menopauza

  • Gdy partnerka nie ma ochoty na seks

    Gdy partnerka nie ma ochoty na seks

    Co mo¿e zrobiæ mê¿czyzna, gdy jego partnerka ma menopauzê, której towarzyszy brak ochoty na seks? Jak poradziæ sobie z odmiennymi potrzebami seksualnymi partnera? Co, je¿eli twój partner lubi podgl±daæ innych? Sk±d bierze siê ta potrzeba?

    red
  • Metabolizm po tuningu

    Metabolizm po tuningu

    Prawid³owy metabolizm to zaleta osób szczup³ych. Im jeste¶my starsi przemiana materii zwalnia, wówczas przybywa kilogramów. Co zrobiæ, aby na nowo przyspieszyæ metabolizm?

    jolbi
  • Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

    Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

    K³opotliwa cera naczynkowa, otwieraj±ce siê naczynka to problem wielu osób. Zwalczaj±c go warto u¿ywaæ kosmetyków uszczelniaj±cych naczynia krwiono¶ne. Je¶li naczynko na twarzy jest ju¿ otwarte wówczas trzeba je zamkn±æ i uszczelniæ. Czym? Najlepiej laserem.

    jolbi
  • Prawdy i mity o dniach przed miesi±czk±

    Prawdy i mity o dniach przed miesi±czk±

    Dlaczego kobieta tu¿ przed miesi±czk± gotuje zupê pomidorow± w piêciu garnkach? Bo TAK! Ten dowcip ¶wietnie ilustruje jeden z objawów syndromu napiêcia przedmiesi±czkowego - PMS. Co warto o nim wiedzieæ?

    Beata Prasa³ek. Konsultacja: dr Marzena Brocka, specjalista chorób kobiecych i po³o¿nictwa
  • Nie taki guzek straszny

    Nie taki guzek straszny

    Bez paniki. Ponad 80 procent zmian wykrywanych w piersiach to zmiany ³agodne. Jednak gdy wyczujesz guzek, nie zwlekaj z wizyt± u lekarza.

    Beata Prasa³ek
  • Menopauza tu¿-tu¿

    Organizm kobiety przygotowuje siê do niej przez kilka lat. Pocz±tkowo zmiany s± niezauwa¿alne, ale im bli¿ej ostatniej w ¿yciu miesi±czki, tym bole¶niej mo¿emy je odczuwaæ. Jak sobie z nimi radziæ?

    Beata Prasa³ek. Konsultacja: dr Jacek Tulimowski, ginekolog po³o¿nik
  • Hormony czy depresja?

    Hormony czy depresja?

    Chandra i depresja to tematy eksploatowane w porze jesienno-zimowej. Ale przygnêbienie to nie tylko skutek brzydkiej pogody. Depresja to choroba, która nieleczona mo¿e doprowadziæ do tragedii. Jak j± rozpoznaæ i gdzie szukaæ pomocy? Ksi±¿ka "To musz± byæ hormony" namawia do tego, aby leczenie depresji rozpocz±æ od wizyty u endokrynologa.

    Joanna Biszewska
  • Czy osobowo¶æ zmienia siê w ci±gu naszego ¿ycia?

    Czy osobowo¶æ zmienia siê w ci±gu naszego ¿ycia?

    -Ona siê nigdy nie zmieni - wzdychaj± nad nami nasze matki. - Na staro¶æ zrobi³ siê jeszcze bardziej z³o¶liwy - s³yszymy narzekania na nestorów rodu. Zmieniamy siê czy nie? Jak kszta³tuje siê nasza osobowo¶æ, gdy idziemy przez ¿ycie?

    Aleksandra Prze¼dziecka - Kuja³owicz
  • I mieæ wci±¿ 20 lat

    Miêdzy 20. a 30. rokiem ¿ycia jeste¶my w najlepszej formie. Dlatego tak chêtnie i czêsto z rozrzewnieniem wspominamy m³odo¶æ. Czy minê³a bezpowrotnie? Oczywi¶cie, ¿e nie! Mo¿emy zrobiæ wiele, by powstrzymaæ czas.

    Beata Prasa³ek. Konsultacja: dr Grzegorz Borstern, specjalista chorób wewnêtrznych
  • Kiedy nie mo¿esz zaj¶æ w ci±¿ê...

    Lekarze mówi±, ¿e wszystko jest w porz±dku, a mimo to nie zachodzisz w upragniona ci±¿ê. Byæ mo¿e wystarczy zmieniæ kilka codziennych nawyków, aby pewnego dnia zobaczyæ upragnione dwie kreski. Przypominamy jak m±drze przygotowaæ siê do macierzyñstwa.

    Jolbi
  • Suplementy dobieraj do wieku

    Suplementy dobieraj do wieku

    Omega 3, witamina C, b³onnik, skrzyp - ³ykamy suplementy gar¶ciami i wierzymy, ¿e s± dla nas dobre. Maj± zapewniæ l¶ni±ce w³osy, zdrowe paznokcie, p³odno¶æ, b³yskotliwo¶æ my¶lenia, ¶wietn± pamiêæ, zdrowe ko¶ci, m³odo¶æ i d³ugie ¿ycie w nienagannym zdrowiu. Warto jednak pamiêtaæ, ¿e suplementy diety dobieramy do wieku.

    Joanna Biszewska
  • Jak wzmocniæ s³ab± p³eæ

    Jak wzmocniæ s³ab± p³eæ

    Kobiety choruj± inaczej ni¿ mê¿czy¼ni. Ró¿niæ siê mog± objawy, przebieg, a nawet profilaktyka tych samych schorzeñ. Co nas czê¶ciej nêka i co trzeba robiæ, by nie daæ siê owym bardziej "kobiecym" przypad³o¶ciom?

  • Czas nas uczy mi³o¶ci

    W dobrym zwi±zku nie mo¿e zabrakn±æ przyja¼ni, zaufania. Ale mi³o¶æ to przede wszystkim emocje - seks, namiêtno¶æ, po¿±danie. Choæ z biegiem lat zmieniaj± swoje oblicze, zawsze musimy o nie dbaæ. Bo tylko od nas zale¿y, czy - tak samo na pocz±tku jak i po wielu wspólnie prze¿ytych latach - bêdziemy mogli powiedzieæ: ?dobrze nam ze sob±?.

    Marta Gruszyn
  • Soja - warto j± polubiæ

    Ta ro¶lina str±czkowa zawiera wiele sk³adników od¿ywczych niezwykle cennych dla naszego organizmu. Najwa¿niejszy z nich to wysokiej jako¶ci bia³ko. Soja jest tak¿e ¼ród³em zwi±zków dzia³aj±cych podobnie do kobiecych hormonów.

    Iwona Krupa
Wiêcej o:

menopauza