wstyd

 • Miała być pikantna scena na podjeździe. Nie spodziewała się teścia. 'Rozwód to jedyna opcja'
 • To Polka była pionierką walki o prawa pracownic seksualnych. Konopnicka wyszła z jej przemówienia oburzona

  To Polka była pionierką walki o prawa pracownic seksualnych. Konopnicka wyszła z jej przemówienia oburzona

  - Podczas niedawnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, Węgry grały mecz z Niemcami tuż po tym, jak Orban wprowadził putinowski "zakaz promocji homoseksualizmu". Szef CSU - konserwatywnej, katolickiej partii - Markus Soeder, wrzucił na media społecznościowe swoje zdjęcie na stadionie Bayernu Monachium. Czeka na ten mecz w tęczowej maseczce na twarzy. To tak jakby Kaczyński wystąpił w takiej maseczce, albo Ziobro - nie do pomyślenia! - opowiada Ewa Wanat w wywiadzie dla Gazeta.pl.

  Aga Kozak
 • 'Byłam w piątej klasie i usłyszałam, że skończę pod latarnią'

  "Byłam w piątej klasie i usłyszałam, że skończę pod latarnią"

  - Wystarczy, że według kogoś za dużo odsłaniasz - a to "za duże odsłanianie" to czasem są nawet sandały z odkrytym palcem. Ale równie dobrze może chodzić o to, że głośno mówisz, wybuchasz śmiechem, jakoś "za bardzo" tańczysz, chodzisz, zwracasz na siebie uwagę. To również ocenianie twojego życia erotycznego - ilu miałaś partnerów w życiu, z kim sypiasz aktualnie, czy w ogóle sypiasz itd. To wszystko jest slut-shaming - mówi Kamila Raczyńska-Chomyn, jedna z autorek książki "Dziwki, zdziry, szmaty. Opowieści o slut-shamingu".

  Aga Kozak
 • Seks w małym mieście odc. 86: Do jakiego seksu ludzie nie chcą się przyznawać?
 • Nikt cię tak nie zawstydzi, jak ginekolog - mały przegląd traum z fotela

  Nikt cię tak nie zawstydzi, jak ginekolog - mały przegląd traum z fotela

  Do ginekologa się chodzi, i już. Zdrowie jest najważniejsze, więc nie ma co się krępować - majtki w dół, nogi szeroko, bez cackania. Nie jestem pruderyjna, ale wstyd towarzyszy mi od pierwszego wskoczenia na fotel. Jego źródłem nie jest nagość, tylko lekarze, którzy fundują mi traumę za traumą.

  Olaszka
 • Seks w małym mieście odc. 62: przy świetle czy po ciemku w Grójcu

  Seks w małym mieście odc. 62: przy świetle czy po ciemku w Grójcu

  Z badań wynika, że ponad połowa Polek i Polaków wstydzi się pokazać w łóżku nago i dlatego woli robić "to" po ciemku. Nikt nie jest idealny, ale czy świat się zawali kiedy on/ona zobaczą to, co na co dzień chcielibyśmy ukryć? Postanowiłyśmy sprawdzić co na ten temat myślą mieszkańcy Grójca.

  Dellfina i Dorota
 • Wstydźcie się, Czytelniczki!

  Wstydźcie się, Czytelniczki!

  "Co w Was wstąpiło, Inteligentne Czytelniczki "Focha", by zamiast wsparcia i rady rzucać w M. kamieniami?" - jedna z naszych młodszych Czytelniczek postanowiła zabrać głos w obronie Autorki niedawnego listu o przemocy.

  Nadesłane do Redakcji
 • Mamy prawo nie wiedzieć - to nie wstyd

  Mamy prawo nie wiedzieć - to nie wstyd

  Każdy z nas wszystko wie i ma patent na wszystko. Przy wszelkich okazjach wielkich dyskusji (zwłaszcza internetowych) wychodzi, że każdy jest specjalistą od ekonomii, polityki, glutenu czy kampanii prezydenckich. No i zna się też na kulturze, zwłaszcza tej najwyższej. Czy faktycznie?

  Gosia Tchorzewska
 • Nago? Do zdjęcia?! Ale ja się wstydzę...

  Nago? Do zdjęcia?! Ale ja się wstydzę...

  Zwinąć się w kłębek zamiast dumnie prężyć klatę, dekolt najlepiej zasłonić po szyję, nie pokazywać wakacyjnych zdjęć w kostiumie kąpielowym, najlepiej w ogóle takich nie robić, że o rozbieranych sesjach nie wspomnę. To moja reakcja na hasło "seksowne zdjęcia". Pruderia, wstyd, a może to tylko ta nudna, staroświecka skromność?

  Dominika Węcławek
 • Wstydź się, biurwo!

  Wstydź się, biurwo!

  Wstyd jest nam potrzebny. To wyznacznik sprawności naszego kręgosłupa moralnego. Bezbłędnie wykrywa zdolność do empatii, wrażliwość oraz kodeks etyczny.

  Magda Acer
Więcej o:

wstyd