cytologia
-
Sandra Kubicka odebrała telefon od lekarza. "Przepłakałam całą noc. Mam stan przednowotworowy"
Sandra Kubicka przekazała w relacji na Instagramie informację o swoim stanie zdrowia. 28-latka odebrała od lekarza wyniki cytologii i okazało się, że ma stan przednowotworowy. Swoją wiadomość połączyła z apelem do Polek, aby badały się regularnie.
-
Cytologia - kiedy wykonać? To proste badanie może uchronić cię przed rakiem
Około pięciu kobiet dziennie umiera w Polsce z powodu raka szyjki macicy. I choć o profilaktyce tej choroby mówi się wiele, to dalej wiele kobiet nie bada się regularnie. Cytologia to podstawowe badanie w kierunku raka szyjki macicy, a regularnie wykonywana może uchronić kobietę przed najgorszym. Cytologia - kiedy wykonać badanie? Jak się do niej przygotować?
-
Ginekolożka: Cytologię miałaś wykonaną patyczkiem, a nie specjalną szczoteczką? Nie pozwól sobie tego robić
Nicole Sochacki-Wójcicka to ginekolożka-blogerka, która stara się uświadamiać Polki m.in. w kwestii cytologii. Lekarka uczula, by zwracać uwagę na narzędzia, którymi jest wykonywane to badanie, bo od tego zależy wiarygodność jego wyniku.
-
Dziewczyny, nie rozsyłajcie głupich łańcuszków, tylko róbcie sobie regularne badania
Niby wszystkie kobiety wiedzą, że trzeba do niego regularnie chodzić. Rozłożyć sprawnie nogi i rozluźnić mięśnie. A jednak, wizyta u ginekologa u części kobiet budzi skrępowanie. Przestańcie się krygować, tylko umówcie się na wizytę!
-
Cytologia- co należy o niej wiedzieć?
Na to badanie musisz poświęcić kilka minut nie częściej niż raz w roku. Cytologia może ci uratować życie, ale pod warunkiem, że będzie wykonywana regularnie i fachowo.
-
Cytologia ratuje życie
Na wykonanie cytologii musimy poświęcić tylko kilka minut nie częściej niż raz w roku. Ale wiele z nas o tym nie pamięta. Dlaczego warto, a nawet trzeba regularnie poddawać się temu badaniu, pytamy dr Krzysztofa Kamińskiego, zastępcę kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa CSK MSWiA w Warszawie.
-
Wkładki domaciczne
Popularnie zwane spiralami, są zakładane przez ginekologa. Ich działanie antykoncepcyjne utrzymuje się przez trzy-pięć lat.