Dziady

 • Dziady: co to za zwyczaj? Dziady a Halloween

  Dziady: co to za zwyczaj? Dziady a Halloween

  Dziady przede wszystkim kojarzą nam się z literackim dziełem Adama Mickiewicza. Powstały one częściowo w nawiązaniu do ludowego zwyczaju o tej samej nazwie. O co chodzi w Dziadach?

  Małgorzata Wołoszyn
 • Na ślicznego szczeniaka można lecieć, ale kochamy się tylko w dziadach!

  Na ślicznego szczeniaka można lecieć, ale kochamy się tylko w dziadach!

  Było już o aktorach i sportowcach to może teraz o takim zbiorze, gdzie można wrzucić wszystkich panów wszystkich zawodów o wspólnym mianowniku: są dobrymi dziadami. Tak, tak, choć jesteśmy w redakcji Focha stare jak dąb Bartek, istnieją mężczyźni starsi od nas i my w dodatku się nimi niezdrowo jaramy. No, może nie wszystkie my, ale jest spora frakcja wielbicielek dobrego dziada. Tu zaznaczę - dobry dziad, to jest najwyższej klasy komplement, jaki można usłyszeć z ust członkini frakcji wielbicielek panów w wieku dojrzałym.

  Natalia
 • Kupiłam 4 kg ubrań. Tyle samo kupuję ziemniaków, tylko ubrania na dłużej wystarczają

  Kupiłam 4 kg ubrań. Tyle samo kupuję ziemniaków, tylko ubrania na dłużej wystarczają

  Koleżanka wyciągnęła mnie do sklepu z używanymi ubraniami. Miałam nic nie kupować, tylko jej doradzić. Wyszłam z 4kg ubrań. Koleżance tak doradziłam, że wyszła z podobną ilością. Ona sobie wcześniej upatrzyła jakieś ciuchy i chciała się tylko upewnić czy dobrze w nich wygląda. A, że laska ma gust, to wiadomo, że wyglądała świetnie i nie było opcji żeby nie wzięła wszystkiego. Po prostu potrzebowała wsparcia, że wydawanie pieniędzy na siebie jest słuszne. Oczywiście, że jest słuszne.

  Miss Olgu
Więcej o:

Dziady