gender

 • Laura Jane Grace: Nie umiałam już dłużej żyć jako mężczyzna

  Laura Jane Grace: Nie umiałam już dłużej żyć jako mężczyzna

  Jako Tom Gabel założyła punkową formację Against Me! nagrała z nią pięć płyt i objechała pół świata koncertując. Potem podjęła najważniejszą decyzję życia - zmieniła płeć. Dziś powraca z zespołem do naszego kraju, postanowiłam więc porozmawiać z Laurą o muzyce, depresji, rodzicielstwie i buntowaniu się.

  Dominika Węcławek
 • Bicie piany o patriotyczne czyste powietrze

  Bicie piany o patriotyczne czyste powietrze

  Bicie piany może podnieść ciśnienie. Naszej Czytelniczce podniosło. I po lekturze tekstu Dominiki, dzieli się z nami swoimi przemyśleniami - m.in. o czystym powietrzu.

  Nadesłane do Redakacji
 • Jak mówić o bezpłciowym obywatelu?

  Jak mówić o bezpłciowym obywatelu?

  Jakiś czas temu znowu natknęłam się w internetku na informację o Norrie May-Welby. Znowu, gdyż głośno było o tej osobie cztery lata temu.

  Miss Olgu
 • Jak ja się cieszę, że jestem dziewczynką!

  Jak ja się cieszę, że jestem dziewczynką!

  Chłopcy zarabiają, naprawiają rzeczy i kierują samochodami, a dziewczynki z tego korzystają. Nie powiem, nie miałabym nic przeciwko, gdyby tak to właśnie wyglądało...

  Natalia Sosin
 • Nasza córka kontra krwiożerczy gender

  Nasza córka kontra krwiożerczy gender

  Stało się. W samym środku bitwy o gender, w krzyżowym ogniu chybionych argumentów i trafnych spostrzeżeń moja córka powiedziała stanowczym głosem "mamo, ale ja jestem teraz chłopcem". Potem powiedziała to jeszcze raz i jeszcze raz. Tak, przy obcych ludziach też. I co teraz?

  Dominika
 • Gender ubiera się u Prady

  Gender ubiera się u Prady

  Bądźcie grzeczne dzieci, bo przyjdzie dżender i was zje! - tak się teraz straszy milusińskich. Żeby nie straszyć bez sensu, ale też nie przeoczyć trendu "na gender" poprosiłyśmy o kilka słów Szprotę, czyli Katarzynę Paprotę, która rzuca nieco światła na tego mrocznego potwora z otchłani dziejów.

  Szprota
Więcej o:

gender