molestowanie

 • Ob.Woody Allen - czy nie wypada już lubić jego filmów?

  Ob.Woody Allen - czy nie wypada już lubić jego filmów?

  Oskarżeniom o molestowanie, jakie wobec Woody'ego Allena wysuwa jego córka Dylan Farrow, towarzyszy atak na twórczość reżysera oraz grających u niego aktorów. Zupełnie nie jestem w stanie tego pojąć, bo choć nie mam cienia sympatii dla starych dziadów molestujących małe dziewczynki, to jednak oddzieliłabym dzieło od człowieka. A już na pewno od jego kryminalnych czynów.

  Kasia
 • Jeszcze w sprawie przemocy seksualnej - męska perspektywa

  List nadesłany przez Czytelniczkę, poruszający temat przemocy seksualnej doczekał się już męskiej riposty. Dziś prezentujemy nieco inną, niby żartobliwą, a w gruncie rzeczy zupełnie poważną męską opinie na ten sam temat.

  Nadesłane do redakcji
 • W sprawie przemocy seksualnej - męska riposta

  List naszej Czytelniczki poruszający temat przemocy seksualnej doczekał się emocjonalnej reakcji z Waszej strony - zarówno w komentarzach, jak i w mailach do redakcji. Prezentujemy list Mateusza, który część wypowiedzi odebrał jako niesprawiedliwą potwarz, ponieważ, jak przekonuje "normalny, wychowany w szacunku do kobiet mężczyzna, gdy słyszy o gwałcicielu, zaczyna warczeć i szczerzyć zęby w niezbyt przyjaznym grymasie".

  Nadesłane do redakcji
 • Przemoc seksualna dotyka każdej z nas?

  Kilka historii opisanych przez naszą Czytelniczkę stawia nielekkie pytanie: czy każda kobieta, przynajmniej raz w życiu, doświadcza przemocy seksualnej? Jak się tak głębiej zastanowić, to niestety coś w tym jest... Tylko jak to zdefiniować, by nie popaść też w przesadę i wzorem przyjaciół Amerykanów nie wytaczać procesu o spojrzenie na zgrabne nogi?

  Nadesłane do redakcji
 • Mamo, odkryj kołdrę

  Słyszę, jak tata z głębi pokoju mówi: "Nic jej takiego nie zrobiłem. Tylko podotykałem trochę sobie". I mama za nim do słuchawki: "Ojciec mówi, że nie miał z nią stosunku. Tylko ją trochę podotykał. No to co się takiego stało?" - z Halszką Opfer rozmawia Katarzyna Surmiak-Domańska

  rozmawiała Katarzyna Surmiak-Domańska
Więcej o:

molestowanie