 • Jedz, módl się, kochaj i... podróżuj!

  Jedz, módl się, kochaj i... podróżuj!

  Wydaje ci się czasem, że krążysz w błędnym kole między pracą a domem? Dopada cię rutyna, chwilami znudzenie, coraz trudniej wywołać u ciebie entuzjazm do czegokolwiek? Być może jesteś świeżo po lekturze albo dopiero co obejrzałaś kinowy hit "Jedz, módl się i kochaj" i zadajesz sobie pytanie: a może by tak wsiąść do pociągu/samolotu/autobusu byle jakiego...

  MB
 • Przyjmij gości wytwornie

  Eleganckie przyjęcie u ciebie w domu? To jest możliwe i wcale nie jest trudne. Wystarczy kilka zmian w menu, parę detali w wystroju stołu i pokoju. Oto jak zwyczajne spotkanie zamienić w wytworne przyjęcie... w domowych pieleszach.

  MB
 • Dieta wysokoenergetyczna: jak jeść i nie przytyć

  Dieta wysokoenergetyczna: jak jeść i nie przytyć

  Węglowodany wzbudzają kontrowersje. Odchudzający się unikają ich, sportowcy przyjmują w dużej ilości. Jaka jest ich rola dla funkcjonowania organizmu i jak z nich korzystać?

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • Drobne gesty - czyli sztuka pielęgnowania związku
 • Czy po ślubie coś się zmienia? Opowieści z życia wzięte

  Przyszłe panny młode straszone są często opowieściami o tym, jak to po ślubie wszystko się zmienia...na gorsze. Wiele młodych mężatek żali się, że ich czuli i kochający partnerzy po ślubie stali się zobojętniali. Praca, w domu kolacja, gazeta i tyle. Czy naprawdę jest tak źle?

  Aleksandra Kujałowicz
 • 7 sposobów, by mężczyzna zaprosił cię na randkę!
 • Zostań mistrzynią świata w organizacji czasu!

  Zostań mistrzynią świata w organizacji czasu!

  Czy zdarza Ci, że masz tyle na głowie, że nie wiesz, za co się chwycić i od czego zacząć? Czy ciągle brakuje ci czasu na załatwienie wszystkich spraw? Jeśli odpowiedziałaś TAK na choć jedno pytanie, ten artykuł jest skierowany właśnie do ciebie, nie bój się poświecić kilku minut na przeczytanie.

  caro
 • Czy trzeba zabić tę miłość?

  Wakacje to dla spraw miłości czas szczególny. Długo oczekiwany wypoczynek staje się okazją do usłyszenia po raz pierwszy, po wielu miesiącach pogoni i umordowania, zduszonego i zapomnianego już prawie głosu ciała, sumienia i serca.

  ROZMOWA Z WOJCIECHEM EICHELBERGEREM O WAKACYJNYCH ROMANSACH
 • Wyborcza bitwa żon

  Po co im wykształcenie i sukces zawodowy? Wystarczy umiejętność dobrania torebki do butów

  Sebastian Łupak ('Film')
 • Koziorożec 22.12-20.01

  Koziorożec 22.12-20.01

  Osoby spod znaku Koziorożca zwracają dużą uwagę na reputację, konwencje społeczne i zabezpieczenie materialne. Są ostrożne i rozsądne. Mają skłonność do zawierania małżeństwa z rozsądku, dla materialnej lub społecznej pozycji.

  We współpracy z Viversum
 • Choroba, rodzina i ty

  Choroba, rodzina i ty

  Ciężka choroba jest ciężką próbą. Dla nas i dla naszych bliskich. Musimy zmierzyć się nie tylko z bólem, ale także z lękiem, rozpaczą, brakiem samoakceptacji. I wtedy szczególnie potrzeba nam rady psychologa. Mówi o tym Mariola Kosowicz, psychoterapeutka z Centrum Onkologii w Warszawie.

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Sztuka wybaczania

  Jan Paweł II wybaczył swemu niedoszłemu zabójcy. Czy każdy z nas byłby do tego zdolny? Chowamy urazy w sercu z powodu dużo mniejszych przewinień. Dlaczego nie umiemy wybaczać? Czemu to takie trudne?

  Katarzyna Szroeder-Dowjat
 • Przezorna zawsze zabezpieczona

  Przezorna zawsze zabezpieczona

  "Poradnik Domowy": Panie profesorze, jakie formy antykoncepcji najczęściej stosują współczesne Polki, które już ukończyły 40. rok życia?

  Rozmawiała: Beata Prasałek
 • Co Polacy jedzą w pracy?

  Wychodzisz z pracy żeby zjeść obiad na mieście? Jesteś szczęściarzem. Większość polskich pracowników nie ma takiej możliwości. Ratują ich kanapki i pizza na telefon, bo o przerwie na lunch mogą pomarzyć.

  Karolina Łagowska
 • Rodzinne dziedzictwo- skarb czy utrapienie?

  Każdy z nas dostaje od rodziców plecak z emocjonalnym posagiem. Jest w nim wiele niedocenianych przez nas skarbów, ale i śmieci - przekazów, przeciwko którym się buntujemy. Bywają przeszkodą, która utrudnia nam życie.

  Monika Radomska
 • Antyafrodyzjaki

  W radosnym kochaniu się przeszkadzają - oprócz różnych problemów w związku - także rozmaite nasze sposoby postępowania czy przyzwyczajenia, które działają jak antyafrodyzjaki

  Anna Dodziuk
Więcej o:

drugie danie

 • Termos na jedzenie - modele od Wink Bottle kuszą wyglądem

  24 godzin. Szczelność naczynia gwarantuje, że posiłek nie ulegnie zepsuciu. Termosy na jedzenie Wink Bottle mające pojemność 600 ml śmiało zmieszczą solidną porcję drugiego dania lub zupę dla dwóch osób. Naczynia Wink Bottle wykonane są ze stali nierdzewnej, nie chłoną zapachów ani smaków, nie

 • Poród nie musi boleć. Jest tylko jeden warunek...

  "Teraz to cała w skowronkach, ale za chwilę poczujesz, co to prawdziwy ból" Fot. pixabay.com Pierwsza ciąża - strach przed bólem Szkoła rodzenia przed pierwszym porodem. Położne przekonują, że ból porodowy

 • Lekkie zupy

  Nie do końca wiadomo, dlaczego tak się dzieje - prawdopodobnie woda zawarta w pożywieniu sprawia, że trawimy wolniej i dłużej czujemy się najedzeni. Naturalnie diabeł tkwi w szczegółach - jeśli zupa będzie gęstym kremem, złożonym głównie z mącznej zasmażki i tłustej śmietany,

 • Talerz na ciasto - szklany czy ceramiczny? Podpowiadamy jaki wybrać!

  Talerze w kuchni Talerze kuchenne to nie tylko te obiadowe. Wyróżniamy modele płaskie oraz głębokie. Talerze głębokie to must have w każdej kuchni, przydadzą się do serwowania zup oraz dań makaronowych. Duże talerze płaskie sprawdzają się idealnie do serwowania drugiego dania obiadowego

 • Świętuj Dzień Mężczyzny z Delivery Week!

  ? Restauracja Stół Polski będzie dla Niego idealnym wyborem! Na przystawkę żur z borowikiem, jajkiem i białą kiełbasą. A na drugie kaczka pieczona po staropolsku z kluskami śląskimi oraz buraczkami. Palce lizać! W opcji wegetariańskiej delikatny krem z białych warzyw, a na drugie danie ręcznie lepione pierogi z

 • Zamów kolację na Dzień Kobiet z Delivery Week!

  by Arkadiusz Milik. Na przystawkę poleca się wątróbkę drobiową na karmelizowany, jabłku z cydrem i cebulką. Drugie danie to policzki wieprzowe z kaszą kuskus, buraczkami zasmażanymi i sosem na bazie czerwonego wina! 3. Ambasada Smaku Made in Vietnam - Warszawa Na romantyczną kolację z ukochaną