rekrutacja
-
Powiedz tak na rozmowie o pracę, a posada będzie twoja. Ludzie uczą się tej formułki na pamięć
Rozmowy o pracę to zmora wielu osób. Z jednej strony potencjalni pracodawcy oczekują szczerości, z drugiej liczą na to, że z ust idealnego kandydata usłyszą konkretne odpowiedzi. Już pierwsze pytanie pozwala im zweryfikować, czy nadajesz się na stanowisko. Jak odpowiedzieć na luźne: "Opowiedz nam o sobie", żeby osiągnąć sukces?
-
Zadaj to pytanie na koniec rozmowy rekrutacyjnej. Zatrudnią cię niemal na pewno
Rozmowa rekrutacyjna bywa stresującym doświadczeniem - właśnie dlatego tak wielu przedsiębiorców i ludzi sukcesu dzieli się własnymi radami odnośnie tego, jak wypaść na niej najlepiej. Milionerka Barbara Corcoran postanowiła zdradzić swój patent, publikując krótkie nagranie na TikToku. Okazuje się, że wystarczy zadać jedno pytanie.
-
To pytanie zawsze pada na początku rekrutacji. Ekspert mówi, jak odpowiedzieć, żeby dostać pracę
Rozmowy rekrutacyjne często wyglądają podobnie - szczególnie na początkowych etapach. Mimo to wiele osób odczuwa stres przed pierwszym spotkaniem z potencjalnym pracodawcą. Ekspert od rekrutacji Richard McMunn tłumaczy na TikToku, jak zrobić dobre wrażenie. Ostatnio zasugerował odpowiedź na pytanie, które zawsze pada na początku.
-
Na rozmowie o pracę usłyszałaś pytanie o długopis? To pułapka. Jak najlepiej odpowiedzieć?
"Czy kiedyś ukradłaś coś z pracy, na przykład długopis?", często słyszy wiele osób na rozmowie kwalifikacyjnej. Okazuje się, że pytania, które pozornie wydają się mało znaczące, są tak naprawdę pułapkami dla kandydatów. Zobacz, jak najlepiej na nie odpowiedzieć.
-
10 grzechów szefa, które sprawią, że dobry pracownik odejdzie
Dajesz mu wszystko, a przynajmniej tak ci się wydaje, a on zaczyna nawalać i nagle oświadcza, że rzuca to wszystko i odchodzi. Może będzie robił swoje projekty, a może zamierza wypasać kozy w Tybecie. A przecież to był taki dobry pracownik!
-
Foch rekrutuje! Poznajcie Gosię - naszą nową sekretarz redakcji
To była bardzo udana rekrutacja: 200 zgłoszeń, 30 rozmów z fajnymi kandydatami i po niecałym miesiącu mamy sekretarz redakcji! Gosia Tchorzewska zaczyna u nas pracę w najbliższy poniedziałek - opowiem czemu właśnie ją wybrałyśmy spośród SETEK innych zgłoszeń.
-
Foch rekrutuje! Zanim poznacie nowego sekretarza redakcji... poczytajcie, co napisali kandydaci
Uff - proces rekrutacji i podejmowania decyzji wreszcie zakończony. Jeszcze w tym tygodniu przedstawimy Wam nasz nowy nabytek. A tymczasem chcemy się podzielić, tym, co najlepsze (oprócz nowego sekretarza redakcji, bo na pewno będzie super!): tekstami, które w ramach zadania rekrutacyjnego pisali nasi kandydaci. Temat wybrałam dość perfidny: "Czy istnieje przyjaźń damsko-męska?". Oto trzy moje ulubione odpowiedzi na to jakże tendencyjne pytanie.
-
Foch rekrutuje! Szukamy sekretarza redakcji - może to Ty?
Nasza redakcja potrzebuje stróża ładu i porządku - sekreda. A gdzie znajdziemy fajniejsze kandydatki/kandydatów na kompetentnego sekretarza redakcji niż wśród naszych Czytelników? Dlatego postanowiłyśmy przeprowadzić rekrutację na pełnym Fochu! Przeczytajcie jaką mamy propozycję i wysyłajcie zgłoszenia - czekamy do przyszłego poniedziałku.
-
Dlaczego panowie zarabiają lepiej niż panie
Różnice w wysokości pensji, jakie na tym samym stanowisku otrzymują kobiety i mężczyźni zatrudnieni w rozwijających się w Małopolsce centrach biznesowo-usługowych, wahają się od kilkuset do ponad 2 tys. zł na korzyść mężczyzn. Co więcej - kobiety na starcie mają niższe wymagania jeśli chodzi o wynagrodzenie - średnio o ponad 400 zł.