bajki dla dzieci

 • Dubbingowała dialogi Elsy w polskiej wersji 'Krainy Lodu'. Nie tylko ona wcieliła się w tę postać!
 • Pamiętasz Pocahontas, Mulan i Rapunzel? Tak wyglądałyby dziś księżniczki Disney'a
 • W tym quizie zdobędziesz komplet punktów, tylko jeśli oglądałeś bajki na Polonii 1
 • Królewna Śnieżka miałaby dzisiaj 92 lata! A Kopciuszek i Bella? Bohaterki bajek też się starzeją [GALERIA]
 • Robert Zarzecki: Mój syn Gabryś opisuje mi świat

  Robert Zarzecki: Mój syn Gabryś opisuje mi świat

  Robert traci wzrok, więc jego syn - sześcioletni Gabryś - zastępuje mu oczy. Nam Robert Zarzecki opowiada o tym doświadczeniu, ojcowsko-synowskiej więzi, niewidomej załodze żeglarskiej i Niewidzialnej Wystawie, którą zwiedza się po ciemku.

  Kasia Nowakowska
 • Czytajmy książki dla dzieci! Tak, sobie też

  Czytajmy książki dla dzieci! Tak, sobie też

  Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci nie mógł się odbyć na Fochu bez choćby krótkiego przeglądu nowości dla małych czytelników. Starałam się wybrać tytuły, które warto czytać, oglądać, a nawet opowiadać rodzinnie. Można też zajrzeć do środka każdej książki - dodałam dużo zdjęć.

  Ania Oka
 • Kopciuszek i inne silne dziewczyny

  Kopciuszek i inne silne dziewczyny

  Bajki dla dzieci przeżywają okres transformacji. Animowane księżniczki Disneya hardzieją i emancypują się, a klasyczne baśnie poddawane są realistycznym przeróbkom, które trafiają do przekonania przede wszystkim dorosłym widzom.

  Kasia Nowakowska
 • Paddington jest dobry na wszystko

  Paddington jest dobry na wszystko

  Ja jestem półkrwi Sosnowiczanką, on pochodzi z mrocznych zakątków Peru. Trafiliśmy na siebie zupełnie przez przypadek i choć nic nie zapowiadało, że razem będziemy się dobrze bawić, to jednak się udało. Poznałam Misia Paddingtona i wcale tego nie żałuję.

  Dominika Węcławek
 • Najlepsze książki 2014 dla dzieci (i dorosłych)

  Najlepsze książki 2014 dla dzieci (i dorosłych)

  To był piękny, ale trudny rok. Piękny, bo wyszło naprawdę dużo dobrych książek, oraz kilka wznowień niedostępnych już tytułów, więc było co czytać i oglądać. Trudny, bo książki gromadnie wsysały nasze kieszenie i zajmowały coraz to nowe przestrzenie w domach.

  Ania Oka
 • Księżniczki, które nienawidzą mężczyzn - rysunkowy projekt, który wywołał burzę
 • Masz tę moc? Bo ja już trochę słabnę. Kilka słów o (bardzo) młodym kinie feministycznym
 • Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

  Osiem bajkowych przyjaciółek dla twojej córki

  Nusia, Baśka, Zuza, Dorotka, Ela, Lotta, Ziuzia i ta przemądrzała mała w czerwonym bereciku - z okazji Dnia Postaci z Bajek, dziś na Fochu robimy miejsce dla nieletnich, ale jakże charakternych, dziewczęcych gwiazd.

  Ania Oka
 • Do Rycerzy, do Księżniczek, do Smoków

  Do Rycerzy, do Księżniczek, do Smoków

  Nasz Czytelnik, Błędny Rycerz, załamuje ręce nad kondycją współczesnych księżniczek i przestrzega przed smokami w sukienkach.

  Nadesłane do Redakcji
 • 'Monster High' i inne potwory - skąd czerpać dobre wzorce dla dziewczynek?

  "Monster High" i inne potwory - skąd czerpać dobre wzorce dla dziewczynek?

  Jest wiele chorób zakaźnych, które dzieci przynoszą z instytucji edukacyjnych. Oprócz ospy czy szkarlatyny są to również okresowe mody na określone bajki czy serie zabawek. Jako rodzica niepokoi mnie przekaz, jaki niosą niektóre z nich. Na szczęście nie jest jeszcze tak źle, bym nie mogła stworzyć lepszej jakościowo alternatywy i pokazać córkom, że nie tylko paskudne lolitki w miniówach są cool.

  Kasia Nowakowska
 • Dzieciństwo w PRL: komiksy Baranowskiego, bajki ze slajdów, Bolek i Lolek na srebrnym ekranie

  Dzieciństwo w PRL: komiksy Baranowskiego, bajki ze slajdów, Bolek i Lolek na srebrnym ekranie

  Wywoływanie duchów idzie nam całkiem nieźle, dlatego postanowiłam zaprosić Was na kolejny seans. Tym razem wyciągam z zakamarków pamięci, z półek domowej biblioteczki i z innych zaklętych rewirów przeszłości polskie produkty kulturalne z dawnych lat. Komiksy, płyty, kasety, filmy i programy telewizyjne które stanowiły niezłą pożywkę dla naszej kiełkującej dziecięcej wyobraźni.

  Dominika Węcławek
 • Księżniczko! Weź się wyemancypuj!

  Księżniczko! Weź się wyemancypuj!

  Kocham feministki. Jestem w końcu jedną z nich. Ale co one narobiły? Co narobiły z tą interpretacją baśni? I co ja mam teraz dziecku czytać? Tej malutkiej dziewczynce, przed którą całe życie?

  Ręka
Więcej o:

bajki dla dzieci

 • Justin Bieber czyta bajki dla dzieci

  Czytającego Biebera obejrzało ponad 506 000 osób. Od momentu, w którym ta liczba przekroczyła target 215 000 widzów, organizacja "BOOK IT!" zdecydowała się podarować 25 tysięcy dolarów dla fundacji "Pencils of Promise", żeby pomóc w budowaniu szkół we wsiach krajów rozwijających się. Oznacza to, że

 • Modne i stylowe fotele uszaki

  O fotelu słów kilka Fotele uszaki zawdzięczają swą nazwę misternym oparciom o wyrafinowanych kształtach. Oparcia te zapewniają doskonałą podporę dla kręgosłupa w czasie siedzenia właśnie dzięki swojemu wyprofilowaniu. Sam mebel jest masywną bryłą osadzoną na względnie cienkich, czterech nóżkach.

 • Bulonis zagra wiewióra!

  przy okazji wzbudził trochę kontrowersji (znowu!) O co chodzi? Kamil Bulonis będzie podkładał głos w polskiej i rosyjskiej wersji bajki dla dzieci 'Alvin i wiewiórki'. Będzie to animacja na bazie powstałej w latach pięćdziesiątych XX wieku serii bajek animowanych o zespole muzycznym składającym się z trzech

 • Fajny film na horyzoncie: Renifer Niko ratuje święta

  "Renifer Niko ratuje święta " powinien przypaść do gustu i młodszym, i starszym. Chociaż jest to animacja, nie jest typową bajką dla dzieci. To ciepła, pouczająca opowieść, która wprowadzi nas w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Premiera 27. listopada O czym jest? Małego renifera