etyka

 • Redakcjo Faktu, to zaszło za daleko! List otwarty w sprawie publikacji zdjęcia umierającej dziewczynki
 • Radosławie, coś Ty zrobił?

  Radosławie, coś Ty zrobił?

  Piszę "zrobił" lecz na usta ciśnie mi się niecenzuralne słowo zaczynające się na literę "o". Wiem, że polityka to dno muliste i grząskie. I że nie należy się polityką denerwować, bo szkoda cery i żołądka, ale czasem ciśnienie się podnosi, pomimo dwóch litrów melisy.

  Magda Acer
 • Dlaczego oburza cię ubój rytualny?

  Dopuszczenie uboju rytualnego przez Trybunał Konstytucyjny wywołało wśród moich znajomych spore poruszenie. Dziś "wszyscy jesteśmy zwierzętami", nikt więc nie chce, żeby zabijano je w sposób tak niehumanitarny i okrutny.

  Anka Rączkowska
 • Memento mori - pamiętaj o śmierci

  Memento mori - pamiętaj o śmierci

  Nie boję się śmierci. Myślę o niej często. Bywa, że codziennie. Ot, taka przypadłość, wrodzona tendencja do melancholii, może wynik przeżyć z przeszłości, może wszystkiego po trosze. Boję się umierania, tego, co pomiędzy życiem i śmiercią, boję się bólu, boję się, co by było z tymi, którzy zostaną, gdyby przyszło mi umrzeć choćby teraz.

  Natalia Sosin
 • Przepychanki nad trumną, lans ze śmiercią w tle i dobijanie poczucia niestosowności
 • Kupuj z głową! Po coś w końcu ją masz...

  Kupuj z głową! Po coś w końcu ją masz...

  Jeśli jest ci wszystko jedno - co jesz i gdzie kupujesz ciuchy - to może czas się zastanowić (poważnie!) nad sobą. Nie zdajemy sobie często sprawy, że kupując pewne konkretne produkty, wspieramy nieuczciwych producentów, a nawet handlarzy bronią!

  Anka Rączkowska
Więcej o:

etyka