list do redakcji

 • 'Za brak dezodorantu i niemycie się powinny być mandaty. Latem na mieście trudno wytrzymać'
 • 'Minęły dwa lata od ślubu, a ja żałuje, że posłuchałam mamy i zrobiłam 'jej' wesele marzeń'
 • 'Po rozwodzie postanowiłam zostawić nazwisko męża. Nigdy nie zapomnę reakcji teściowej'

  "Po rozwodzie postanowiłam zostawić nazwisko męża. Nigdy nie zapomnę reakcji teściowej"

  Wrócić do panieńskiego nazwiska po rozwodzie, czy może zostawić nazwisko byłego męża? To pytanie zadaje sobie wiele kobiet będących przed lub w trakcie rozwodu. Zdania są podzielone, a czasem największe ale mają co do tego nie byli mężowie, a byłe teściowe. - W środowisku pracy znana jestem pod nazwiskiem byłego męża. Przez wiele lat ciężko na to pracowałam. Niby dlaczego miałabym z niego rezygnować? - pisze nasza czytelniczka.

  redakcja
 • 'Marzę o tygodniu wakacji bez dzieci. Moja teściowa mnie za to krytykuje'

  "Marzę o tygodniu wakacji bez dzieci. Moja teściowa mnie za to krytykuje"

  Macierzyństwo to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Bywają jednak takie momenty, że chciałybyśmy choć na moment odpocząć od codziennych obowiązków. Nie każdy jednak to rozumie. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się swoją historią. Marzy jej się urlop bez dzieci, jednak jej teściowa ją za to krytykuje. - "Jej zachowanie sprawiło mi przykrość, tym bardziej, że my naprawdę mamy ze sobą super kontakt. Rozmawiałam o tym z mężem i kazał mi się nie przejmować, ale ja cały czas o tym myślę. Zaczęłam rzeczywiście zastanawiać się, że może źle robimy, chcąc wyjechać sami?" - wyznała.

  redakcja
 • 'Wesele bez dzieci? Nie rozumiem oburzenia. To tylko dodatkowe koszty i problemy'

  "Wesele bez dzieci? Nie rozumiem oburzenia. To tylko dodatkowe koszty i problemy"

  - W sezonie weselnym jak bumerang powraca temat obecności dzieci na weselach. Wiele osób oburza się tym, że ktoś śmie wykluczyć je ze swojej uroczystości. Dla mnie to absurd! A prawdę mówiąc, wcale im się nie dziwię. Dzieci potrafią naprawdę wiele zepsuć... - pisze Ilona w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Zamiast koperty na ślubie, daliśmy prezent. Znajomi przestali się odzywać'

  "Zamiast koperty na ślubie, daliśmy prezent. Znajomi przestali się odzywać"

  Obecnie coraz częściej zamiast prezentów ślubnych daje się państwu młodym pieniądze. Nie wszyscy jednak się do tego stosują. Jedna z naszych czytelniczek podzieliła się historią, która spotkała ją na weselu znajomych. - " (...) dowiedziałam się od innych znajomych, że panna młoda żaliła się wszystkim, że dostała od nas prezent, a nie pieniądze i nie ma zamiaru więcej utrzymywać z nami kontaktu. Bardzo się zdziwiłam" - wyznała.

  redakcja
 • 'Nie ochrzczę dziecka, ani nie poślę go do komunii. Moja babcia już się odgraża'

  "Nie ochrzczę dziecka, ani nie poślę go do komunii. Moja babcia już się odgraża"

  - Uważam, że każdy powinien decydować o sobie, a co z takiego chrztu lub komunii rozumie dziecko? Jeśli kiedyś będę miała dziecko, zostawię mu wybór. A jak dorośnie, to sam/sama zdecyduje, jaką religię chcę wyznawać. Nigdy nie zapomnę, co powiedziała mi moja babcia, gdy to usłyszała - pisze Lena w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Czy tylko mi się wydaje, że teraz ludzie nie mają innego zajęcia niż koszenie trawy?'

  "Czy tylko mi się wydaje, że teraz ludzie nie mają innego zajęcia niż koszenie trawy?"

  - Pracuję zdalnie, chcę mieć otwarte okno, albo skorzystać ze słońca i popracować na balkonie, ale nie od rana hałasują i koszą trawę. Sobota rano, po całym tygodniu pracy i wielu innych zajęć, człowiek chce się w końcu wyspać, odpocząć, napić się kawy na balkonowym fotelu, ale nie... oni znów koszą. I tak w kółko. Oszaleć można! - pisze Agata w liście nadesłanym do nas.

  redakcja
 • 'Skąd w ogóle to durne przekonanie, że na każde wesele trzeba kupić nową sukienkę?'

  "Skąd w ogóle to durne przekonanie, że na każde wesele trzeba kupić nową sukienkę?"

  - Zupełnie tego nie rozumiem... Kobiety kupują na każdą okazję inną sukienkę, a że czasem jest tego sporo, szukają tańszych opcji. Efekt? Mają pół szafy tandetnego poliestru. A prawda jest taka, że w sumie wydają na to więcej pieniędzy, niż na jedną lub dwie porządne, ponadczasowe sukienki - pisze Ania w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Ludzie powariowali, a komunie chyba pomyliły im się z weselami. No i te prezenty...'

  "Ludzie powariowali, a komunie chyba pomyliły im się z weselami. No i te prezenty..."

  - Kiedyś po komunii odbywało się skromne przyjęcie w rodzinnym gronie. Nikt nawet nie myślał o wynajmowaniu lokalu, nie mówiąc już o innych "atrakcjach". Dziś rodzicom i dzieciom poprzewracało się w głowach. Dj, dmuchane zamki, limuzyny... I coraz częstszy problem: ile dać w kopercie, by nie było za mało? - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Nie mamy kontaktu z chrzestnym córki, ale jest bogaty, więc mąż chce go zaprosić na komunię'

  "Nie mamy kontaktu z chrzestnym córki, ale jest bogaty, więc mąż chce go zaprosić na komunię"

  - Kiedy Julka była mała, był jednym z naszych najlepszych przyjaciół. Z czasem jednak kontakt się osłabiał, aż w końcu niemal zupełnie urwał, do czego rękę przyłożyła jego żona. Mi nawet przez myśl nie przyszło, by wpisywać go na listę gości. Mąż jednak nalega, by wysłać zaproszenie. Uważa, że ma obowiązek "sypnąć groszem" przy tej okazji - pisze Karolina w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Teściowa nie chce dołożyć się do naszego ślubu. Przed zaręczynami mówiła jednak co innego'

  "Teściowa nie chce dołożyć się do naszego ślubu. Przed zaręczynami mówiła jednak co innego"

  - Zanim na moim palcu wylądował pierścionek, mama mojego chłopaka namawiała nas na ślub i wesele. Kilkukrotnie wspomniała nawet, że może się dołożyć. Teraz, kiedy już jesteśmy w trakcie przygotowań i widzimy, jak wiele funduszy potrzeba na taką imprezę, ona udaje, że tematu nie było. I to wcale nie jest tak, że jej nie stać. Właśnie stać ją bardziej, niż nas - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Jeszcze nawet nie wzięliśmy ślubu, a jego matka już mówi o naszym rozwodzie'

  "Jeszcze nawet nie wzięliśmy ślubu, a jego matka już mówi o naszym rozwodzie"

  - Moje relacje z przyszłą teściową od początku były dość chłodne. Choć już podczas pierwszego spotkania dała mi do zrozumienia, że nie taką kobietę chciałaby mieć za synową, to z czasem nasz kontakt stał się nieco bardziej neutralny. Jednak tuż po oświadczynach coś w nią wstąpiło i przypomina raczej teściową z piekła rodem pokazywaną w filmach. A ja mam już tego jej zachowania po dziurki w nosie - pisze Laura w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Nie idę na wesele koleżanki, bo szkoda mi pieniędzy. Wolę je wydać np. na jakiś wyjazd'

  "Nie idę na wesele koleżanki, bo szkoda mi pieniędzy. Wolę je wydać np. na jakiś wyjazd"

  - Odkąd pamiętam nie lubiłam chodzić na śluby i wesela. Lejący się strumieniami alkohol, namolni wujkowie i te dwuznaczne zabawy podczas oczepin... To wszystko jest dla mnie po prostu odpychające. Nie mówiąc już o tym, że zawsze szkoda mi na takie imprezy pieniędzy. Jeśli zostanę w domu, w portfelu zostanie mi przynajmniej 1500 zł - pisze nasza czytelniczka.

  redakcja
 • 'Czy mężczyzna, który nie chce ślubu, może jeszcze zmienić zdanie? Ja przestaję się łudzić'
 • 'Rządzący zachwalają Polski Ład, a moja rata kredytu wzrosła o 450 zł' [LIST]
 • 'Teściowa przyszła na nasz ślub w białej sukni. Miałam wrażenie, że chce zająć moje miejsce'

  "Teściowa przyszła na nasz ślub w białej sukni. Miałam wrażenie, że chce zająć moje miejsce"

  - Moje relacje z teściową nigdy nie były zbyt zażyłe. Już na pierwszym naszym spotkaniu dała mi do zrozumienia, że niezbyt mnie polubiła. Raczej się tym nie przejmowałam, bo w końcu to nie z nią miałam układać sobie życie. Traktowałam ją z szacunkiem aż do dnia naszego ślubu, który przez to, co zrobiła chciałam odwołać - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Mąż pod choinkę dał mi odkurzacz, a o urodzinach w ogóle zapomniał. Miałam dość i odeszłam'
 • 'Kiedyś może i chciałam mieć dzieci, ale przez to, co się dzieje w Polsce, zwyczajnie się boję'

  "Kiedyś może i chciałam mieć dzieci, ale przez to, co się dzieje w Polsce, zwyczajnie się boję"

  - Najpierw zaostrzenie prawa aborcyjnego, a teraz jeszcze pomysł rejestracji ciąż... Aż strach pomyśleć, co będzie następne. Chciałam tu żyć, mieć rodzinę, być mamą. Dziś wraz z partnerem coraz częściej myślimy o wyprowadzce. Jedno jest jednak pewne, póki w Polsce nic się nie zmieni na lepsze, na pewno nie zdecyduję się na macierzyństwo. W obecnej sytuacji wizja bycia w ciąży budzi we mnie jedynie przerażenie - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  redakcja
 • 'Ceny w sklepach to szaleństwo. Młodych ludzi coraz częściej nie stać na kino, a nawet lekarza'
Więcej o:

list do redakcji

 • Listy do redakcji

  Listy do redakcji List tygodnia "Cała Polska czyta dzieciom" - kapitalna akcja! Rozpoczęła się akurat wtedy, kiedy urodziłam pierwsze dziecko. Pomyślałam sobie: jak ja będę czytała bajki swojemu synkowi? Nic z nich nie zrozumie. Jestem dyslektyczką (nie potrafię płynnie czytać, natomiast pisownia

 • Listy do redakcji

  "Witam Groszkinie, jak zauważyłyście od jakiegoś czasu zaglądam na Wasz portal, komentując to i owo. Nawet doceniacie te komentarze: bardzo mi milo! Polubiłam GROSZKI za bezpretensjonalność, a zarazem styl, taki inny niż znanych portali. Myślę, że cześć dla "czytelniczek-użytkowniczek" przydałaby

 • Listy do redakcji

  Droga redakcjo, zakupiłam ostatnio kredkę do powiek w kolorze średnio-ciemnego brązu. Kredka jest gruba, a kolor błyszczący. Oczywiście w opisie produktu w folderku było napisane, że jest trwała i dobrze utrzymuje się na powiece. Tylko że "w praniu" wyszło zupełnie inaczej. Na powiece bardzo szybko

 • Listy do redakcji

  Dzisiaj Groszki publikują nietypowy list, który wyjątkowo nie jest poświęcony stricte Groszkowym sprawom, a który jest skierowany przede wszystkim do Was. Egzaltacja poruszyła bardzo ważny problem, i choć rzecz dzieje się za granicą, dotyczy on również młodych Polek. Groszki chciałyby poznać Waszą

 • Drogi Czytelniku - list od redakcji

  Chcę Ci powiedzieć, drogi Czytelniku, płynąc na fali przedświątecznego uniesienia, że Cię właściwie lubię. Do tego zdumiewającego dla mnie (bo ja przecież nikogo nie lubię, taka prawda) wniosku doszłam całkiem niedawno i trochę nie wiem, co z nim zrobić. Tak mi on jakoś nie licuje z moją "siedzę na

 • Listy do redakcji: jak ubrać się na wesele

  Sukienka Marks & Spencer 279 zł, żakiet Solar 399 zł, naszyjnik Zara 149 zł, buty Zara 199 zł torebka New Look, 109,90 zł Droga redakcjo Mam 27 lat. Niedługo mam ślub przyjaciółki, na którym będę świadkiem. To mój debiut w tej roli i kompletnie nie wiem, jak powinnam się ubrać. Dodam, że mam dosyć

 • Antyporadnik kobiecego biegania [LIST DO REDAKCJI]

  Antyporadnik Marty jest oparty na autentycznych wydarzeniach z tego dnia. I nie tylko z tego. Dodała najpiękniejsze "kwiatki" ze swojego biegowego doświadczenia. Dlaczego pisze tylko o paniach? - Bo to właśnie w kobiecym wykonaniu widziałam najwięcej akcji wołających o pomstę do nieba, choć panowie

 • Listy do redakcji: z czym nosić czarne legginsy

  Droga redakcjo! Witam. Chciałabym poprosić was o radę. Z czym mogłabym zestawić czarne, matowe legginsy? Noszę je, bo są wygodne, ale w połączeniu ze zwykłą bluzką moje nogi wyglądają masywnie. Niestety, nie należą do szczupłych... Proszę o radę! Pozdrawiam, czytelniczka Natalia Tuniki: Zara 149 zł,

 • "To nie będzie wyrok na kobiety. To wyrok na ludzi" [LIST DO REDAKCJI]

  Dziś Trybunał Konstytucyjny ma wydać decyzję dotyczącą zakazu aborcji. Dokonanie zabiegu w przypadku uszkodzonego płodu, który nie ma szans rozwinąć się na zdrowego człowieka, jest według rządzących poszanowaniem ochrony godności człowieka. Nie wiem, czy godne jest konanie w męczarniach kilka godzin