menopauza

 • Przeszła menopauzę, a i tak zaszła w ciąże. Za 2 miesiące ta 62-latka zostanie mamą
 • Iwona Mazurkiewicz z "Sanatorium miłości" szczerze o menopauzie i seksie w dojrzałym wieku. "Apetyt wzrasta"
 • Salma Hayek poruszyła temat swojego biustu. "Zrobił się większy o kilka rozmiarów"

  Salma Hayek poruszyła temat swojego biustu. "Zrobił się większy o kilka rozmiarów"

  Salma Hayek w jednym z udzielanych przez siebie wywiadów postanowiła poruszyć temat swojego biustu, który znacznie się powiększył na przestrzeni lat, przez co aktorka mierzyć się musi z nieustającymi pytaniami o operację plastyczną. - Wiele osób mówi, że miałam powiększenie piersi, nie obwiniam ich - mówi. Zdradziła też, co się stało, że jej biust zmienił rozmiar.

  redakcja
 • "Polki uważają, że najlepiej akceptować naturę: 'tyję, brzydnę, tracę zainteresowanie seksem - tak musi być'"
 • Po menopauzie ważyła 115 kilogramów. Schudnąć pomógł jej jeden element garderoby. Zgadniesz jaki?
 • Menopauza - jakie są jej najpowszechniejsze objawy?

  Menopauza - jakie są jej najpowszechniejsze objawy?

  Menopauza przypada zazwyczaj na okres od 45 do 55 roku życia. Jednak są kobiety które regularnie miesiączkują jeszcze po 60 roku życia, a także takie, u których menopauza występuje, gdy mają 40 lat. Nie ma więc stałych reguł. Jak więc rozpoznać pierwsze objawy świadczące o wejściu w okres przekwitania?

  natkon
 • Gdy partnerka nie ma ochoty na seks

  Gdy partnerka nie ma ochoty na seks

  Co może zrobić mężczyzna, gdy jego partnerka ma menopauzę, której towarzyszy brak ochoty na seks? Jak poradzić sobie z odmiennymi potrzebami seksualnymi partnera? Co, jeżeli twój partner lubi podglądać innych? Skąd bierze się ta potrzeba?

  red
 • Terapia hormonalna na miarę

  Terapia hormonalna na miarę

  Każda z nas musi przejść menopauzę. Jedne kobiety dobrze się wtedy czują, inne zaś wymagają pomocy medycznej. Na szczęście dziś można tak dobrać terapię hormonalną, że zyska na tym i zdrowie, i samopoczucie.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr n. med. Małgorzata Bińkowska, ginekolog, Szpital Kliniczny im. Witolda Orłowskiego w Warszawie
 • Metabolizm po tuningu

  Metabolizm po tuningu

  Prawidłowy metabolizm to zaleta osób szczupłych. Im jesteśmy starsi przemiana materii zwalnia, wówczas przybywa kilogramów. Co zrobić, aby na nowo przyspieszyć metabolizm?

  jolbi
 • Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

  Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

  Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka to problem wielu osób. Zwalczając go warto używać kosmetyków uszczelniających naczynia krwionośne. Jeśli naczynko na twarzy jest już otwarte wówczas trzeba je zamknąć i uszczelnić. Czym? Najlepiej laserem.

  jolbi
 • Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

  Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

  Dlaczego kobieta tuż przed miesiączką gotuje zupę pomidorową w pięciu garnkach? Bo TAK! Ten dowcip świetnie ilustruje jeden z objawów syndromu napięcia przedmiesiączkowego - PMS. Co warto o nim wiedzieć?

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Marzena Brocka, specjalista chorób kobiecych i położnictwa
 • Kości lubią wapń

  Kości lubią wapń

  Wraz z wiekiem kości stają się coraz bardziej kruche. To normalne. Ale gdy ubytek tkanki kostnej jest zbyt duży, chorujemy na osteoporozę. Jak jej zapobiec?

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Adam Kukla, ortopeda
 • Nie taki guzek straszny

  Nie taki guzek straszny

  Bez paniki. Ponad 80 procent zmian wykrywanych w piersiach to zmiany łagodne. Jednak gdy wyczujesz guzek, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

  Beata Prasałek
 • Menopauza tuż-tuż

  Organizm kobiety przygotowuje się do niej przez kilka lat. Początkowo zmiany są niezauważalne, ale im bliżej ostatniej w życiu miesiączki, tym boleśniej możemy je odczuwać. Jak sobie z nimi radzić?

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Jacek Tulimowski, ginekolog położnik
 • Hormony czy depresja?

  Hormony czy depresja?

  Chandra i depresja to tematy eksploatowane w porze jesienno-zimowej. Ale przygnębienie to nie tylko skutek brzydkiej pogody. Depresja to choroba, która nieleczona może doprowadzić do tragedii. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy? Książka "To muszą być hormony" namawia do tego, aby leczenie depresji rozpocząć od wizyty u endokrynologa.

  Joanna Biszewska
 • Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

  Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

  -Ona się nigdy nie zmieni - wzdychają nad nami nasze matki. - Na starość zrobił się jeszcze bardziej złośliwy - słyszymy narzekania na nestorów rodu. Zmieniamy się czy nie? Jak kształtuje się nasza osobowość, gdy idziemy przez życie?

  Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
 • I mieć wciąż 20 lat

  Między 20. a 30. rokiem życia jesteśmy w najlepszej formie. Dlatego tak chętnie i często z rozrzewnieniem wspominamy młodość. Czy minęła bezpowrotnie? Oczywiście, że nie! Możemy zrobić wiele, by powstrzymać czas.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Grzegorz Borstern, specjalista chorób wewnętrznych
 • Kiedy nie możesz zajść w ciążę...

  Lekarze mówią, że wszystko jest w porządku, a mimo to nie zachodzisz w upragniona ciążę. Być może wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków, aby pewnego dnia zobaczyć upragnione dwie kreski. Przypominamy jak mądrze przygotować się do macierzyństwa.

  Jolbi
 • Suplementy dobieraj do wieku

  Suplementy dobieraj do wieku

  Omega 3, witamina C, błonnik, skrzyp - łykamy suplementy garściami i wierzymy, że są dla nas dobre. Mają zapewnić lśniące włosy, zdrowe paznokcie, płodność, błyskotliwość myślenia, świetną pamięć, zdrowe kości, młodość i długie życie w nienagannym zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety dobieramy do wieku.

  Joanna Biszewska
 • Jak wzmocnić słabą płeć

  Jak wzmocnić słabą płeć

  Kobiety chorują inaczej niż mężczyźni. Różnić się mogą objawy, przebieg, a nawet profilaktyka tych samych schorzeń. Co nas częściej nęka i co trzeba robić, by nie dać się owym bardziej "kobiecym" przypadłościom?

 • Przezorna zawsze zabezpieczona

  Przezorna zawsze zabezpieczona

  "Poradnik Domowy": Panie profesorze, jakie formy antykoncepcji najczęściej stosują współczesne Polki, które już ukończyły 40. rok życia?

  Rozmawiała: Beata Prasałek
 • Czas nas uczy miłości

  W dobrym związku nie może zabraknąć przyjaźni, zaufania. Ale miłość to przede wszystkim emocje - seks, namiętność, pożądanie. Choć z biegiem lat zmieniają swoje oblicze, zawsze musimy o nie dbać. Bo tylko od nas zależy, czy - tak samo na początku jak i po wielu wspólnie przeżytych latach - będziemy mogli powiedzieć: ?dobrze nam ze sobą?.

  Marta Gruszyn
 • Soja - warto ją polubić

  Ta roślina strączkowa zawiera wiele składników odżywczych niezwykle cennych dla naszego organizmu. Najważniejszy z nich to wysokiej jakości białko. Soja jest także źródłem związków działających podobnie do kobiecych hormonów.

  Iwona Krupa
Więcej o:

menopauza

 • Czy dieta ketogeniczna może załagodzić objawy menopauzy?

  Menopauza to proces biologiczny charakteryzujący zmianami hormonalnymi i ustaniem miesiączki. Mogą towarzyszyć temu nieprzyjemne objawy, takie jak uderzenia gorąca, zaburzenia snu i zmiany nastroju, których to chyba wszystkie chciałybyśmy uniknąć. Okazuje się, że pomocna może okazać się

 • Spokojnie, to tylko menopauza

  jajowe i kobieta przestaje miesiączkować - traci więc zdolność do zajścia w ciążę. Ostatnia miesiączka w życiu kobiety, po której przez kolejnych 12 miesięcy nie dochodzi do krwawienia, to menopauza. Klimakterium i przekwitanie oznaczają zaś kilka lat przed i po meno- pauzie, w

 • Menopauza bez uszczerbku dla urody

  do stymulowania jej metabolizmu. Już w okresie przedmenopauzalnym możemy przygotować skórę na zmiany hormonalne spowodowane wpływem menopauzy: zwiotczenie i utratę gęstości skóry oraz spadek kolagenu i elastyny w skórze. Skuteczność działania

 • Menopauza - jakie są jej najpowszechniejsze objawy?

  Menopauza i klimakterium Menopauza to zdecydowanie jeden z najtrudniejszych tematów dla kobiet. W tłumaczeniu dosłownym z języka greckiego termin ten oznacza koniec miesiączkowania. Jednak potocznie często popełnia się błąd i nazywa się w ten sposób cały okres poprzedzający ostatnią miesiączkę w

 • Menopauza. Męczą cię uderzenia gorąca? Trenuj

  Artykuł pochodzi z magazynu Tylko Zdrowie. Do kupienia w środy z Gazetą Wyborczą. Fot. Tylko Zdrowie Wraz z początkiem menopauzy wiele kobiet na skutek spadku poziomu estrogenów gorzej adaptuje się do zmian temperatury. W rezultacie pojawiają się uderzenia gorąca. Problem ten może trwać wiele