menopauza

  • Metabolizm po tuningu

    Metabolizm po tuningu

    Prawidłowy metabolizm to zaleta osób szczupłych. Im jesteśmy starsi przemiana materii zwalnia, wówczas przybywa kilogramów. Co zrobić, aby na nowo przyspieszyć metabolizm?

    jolbi
  • Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

    Laserowe zamykanie naczynek: hit czy kit?

    Kłopotliwa cera naczynkowa, otwierające się naczynka to problem wielu osób. Zwalczając go warto używać kosmetyków uszczelniających naczynia krwionośne. Jeśli naczynko na twarzy jest już otwarte wówczas trzeba je zamknąć i uszczelnić. Czym? Najlepiej laserem.

    jolbi
  • Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

    Prawdy i mity o dniach przed miesiączką

    Dlaczego kobieta tuż przed miesiączką gotuje zupę pomidorową w pięciu garnkach? Bo TAK! Ten dowcip świetnie ilustruje jeden z objawów syndromu napięcia przedmiesiączkowego - PMS. Co warto o nim wiedzieć?

    Beata Prasałek. Konsultacja: dr Marzena Brocka, specjalista chorób kobiecych i położnictwa
  • Nie taki guzek straszny

    Nie taki guzek straszny

    Bez paniki. Ponad 80 procent zmian wykrywanych w piersiach to zmiany łagodne. Jednak gdy wyczujesz guzek, nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

    Beata Prasałek
  • Menopauza tuż-tuż

    Organizm kobiety przygotowuje się do niej przez kilka lat. Początkowo zmiany są niezauważalne, ale im bliżej ostatniej w życiu miesiączki, tym boleśniej możemy je odczuwać. Jak sobie z nimi radzić?

    Beata Prasałek. Konsultacja: dr Jacek Tulimowski, ginekolog położnik
  • Hormony czy depresja?

    Hormony czy depresja?

    Chandra i depresja to tematy eksploatowane w porze jesienno-zimowej. Ale przygnębienie to nie tylko skutek brzydkiej pogody. Depresja to choroba, która nieleczona może doprowadzić do tragedii. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy? Książka "To muszą być hormony" namawia do tego, aby leczenie depresji rozpocząć od wizyty u endokrynologa.

    Joanna Biszewska
  • Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

    Czy osobowość zmienia się w ciągu naszego życia?

    -Ona się nigdy nie zmieni - wzdychają nad nami nasze matki. - Na starość zrobił się jeszcze bardziej złośliwy - słyszymy narzekania na nestorów rodu. Zmieniamy się czy nie? Jak kształtuje się nasza osobowość, gdy idziemy przez życie?

    Aleksandra Przeździecka - Kujałowicz
  • I mieć wciąż 20 lat

    Między 20. a 30. rokiem życia jesteśmy w najlepszej formie. Dlatego tak chętnie i często z rozrzewnieniem wspominamy młodość. Czy minęła bezpowrotnie? Oczywiście, że nie! Możemy zrobić wiele, by powstrzymać czas.

    Beata Prasałek. Konsultacja: dr Grzegorz Borstern, specjalista chorób wewnętrznych
  • Kiedy nie możesz zajść w ciążę...

    Lekarze mówią, że wszystko jest w porządku, a mimo to nie zachodzisz w upragniona ciążę. Być może wystarczy zmienić kilka codziennych nawyków, aby pewnego dnia zobaczyć upragnione dwie kreski. Przypominamy jak mądrze przygotować się do macierzyństwa.

    Jolbi
  • Suplementy dobieraj do wieku

    Suplementy dobieraj do wieku

    Omega 3, witamina C, błonnik, skrzyp - łykamy suplementy garściami i wierzymy, że są dla nas dobre. Mają zapewnić lśniące włosy, zdrowe paznokcie, płodność, błyskotliwość myślenia, świetną pamięć, zdrowe kości, młodość i długie życie w nienagannym zdrowiu. Warto jednak pamiętać, że suplementy diety dobieramy do wieku.

    Joanna Biszewska
  • Jak wzmocnić słabą płeć

    Jak wzmocnić słabą płeć

    Kobiety chorują inaczej niż mężczyźni. Różnić się mogą objawy, przebieg, a nawet profilaktyka tych samych schorzeń. Co nas częściej nęka i co trzeba robić, by nie dać się owym bardziej "kobiecym" przypadłościom?

  • Czas nas uczy miłości

    W dobrym związku nie może zabraknąć przyjaźni, zaufania. Ale miłość to przede wszystkim emocje - seks, namiętność, pożądanie. Choć z biegiem lat zmieniają swoje oblicze, zawsze musimy o nie dbać. Bo tylko od nas zależy, czy - tak samo na początku jak i po wielu wspólnie przeżytych latach - będziemy mogli powiedzieć: ?dobrze nam ze sobą?.

    Marta Gruszyn
  • Soja - warto ją polubić

    Ta roślina strączkowa zawiera wiele składników odżywczych niezwykle cennych dla naszego organizmu. Najważniejszy z nich to wysokiej jakości białko. Soja jest także źródłem związków działających podobnie do kobiecych hormonów.

    Iwona Krupa
Więcej o:

menopauza