przeziębienie
-
Odetkaj zawalone zatoki już w 30 sekund. Pomoże ci w tym szybki masaż i domowa inhalacja
Zatkany nos i zawalone zatoki to w tym sezonie powszechny problem. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, które mogą przynieść ulgę. Okazuje się, że niektóre zadziałają już nawet po 30 sekundach. Czy masaż i domowe inhalacje na zatoki są naprawdę skuteczne? Podpowiadamy.
-
Jak zrobić syrop z cebuli? Odkryj jego niesamowite właściwości
Nie od dziś wiadomo, że syrop z cebuli ma wspaniałe właściwości. Kiedyś przygotowywały go nasze babcie, a obecnie my wspieramy się nim, gdy trwa sezon chorobowy. Jak zrobić syrop z cebuli? Na co może pomóc? Przeczytasz w dalszej części artykułu.
-
Domowe sposoby na przeziębienie. Wystarczy 5 zł, aby złagodzić ból zatok i udrożnić nos
Jesienna pogoda sprzyja przeziębieniom. Czy można uporać się z chorobą samodzielnie? Domowe sposoby na katar i zatoki często mogą złagodzić pierwsze objawy. Wydasz na nie nie więcej niż 5 zł.
-
5 nieznanych sposobów na walkę z przeziębieniem. Domowe, ale niezwykle skuteczne
Wraz z chłodniejszymi dniami ruszyła fala przeziębień. Oprócz leków istnieje sporo domowych sposobów, które pomogą walczyć z chorobą. O właściwościach czosnku, cebuli czy miodu nie trzeba już nikomu przypominać, ale jest też kilka mniej znanych sposobów, które leczą niezwykle skutecznie. Poznaj 5 najlepszych!
-
Te domowe sposoby na zatoki przyniosą ulgę w bólu. Potrzebujesz do ich przygotowania dwóch składników
Zapalenie zatok i wiążący się z tym ból oraz zalegająca wydzielina, to niestety nic przyjemnego. Ulgę mogą przynieść nie tylko preparaty dostępne w aptece, ale także sprawdzone sposoby domowe. Podpowiadamy, jak je przygotować.
-
Olejek eukaliptusowy - właściwości i zastosowanie. Co musisz o nim wiedzieć?
Olejek eukaliptusowy charakteryzuje się specyficznym, łatwo rozpoznawalnym zapachem i smakiem. Chociaż najpewniej kojarzysz ten środek z ulgą, jaką przynosi w trakcie kataru oraz przy ogólnym osłabieniu organizmu, ma on także inne liczne zastosowania.
-
Czy chłód powoduje przeziębienie? [NaZdrowie]
Sam wyraz 'przeziębienie' sugeruje, że nabawiamy się tej nieprzyjemnej dolegliwości właśnie przez wychłodzenie organizmu. Zwykle to niesprzyjające warunki pogodowe obwiniamy o gorączkę, katar, kaszel i ból głowy. Na ile to właśnie zimno jest tutaj 'przestępcą'?
-
Czy najwięcej ciepła ucieka przez głowę? [NaZdrowie]
Rodzice i dziadkowie mówili nam, że przez głowę ucieka najwięcej ciepła, dlatego to właśnie czapka musi być nieodłącznym elementem zimowego stroju. Swoje trzy grosze do tego poglądu dołączyły badania z lat 50. przeprowadzone na żołnierzach, które wykazywały, że głowa jest istotnie tym słabym punktem. Czy to prawda?