listy

 • 'Mam 19 lat, a rodzice traktują mnie jak dziecko. Ostatnio chcieli dać mi szlaban'
 • Moja mama do kopert weselnych wkłada minimum 1000 zł. Teraz musi się zapożyczać

  Moja mama do kopert weselnych wkłada minimum 1000 zł. Teraz musi się zapożyczać

  - Teraz okazało się, że mama musi oddać znajomym ponad dwa tysiące. Dla niej to spora kwota. Oczywiście zaproponowałam, że pomogę jej w spłacie tych pożyczek. Nie zmienia to jednak faktu, że cała ta sytuacja skłoniła mnie do smutnych refleksji - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka Gosia.

  Nadesłane do redakcji
 • Co oznacza literka R na skrzynce pocztowej? Za naklejką kryje się ważna informacja
 • Jerzy Owsiak dostał list od księdza. 'Nie mogę już na to patrzeć'. Oberwał też Rydzyk

  Jerzy Owsiak dostał list od księdza. "Nie mogę już na to patrzeć". Oberwał też Rydzyk

  Jerzy Owsiak otrzymał od tajemniczego księdza niespodziewany list, w którym duchowny pisze o tym, że ma już dość tego, co się dzieje w naszym kraju. - " (...) chodzi o nieszczęsny sojusz tronu z ołtarzem - konkretnie rządu PiS z Kościołem katolickim" - pisze. Jurek Owsiak wrzucił list na Facebooka i dodał kilka słów od siebie.

  Agnieszka Matracka
 • Nie piję alkoholu. Spotkania towarzyskie przez to stały się bardzo stresujące
 • Rodzice nie chcą dołożyć się do naszego wesela. Powiedzieli, że nie dadzą 'ani grosza'. 'Nie rozumiem tego'

  Rodzice nie chcą dołożyć się do naszego wesela. Powiedzieli, że nie dadzą "ani grosza". "Nie rozumiem tego"

  Nie zrozumcie mnie źle. Nie chcę wyjść na roszczeniową córkę, która za wszelką cenę chce wyciągnąć od rodziców kasę. Jestem z Michałem już pięć lat, zaręczyliśmy się i w tym roku planujemy wesele. Oboje jesteśmy po studiach i pracujemy w korporacjach. Nie zarabiamy jakoś tragicznie mało, ale nie są to też kokosy. Moi rodzice natomiast od lat prowadzą dobrze prosperujący biznes i pieniędzy im nie brakuje - pisze Sonia w liście nadesłanym na naszą skrzynkę redakcyjną.

  Nadesłane do redakcji
 • Pracują, zarabiają, a nie stać ich na wakacyjny wyjazd. Internauci: 'Na wakacjach to byłem z 15 lat temu'

  Pracują, zarabiają, a nie stać ich na wakacyjny wyjazd. Internauci: "Na wakacjach to byłem z 15 lat temu"

  W drugiej połowie czerwca napisała do nas jedna z czytelniczek. Ewa żaliła się, że przez obecną sytuację w Polsce po raz pierwszy nie stać jej partnera na wakacyjny wyjazd - pomimo tego, że uczciwie pracują i zarabiają. Dodała też, że nie mają jeszcze dziecka i starają się odkładać pieniądze na własne mieszkanie. Jej list wywołał ciekawą dyskusję.

  Joanna Zaremba
 • 'Rozwalają się na kocach, ściągają ubrania i świecą golizną w centrum miasta' [LIST]

  "Rozwalają się na kocach, ściągają ubrania i świecą golizną w centrum miasta" [LIST]

  Nie jedną osobę oburza widok mężczyzn chodzących podczas upałów bez koszulek. Sporną kwestią jest także opalanie się na własnym balkonie. Tym razem poruszamy temat opalania, ale w przestrzeni publicznej. W większych miastach to żadna nowość. Jednak, czy wszyscy muszą być zmuszeni do takich widoków? "Czy to w ogóle legalne?!" - pyta w liście do redakcji nasza czytelniczka.

  Aleksandra Michalska
 • Kupno mieszkania w Polsce to teraz koszmar. Nikomu nie życzę takiego stresu

  Kupno mieszkania w Polsce to teraz koszmar. Nikomu nie życzę takiego stresu

  Czy chcę mieć swoje własne mieszkanie? Szczerze: jakoś bardzo mi na tym nie zależy. Nie wiem, czy w najbliższych latach nie założę rodziny lub nie wyjadę za granicę. Jednak, gdy każdego miesiąca płacę komuś za wynajem prawie trzy tysiące złotych, ogarnia mnie ogromna frustracja - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka Monika.

  Nadesłane do redakcji
 • Kiedy przysługuje dodatek mieszkaniowy? 'Wynajmujemy kawalerkę, a na czternastą pensję nie ma co liczyć'
 • Oskarżyli kobietę, że uwiodła księdza. List pełen wyzwisk. 'To zapewne prosto z Biblii'

  Oskarżyli kobietę, że uwiodła księdza. List pełen wyzwisk. "To zapewne prosto z Biblii"

  "Polak-katolik w pigułce", "Chrześcijanie pełną gębą" - dziesiątki takich komentarzy przeczytać można pod zdjęciem listu autorstwa parafian z Nowej Dęby, który obiegł sieć. "Wierni" uderzają w nim w jedną z kobiet społeczności, która rzekomo "wykradła kościołowi wspaniałego kapłana". List zawiera stek skandalicznych wyzwisk, wszystkie pod adresem wspomnianej kobiety.

  Joanna Zaremba
 • Elżbieta II zostawiła list. Jego treść zostanie ujawniona za ponad 50 lat
 • Mobbing nie ma płci, a często o tym zapominamy. Moją najgorszą szefową w życiu była kobieta

  Mobbing nie ma płci, a często o tym zapominamy. Moją najgorszą szefową w życiu była kobieta

  - Gdy rano jechałam do biura, codziennie ze stresu bolał mnie brzuch. Z obecnej perspektywy wydaje mi się to chore i przerażające. W tamtych latach o mobbingu jednak się nie mówiło. Poza tym nie wiedziałam, że praca może wyglądać zupełnie inaczej. Myślałam, że wszędzie tak jest i że powinnam cieszyć się, że w ogóle mam pracę - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka.

  Nadesłane do redakcji
 • Ludzie zdejmują buty w autobusach, pociągach i kinach. Za to też powinny być mandaty

  Ludzie zdejmują buty w autobusach, pociągach i kinach. Za to też powinny być mandaty

  Zdejmowanie butów w miejscach publicznych dla niektórych osób nie stanowi żadnego problemu. Nasza czytelniczka często spotykała się z takimi zachowaniami w autobusach. - Prośby do panów, którzy zdejmowali buty nie przynosiły żadnych skutków. Zazwyczaj byli wręcz oburzeni, że ktoś zwraca im uwagę - pisze w liście do redakcji.

  Nadesłane do redakcji
 • Podobno nie jesteśmy bogatym krajem. Ale polskie wesela to festiwal marnowania jedzenia
 • 'Chodzę z teściową do kosmetyczki i na paznokcie. Znajomi uważają, że to nienormalne'

  "Chodzę z teściową do kosmetyczki i na paznokcie. Znajomi uważają, że to nienormalne"

  - Z moją teściową znamy się od 7 lat i nasze początki były dość oschłe. Przez pewien czas była mocno zdystansowana, ale po jakimś czasie nasze relacje znacznie się polepszyły. Sama nie wiem, kiedy to się tak naprawdę stało, ale pamiętam jedną taką sytuację. Jakieś 2 tygodnie przed moim ślubem zadzwoniła do mnie i powiedziała: - "Zarezerwuj sobie czas tego i tego dnia, o tej godzinie". Pomyślałam wtedy, ok, spoko, może to mój przyszły mąż chce mi zrobić niespodziankę, a ona zostanie z naszym dzieckiem. Ostatecznie okazało się, że moja teściowa wzięła mnie do swojej kosmetyczki i za wszystko zapłaciła.

  redakcja
 • Na pchlim targu znalazła list miłosny z czasów I wojny światowej: 'Ten świat jest z natury zły'

  Na pchlim targu znalazła list miłosny z czasów I wojny światowej: "Ten świat jest z natury zły"

  - To, czego nie wiedziałam, kiedy zaczynałam tę podróż, to to, jak napotkam ból - pisze na Instagramie Chelsey Brown, która na pchlim targu stary list miłosny. Kiedy go przeczytała, postanowiła dowiedzieć się czegoś więcej o jego bahaterach. - Dwa wielkie pytania jakie miałam brzmiały: "Czy przeżył I wojnę światową?" i "Czy skończyli razem?" - przyznała.

  Judyta Witkiewicz
 • 'Dlaczego ludzie odbierają mi prawo do żałoby po utracie kota?' [LIST]
 • Dlaczego ludzi tak oburza różnica wieku w związkach? [LIST DO REDAKCJI]

  Dlaczego ludzi tak oburza różnica wieku w związkach? [LIST DO REDAKCJI]

  - Gdy poznałam mojego męża, miałam 29 lat, a on 44. Nasz związek ze względu na różnicę wieku od początku wzbudzał ogromne zainteresowanie. Nigdy wcześniej w żadnej sprawie nie usłyszałam tylu tak zwanych "dobrych porad"- zdradza w nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka.

  redakcja
 • Rodzice naciskają na huczne wesele. Ja wolałabym dostać pieniądze na wkład własny do kredytu na mieszkanie [LIST]
Więcej o:

listy

 • Jak napisać list?

  W dobie popularności komputerów oraz komunikacji przez internet pisanie listów jest rzadkie. Wygodniej jest skontaktować się z kimś, wysyłając mu e-maila lub pisząc wiadomość na jednym z popularnych komunikatorów. Czasem warto jednak postawić na tradycję i dowiedzieć się, jak poprawnie napisać list

 • Skrzynki na listy

  Skrzynka na listy US-MAILBOX firmy Max Knobloch wykonana została z aluminium, odporonego na korozję i uszkodzenia. Do skrzynki przymocowany jest z boku znacznik informujący o obecności w skrzynce nowej poczty. Wystarczy poprosić listonosza o podnoszenie znacznika do góry, kiedy będzie wkładał

 • Ile czasu idzie list priorytetowy?

  Zwykły i polecony Różnica między tymi typami listów jest prosta. List zwykły zostanie dostarczony przez listonosza do skrzynki, a nadawca nie dostanie żadnego potwierdzenia na to, że go kiedykolwiek wysłał. Z kolei list polecony dostarczany jest wprost do rąk adresata, który musi podpisem

 • Savoir vivre, listy

  ". Zawsze piszemy wymienione zwroty odręcznie i w miarę możliwości piórem. Imienia i nazwiska używamy w przypadku korespondencji oficjalnej, a jeżeli list wysyłamy do osób bliżej nam znanych, wystarczy samo imię. Zobacz też na Logo24 inne artykuły z serii Savoir vivre

 • Kayah przeprasza Julitę Woś w liście!

  Kayah najpierw kłóci się z Julitą Woś potem zaś pisze do niej listy. Surowa jurorka polsatowskiego show doszła do wniosku, że była za ostra dla finalistki z Kielc i już podczas weekendu postanowiła ją przeprosić. Kayah w ostatni piątek nie szczędziła złych słów Julicie, która w wyniku kłótni

 • Propozycje do Listy Przebojów Kotek.fm

  Ty decydujesz, czy któryś z tych utworów znajdzie się w kolejnym notowaniu kotkowej Listy Przebojów! GŁOSUJ JUŻ TERAZ ! Oto propozycje SŁUCHAJ RADIA KOTEK.FM >KLIKNIJ<

 • Płyta Amy Winehouse na szczytach list przebojów

  Tego można było się spodziewać. Zaledwie kilka godzin po śmierci Amy Winehouse jej płyta ''Back to Black'' znów trafiła na szczyty list przebojów. Podobna sytuacja miała miejsce po śmierci Michaela Jacksona. Jak donosi dailymail.co.uk w dniu, w którym zmarła Winehouse jej drugi album wspiął

 • Sennik: list

  Otrzymać list - nadchodzący czas radości i szczęścia, również wpływy materialne. Czytać list - niezbyt przychylny los w kwestiach materialnych, duże wydatki lub problemy w pracy. Pisać list - samotność i pragnienie poznania kogoś nowego. Palić list - poczucie własnej bezsilności i lekkomyślności

 • Gwiazda betlejemska - pielęgnacja. Dlaczego traci liście?

  Gwiazda betlejemska - charakterystyka  Gwiazda betlejemska, a właściwie wilczomlecz piękny (z łac. Euphorbia pulcherrima) to popularna roślina doniczkowa. Ozdabia nasze stoły w okresie świątecznym. Zależnie od odmiany, liście (tzw. podkwiatki)  mogą być koloru czerwonego, białego, pomarańczowego

 • Październik: Kosiarką sprzątamy liście

  poślizgnięcia na chodniku nieuprzątniętym z liści. Kosiarką zbieramy liście Grabienie liści z powierzchni trawnika jest pracą uciążliwą - wymaga czasu i wysiłku. Jest jednak sposób na poradzenie sobie z tym problemem. Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technika - kosiarki wyposażone w funkcję mielenia