szpital psychiatryczny

  • Gwiazda 'Gry o tron' była w sekcie. 'Myślałam, że mnie uratuje'. To dlatego przerwała karierę

    Gwiazda "Gry o tron" była w sekcie. "Myślałam, że mnie uratuje". To dlatego przerwała karierę

    Debiut na ekranie zaliczyła w 2007 roku, ale największą popularność przyniosła jej rola w kultowej już "Grze o tron". Choć wielu spodziewało się, że Hannah Murray zrobi piorunującą karierę, krótko po emisji ostatniego sezonu aktorka usunęła się w cień. Dopiero niedawno wyszło na jaw, że za zniknięciem serialowej Gilly stała sekta i konsekwencje związane ze wstąpieniem w jej szeregi.

    Roksana Pamuła,
  • Młody amerykański psychiatra zarabia tyle, ile kelnerka. A do tego cierpi na wypalenie

    Młody amerykański psychiatra zarabia tyle, ile kelnerka. A do tego cierpi na wypalenie

    - Brak snu i tego konsekwencje, przemęczenie, zatarcie granicy między pracą a właściwie brakiem życia prywatnego. Młodzi lekarze/ki uczą się w praktyce, w ogniu, nadzorowani przez starszych, doświadczonych specjalistów, ale są za to słabo opłacani - tak opisuje życie rezydentów harwardzkiej psychiatrii autor bestsellerowej powieści "Z pamiętnika poczatkującego psychiatry", Adam Stern.

    Aga Kozak,
  • "Spałam w palarni". O warunkach w szpitalu psychiatrycznym na ul. Sobieskiego opowiada nasza dziennikarka, która spędziła tam rok

    Na 35 pacjentów przypada jedna łazienka, farba łuszczy się ze ścian, wszystko jest zardzewiałe, w salach upycha się tyle łóżek, ile tylko da się zmieścić, toalety są w opłakanym stanie, nowi i najbardziej pobudzeni pacjenci leżą na korytarzach, w powietrzu unosi się nieprzyjemny zapach - tak wygląda oddział całodobowy szpitala psychiatrycznego na ul. Sobieskiego w Warszawie. Ja tam spałam w palarni.

    red. Katarzyna Szczerbowska, wideo: tvnwarszawa.pl/x-news,