urlop macierzyński

 • Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski. Jeśli nie dotrzymasz terminu, dostaniesz 60 proc. zasiłku
 • Kiedy jesteś matką, nie możesz rzucić pracy tak po prostu. Naprawdę?
 • Intymne wyznania supermamy. Czy udało mi się połączyć macierzyństwo z pracą?
 • Jestem mamą i chcę wrócić do pracy. Nie jest łatwo

  Jestem mamą i chcę wrócić do pracy. Nie jest łatwo

  Poszukiwania pracy nigdy nie są proste. Gdy jeszcze robi to młoda mama z małym dzieckiem, sytuacja się komplikuje. Cierpką rzeczywistość rozmów kwalifikacyjnych opisuje nasza Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • W różowej bańce urlopu macierzyńskiego

  W różowej bańce urlopu macierzyńskiego

  Macierzyństwo niekoniecznie jest ciężką orką na ugorze! Czy świat jest przyjazny, a ludzie mili dla matek z małymi dziećmi? Nasza czytelniczka twierdzi, że tak.

  Nadesłane do Redakcji
 • Mama otwiera biznes, czyli jak pracować w kapciach?

  Wracam do pracy, powzięłaś taką decyzję. Kolorowe pisma zachęcają do założenia własnej działalności gospodarczej, bo Polska przedsiębiorstwem stoi. We własnej firmie nikt cię nie zwolni, nikt ci nie będzie robił wymówek, ze musisz wcześniej wyjść, aby iść z dzieckiem do lekarza. A co najważniejsze: możesz pracować w kapciach.

  Sylwia Chutnik
 • Telepraca - czy to rozwiązanie dla mnie?

  Kończy ci się urlop macierzyński i stajesz przed dylematem: co dalej? Wiele kobiet w takiej sytuacji decyduje się na pracę z domu.

  Tekst Agnieszka Wirtwein-Przerwa
 • Bezprawne zwolnienie?

  Pracowałam w magazynie. Miałam umowę na czas określony: 5 lat. Byłam pośrednikiem szefa oddalonego o wiele kilometrów. Wykonywałam jego polecenia w godzinach pracy i nie tylko: przyjmowałam dostawy po zamknięciu biura, jechałam w nocy wyłączać wyjące alarmy... Zaszłam w ciążę.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Zwolnienie w ciąży

  Spodziewam się dziecka. W pracy mam umowę na czas określony, ale zdążę urodzić jeszcze w okresie zatrudnienia. Od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim - mimo szczerych chęci nie mogę wrócić do pracy, bo ciąża jest zagrożona.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Od kiedy macierzyński?

  Chciałabym poruszyć problem, który dotknął mnie osobiście, a także, jak się dowiedziałam od innych mam w szpitalu, nie tylko mnie.

  Odpowiada Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Telepraca - poznaj swoje nowe prawa

  Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.

  Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Jak zawiadomić szefa o ciąży

  Poniżej publikujemy wypowiedź Tiny Sobocińskiej z Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, liderki projektu ?Working Mamma?, a prywatnie mamy rocznej Matyldy. Mówi ona, w jaki sposób kobieta powinna zawiadomić szefa o tym, że zostanie matką, jak go przekonać, że macierzyństwo nie jest przeszkodą w wypełnianiu obowiązków zawodowych.

  Redakcja
 • Macierzyństwo - wybór czy instynkt?

  Niektórzy twierdzą, że instynkt macierzyński nie istnieje, że rola matki jest wytworem naszej kultury. O rozmowę na ten temat poprosiliśmy profesor Małgorzatę Szpakowską z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Rozmawiała Hanna Bartoszewicz
Więcej o:

urlop macierzyński