list do redakcji

 • Córka powiedziała mi, że śpi z mężem, ale mają dwie kołdry. Co dalej? Osobne łóżka, a może domy?
 • 'Mój mąż chce, żeby jego rodzice zamieszkali z nami. Są ciężko chorzy, ale ja nie chcę cierpieć razem z nimi'

  "Mój mąż chce, żeby jego rodzice zamieszkali z nami. Są ciężko chorzy, ale ja nie chcę cierpieć razem z nimi"

  - Piszę do was, bo muszę się wygadać. Sprawa jest dość delikatna, więc nawet nie mam komu tego powiedzieć. Przyjaciółka raczej nie zrozumie, bo sama jest typem matki Teresy, a z mężem nie chcę wchodzić w głębszą dyskusję. Obawiam się, że mogłoby to skończyć się rozwodem - napisała anonimowo jedna z naszych czytelniczek. Od jakiegoś czasu stoi przed trudną decyzją, która dotyczy jej znienawidzonych teściów. Mąż zastanawia się nad zapewnieniem im opieki, jednak osobą za to odpowiedzialną ma być autorka listu.

  Aleksandra Michalska
 • Zatrudniłam się jako opiekunka. 90-latka stała się moją najlepszą przyjaciółką

  Zatrudniłam się jako opiekunka. 90-latka stała się moją najlepszą przyjaciółką

  - Przeraża mnie to, że całe życie starała się zapewnić dzieciom edukację i życie na poziomie, a kiedy jej się to udało, zorientowała się, jaką cenę będzie musiała zapłacić. Ani jej córka, ani syn nie mają czasu, żeby zadzwonić i zapytać, jak się czuje. Nie odwiedzają jej, raz w tygodniu zamawiają zakupy do domu. Jeśli już uda im się znaleźć chwilę w grafiku, wpadają na godzinę i muszą już wracać, bo szef dzwoni, bo są umówieni, albo coś innego. Wymówek mają wiele - pisze w liście do redakcji Żaneta.

  Nadesłane do redakcji
 • Rozmawialiście z rodzicami, kto będzie się nimi opiekował na starość? 'Ja sobie nie wyobrażam'
 • 'Jesteśmy dwa lata po ślubie. Nie stać nas ani na kredyt, ani na dziecko. Życie to wegetacja'

  "Jesteśmy dwa lata po ślubie. Nie stać nas ani na kredyt, ani na dziecko. Życie to wegetacja"

  "Myślałam, że dorosłość będzie zdecydowanie łatwiejsza. Jesteśmy dwa lata po ślubie. W organizacji wymarzonego dnia w dużej mierze pomogli nam rodzice. Koszty były spore, ale wtedy się tak o tym nie myślało, jak wsparcie leciało niemal z każdej strony. Teraz kiedy na horyzoncie pojawia się zakup pierwszego mieszkania, myśli o dziecku i chęć podróżowania, to zamiast entuzjazmu, na twarzach rysuje się jedynie przerażenie."

  Magdalena Wróbel
 • Kłótnie, spory i lans na cmentarzach. Dla mnie ten dzień to w dodatku rozdrapywanie ran
 • Kościół czy plac zabaw? 'Zachowanie dzieci i rodziców pozostawia wiele do życzenia'

  Kościół czy plac zabaw? "Zachowanie dzieci i rodziców pozostawia wiele do życzenia"

  - Biegające dziecko pomiędzy ławkami, krzyczące, a za nimi ze stoickim spokojem podążający rodzic, jakby cała przestrzeń kościoła należała tylko do nich. Do biegającego jednego dziecka dołączają kolejne i tak robi się niezły zamęt, śmiech, bieg i dobra zabawa. Tylko dla kogo? - pisze czytelniczka w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Judyta Witkiewicz
 • 'Będzie pani zadowolona'. Raczej wątpię! Na samą myśl o remoncie robi mi się słabo

  "Będzie pani zadowolona". Raczej wątpię! Na samą myśl o remoncie robi mi się słabo

  - Jak dziś pamiętam sytuację sprzed kilku lat, gdy wykańczaliśmy łazienkę w mieszkaniu. Myślałam, że szlag mnie trafi, gdy zobaczyłam, jak ułożone są płytki. Otóż jeden z majstrów postanowił ułożyć płytki na ścianie tak, że te w ostatnim rzędzie kończyły się niżej niż reszta. Czy naprawdę myślał, że ja tego nie zauważę?! - pisze Beata w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Judyta Witkiewicz
 • Mam dość zajmowania się wnukami. Synowa ma mnie za darmową opiekunkę
 • 'Polacy korzystają z kas samoobsługowych, kantują i myślą, że są rekinami biznesu. A inni cierpią'
 • 'Chce się zakochać, ale marzę o księciu na białym koniu. Rodzice się ze mnie śmieją'

  "Chce się zakochać, ale marzę o księciu na białym koniu. Rodzice się ze mnie śmieją"

  "Nie jestem bierną osobą i nie raz wyciągałam rękę po szczęście. Często chodziłam na randki i spotykałam się z facetami, jednak nigdy nie poczułam przysłowiowych motylków w brzuchu. Naprawdę wiele przebierałam i bawiłam się z myślą, że w końcu los i do mnie się uśmiechnie. Tak się jednak nie stało. Przeraża mnie fakt, że zaraz kończę trzydzieści lat i wciąż nie mam mężczyzny. Marzę o założeniu rodziny."

  Magdalena Wróbel
 • 'Babcia sprzedała mi sposób na zdrowe włosy. Byłam w szoku, że to działa'

  "Babcia sprzedała mi sposób na zdrowe włosy. Byłam w szoku, że to działa"

  "Moim największym kompleksem są włosy. Nie dość, że są szorstkie i puszą się, to do tego są bardzo rzadkie i się przetłuszczają. Mimo ciągłej pielęgnacji wciąż są w bardzo złej kondycji. Co kilka miesięcy chodzę do fryzjera na botoks i keratynę, jednak nawet zabiegi nie radzą sobie z moim niesfornymi zabiegami. Myślałam, że już nigdy nie uratuję swoich włosów. Wtedy na mojej drodze pojawiła się mama mojego taty. Babcia sprzedała mi sposób na zdrowe włosy. Byłam w szoku, że to działa."

  Magdalena Wróbel
 • Odebrała dziwny telefon i się przeraziła. Nagle oprzytomniała: 'Coś tu śmierdzi'
 • Pokazała posiłki, które dostała w szpitalu. 'Przez 5 dni chleb z szynką konserwową. Porażka!'
 • Nie chcą ochrzcić Amelki, a Frania z religii wypisali. Przez tę dziwną modę będą się smażyć w piekle

  Nie chcą ochrzcić Amelki, a Frania z religii wypisali. Przez tę dziwną modę będą się smażyć w piekle

  - Muszę się gdzieś wyżalić, bo zaczynam powoli tracić nerwy. Starałam się wychować swoje dzieci w miłości do Boga, w duchu wiary katolickiej. Modliliśmy się często razem, co niedziela chodziliśmy do kościoła. Wraz z mężem tłumaczyliśmy Radkowi po co jest dziesięć przykazań, czytaliśmy przypowieści biblijne. W wieku kilkunastu lat miał swój mały bunt, ale szybko mu przeszło - pisze Danuta w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Nadesłane do redakcji
 • 'Pękłoby mi serce, gdybym miała oddać rodziców do domu opieki. Nigdy by mi tego nie wybaczyli'

  "Pękłoby mi serce, gdybym miała oddać rodziców do domu opieki. Nigdy by mi tego nie wybaczyli"

  "Pracuję za granicą, moi rodzice mają blisko 80 lat, ale wciąż są samodzielni. Ojciec nawet jeździ jeszcze samochodem, robi zakupy itd. Nie wiem, jak długo to potrwa. Póki co staram się ich wspierać, również finansowo. Wiem, że jeśli ja im nie pomogę, to będą zdani na siebie. Martwię się o to, jak będzie wyglądała przyszłość" - pisze w liście do redakcji Iwona.

  Nadesłane do redakcji
 • 'Katechetka potrafi wyliczać, kogo widziała w niedzielę w kościele'

  "Katechetka potrafi wyliczać, kogo widziała w niedzielę w kościele"

  "Taka presja odbija się na dziecku. Najbardziej wkurzyła mnie tym, że przy wszystkich dzieciach wymieniała, kto opuścił niedzielną mszę. Powiedziałam jej kilka słów za dużo na zebraniu, doszło do małego spięcia. Ale nie wyobrażam sobie, bym miała milczeć" - pisze w liście do naszej redakcji jedna z czytelniczek Kobieta.gazeta.pl.

  Nadesłane do redakcji
 • Mąż co wieczór znika i siedzi w garażu godzinami. Zastanawiam się, co on tam robi?
 • 'Przez wyjazdy mojego męża za granicę, nasza córka pyta, czy się rozwodzimy'

  "Przez wyjazdy mojego męża za granicę, nasza córka pyta, czy się rozwodzimy"

  U świeżo upieczonych rodziców pojawia się pytanie, kto zostanie z dziećmi w domu, a kto pójdzie do pracy? Najczęściej to na kobiecie spoczywa obowiązek wychowywania dzieci i dbania o dom. Problem pojawia się jednak, gdy mąż praktycznie nie uczestniczy w opiece nad dziećmi lub tak, jak w przypadku naszej czytelniczki Agaty, często wyjeżdża do pracy na kilka tygodni.

  Maria Matracka
 • Chciałam z mężem przyoszczędzić. Kupiliśmy najtańszy z pryszniców. Fugi zarosły grzybem

  Chciałam z mężem przyoszczędzić. Kupiliśmy najtańszy z pryszniców. Fugi zarosły grzybem

  - Gdy monter zobaczył nasz zakup, złapał się za głowę. Powiedział, że nie będzie tego montował, bo to "za tani model". W końcu, po pertraktacjach z mężem, zgodził się to zrobić na naszą odpowiedzialność. Wtedy sądziliśmy, że przesadza, jednak już po roku użytkowania zrozumieliśmy, czemu pan Krzysztof się na nas obraził - pisze Arletta w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Judyta Witkiewicz
 • 'Mam 19 lat, a rodzice traktują mnie jak dziecko. Ostatnio chcieli dać mi szlaban'
 • Mama i tata wiedzą, że zamieszkają w domu opieki. Innej opcji dla mnie nie ma

  Mama i tata wiedzą, że zamieszkają w domu opieki. Innej opcji dla mnie nie ma

  - Mam wrażenie, że niektórzy traktują opieję nad rodzicami jako "obowiązek" dzieci, co dla mnie jest totalnym absurdem. Niby dlaczego ktoś wbrew sobie ma brać na siebie takie zadanie, które często wymaga tak wielu poświęceń? - pisze Karolina w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  nadesłane do redakcji
 • 'Nie mam powodzenia u mężczyzn. Kiedy mówię czym się zajmuję, to wybuchają śmiechem'

  "Nie mam powodzenia u mężczyzn. Kiedy mówię czym się zajmuję, to wybuchają śmiechem"

  - Podczas ostatniego wspólnego wyjścia na dyskotekę stało się coś, co sprawiło, że pożegnałam się z marzeniami o wspaniałym facecie i założeniu rodziny. Kiedy tańczyłam z przemiłym, uśmiechniętym mężczyzną, z którym świetnie nam się rozmawiało, to myślałam, że coś z tego będzie. Jednak w końcu zadał mi pytanie, czym się zajmuję. Czar prysł - pisze Aleksandra w liście do redakcji, przyznając, że bardzo boi się samotności.

  Magdalena Gryc
 • 'Jestem praczką, sprzątaczką i gotowaczką. Mąż traktuje dom jak hotel'

  "Jestem praczką, sprzątaczką i gotowaczką. Mąż traktuje dom jak hotel"

  - Jesteśmy prawie dwanaście lat po ślubie i bardzo się kochamy, ale coraz częściej czuję się zaniedbana. Kiedy pojawiły się dzieci, to mam wrażenie, że mąż ucieka w pracę, a ja nie mogę się realizować zawodowo, bo mam na utrzymaniu dom. Jestem praczką, sprzątaczką i gotowaczką. Mąż traktuje dom jak hotel. Jak sobie z tym poradzić? - pyta Żaneta w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Magdalena Gryc
 • ,,Nie stać mnie na takie życie, jakie prowadzą moi znajomi. Nie wiem już co robić, jak im o tym powiedzieć?'

  ,,Nie stać mnie na takie życie, jakie prowadzą moi znajomi. Nie wiem już co robić, jak im o tym powiedzieć?"

  Życie studenckie kojarzone jest z oszczędzaniem na wszystkim, na czym tylko się da. Na jedzeniu czerstwego chleba do następnej wypłaty. Jednak okazuje się, że nie u każdego tak to wygląda. Studentów coraz częściej nadal utrzymują rodzice, płacą im za mieszkanie, wyżywienie i inne zachcianki. Co zrobić kiedy nasi znajomi wciąż żyją na "garnuszku u mamusi'', a nas zwyczajnie nie stać na takie życie? - takie pytanie zadaje Karolina w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Maria Matracka
 • ''Czuję się jak opiekunka pracująca na cały etat. Czy brat z żoną to doceniają?''

  ''Czuję się jak opiekunka pracująca na cały etat. Czy brat z żoną to doceniają?''

  - Gdy dzwonią, zawszę jestem pod telefonem. Nie chcę odmawiać, bo przecież to rodzina. Gdy moi znajomi bawią się w najlepsze na imprezach, ja zwykle bawię się w nianię. Zastanawiam się tylko, czy oni w ogóle to doceniają i czy kiedyś usłyszę od nich szczere "dziękuję" - pisze Maja w nadesłanym do naszej redakcji liście.

  Maria Matracka
 • 'Mówił, że źle zmywam naczynia i nie tak rozwieszam pranie. Jego mama robiła wszystko lepiej'

  "Mówił, że źle zmywam naczynia i nie tak rozwieszam pranie. Jego mama robiła wszystko lepiej"

  - Przez trzy lata żyłam z narcyzem i dopiero teraz widzę, jak bardzo wyniszczył mnie ten związek. Zaczęło się klasycznie: od obietnic, udawanego zaangażowania, planowania wspólnych wyjazdów i gwiazdki z nieba. Sporo zarabiał, więc obsypywał mnie prezentami. Spędzaliśmy czas w ekskluzywnych hotelach i restauracjach, spełniał wszystkie moje zachcianki. Na początku sprawiało mi to tak wielką przyjemność, że nie zauważałam, że pan jest egoistą - pisze Aleksandra w liście do redakcji.

  Nadesłane do redakcji
 • 'Babcia zaczęła odsuwać się od rodziny. Zamiast kupować leki, robi przelewy na swój kościół'

  "Babcia zaczęła odsuwać się od rodziny. Zamiast kupować leki, robi przelewy na swój kościół"

  Jestem ateistką i jak można się domyślić, bardzo sceptycznie podchodzę do instytucji, jaką jest Kościół. Nie mam oczywiście problemu z tym, że ktoś jest wierzący. Uważam, że każdy ma prawo wierzyć w to, co chce. Od zawsze spierałam się z moją babcią na te tematy, ponieważ dla niej wiara jest niezwykle ważna. Jednak zawsze dało się z nią poprowadzić ciekawą dyskusję i obie na tym korzystałyśmy - pisze Natasza w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Nadesłane do redakcji
 • 'Mam 30 lat i wynajmuję pokój. Zamiast kredytu na kolejne 30 lat, wolę korzystać z życia'
 • W kościołach, restauracjach, na plaży... Mam serdecznie dość wrzeszczących dzieci

  W kościołach, restauracjach, na plaży... Mam serdecznie dość wrzeszczących dzieci

  - Chociaż czasem już sama nie wiem, czy bardziej działają mi na nerwy dzieci, które nie potrafią się zachować, czy rodzice, którzy mają wszystko gdzieś i nie reagują kompletnie na nic. Ludzie, weekend czy wakacje nie zwalniają od ich wychowywania! - pisze Weronika w liście nadesłanym do naszej redakcji.

  Judyta Witkiewicz
Więcej o:

list do redakcji

 • Listy do redakcji

  Listy do redakcji List tygodnia "Cała Polska czyta dzieciom" - kapitalna akcja! Rozpoczęła się akurat wtedy, kiedy urodziłam pierwsze dziecko. Pomyślałam sobie: jak ja będę czytała bajki swojemu synkowi? Nic z nich nie zrozumie. Jestem dyslektyczką (nie potrafię płynnie czytać, natomiast pisownia

 • Listy do redakcji

  Droga redakcjo, zakupiłam ostatnio kredkę do powiek w kolorze średnio-ciemnego brązu. Kredka jest gruba, a kolor błyszczący. Oczywiście w opisie produktu w folderku było napisane, że jest trwała i dobrze utrzymuje się na powiece. Tylko że "w praniu" wyszło zupełnie inaczej. Na powiece bardzo szybko

 • Listy do redakcji

  Dzisiaj Groszki publikują nietypowy list, który wyjątkowo nie jest poświęcony stricte Groszkowym sprawom, a który jest skierowany przede wszystkim do Was. Egzaltacja poruszyła bardzo ważny problem, i choć rzecz dzieje się za granicą, dotyczy on również młodych Polek. Groszki chciałyby poznać Waszą

 • Listy do redakcji

  "Witam Groszkinie, jak zauważyłyście od jakiegoś czasu zaglądam na Wasz portal, komentując to i owo. Nawet doceniacie te komentarze: bardzo mi milo! Polubiłam GROSZKI za bezpretensjonalność, a zarazem styl, taki inny niż znanych portali. Myślę, że cześć dla "czytelniczek-użytkowniczek" przydałaby

 • Drogi Czytelniku - list od redakcji

  Chcę Ci powiedzieć, drogi Czytelniku, płynąc na fali przedświątecznego uniesienia, że Cię właściwie lubię. Do tego zdumiewającego dla mnie (bo ja przecież nikogo nie lubię, taka prawda) wniosku doszłam całkiem niedawno i trochę nie wiem, co z nim zrobić. Tak mi on jakoś nie licuje z moją "siedzę na

 • Listy do redakcji: jak ubrać się na wesele

  Sukienka Marks & Spencer 279 zł, żakiet Solar 399 zł, naszyjnik Zara 149 zł, buty Zara 199 zł torebka New Look, 109,90 zł Droga redakcjo Mam 27 lat. Niedługo mam ślub przyjaciółki, na którym będę świadkiem. To mój debiut w tej roli i kompletnie nie wiem, jak powinnam się ubrać. Dodam, że mam dosyć

 • Antyporadnik kobiecego biegania [LIST DO REDAKCJI]

  Antyporadnik Marty jest oparty na autentycznych wydarzeniach z tego dnia. I nie tylko z tego. Dodała najpiękniejsze "kwiatki" ze swojego biegowego doświadczenia. Dlaczego pisze tylko o paniach? - Bo to właśnie w kobiecym wykonaniu widziałam najwięcej akcji wołających o pomstę do nieba, choć panowie

 • Listy do redakcji: z czym nosić czarne legginsy

  Droga redakcjo! Witam. Chciałabym poprosić was o radę. Z czym mogłabym zestawić czarne, matowe legginsy? Noszę je, bo są wygodne, ale w połączeniu ze zwykłą bluzką moje nogi wyglądają masywnie. Niestety, nie należą do szczupłych... Proszę o radę! Pozdrawiam, czytelniczka Natalia Tuniki: Zara 149 zł,

 • "To nie będzie wyrok na kobiety. To wyrok na ludzi" [LIST DO REDAKCJI]

  Dziś Trybunał Konstytucyjny ma wydać decyzję dotyczącą zakazu aborcji. Dokonanie zabiegu w przypadku uszkodzonego płodu, który nie ma szans rozwinąć się na zdrowego człowieka, jest według rządzących poszanowaniem ochrony godności człowieka. Nie wiem, czy godne jest konanie w męczarniach kilka godzin