kobiety

 • Facet bez mieszkania to nie facet

  Facet bez mieszkania to nie facet

  Jeśli kobieta po trzydziestce nie ma imponującego CV i odpowiedniej sumy na koncie, to pewnie "realizuje się w domu", "ma bogatego faceta" lub "pieniądze nie są dla niej priorytetem". Jeśli mężczyzna po trzydziestce jest gołodupcem bez posagu, to pewnie niedorajda, życiowa mameja i kompletnie nie rokuje. I nie warto marnować z nim czasu.

  Marcin Kasprzak
 • Seks w małym mieście odc. 31: doświadczenie seksualne kobiet w Ełku

  Seks w małym mieście odc. 31: doświadczenie seksualne kobiet w Ełku

  Stara prawda głosi, że każdy facet, zanim się zwiąże węzłem małżeńskim, lubi sobie poużywać, ale za żonę chciałby mieć dziewicę. Czy aby na pewno? Tym razem w Ełku pytamy przechodniów o to, kim jest ich zdaniem "kobieta cnotliwa"?

  Seks w małym mieście
 • 15 przyjaciół, których warto mieć

  15 przyjaciół, których warto mieć

  Przyjaciele są rodziną, którą sami wybieramy - głosi porzekadło. I tak, jak w rodzinie, są ludzie bliżsi i dalsi - kuzyni i wujkowie, rodzeństwo i stryjenka żony brata, tak przyjaciół ma się różnych na czasy dobre, złe, ciekawe i nieciekawe. Wedle potrzeby i funkcji.

  Natalia Sosin
 • Matka matce nierówna... Jakim typem jesteś?

  Nasza kochana Czytelniczka Aniakuleczka przysłała nam list, w którym kreśli (nieumiejącą rysować ręką, jak twierdzi) lekką kreską portrety różnych matek. Ku refleksji.

  Nadesłane do Redakcji
 • Pamiętnik kobiety, czyli o blogach damskich [BLOG DAY]

  Pamiętnik kobiety, czyli o blogach damskich [BLOG DAY]

  Tadeuszowi Dołędze-Mostowiczowi przypisuje się cytat, który głosi, że nic tak nie plami kobiety jak atrament. Idźmy dalej. Nic tak nie niszczy kwiatu kobiecości jak klawiatura? Niech będzie więc, że pasę swoje najniższe instynkty, będąc wielbicielką żeńskich blogów.

  Aleksandra Zielińska
 • Cipkarium, czyli powszechny spis cipek (w porządku alfabetycznym)

  Cipkarium, czyli powszechny spis cipek (w porządku alfabetycznym)

  Po przeglądzie męskich zawodów (czy wzwodów?), przyszedł czas na przyjrzenie się cipkom. Jest jednak tyle rodzajów cipek, że trudno znaleźć dla niech wspólny mianownik i dlatego podjęłam próbę alfabetycznego zestawiania żebyście się nie pogubili w temacie.

  Linda Lovelace
 • 'Mówi się, że kobieta na kopalni przynosi nieszczęście, a przecież patronką górników jest baba'

  "Mówi się, że kobieta na kopalni przynosi nieszczęście, a przecież patronką górników jest baba"

  Czy kobieta może zostać górnikiem dołowym? Dlaczego na górze bywa gorzej? Dlaczego to nie płeć dzieli dziś polskich górników i czy właściwie można mówić o kopalniach inaczej niż w kontekście upadku, roszczeń i przywilejów wyszarpywanych przez związkowców? Sprawdzamy to razem z Karoliną Bacą-Pogorzelską, reporterką, autorką książek "Drugie życie kopalń" i "Babska Szychta".

  Dominika Węcławek
 • Ludzie, dbajcie o siebie!

  Nasza Czytelniczka po powrocie z urlopu ma szereg przemyśleń, związanych z cielesnym zaniedbaniem kobiet i mężczyzn. Nie chodzi o wpasowanie się w kanony medialnego piękna, ale o zwykłą dbałość o siebie.

  Nadesłane do Redakcji
 • O wyższości męskiej przyjaźni nad kobiecą

  Przyszedł do nas "List z fochem dla FOCHA!" Nasza Czytelniczka rozprawia się z mitem kobiecej przyjaźni. Według niej my - kobiety, wypadamy bardzo słabo, gdy zestawi się nasze relacje z męskimi przyjaźniami. Prawda to?

  Nadesłane do Redakcji
 • "Solidarność jajników" to tylko pusty frazes

  O jajnikach napisała do nas nasza Czytelniczka - trochę o swoich, trochę o tych metaforycznych. Jej zdaniem - kto inny może zrozumieć kobietę, jeśli nie druga kobieta - zwłaszcza w "tych trudnych dniach"? Okazuje się, że nie jest to takie oczywiste.

  Nadesłane do Redakcji
 • Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Ósmy grzech główny - zaniedbywanie przyjaźni

  Kobieca przyjaźń to wielka siła. Magiczna moc, która potrafi wydobyć delikwentkę z dna Rowu Mariańskiego, posadzić bezpiecznie na pupie w fotelu, a nawet podać drinka, kocyk, pistolet, druk rozwodowy, wiśnie w marcepanie, czy co tam akurat jest najbardziej na miejscu. Dlaczego więc w dorosłym życiu tak łatwo z niej rezygnujemy?

  Ania Oka
 • Stara zardzewiała przyjaźń

  Przyjaźń na całe życie, na dobre i na złe? Tak, pod warunkiem, że to jej jest dobrze. Czytelniczka opisuje historię przyjaźni, która gwałtownie skończyła się - gdy przyjaciółce zaczęło się gorzej wieść.

  Nadesłane do Redakcji
 • 'Esquire' ogłasza: 42-letnie kobiety są sexy. Rewolucja czy skandal?

  "Esquire" ogłasza: 42-letnie kobiety są sexy. Rewolucja czy skandal?

  Internety zawrzały po tym, jak Tom Junod, 56-letni dziennikarz męskiego magazynu "Esquire", ogłosił, że 42-letnie kobiety są nadal, mówiąc oględnie, godne pożądania. "Rewolucja!", krzyczy Junod. Teraz nawet szanujący się faceci mogą spokojnie udać się do łóżka z kobietami w kwiecie wieku. I żaden kolega nie posądzi ich o desperację. Co to oznacza dla nas, kobiet i czy Junoda powinno się potępić czy z prychnięciem pogardy zignorować?

  Anna Konieczyńska
 • Dlaczego niedojrzałość jest dziś na topie?

  Nasza Czytelniczka zadumała się nad losem swoim i swoich koleżanek. Wszystkie dobijają do czterdziestki, ale różni je sytuacja życiowa. Czy mąż i dzieci sprawiają, że jesteśmy przedwcześnie zrzędami? A brak rodziny, że zachowujemy się jak infantylne nastolatki?

  Nadesłane do Redakcji
 • Stare przyjaźnie jednak trochę rdzewieją?

  Kobiece przyjaźnie - trwałe i na całe życie? To możliwie, ale z uwzględnieniem faktu, że się zmieniamy i zmienia się nasze życie. Czy może nasza Czytelniczka zbyt surowo ocenia siebie i swoje przyjaciółki?

  Nadesłane do Redakcji
 • 10 najważniejszych lekcji, których uczą nas przyjaciółki

  10 najważniejszych lekcji, których uczą nas przyjaciółki

  Przyjaciółki - te najbardziej podobne i krańcowo różne - nigdy nie stosują wobec nas taryfy ulgowej. I za to jesteśmy im najbardziej wdzięczne. Czego warto się nauczyć od każdej z nich - tej dojrzałej jak Matka Polka, tej spontanicznej jak gimnazjalistka i tej złośliwej jak Blair Waldorf?

  Anna Konieczyńska
 • Jestem kobietą i jest mi wstyd za naszą damską rasę!

  Kobiety są z Wenus, mężczyźni z Marsa. Nasza Czytelniczka pisze co prawda z Wenus, ale chciałaby, aby więcej kobiet przyswoiło sobie męskie cechy. Nas po lekturze naszła chęć na wycieczkę na jakąś odleglejsza planetę.

  Nadesłane do Redakcji
 • FochWideo: jak nie być łatwą - siedem porad z internetów

  FochWideo: jak nie być łatwą - siedem porad z internetów

  Jak poderwać faceta - temat wałkowany przez wiele kobiecych czasopism i portali. Bo to przecież niezwykle ważna sprawa, zaraz obok diet i nowych butów. Okazuje się, że jest to równie skomplikowane, co chodzenie na wysokich obcasach po chodniku. Bo przecież nie chcesz, by pomyślał, że jesteś łatwa?!

  Gosia Tchorzewska
 • Co nam jeszcze wmówią? O tym, jak świat uwierzył, że wszystkie kobiety w środę o 15.30 są stare
 • Mężczyzna jest jak wino, a kobieta zwyczajnie się starzeje

  Mężczyzna jest jak wino, a kobieta zwyczajnie się starzeje

  Stereotypy, wiadomo - porządkują świat, sporo ułatwiają w codziennym życiu, a równie wiele przynoszą szkody. Dziś na tapecie piękni-trzydziestoletni i trzydziestolatki, które są... No właśnie, jakie? Gorsze?

  Agata Żychlińska
 • FochWideo: tajemnica kobiecej torebki

  FochWideo: tajemnica kobiecej torebki

  Mityczna zawartość kobiecej torebki: przedmioty, które w niej ponoć widziano są nieraz zastanawiające. Baba z dziadem, kosmiczny prom, kwarki i skwarki. Postanowiłyśmy sprawdzić, co według mężczyzn drzemie w kobiecych torbach, torbiszczach, torebuniach...

  Gosia Tchorzewska
 • Czego się boi dziewczyna, gdy staje się kobietą?

  "Jestem sobą i obawiam się, że przyszłość zmusi mnie do bycia kimś innym" - pisze nasza Czytelniczka. I prosi o rady lub słowa otuchy. Bo trochę się obawia paru "drobiazgów"...

  Nadesłane do Redakcji
 • FochWideo: parszywa 13 - typologia focha

  FochWideo: parszywa 13 - typologia focha

  Foch fochowi nierówny. Niektóre fochy są spektakularne, inne niemal niezauważalne. O niektórych dowiadujemy się już po fakcie, inne zaskakują nas intensywnością i nieodwracalnymi skutkami. Warto wiedzieć o fochach więcej. Postanowiłyśmy Wam pomóc!

  Gosia Tchorzewska
 • Redakcja Focha (prawie) poszła na wagary!

  Redakcja Focha (prawie) poszła na wagary!

  Miałyśmy taki niecny plan, by dziś iść na wagary w pełnym wymiarze: założyć kolorowe kiecki, peruki, kwiaty sobie powpinać w te sztuczne kłaki i posadzić się wiosenne na Barbakanie, popijając napoje wyskokowe. Ale nie potrafiłyśmy zostawić Was bez Focha...

  Gosia Tchorzewska
 • FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  Człowiek człowiekowi wilkiem, a kobieta kobiecie, eee... wilczycą? Panuje przekonanie, że kobiety nie mówią sobie szczerze, co naprawdę jedna o drugiej myśli. Może to i lepiej?

  Gosia Tchorzewska
 • Obraża Cię widok reklamy z nagą kobietą? Rozumiem. Mnie nie

  Obraża Cię widok reklamy z nagą kobietą? Rozumiem. Mnie nie

  No wiesz, billboard z reklamą bielizny, ogromny, przy autostradzie. Albo z reklamą gładzi szpachlowej. Duży, na ścianie domu. Jedna i druga reklama przyciąga wzrok, bo oba produkty reklamują niezbyt ubrane panie. Kolejny raz słyszę, iż obraża to kobiety. Otóż nie wszystkie. Mnie - nie.

  Aleksandra Zielińska
 • Kobiety nie piją, one tylko idą na drinka

  Dostałyśmy w twarz oskarżeniem, że promujemy picie. Nie do końca się zgadzamy z takim zarzutem, ale w pełni zgadzamy się z Czytelniczką, że alkoholizm kobiet jest problemem, o którym trzeba mówić. I pisać.

  Nadesłane do Redakcji
 • Teraz Polki? Teraz MY!

  Teraz Polki? Teraz MY!

  Fundacja Teraz Polska ogłosiła ranking Top 10 Wpływowych Polek. Generalnie - z różnych powodów, które poniżej wyłuszczę - nie jestem tym rankingiem usatysfakcjonowana. Dajcie nam pięć lat, a Foch będzie rządzić sercami i umysłami Polek!

  Kasia Nowakowska
 • Redakcja Focha dziś leży i pachnie - czego i Wam życzymy!

  Redakcja Focha dziś leży i pachnie - czego i Wam życzymy!

  Każde święto po coś jest, skądś się wzięło, ale nie będę się tu dziś bawić w badacza świąt. Ma być przyjemnie. Co prawda Dzień Kobiet kojarzy się nam słabo - z szarą komuną ubarwioną czerwonymi goździkami. Ale może zamiast na to narzekać, potraktujmy ten dzień jako przyczynek do marzeń: jak może wyglądać wymarzony dzień kobiety?

  Gosia Tchorzewska
 • Kobiece kino nie istnieje - witajcie w filmowym matriksie

  Kobiece kino nie istnieje - witajcie w filmowym matriksie

  Nie przepadam za dzieleniem filmów (ani książek) na "męskie" i "kobiece" za względu na płeć autora. Kategoria płci nie ma większego znaczenia - ważniejsze, czy mnie dane dzieło porusza lub bawi. Jednak czasem warto spojrzeć na to jakie filmy - jak różne i nie dające się łatwo wrzucić do jednego worka - kręcą kobiety. Bo co by nie mówić są w tej branży w mniejszości.

  Kasia Nowakowska
Więcej o:

kobiety

 • Kobiety kobietom

  Gdy rozejrzysz się uważnie dookoła, gdy odłożysz na bok swoje kompleksy (bo bardzo przeszkadzają w dostrzeganiu prawdy), gdy wyjdziesz poza krąg własnych problemów (by móc zauważyć problemy innych), przekonasz się, że jest mnóstwo świetnych kobiet. Niektóre ukryte za maskami, inne otwarte

 • Kobieta spełniona - już nią jesteś, czy jeszcze nie?

  Czym jest spełnienie? Jak smakuje? Czy spełniamy się tylko raz czy spełniać możemy się nieustannie? Jak szukać dróg do spełnienia i co jest niezbędne, by go doświadczyć? I wreszcie czy spełnienie oznacza koniec a może to dopiero początek? Kobiety, które doświadczają spełnienia w swoim życiu nadają

 • Dzień według kobiety

  , że kobieta od rana ma być promienna, gładka, piękna i idealnie wystylizowana... 8:15 OK - nogi ogolone, maseczka zrobiona, masaż antycellulitowy wykonany, brwi wyregulowane (oj, trzeba było to zrobić wczoraj - teraz mam podejrzane czerwone kropki nad powiekami...), zęby wyszorowane pastą wybielającą, stopy

 • Życzenia na Dzień Kobiet

  Dziś na ręce mej kobiety Złożyć pragnę te bukiety. Zamiast rajstop i goździków Bombonierek masz bez liku. Jesteś światłem mego świata, Z Tobą przeżyć chcę me lata. Z okazji Dnia Kobiet życzę Tobie - i wszystkim kobietom - siły i determinacji. Żebyś mimo trudów mogła codziennie znaleźć powody

 • Najpiękniejsze kobiety lata

  Pani lato świetnie prezentuje się w chłodnych kolorach. Dotyczy to również makijażu. Kobieta lata powinna wybierać podkład w odcieniach beżu lub różu. Cienie do powiem powinny być w kolorach pastelowych. Paniom o typie urody lata nie pasują ostre kolory pomadek. Najlepiej sprawdzają się szminki w

 • Fantazje seksualne kobiet

  O czym marzą kobiety? Najczęściej o seksie z nieznajomym. Z facetem, który nie wie, gdzie kobieta mieszka, jak ma na imię. Ten mężczyzna to raczej typ dobrze zbudowany, silny, opiekuńczy, ciepły, krótko mówiąc - bardziej strażak niż zasuszony intelektualista. Spotykają się tylko raz, w konkretnym

 • Kobiety jesieni, piękne?

  23-letnia modelka pojawiła się na wybiegu kilka lat temu i zrobiła oszałamiające wrażenie. Kreatorom mody i dziennikarzom spodobała się jej dziewczęcość i naturalność. Modelka i studentka Oxfordu ma porcelanową cerę, piegi i zielone oczy, a to klasyczne atrybuty kobiety jesieni. Najsłynniejsza