poród

 • Poród nie musi boleć. Jest tylko jeden warunek...
 • Polsko, dziękuję! Teraz boję się porodu jeszcze bardziej

  Polsko, dziękuję! Teraz boję się porodu jeszcze bardziej

  Mój kraj taki piękny. Dzietność spada, a jedynym pomysłem, by przekonać kobiety do rodzenia dzieci jest emitowanie spotu o tym, że nie warto robić kariery i lecieć do Tokio. Chyba że zachętą mają też być rozważania pana wiceministra o zniesieniu znieczulenia przy porodzie?

  Gosia Tchorzewska
 • Będziesz rodzić w bólu! Bo tak

  Będziesz rodzić w bólu! Bo tak

  Znieczulenie przy porodzie tak, ale nie na żądanie. Dzięki rozporządzeniu ministra zdrowia wraca nowe! Znów będzie można tłumaczyć niedowiarkom, że znieczulenie przy porodzie to nie fanaberia, tylko cywilizacyjny standard.

  Kasia Nowakowska
 • Kobieta robiła sobie zdjęcia po porodzie: - Dopiero po 14 tygodniach brzuch zniknął. Przestałam czuć się jak zombie
 • Nie boję się bólu tylko porodu w polskim szpitalu

  Rodzić "naturalnie" w szpitalu, przez cięcie cesarskie czy może zdecydować się na poród domowy? Każda kobieta z dzieckiem w brzuchu zadaje sobie pytanie o to jak rodzić. Justyna Prus-Wojciechowska napisała nam dlaczego walczy o cesarkę.

  Justyna Prus-Wojciechowska
 • Czego nie mówić Matkom Polkom Cesarkowym

  Czego nie mówić Matkom Polkom Cesarkowym

  Zastanawiasz się, co powiedzieć koleżance, która właśnie informuje cię, że wkrótce czeka ją cięcie cesarskie, czy że będzie miała poród operacyjny? Cóż, na to pytanie nie odpowiem. Powiem za to, czego NIE MÓWIĆ.

  Marta Lewin
 • Gwiazdorski poród - gdy pacjentka staje się klientką

  "Czadowa porodówka? Jakoś mi się to nie składa" - tak na moje wrażenia z wizyty na oddziale położniczym w słynnym szpitalu ukochanym przez gwiazdy skwitowała moja szefowa. A jednak! Było naprawdę ekstra.

  Ola Długołęcka
 • Kobiece ciało po porodzie - czy naprawdę jest pełne "naturalnego piękna"?

  Kobiece ciało po porodzie - czy naprawdę jest pełne "naturalnego piękna"?

  Amerykańska fotografka Jane Beall wykonała serie zdjęć, które miały pokazać, że kobiece ciało po porodzie pozostaje nadal piękne. Sesja ta może wywoływać różne odczucia. Nasza Czytelniczka Ania postanowiła powiedzieć, co myśli o kobiecym ciele "po przejściach".

  Nadesłane do redakcji
 • Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Kobiecość okupiona cierpieniem?

  Życie kobiet wcale nie jest usłane różami. Zwłaszcza, jeśli przyjrzymy się sytuacjom, w których coś nas boli. Częściowo cierpienie wpisane jest w naszą płeć, w dużej mierze same je sobie fundujemy.

  ola długołęcka
 • Poród razem - za i przeciw

  Porody rodzinne są modne, to wiemy na pewno. Nowoczesny ojciec w czasie ciąży mówi ?jesteśmy w ciąży?, chodzi na zajęcia szkoły rodzenia, na brzuszku partnerki maluje buzie, a po porodzie przecina pępowinę.

  Aleksandra Kujałowicz
Więcej o:

poród