pracownicy
-
Do pracy chodzą chore. "Czasem taka pracownica idzie wypiekać bułki, a kierowniczka jej tylko każe uważać"
Lubicie dreszczyk emocji? Wcale nie musicie włączać horroru ani iść na cmentarz w środku nocy. Okazuje się bowiem, że nic tak nie mrozi krwi w żyłach, jak historie pracowników sklepów. "Przez nieco ponad 2 tygodnie pracy w sklepie odzieżowym schudłam 3 kg, bo często słyszałam: - Jest dużo klientów, później pójdziesz na obiad".
-
Czy szef może czytać twoje maile? Tajemnica korespondencji nie obowiązuje w każdym przypadku
Czasami pracownicy zastanawiają się, czy szef może czytać ich maile. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wszystko zależy od sytuacji. Kiedy pracodawca ma prawo kontrolować maile pracownika i co grozi za złamanie tajemnicy korespondencji? Podpowiadamy.
-
Nieszczęśliwie zakochana księgowa wydała firmową fortunę. Opłacała "magiczne rytuały"
Nieszczęśliwie zakochana księgowa ukradła z firmowego konta blisko 3 mln złotych. W ten sposób chciała opłacić magiczne rytuały i obrzędy odprawiane przez internetowego duchownego. 65-latka wierzyła bowiem, że to jedyny sposób na uratowanie jej pogrążonego w kryzysie związku.
-
Ma 26 lat i jest najmłodszym miliarderem na świecie. Zdradził receptę na sukces
26-letni Alexandr Wang w 2022 roku został najmłodszym miliarderem na świecie, któremu udało się samodzielnie dojść do bogactwa. Jego firma współpracuje nawet z armią Stanów Zjednoczonych. Jakiś czas temu zdradził, jaka jest jego recepta na odniesienie sukcesu. Kluczowi są... pracownicy.
-
Miała zostać polityczką, dziś kręci filmy dla dorosłych. Jej pracownikom przysługuje nietypowa przerwa
Erika Hallqvist, znana także jako Erika Lust to jedna z największych reżyserek filmów dla dorosłych na świecie. Materiały kobiety mocno różnią się od standardowych produkcji tego typu. Wiele różnic można znaleźć także w zasadach, które dotyczą jej pracowników. 46-latka zarządziła m.in. zaskakującą przerwę w czasie pracy.
-
Zmiany w kodeksie pracy. Od kiedy możemy się ich spodziewać? Wiemy, czy nastąpią w sierpniu 2022
Zmiany w kodeksie pracy to wyczekiwana rewolucja w prawie pracowników. Z początku zapowiadano je na sierpień 2022, a więc już niedługo. Niestety, rzeczywistość jest inna, ale znamy prawdopodobny termin. Kiedy zmiany w kodeksie pracy wejdą w życie?
-
Te pracowite znaki zodiaku są skazane na sukces! Są bardzo ambitne, a pracodawcy marzą o ich zatrudnieniu
Pracowitość, czyli zapał do pracy, determinacja oraz staranność, to często klucz do odniesienia wielu sukcesów w życiu. Wśród nas są osoby, które wręcz słyną ze swoich niesłabnących chęci do pracy. Wybierając te znaki zodiaku do swojego zespołu, możesz stworzyć prawdziwy dream team. O kogo chodzi?
-
Zmiany w Kodeksie pracy 2022 zaskoczą nie tylko pracowników. Tych rodziców czeka rewolucja w ustawach
Już latem tego roku ostatecznie wprowadzone zostaną w życie zmiany w Kodeksie pracy 2022. Rewolucja w ustawach czeka nie tylko pracowników. Rodzice muszą przygotować się na duże zmiany dotyczące m.in. urlopów. Podpowiadamy, kto i na czym skorzysta najwięcej.
-
Nadchodzi rewolucja. Zmiany w kodeksie pracy 2022 są nieuniknione. Co to oznacza dla pracowników?
Zmiany w kodeksie pracy 2022 muszą zostać wprowadzone do 2 sierpnia. Właśnie do wtedy Polska ma czas na dostosowanie się do dwóch unijnych dyrektyw. Co będzie oznaczało to dla pracowników? Dla większości dodatkowe przywileje.
-
Zmiany w kodeksie pracy 2022. Mają być na lepsze, ale czy dla wszystkich?
Wielkimi krokami zbliża się termin, do którego Polska zobowiązana jest wprowadzić zmiany w kodeksie pracy 2022. Wszystko to za sprawą unijnej dyrektywy ws. przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w UE oraz tzw. dyrektywy rodzicielskiej. Okazuje się, że na tym nie koniec planowanych prac.
-
Wrzucam do woreczka foliowego i kładę na grzejniku. Ten trik to hit. Zapach zachwyca każdego gościa
-
Tych 8 rzeczy nie wolno nigdy mówić swojemu partnerowi. Brzmią znajomo? Terapeuci ostrzegają
-
Przepis na prawdziwą magię? Sprawdź, czy go znasz! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Do 413 zł! Seniorzy dostaną zwrot pieniędzy. Wypłaty ruszają już niedługo
-
Nie wyrzucam rolek po papierze toaletowym. Nie uwierzysz, do czego można je wykorzystać zimą
- Gdzie wyrzucisz popsute lampki? Czyli co warto wiedzieć o elektroodpadach w święta
- Jak najlepiej przechowywać pierogi? Trzymaj się kilku zasad
- Zakręcasz grzejniki? Lepiej uważaj. "Zimno jest bardziej zabójcze niż upał"
- Gdzie wyrzucisz popsute lampki? Czyli co warto wiedzieć o elektroodpadach w święta
- Czym wyczyścić płytę indukcyjną po przypaleniu? Pomogą 3 rzeczy
-
Zmiany w kodeksie pracy 2022. Jedna grupa skorzysta z nich najbardziej? "To dyskryminacja!"
Trwają prace mające dostosować polski kodeks pracy do unijnych dyrektyw. Powinny one zacząć obowiązywać jeszcze w tym roku, a więc wielu pracowników czekają niemałe rewolucje. Zmiany mają odczuć wszyscy pracownicy, a w szczególności rodzice.
-
Rewolucyjne zmiany w kodeksie pracy 2022. Stabilniejsze warunki pracy nie tylko dla rodziców
Konieczność nowelizacji polskiego kodeksu pracy wynika w głównej mierze z konieczności dostosowania się m.in. do tzw. unijnej dyrektywy rodzicielskiej. Nie oznacza to jednak, że zmiany czekają wyłącznie rodziców. Wielu pracowników będzie mogło liczyć na stabilniejsze warunki pracy.
-
10 najgorszych grzechów szefa, przez które dobry pracownik odejdzie z pracy
Niespodziewanie otrzymujesz od swojego pracownika wypowiedzenie, choć wydawało ci się, że zapewniasz mu odpowiednie warunki pracy? Jak zauważył dr Travi Bradberry, ludzie nie rzucają pracy tylko pracodawcę. Oto najczęstsze grzechy pracodawcy, które sprawiają, że traci dobrych pracowników.
-
Te urlopy możesz wykorzystać w tym roku! Sprawdź, które Ci przysługują
W Polskim Kodeksie pracy wpisanych jest wiele urlopów przysługujących zwykłym pracownikom takich jak np. urlop wypoczynkowy 2022 czy urlop na żądanie. Ale są również takie, z których skorzystać mogą tylko rodzice, są to m.in. urlop rodzicielski 2022, urlop macierzyński 2022 czy urlop okolicznościowy urodzenie dziecka. Sprawdź, które Ci przysługują i ile wynoszą.
-
Urlop na żądanie - zasady. Czy pracodawca może odrzucić nasz wniosek?
Urlop na żądanie to specyficzny rodzaj urlopu z puli dni urlopu wypoczynkowego. Może go zgłosić każdy pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Czy pracodawca może rozpatrzyć negatywnie nasz wniosek?
-
Zmiany w Kodeksie pracy 2021. Wyższe kary i zmiany dotyczące pracy zdalnej
Zmiany w Kodeksie pracy 2021. W Kodeksie pracy pojawi się wiele ważnych zmian, które będą dotyczyły zarówno pracowników, jak i pracodawców w Polsce. Jakie przepisy wejdą w życie, a które już obowiązują?
-
Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia. Jest haczyk. Nie przysługuje pewnej grupie osób
Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia przysługuje pracownikowi tylko w szczególnych sytuacjach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy dostaną szansę na wypłacenie gotówki. Istnieje grupa osób nieobjęta regulacjami zasiłku. Kto do niej należy?
-
Urlop na żądanie. Ile dni przysługuje pracownikowi? Nie zawsze możesz go wziąć
W sytuacjach nagłych możesz wziąć tzw. urlop na żądanie. Ile dni przysługuje i kiedy należy poinformować pracodawcę? Powiadomienie o urlopie pracodawcy zbyt późno może skutkować konsekwencjami. Sprawdź ile dni wynosi urlop i do kiedy możesz go zgłosić.
-
Okres ochronny przed emerytura. Komu przysługuje i kiedy pracodawca może zwolnić pracownika?
Osoby starsze są często dyskryminowane na rynku pracy. W związku z tym ustawodawca zdecydował się na wprowadzenie ochrony przedemerytalnej. Jest to okres, w którym pracownik jest chroniony przed zwolnieniem z pracy lub zmianą warunków umowy. Komu przysługuje okres ochronny przed emeryturą?
-
Urlop wypoczynkowy a kodeks pracy. Nie każdy może cieszyć się dłuższym wypoczynkiem
Urlop wypoczynkowy kodeks pracy: Ile dni wolnego nam przysługuje? Urlop wypoczynkowy jest zależny od stażu pracy. Nie każdy ma prawo do długiego wypoczynku. Obowiązują pewne zasady związane z zatrudnieniem. Sprawdź jakie, zanim zaplanujesz wakacje.
-
4-dniowy tydzień pracy? To może być rewolucja, na którą czeka wielu
Wiele firm zastanawia się jak poprawić samopoczucie i wydajność pracowników. Coraz częściej pojawiają się głosy o czterodniowym tygodniu pracy. Eksperymentalnie 4-dniowy tydzień pracy został wprowadzony w kilku firmach na Islandii. Rezultaty eksperymentu przerosły oczekiwania.
-
Najgorsze i najczęstsze błędy szefa. To one sprawiają, że pracownicy się zwalniają
Nie każdy nadaje się na szefa. Aby zarządzać zespołem ludzi, trzeba bowiem posiadać pewne cechy i umiejętności. Jakie są zatem najgorsze i najczęstsze błędy, które popełniają szefowie?
-
4 najczęstsze powody, dla których ludzie zwalniają się z pracy. I nie chodzi tu tylko o wynagrodzenie
Wbrew pozorom to nie tylko zbyt niskie wynagrodzenie sprawia, że ludzie zwalniają się z pracy. Powodów może być wiele, ale najczęstsze z nich to: zła atmosfera, brak możliwości rozwoju, a także niedocenienie przez szefa.