terry pratchett

 • 10 mądrości Terry'ego Pratchetta (i pół cebuli gratis!)

  10 mądrości Terry'ego Pratchetta (i pół cebuli gratis!)

  Literatura popularna wydaje czasem na świat szczególnie udane dzieci - tak jest w przypadku Pratchetta. Jego książki to urocze, zabawne czytadła, zawierające jednak potężny ładunek mądrości, a właściwie, jak sam mówił: głowologii. Czego można się z ich nauczyć?

  Dominika Węcławek
 • Klub Książki Focha - 'Para w ruch' Terry'ego Pratchetta

  Klub Książki Focha - "Para w ruch" Terry'ego Pratchetta

  W Klubie Książki Focha przełom, na który czekałyśmy: recenzja Czytelniczki! Marzy nam się, byśmy razem wybierali książki, razem je czytali, a potem byśmy mogły nagradzać książkami i kodami do Publio.pl Was, naszych Czytelników. Oczywiście za recenzje! I oto przed Wami recenzja książki czerwca autorstwa Agaty Szendzikowskiej.

  Agata Szendzikowska
 • Klub Książki Focha wita na 'Długiej ziemi' Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera

  Klub Książki Focha wita na "Długiej ziemi" Terrego Pratchetta i Stephena Baxtera

  Przed napisaniem tego tekstu przeczytałam powieść dwa razy. Przy pierwszym czułam się jakbym z Pratchetta dostała tylko ziemniaka. Podczas gdy całą resztę zagarnął dla siebie Baxter. Zły, niegrzeczny, zachłanny Baxter. Co z tego, że genialny, skoro zepchnął Sir Pratchetta na drugi plan, podczas kiedy Sir Pratchett jest przecież pępkiem świata? Świata Dysku oczywiście. Tak, wiem, że dziś jesteśmy na Długiej Ziemi, ale i tak spodziewałam się więcej klimatów pratchettowskich.

  Ania Oka
Więcej o:

terry pratchett

 • Klub Książki Focha - wybieramy książkę na marzec!

  , pięćdziesiątka na karku, aura sukcesu, etykietka playboya. Ona - 23 lata, zafascynowana wspaniałym mężczyzną, który z pasją wyjaśniał, czym jest komunizm, chce go poznać. Historia ich życia, małżeństwa, intelektualnych rozmów, pięknej miłości. Chcecie pozazdrościć? 4. Długa Ziemia - Stephen Baxter, Terry

 • Czy na chorobę zwaną miłością można umrzeć?

  cierpi", jak pisał Gustaw Flaubert? A może rację miał raczej Terry Pratchett, który na pytanie "czym byliby ludzie bez miłości? ", odpowiada w "Czarodzicielstwie" ustami Śmierci (odzierając wszystko w diabły z romantyzmu): "GINĄCYM GATUNKIEM"?

 • Marcin Wrona, Robert Leszczyński, Jan Kulczyk. Ich pożegnaliśmy w tym roku

  pamiętana - napisała w liście do portalu "Stopklatka" Katarzyna Śmiechowicz, informując o śmierci aktorki. Kapif Terry Pratchett 12 marca w wieku 66 lat. Zmagał się z rzadką odmianą choroby Alzheimera. Od wielu lat walczył również o legalizację prawa do eutanazji. Według oficjalnego oświadczenia, pisarz