sąsiedzi

 • Zebrania wspólnoty mieszkańców - maraton kabaretowy [LIST]

  Zebrania wspólnoty mieszkańców - maraton kabaretowy [LIST]

  - Raz do roku spotykam się z członkami mojej wspólnoty mieszkaniowej - pisze nasza czytelniczka. - I traktuję te posiedzenia jak pomieszanie kabaretu z filmem obyczajowym. Raz na rok wystarczy. Gdybyśmy mieli spotykać się częściej, polałaby się krew.

  Redakcja/OD
 • Sztuka w dwóch aktach pt.: "Wolnoć Tomku w swoim domku"

  Historia dość zwyczajna, choć niezbyt przyjemna, ale tak znakomicie opisana, że Redakcja chichrała się nieprzystojnie w trakcie lektury, co i Wam poleca. Porady, o które apeluje autorka niniejszego dramatu również mile widziane!

  Nadesłane do Redakcji
 • Historia z zalanym mieszkaniem w tle

  Nasza Czytelniczka opowiada historię ludzkiej niekompetencji na przykładzie "drobnej tragedii". Pozostaje chyba zalać się (w trupa), bo raczej nie nauczymy ludzi, jak mają pracować, jeśli mają swoją pracę w, eee, nosie?

  Nadesłane do Redakcji
 • Kiedyś nawet sąsiedzi byli lepsi - jak się mieszkało na blokowisku w dawnych czasach

  Kiedyś nawet sąsiedzi byli lepsi - jak się mieszkało na blokowisku w dawnych czasach

  Na początku lat 80. XX wieku, czyli przed dinozaurami, wprowadziliśmy się z rodzicami na warszawski Ursynów. Nic nie pamiętam z tej przeprowadzki, ale podobno przebiegłam się po 68 m kw. mieszkania i rozpłakałam, przerażona, że się tam kiedyś zgubię. Na szczęście rodzice ogarnęli jakoś moją dziecięcą traumę i mogliśmy w spokoju zamieszkać na osiedlu pełnym rozkopów, drących się dzieci i dorosłych, którzy od czasu do czasu urządzali huczne imieniny.

  Miss Olgu
 • Mała społeczność pewnej ulicy (i jej grzeszki)

  Domek z ogrodem, ptaszki ćwierkające na gałązkach wypielęgnowanych drzewek owocowych, sielsko-anielsko... Niestety sąsiedzi potrafią zatruć marzenia o ciszy i spokoju.

  Nadesłane do Redakcji
 • O życiu wielkiej plotki w małym mieście

  Nie ma dnia, by nie obiła nam się o uszy jakaś plotka o znajomej, sąsiadce, koleżance z pracy... Czasami do naszych uszu docierają też rewelacyjne historie o nas samych. A kiedy żyje się w małym mieście - wszyscy wiedzą o nas wszystko. Napisała o tym do nas nasza Czytelniczka.

  Nadesłane do redakcji
 • Sąsiedzkie wojny z kotami w tle. Linczować kociarzy czy ich uniewinnić?

  Sąsiedzkie wojny z kotami w tle. Linczować kociarzy czy ich uniewinnić?

  Jak zniszczyć sąsiadowi rośliny? Jak donieść na sąsiada do Urzędu Skarbowego? Jak uprzykrzyć sąsiadowi życie muzyką? Jak zabić sąsiada! To już wiem. Internet roi się od sprawdzonych rad i instruktażowych filmików. Nie mogę jednak znaleźć sposobu na sąsiadów, którzy kochają koty. Za bardzo.

  Monika Muraviova
 • Jak dobrze mieć sąsiada, o ile nie jest chamem lub potworem
 • List od Petroneli: Wolnoć Tomku w swoim domku - rzecz o uciążliwych sąsiadach
Więcej o:

sąsiedzi