przemoc

 • Zamordowała siedmiu mężczyzn. Nigdy tego nie żałowała. 'Zrobiłabym to ponownie'

  Zamordowała siedmiu mężczyzn. Nigdy tego nie żałowała. "Zrobiłabym to ponownie"

  Zabiła siedmiu mężczyzn, za co została skazana na sześć kar śmierci. Zanim jednak podano Aileen Wournos zastrzyk z trucizną, spędziła w celach śmierci 12 lat. Na podstawie jej historii powstała nie tylko książka, ale również film "Monster", za który wcielająca się w seryjną zabójczynię Charlize Theron, otrzymała Oscara.

  Aleksandra Pawłowska
 • Mobbing nie ma płci, a często o tym zapominamy. Moją najgorszą szefową w życiu była kobieta

  Mobbing nie ma płci, a często o tym zapominamy. Moją najgorszą szefową w życiu była kobieta

  - Gdy rano jechałam do biura, codziennie ze stresu bolał mnie brzuch. Z obecnej perspektywy wydaje mi się to chore i przerażające. W tamtych latach o mobbingu jednak się nie mówiło. Poza tym nie wiedziałam, że praca może wyglądać zupełnie inaczej. Myślałam, że wszędzie tak jest i że powinnam cieszyć się, że w ogóle mam pracę - pisze w liście nadesłanym do redakcji nasza czytelniczka.

  Nadesłane do redakcji
 • Johnny Depp wygrał proces, ale to nie Amber Heard jest największą przegraną. 'To ona ośmiesza #MeToo'
 • Od klapsa do rozkoszy. Spanking nie dla dzieci

  Od klapsa do rozkoszy. Spanking nie dla dzieci

  "Klaps to nie bicie", "Klaps to nie przemoc", "Od klapsa jeszcze nikt nie umarł". Wszyscy znamy te krzywdzące hasła. Laura Priestess odważyła się napisać książkę o własnej traumie pt. "Jedenaste nie dotykaj. Moja historia przemocy". O tym, że gdy była dzieckiem, klaps wymierzony w pośladki naruszył jej intymną granicę i już na zawsze odcisnął piętno na jej późniejszym życiu i seksualności. Czy jest jedyną osobą, którą to doświadczenie naznaczyło na zawsze? Zapewne nie. Wciąż jednak za mało się o tym mówi.

  Urszula Abucewicz
 • 500 kobiet rocznie traci życie w związku z przemocą ze strony bliskich im osób. Po cichu

  500 kobiet rocznie traci życie w związku z przemocą ze strony bliskich im osób. Po cichu

  Zabójstwa kobiet w związkach i rodzinach często nie są przypadkowe. Poprzedzają je lata stosowania przemocy, a nierzadko wręcz tortur, którym poddawane są kobiety. Często wie o niej nie tylko rodzina, znajomi i sąsiedzi, ale także instytucje i służby, które powinny stać na straży praw kobiet doświadczających przemocy. Mimo to, kobiety tracą życie. O tym, jak przerwać krąg przemocy rozmawiam z Urszulą Nowakowską - prezeską Centrum Praw Kobiet

  Urszula Abucewicz
 • Pokazały twarze w trudnej książce. Chcą powiedzieć: Wstydzić powinni się nasi oprawcy

  Pokazały twarze w trudnej książce. Chcą powiedzieć: Wstydzić powinni się nasi oprawcy

  Co 40 sekund jedna kobieta w Polsce doświadcza przemocy. Co piąta została zgwałcona. 87 proc. Polek przyznaje, że doświadczyła jakiejkolwiek formy przemocy seksualnej. Od 2014 roku gwałt jest ścigany z urzędu, ale 67 proc. spraw jest umarzanych. Patrycja Wieczorkiewicz i Maja Staśko dotarły do dwudziestu osób, które postanowiły podzielić się swoją trudną historią. Możemy je przeczytać w książce pt. "Gwałt polski". Z jakimi traumami muszą mierzyć się bohaterki? Kim byli ich oprawcy? Czy zostali skazani?

  Urszula Abucewicz
 • Gest z TikToka uratował jej życie. 'Groził, że jeśli on nie może jej mieć, nikt nie może'
 • W Quebecu zabito w ubiegłym roku 17 kobiet. Wszystkich zbrodni dokonali ich partnerzy

  W Quebecu zabito w ubiegłym roku 17 kobiet. Wszystkich zbrodni dokonali ich partnerzy

  - Wyniki analiz pokazują, że przemoc domowa wobec kobiet była bardzo rozpowszechniona na całym świecie jeszcze przed pandemią, a teraz problem jeszcze zyskał na sile - powiedział prof. Mathieu Maheu-Giroux, główny autor publikacji, która została niedawno opublikowana na łamach czasopisma "The Lancet".

  Natalia Kondratiuk-Świerubska
 • Holly Madison gorzko o życiu u boku Hefnera: 'Krzyczał, że wyglądam staro i tanio'

  Holly Madison gorzko o życiu u boku Hefnera: "Krzyczał, że wyglądam staro i tanio"

  Życie w willi u boku Hugh Hefnera wcale nie było tak kolorowe, jak wydawało się niektórym. Po latach na jaw wychodzą zatrważające fakty, które były długo skrywane przez kobiety najsłynniejszego playboya na świecie. W dokumencie "Sekrety Playboya" Holly Madison opowiedziała o tym, jak naprawdę czuła się u boku Hugh Hefnera.

  jw
 • Przejęta Agnieszka Włodarczyk dosadnie o rodzicach zakatowanej Mai. 'Jak można być tak obrzydliwie złym śmieciem'
Więcej o:

przemoc