blogi

 • FOCH! i OCH! Kurzojady, wilki i czaty, czyli blogi o książkach

  FOCH! i OCH! Kurzojady, wilki i czaty, czyli blogi o książkach

  Zachęcona recenzją Aleksandry sięgnęłam po kryminał J.K. Rowling. A to z kolei sprowokowało mnie do rozmyślań o tym, że w sumie czytam mało blogów książkowych. Bardzo niedobrze, bo skoro kurczy się rynek recenzji prasowych, skądś jednak trzeba czerpać czytelnicze inspiracje.

  Kasia
 • Bardzo kulturalny FOCH! i OCH! przedświąteczny

  Bardzo kulturalny FOCH! i OCH! przedświąteczny

  Stało się. Ja. Ta, co niby nie czyta blogów, została zdemaskowana. Okazało się, że czytam ich całkiem sporo, tylko zwyczajnie przestałam już dawno myśleć o tym, w jaką formę to wszystko jest ubrane. Znów więc zamierzam nieco afirmatywnie podrzucić Wam kilka tropów.

  Dominika
 • Foch! i Och! - czy pani rżnie, czy nie?

  Foch! i Och! - czy pani rżnie, czy nie?

  Zauważyłam, że kiedy w moim małym blogowym cyklu piszę o kimś w tonie sugerującym zaczepkę, to żywiej reagujecie. Pozwolę sobie więc na mały trolling, bo OCH! jak ja to lubię!

  Kasia
 • Foch! i Och! - skąd się biorą blogi?

  Foch! i Och! - skąd się biorą blogi?

  Odkąd zaczęłam prowadzić mój cotygodniowy przegląd blogasków regularnie słyszę od kogoś pytanie: "jak ty te blogi znajdujesz?". Pytanie najpierw wydało mi się kuriozalne (normalnie znajduję, nie wysilając się zbytnio), ale potem doszłam do wniosku, że to jednak jest kwestia wymagająca zastanowienia.

  Kasia
 • Foch! i Och! - Zazwyczaj nie czytam blogów... ale ten rządzi! (więc głównie Och!)

  Foch! i Och! - Zazwyczaj nie czytam blogów... ale ten rządzi! (więc głównie Och!)

  Co jakiś czas powraca to niewygodne pytanie. Nie lubię go, bo w sumie głupio tak powiedzieć wprost, że nie, że ja tego nie robię. No nie czytam regularnie żadnych blogów w poszukiwaniu inspiracji. Czytuję blogi na takiej samej zasadzie jak magazyny tematyczne - wybiórczo, niewiernie, zdradliwie. Z jednym malutkim wyjątkiem - jakiś czas temu pierwszy raz w życiu zasubskrybowałam czyjegoś bloga i czytam każdy wpis, chodzi o Katję i jej koci świat ASD Świat, który urzekł mnie na tyle, że dziś zastąpię szefową w jej cotygodniowym przeglądzie blogosfery.

  Dominika
 • Foch! i Och! - życie, pasja i cały ten zgiełk

  Foch! i Och! - życie, pasja i cały ten zgiełk

  Ostatnio w moich cotygodniowych blogowych przebieżkach Foch! i Och! byłam podejrzanie afirmatywna, pełna zachwytu i roz-ochana do obrzydliwości. Ale koniec z tym - tym razem strzelę FOCHA! tygodnia jak należy. Nawet jeśli będzie to samobój.

  Kasia
 • Foch! i Och! - blogi w zdrowiu i w chorobie

  Foch! i Och! - blogi w zdrowiu i w chorobie

  Zauważyłam, że ostatnio co drugi tekst u nas zaczyna się od jękliwej inwokacji, że listopad, ponuro i źle. Co poradzić: to miesiąc, który trudno zignorować, bo dowala nam na każdym froncie. Dni krótkie, deszcze mokre, choroby długie, OCH! poczytajmy coś krzepiącego dla kurażu!

  Kasia
 • Foch! i Och! - w tym tygodniu: śmierć bloga

  Foch! i Och! - w tym tygodniu: śmierć bloga

  Nie, nie szerzę blogowego nihilizmu, wieszcząc rychłe zejście tej formy sieciowej komunikacji. Po prostu wszechobecna tematyka eschatologiczna, motywy funeralne i nekro-romantyzm ostatnich świątecznych dni odcisnęły na mnie swoje piętno, popychając mnie ku krawędzi otchłani oraz ku refleksji o niegdysiejszych śniegach. I blogach. Blogach, których już nie ma - a cholernie szkoda.

  Kasia
 • Foch! i Och! Blogowe potyczki z popkulturą

  Foch! i Och! Blogowe potyczki z popkulturą

  Jestem zwierz popkulturalny. Konsumuję komiksy, seriale, filmy, książki i muzykę. Jaram się przy tym jak nastolatka, a na niektórych sprawach nawet trochę się znam. Lubię też poczytać teksty tych, którzy znają się lepiej. W tym tygodniu jednoosobowa lotna brygada Foch! i Och! wpada więc na blogi z recenzjami, fanfikami i wszelkim innym bezeceństwem.

  Kasia
 • Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  Foch! i Och! - tym razem załatwmy to po męsku

  Tak się złożyło, że blogi, na których będę się dziś wyżywać, są prowadzone przez mężczyzn. Bo to całkowicie nieprawdziwa nieprawda, że Foch! (i Och!) jest tylko na wskroś dziewczyńskim girlsbandem. Umiemy czytać także te literki pisane przez panów!

  Kasia
 • Foch! i Och! Cały tydzień na blogach

  Foch! i Och! Cały tydzień na blogach

  To był błogi tydzień. Nie, nie był, ale jak zwykle nie umiem się oprzeć naciąganym grom słownym. Natomiast nie da się ukryć, że tym razem mój cotygodniowy przegląd blogowy będzie zawierał więcej Ochów! niż Fochów!

  Kasia
 • Foch! i Och! Co fajnego i co fujowego było w tym tygodniu na blogach?

  Foch! i Och! Co fajnego i co fujowego było w tym tygodniu na blogach?

  Jak zapowiedziałam w ubiegłą niedzielę, będę co tydzień robić małą przelotkę po blogach i wyciągać z tej przepastnej otchłani rzeczy budzące westchnienie podziwu albo wręcz przeciwnie - natychmiastową chęć strzelenia (na przykład focha). Och! Foch!

  Kasia
 • Foch! i Och! - cotygodniowy przegląd blogasków

  Foch! i Och! - cotygodniowy przegląd blogasków

  Nasz wesoły serwis dla dam stoi gdzieś pomiędzy tzw. lajfstajlową blogosferą, a ciężką kobiecą portalozą. Estetycznie, stylistycznie i formalnie bliżej nam na pewno do blogasków, dlatego postanowiłam raz na tydzień dokonywać przeglądu blogów i wyłuskiwać z nich rzeczy zarówno inspirujące jak i kuriozalne. Komu foch, komu och?

  Kasia
 • Napaliłabym tobą w kominku, Kominku

  "W internecie nie może być wolności słowa polegającej na mówieniu, co się chce." - Paulo Coelho polskiego internetu zaserwował dziś złotą myśl, od której przed oczami zawirowały mi wszystkie kolory tęczy. Bloger Kominek, bo o nim mowa, od dawna należy do grona moich ulubionych komentatorów dnia codziennego. Od dawnych, dawnych czasów, gdy pisał głównie o cyckach i analu, i znany był jako naczelny troll Usenetu.

  Kasia
 • Blogerka Maffashion ikoną popkultury? Kibicuję, choć to nie moja bajka

  Blogerka Maffashion ikoną popkultury? Kibicuję, choć to nie moja bajka

  Jakiś czas temu dotarła do mnie informacja na temat Maffashion, czyli Julii Kuczyńskiej, polskiej blogerki, która trafiła na koszulki marki Bershka. To jest właśnie chyba ten moment, kiedy przestaję odnajdywać się w rzeczywistości, albo po prostu nie nadążam za zmianami. Trochę ciężko jest mi się przyznać przed samą sobą do takiego stanu rzeczy.

  Miss Olgu
 • Najsłynniejszy bloger świata - Scott Schuman

  Najsłynniejszy bloger świata - Scott Schuman

  Jego zdjęcia to perełki. Nie fotografuje ludzi, którzy podążają ślepo za najnowszymi trendami. Szuka ludzi z wyjątkowym stylem, którzy noszą niepowtarzalne rzeczy w niepowtarzalny sposób. Magazynowi Viva!Moda opowiedział o początkach tego niespodziewanego sukcesu.

  Katarzyna Czubak/Viva!Moda
 • Kopiują blogi kulinarne - plagiat przepisów w książce kucharskiej

  Skopiować przepisy z bloga i zrobić z nich książkę? Na taki pomysł wpadła Magdalena Makarowska wydając książkę "Jedz pysznie...razem z dzieckiem". Ten plagiat odkryła Liska, autorka przepisów i właścicielka bloga "White Plate". Czy będzie sprawa w sądzie?

  Jagoda Mytych
 • Park & Cube

  Park & Cube

  Kiedy blogerka Park & Cube odwiedziła niedawno Warszawę, wiedzieliśmy, że takiej okazji nie można zmarnować i musimy zrobić jej kilka zdjęć.

  Andrzej Grabarczuk
 • Prosto z sieci

  Prosto z sieci

  Lula prezentuje kolejną porcję najciekawszych informacji z sieci!

 • Prosto z sieci

  Prosto z sieci

  Przed Wami kolejna porcja informacji prosto z najciekawszych blogów modowych!

 • Coco Rocha blogerką!

  Coco Rocha blogerką!

  Niedawno modelka zapowiedziała dwumiesięczną przerwę w pracy. Mimo to, ciągle jest o niej głośno. Ostatnio z powodu zmiany koloru włosów...a teraz? Zobaczcie sami!

  redakcja
 • Prosto z sieci

  Prosto z sieci

  Lula przygotowała kolejną porcję informacji prosto z najciekawszych blogów modowych!

 • Prosto z sieci

  Prosto z sieci

  ...czyli Lula wertuje blogi modowe i prezentuje Wam informacje, którą ja zaciekawiły!

Więcej o:

blogi

 • Były sobie blogi [BLOG DAY]

  , że to nie jest tłumaczenie, tylko moje własne przemyślenia. Bardzo szybko się wciągnęłam, bo słowo pisane jest moim sposobem na oddychanie. - mówi Maria Cywińska, autorka lumpiata.blog.pl, jednego z pierwszych blogów, które zaczęłam czytać i które pokochałam z miejsca. Założyłem go, bo czytałem sporo bardzo wczesnych

 • Kotek ma bloga!

  Kotek ma dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników blogów - od dziś będziecie mogli prowadzić bloga w ramach naszego serwisu! Większości z Was pewnie nie trzeba tłumaczyć, jak tworzyć bloga, ale Kotek ma dla Was kilka wskazówek, dzięki którym korzystanie z bloga będzie łatwiejsze... Zaczynamy! 1

 • Konkurs Blog Design - głosowanie na Bloga Publiczności

  Blogi biorące udział w głosowaniu publiczności: 1. Blogi w kategorii Architektura AWX2 BLOG Architekt na szpilkach 2. Blogi w kategorii Design FORelements INKPINK Mieszkać pięknie DESIGN LOVE BLOG Coś estetycznego fotobloo(g) Mini Mall Is Me Design or breakfast Squad Design 3. Blogi w kategorii DIY

 • Nowości na kotkowym blogu

  Ta funkcjonalność na pewno przypadnie Wam do gustu. Od jakiegoś czasu macie możliwość obserwowania, ile osób odwiedziło Waszego bloga. Statystyki zliczane są od poprzedniego piątku, a nie od początku istnienia blogów, dlatego wynik może być póki co nieco niższy niż byście tego oczekiwali... Kolejna

 • Kożuchowska: Ewenement! Będzie blog bohaterki

  . Kożuchowska nie zostaje jednak bez pracy. Gra obecnie w serialu "Rodzinka.pl". Jest to serial komediowy, ale również innowacyjny. Tak przynajmniej twierdzi... sama Małgorzata: Będzie to ewenement! Pojawi się blog głównej bohaterki. Będzie przez to stały kontakt z bohaterką. Jeszcze głębiej zajrzymy

 • Konkurs Szyciowy Blog Roku

  przy maszynie. Uznaliśmy, że właśnie nasz Łucznik - kultowa polska marka związana od kilkudziesięciu lat z szyciem - powinien wyłonić najlepsze autorskie blogi, tworzone przez największych pasjonatów szycia. Monika Idzikowska, wrocławska projektantka kreacji wieczorowych oraz ekskluzywnej bielizny, a zarazem

 • Nasze ulubione blogi makijażowe

  Ewelina swojego bloga www.inka2504.blogspot.com prowadzi od czerwca 2012 roku. Jej pasją jest makijaż, ale także moda, co doskonale widać na blogu. Choć jak sama pisze, jeśli chodzi o makijaż, jest amatorką i wszystkiego uczyła się sama, to jej dzieła są zawsze perfekcyjne i robią wielkie wrażenie

 • Isabel do Kazimierza na blogu: Kocham Cię!

  Isabel Marcinkiewicz uwielbia chwalić się swoją wesołą twórczością, którą nazywa poezją. Ostatnio pisze coraz mniej wierszy, ale swój blog aktualizuje mniej więcej co dwa dni. Pisze o swoim życiu u boku Marcinkiewicza oraz refleksjach na temat życia. Wczoraj na jej blogu pojawiły się urodzinowe

 • Kotkowe blogi - nowe możliwości!

  1. Powiadomienia o nowym komentarzu na blogu Będziecie dostawać powiadomienia o nowych komentarzach na Waszym blogu. Powiadomienie będzie wysyłane jako wiadomość w ramach serwisu oraz na e-mail. 2. Top 100 blogów Zakładka pokazująca listę najpopularniejszych (najczęściej odwiedzanych) blogów

 • Isabel założyła nowy blog!

  Isabel Marcinkiewicz szaleje w Internecie. Tym razem żona byłego premiera założyła nowy blog. Swój adres Isabel28 przeniosła pod domenę com. Tym samym rozpoczyna globalną ekspansję. Niestety nie ma żadnej rewolucji w pisarstwie cały czas te same egzystencjalne mądrości. Co mogę zrobić, aby uczynić