miesiączka

 • Trafiła do szpitala przez... tampon. Nie zmieniła go przez 12 godzin
 • Szkoła odmówiła usprawiedliwienia nieobecności z powodu bólu miesiączkowego. "To problem społeczny"
 • Wprowadziła urlop menstruacyjny w firmie. "Jakby pod wpływem hormonów budził się we mnie inny człowiek"

  Wprowadziła urlop menstruacyjny w firmie. "Jakby pod wpływem hormonów budził się we mnie inny człowiek"

  Od 2016 roku w prowincji Anhui we wschodnich Chinach obowiązują nowe przepisy umożliwiające kobietom zwolnienie się z pracy z powodu dolegliwości menstruacyjnych. Urlop menstruacyjny można wziąć co miesiąc - do dwóch dni za okazaniem zaświadczenia od lekarza. Anhui było trzecią prowincją, po Shanxi i Hubei, w której obowiązuje urlop menstruacyjny. Na Zachodzie ten problem dopiero zaczyna być zauważany. Zdaniem wielu osób takie rozwiązanie jest bardzo trudne do wprowadzenia.

  nates
 • Jak wywołać okres, który się spóźnia?

  Jak wywołać okres, który się spóźnia?

  Jak wywołać okres? Regularne miesiączki nie są standardem, szereg czynników może mieć wpływ na opóźnienie krwawienia. Jak naturalnie przyspieszyć okres, który się spóźnia?

  Redakcja
 • Pozuje do zdjęcia w podpasce. "Wiem, że wiele osób może to brzydzić"
 • Dwóch znajomych z wojska wymyśliło rękawiczki do zmiany tamponu. Kobiety są zgodne: Taki produkt nigdy nie powinien powstać

  Dwóch znajomych z wojska wymyśliło rękawiczki do zmiany tamponu. Kobiety są zgodne: Taki produkt nigdy nie powinien powstać

  "Pinky Gloves" to produkt stworzony przez mężczyzn dla kobiet. Produkt, jakiego jeszcze nikt inny do tej pory nie wymyślił. Za około 55 zł (11,96 eur) można kupić paczkę różowych rękawiczek przeznaczonych do zmiany tamponu, które jak przekonują producenci: będą dla kobiet dyskretnym rozwiązaniem. Zastanawiacie się pewnie: rozwiązaniem czego? No właśnie tu tkwi cała zabawa, bo panowie uważają, że kobiety mają poważny problem, a ich wynalazek jest dla nas zbawieniem.

  KK
 • Powstała Okresowa Koalicja. "Okres jest sprawą nas wszystkich"

  Powstała Okresowa Koalicja. "Okres jest sprawą nas wszystkich"

  Największe polskie organizacje kobiece połączyły siły, by walczyć z ubóstwem menstruacyjnym. - Wierzymy, że ten rok będzie początkiem kompleksowych zmian w życiu publicznym i społecznym w Polsce w zakresie walki z ubóstwem i wykluczeniem menstruacyjnym, a kolejne lata przyniosą długofalowe efekty naszych działań - piszą działaczki w manifeście Okresowej Koalicji.

  N.Kondratiuk
 • Tabu, stygmatyzacja i zasłona milczenia. "Gdy powiedziałam dziadkom, czym się zajmuję, zapadła cisza"

  Tabu, stygmatyzacja i zasłona milczenia. "Gdy powiedziałam dziadkom, czym się zajmuję, zapadła cisza"

  Miliony kobiet na całym świecie są upokarzane, stygmatyzowane i wykluczane społecznie tylko dlatego, że dostały miesiączkę. W wielu kulturach uznawane są za nieczyste. Do tego dochodzi jeszcze ubóstwo menstruacyjne. I pewnie myślisz, że problem dotyczy krajów Globalnego Południa. Nic bardziej mylnego. Być może twojej koleżanki, sąsiadki, znajomej nie stać na zakup środków higienicznych. O ubóstwie menstruacyjnym rozmawiam z Emilią Kaczmarek, pomysłodawczynią projektu społecznego #Akcja Menstruacja.

  Urszula Abucewicz
 • "Jeden dzień okresu, ten najgorszy, dniem wolnym od pracy. Płatnym". PLNY LALA wprowadza rewolucyjne rozwiązanie
 • Darmowe podpaski i tampony dla wszystkich kobiet w Szkocji
 • Cały dzień podczas okresu w samych majtkach. Jak to możliwe?
 • "Bliskie sobie kobiety mają okres w tym samym czasie". Też w to wierzysz?
 • Reklama pełna krwi? Obejrzano ją już ponad 1,5 miliona razy. Finał was zaskoczy [WIDEO]
 • "Normalna Barbie" ma już cellulit i blizny. Teraz dostała także okresu. Producenci lalki chcą edukować małe dziewczynki

  "Normalna Barbie" ma już cellulit i blizny. Teraz dostała także okresu. Producenci lalki chcą edukować małe dziewczynki

  Lammily, nazywana "Normalną Barbie" ma być taka jak prawdziwa dziewczynka. Nie ma idealnych kształtów, ma za to blizny i trądzik. Lalka, tak jak ich właścicielki, dojrzewa, rośnie i dostaje pierwszej miesiączki. Producenci dołączają do zabawki podpaski i środki do higieny intymnej, aby przygotować swoje małe klientki na czekające ich organizm zmiany.

  PMS
 • Jak przetrwać miesiączkę z podniesioną głową?

  Jak przetrwać miesiączkę z podniesioną głową?

  Czy wspólna celebracja miesiączki mogłaby wpłynąć pozytywnie na kobiecą solidarność? Brzmi utopijnie, choć kiedyś się sprawdzało. Dawno temu kobiety spotykały się co miesiąc w Czerwonych Namiotach i spędzały czas na wspólnych rozmowach, celebracjach i tańcu. Chodzimy razem na zajęcia, siłownię i na zakupy, dlaczego by nie przywrócić zwyczaju czerwonego namiotu?

  Maria Magdalena
 • Pierwsza miesiączka. U progu kobiecości

  Pierwsza miesiączka. U progu kobiecości

  Pierwsza miesiączka jest sygnałem tego, że organizm nastolatki zaczął się przygotowywać do odegrania przez nią kiedyś roli matki. Krwawienie zwykle pojawia się niespodziewanie i może wywołać sporo zamieszania w życiu młodej kobiety, dlatego warto wiedzieć o niej jak najwięcej.

  Beata Prasałek, Konsultacja: dr Marzena Brocka, ginekolog położnik
 • Urlop bez miesiączki

  Do niedawna była zmorą naszych urlopów. Dopadała nas w najmniej oczekiwanym momencie. Dzisiaj za pomocą nowoczesnej antykoncepcji hormonalnej możesz przesunąć jej termin.

  kk
 • Miesiączka - czerwona królowa

  Miesiączka - czerwona królowa

  Wpadam do przyjaciółki do biura. Co u ciebie? Dostałam okres - mówi. Możesz mi pogratulować, bo jestem właśnie w pełni swej kobiecości. To gratuluję - odpowiadam i śmiejemy się serdecznie. Mam ochotę ją uściskać.

  Voca Ilnicka
 • W XXI wieku: dziewczyna - tak, dziewica - nie

  W XXI wieku: dziewczyna - tak, dziewica - nie

  Sprawdziłam w słowniku, co znaczy słowo dziewictwo, bo szczęśliwie zapomniałam już, co ono może oznaczać. I oto jaką znalazłam definicję: fizjologiczny stan kobiety do pierwszego stosunku płciowego.

  Voca Ilnicka, Seksualność Kobiet.pl
Więcej o:

miesiączka

 • Pierwsza miesiączka. U progu kobiecości

  cukrzycę. Pojawienie się menarche rok, dwa lata wcześniej lub później niż wynosi średnia, nie stanowi problemu. Ale zdarzają się miesiączki już u 8-letnich dziewczynek, bywa też, że menarche nie wystąpiła jeszcze u maturzystki. W takich sytuacjach matka powinna zgłosić się z

 • Julia Miesiączek wygrała My Camp Rock

  Julia Miesiączek z Krakowa została zwyciężczynią telewizyjnego konkursu talentów Disney Channel " My Camp Rock ", inspirowanego hitowym filmem "Camp Rock". W Wielkim Finale 16-letnia Julia pokonała, w niezwykle wyrównanej

 • Dieta podczas miesiączki. Co jeść, a czego unikać w trakcie okresu?

  Miesiączka dla wielu kobiet jest ciężkim czasem, głównie ze względu na często występujące przy niej dolegliwości. Obrzęki, nudności, bóle brzucha - można temu zaradzić! Wystarczy nieco zmienić swoją dietę i trzymać się kilku podstawowych zasad. Co zatem warto jeść podczas miesiączki, a czego unikać

 • Sennik: miesiączka, okres

  . Spotkać kobietę w czasie okresu - konflikty i nieporozumienia, brak zrozumienia ze strony bliskich, drobne kłótnie w pracy. W wielu kulturach czas miesiączkowania u kobiet oznaczał nieczystość i konieczność odseparowania ich od reszty "zdrowej" społeczności. W tym kontekście miesiączka może być