polityka

 • Kpiątek kątem focha odc. 6: #HabemusDuda, wszystkie selfie Kim Kardashian oraz Lenny i jego ptak
 • Polsko, dziękuję! Teraz boję się porodu jeszcze bardziej

  Polsko, dziękuję! Teraz boję się porodu jeszcze bardziej

  Mój kraj taki piękny. Dzietność spada, a jedynym pomysłem, by przekonać kobiety do rodzenia dzieci jest emitowanie spotu o tym, że nie warto robić kariery i lecieć do Tokio. Chyba że zachętą mają też być rozważania pana wiceministra o zniesieniu znieczulenia przy porodzie?

  Gosia Tchorzewska
 • Eliza Michalik: Moje marzenie? Rząd złożony z samych kobiet

  Eliza Michalik: Moje marzenie? Rząd złożony z samych kobiet

  Nie wyklucza, że kiedyś z publicystyki przejdzie do polityki. Jest odporna na hejt. O głośnej sprawie plagiatów po kilku latach mówi: "Miałam być zerem i miałam poznać swoje miejsce. Nie udało się". Z dziennikarką Elizą Michalik rozmawiamy m.in. o kobietach w polskim życiu publicznym.

  Anna Konieczyńska
 • Kpiątek kątem focha odc. 5: Julia, co zjadła psa, Zombie-Boys i śmierć lwa

  Kpiątek kątem focha odc. 5: Julia, co zjadła psa, Zombie-Boys i śmierć lwa

  Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale lipiec ma aż pięć piątków (#PiątuniaDoPotęgi) i właśnie się kończy (#PółmetekWakacji). Spójrzmy więc na to co działo się w mijającym właśnie tygodniu i czym prędzej spieszmy się kochać sierpień, bo ten ze wszystkich miesięcy najszybciej odchodzi (#PotemTylkoSierpienie).

  Meżczyzna Inaczej
 • Kpiątek kątem focha odc. 4: krew ze słoika, D(r)onek i 'Lubię swoją dupę'

  Kpiątek kątem focha odc. 4: krew ze słoika, D(r)onek i "Lubię swoją dupę"

  Jeśli nie macie dość tego tygodnia, który dostarczył nam przecież mnóstwa wrażeń, poczynając od cudów uzdrowień ojca Bashabory (wszyscy ze stadionu wyszli o własnych siłach, po meczach nie zawsze tak jest), poprzez upały na przemian z burzami, to zapraszam na kolejny przegląd wydarzeń widzianych kątem focha.

  Mężczyzna Inaczej
 • Kpiątek kątem focha odc. 3: band(a) Kukiza, in-vitro i dno (wanny)

  Kpiątek kątem focha odc. 3: band(a) Kukiza, in-vitro i dno (wanny)

  Witam was w ten pierwszy piątek tygodnia, Wy, którzy tutaj zaglądacie. Sezon ogórkowy (lub jak kto woli ugorkowy) trwa, niemniej nadal jest na czym zawiesić oko i - niestety - także mózg (#ZapodajReset). Jedni na pozbycie się cotygodniowych wrażeń i zdarzeń mają jogę, ja mam swój cykl. No to cykl.

  Meżczyzna Inaczej
 • Kpiątek kątem focha odc. 2: Rosja jak malowana, mer Sedes i porady małżeńskie

  Kpiątek kątem focha odc. 2: Rosja jak malowana, mer Sedes i porady małżeńskie

  Obiorco, oto porcja wiadomości z tego tygodnia. W trosce o twoje dobro (tylko ty jeden to czytasz) i ergonomię przyswajania treści, sekcje z wiadomościami z danej dziedziny opatrzyłem stosownymi nagłówkami. Jest więc szansa, że przeczytasz chociaż nagłówki. Pamiętaj - to wszystko dla ciebie.

  Mężczyzna Inaczej
 • Kpiątek kątem focha odc. 1: szydło z wor(k)a, #kolejnaewe, dron i rozwód

  Kpiątek kątem focha odc. 1: szydło z wor(k)a, #kolejnaewe, dron i rozwód

  Umiłowani w FOCHU czytelniczki i czytelnicy. W słusznej walce o parytety oraz równość płci, jako piszący w tym serwisie uzurpuję sobie prawo do posiadania cyklu i to regularnego. Chcę odczuwać ból twórczy, wnerwiać otoczenie - czyli Was i odczuwać napięcie w oczekiwaniu, jak przyjmiecie moje cotygodniowe wygłupy. Wiedzcie jednak, że jeśli dostaniecie migreny lub niestrawności, a zakomunikujecie mi to w komentarzach, bez chwili wahania zafunduję sobie klimakterium.

  Meżczyzna Inaczej
 • Czy targ śniadaniowy godzi w pamięć o bohaterach?

  Czy targ śniadaniowy godzi w pamięć o bohaterach?

  Jest duże miasto, w tym mieście dzielnica, a w dzielnicy raz w tygodniu targ połączony z piknikiem. Nie wszystkim się to podoba. Podobno impreza nie licuje z powagą, monumentami i planami. Czy jest lepszy pomnik ogólnoludzkiej upierdliwości? Czy zawsze musimy mieć kłopot z tym, czym jest współczesny patriotyzm?

  Dominika Węcławek
 • Chcę żyć w kraju, w którym mam więcej opcji niż ślub cywilny, ślub kościelny lub życie na 'kocią łapę' - komentarz o związkach partnerskich
 • Połajanki posłanki i replika muzyka

  Połajanki posłanki i replika muzyka

  Pani Pawłowicz, która - jak wiemy - ma patent na wszystko, postanowiła wychować niedoszłego prezydenta Pawła Kukiza. Wenerymarz nie wytrzymał. I napisał aż dwie pieśni.

  Wenerymarz
 • Wyborcze dąse (i siłą rzeczy - pląse)

  Wyborcze dąse (i siłą rzeczy - pląse)

  Pora podsumować wybory, a przy okazji zadać kłam zarzutom o stronniczości mediów. Może inne są stronnicze, ale nie Foch, a już na pewno stronniczy nie jest Wenerymarz.

  Wenerymarz
 • Duda tamtym da i tym da

  Duda tamtym da i tym da

  Wenerymarz pisze: "tak mnie jakoś naszło po niedzielnej debacie, kiedy to słuchałem jak będzie pięknie i jak on ten makaron na uszy nawija, nawija, nawija." A że dziś też jest "po debacie" - a temat wciąż aktualny - zaśpiewajmy!

  Wenerymarz
 • 'To jest katastrofa!' - raz jeszcze o wyborach prezydenckich
 • Powiedz na kogo głosujesz, a usunę cię ze znajomych

  Powiedz na kogo głosujesz, a usunę cię ze znajomych

  "Nigdy wcześniej nie zaobserwowałam wśród moich równolatków tak dużego i emocjonalnego zaangażowania w wybory" - pisze nasza Czytelniczka. Tyle, że ma to też swoją złą stronę.

  Nadesłane do Redakcji
 • Czy ludzie naprawdę chcą oszołoma na prezydenta?

  Czy ludzie naprawdę chcą oszołoma na prezydenta?

  Wzburzony głos Czytelniczki, która przeciera ze zdumienia oczęta - jak to jest możliwe, że kandydat, którego start w wyborach prezydenckich był według niej jawną kpiną - zyskał tak duże poparcie?

  Nadesłane do Redakcji
 • Jak wygląda dorosłość? Nie tak, jak to sobie wyobrażałam
 • Radosławie, coś Ty zrobił?

  Radosławie, coś Ty zrobił?

  Piszę "zrobił" lecz na usta ciśnie mi się niecenzuralne słowo zaczynające się na literę "o". Wiem, że polityka to dno muliste i grząskie. I że nie należy się polityką denerwować, bo szkoda cery i żołądka, ale czasem ciśnienie się podnosi, pomimo dwóch litrów melisy.

  Magda Acer
 • To są ludzie, na których mam oddać głos i powierzyć im swój los?
 • Absurd absurdem absurd pogania

  A gdyby tak złota rybka mogła spełnić trzy życzenia - może warto by ją poprosić, by szereg zdarzeń, które przyszło nam ostatnio obserwować okazał się okrutnym żartem Internetów? Chyba tego życzyłaby sobie nasza Czytelniczka...

  Nadesłane do Redakcji
 • Od 'Zagubionej autostrady' po 'Rozmowy kontrolowane' - 14 filmów o urzędniczej rzeczywistości
 • Większość polityków ignoruję, Janusz Korwin-Mikke mnie przeraża
 • Jak oni mnie wkurzają! O naszych pracownikach z ulicy Wiejskiej
 • Eurowyborczy Foch!

  Justyna sama przyznaje, że wpada w ton nieco moralizatorski, ale łatwo zrozumieć jej wzburzenie. My rozumiemy i popieramy apel: idźcie głosować, wybierajcie mądrze!

  Nadesłane do Redakcji
 • Przegląd tygodnia - zupa na gwoździu, czyli co oni powiedzieli [Odcinek trzydziesty trzeci]

  Przegląd tygodnia - zupa na gwoździu, czyli co oni powiedzieli [Odcinek trzydziesty trzeci]

  Ja może całkiem przestanę szukać smacznych kąsków w prasie codziennej i w podejrzanych zakątkach internetów. Może po prostu będę wyciągać z biblioteczki kolejne książki, na ślepo wyszukiwać cytaty i ustosunkowywać się do tychże cytatów, w miarę możliwości - nawiązując do aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej. W kraju i na świecie. O co zakład, że faktor absurdu cotygodniowej zupy spadnie drastycznie?

  Aleksandra Zielińska
 • Przegląd tygodnia - zupa na gwoździu, czyli co oni powiedzieli [Odcinek trzydziesty drugi]
Więcej o:

polityka

 • Piękne kobiety polityki

  się celebrytkami. Krótka sława zapewniła im okładkę CKM. Bliźniaczki równie szybko znikły z mediów. Była minister pracy i polityki społecznej przeszła najbardziej spektakularną metamorfozę. Z brzydkiego kaczątka zamieniła się w kipiącego seksem łabędzia. Podróż do Indii niesamowicie ją odmieniła. Anna wystąpiła

 • Najseksowniejsze kobiety polityki. SONDAŻ

  Zniewalająca uroda i cięta riposta stały się znakiem rozpoznawczym posłanki.Piękna, mądra, silna. Drżyjcie politycy!Czar i siła argumentu.Pani poseł mówi mądrze, ale często trudno się skupić na słowach.Czarująca blondynka i ostry polityk.Piękna strona SLD.Nie zasiada już w ławach poselskich

 • Kto jest Dodą polskiej polityki?

  Co ma wspólnego polski show-biznes z rodzimą polityką? Tyle samo, co Ania Mucha z Donaldem Tuskiem. Czyli wiele i nic. Jak (Słusznie?) zauważył poseł PIS Zbigniew Girzyński, Ania Mucha zna się na śpiewaniu tyle, co PO na rządzeniu. I coś w tym musi być. Okazuje się, że politycy to wierne kopie

 • Polityk czy gwiazda szołbiznesu?

  Jagna Marczułajstis, kandydatka PO w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Bbecnie występuje w "Tańcu z Gwiazdami?". Niezły star kampanii. Kiedy Anna Kalata przeszła generalny tuning, z pucołowatej pani minister zmieniła się w blond seksbombę, która wystąpiła w "Tańcu z Gwiazdami". Teraz chce

 • Stylizacje gwiazd na gali Paszporty Polityki - kto wyglądał najlepiej?

  We wtorek wieczorem po raz 19. wręczono prestiżowe nagrody Paszporty Polityki. Na gali pojawili się wybitni przedstawiciele kultury, a także reprezentanci rządu, w tym prezydent z małżonką i premier Donald Tusk, jak również osobowości show-biznesu Postanowiliśmy przyjrzeć się kreacjom

 • Najseksowniejsi faceci polityki. SONDAŻ

  Platformy jest jednym z najprzystojniejszych polityków w Brukseli. Nowy minister prezydencki. Mądrość, rozwaga i uroda w jednym. Z nagą klatą czy w garniturze, Wojciech Olejniczak jednych wyborców zdobywa argumentami, innych uwodzi wyglądem. Do zdobycia wyborców dla nowej partii potrzebne

 • Krwawe sporty: boks i polityka

  , że zanim zmierzymy siłę argumentów, poznamy argument siły naszych pięści. Oczywiście w oparciu o dżentelmeńskie XIX-wieczne Queensberry Rules. Takie wywiady to co innego. Mogę je robić z politykami co dnia! W końcu boksem zajmuję się od dzieciństwa. Nie tylko zarywałem noce dla Andrzeja Gołoty (i mimo

 • Kwaśniewska: Polityk nie musi być atrakcyjny!

  się jednak nie dzielić ludzi ze względu na wygląd, podobnie traktuje polityków. Jeśli staję przed wyborem, na kogo oddać głos, liczą się dla mnie tylko poglądy - stwierdziła Ola Kwaśniewska Czy kręci ją władza? W końcu przez 10 lat mieszkała w Pałacu Prezydenckim i obcowała z politykami z całego świata. Jedno jest pewne