urlop macierzyński
-
Młoda mama nie zamierza wracać do pracy. Chce utrzymywać się ze świadczeń
Młoda mama, która prowadzi profil na TikToku @emmadunn11 pochwaliła się swoim pomysłem na najbliższe lata. Dziewczyna urodziła dziecko i nie zamierza szybko wracać do pracy. Bez skrępowania przyznaje, że zamierza żyć ze świadczeń socjalnych.
-
Urlop rodzicielski 2022: zajdą zmiany? Pojawi się nowy urlop, z którego skorzystają nie tylko rodzice
Niedługo zostaniesz rodzicem i zastanawiasz się jaki urlop rodzicielski 2022 będzie ci przysługiwał? Jest ich kilka a pośród nich urlop wychowawczy, urlop na żądanie czy urlop ojcowski 2022. W tym roku kilka z nich może ulec małej zmianie, a to za sprawą dyrektywy work-life balance.
-
Kodeks pracy: zmianie ulegnie urlop rodzicielski. Wpłynie to także na osoby bezdzietne
Zmiany w prawie pracy 2022 i w kodeksie pracy może znacząco wpłynąć na pracowników. Urlop rodzicielski może obowiązywać na nowych zasadach. Wprowadzony może zostać także nowy urlop, który nie będzie przysługiwał tylko rodzicom. Wpływ na to będzie miała m.in. dyrektywa work-life balance.
-
Opieka na dziecko 2022. Rodzice mogą spodziewać się wkrótce zmian w urlopach
Unijna dyrektywa work-life balance wymusi na polskim systemie prawnym wprowadzenie zmian w zakresie urlopów rodzicielskich. Nie są to jednak jedyne niespodzianki, które czekają rodziców w 2022 roku. Od 25 stycznia zmiany zajdą także w zasadach kwarantanny dla dorosłych i dzieci.
-
Stewardessa wygrała w sądzie z byłym pracodawcą. Sprawa dotyczyła pracy po urodzeniu dziecka
Po narodzinach pierwszego dziecka Chloe Daly poprosiła o zmniejszenie godzin pracy o 25 precent oraz pracę w określone dni. Wniosek kobiety został jednak odrzucony. Ostatecznie pracodawca został uznany za winnego pośredniej dyskryminacji ze względu na płeć.
-
Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2021. Komu przysługuje? Jest haczyk
Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski to jedna z najważniejszych kwestii. Złożenie go poza terminem może mieć wpływ na otrzymywany zasiłek. O czym musimy pamiętać?
-
Czy urlop wychowawczy jest płatny? Składając wniosek pamiętaj o tym warunku
Urlop wychowawczy nie przysługuje każdemu. Istnieją odpowiednie warunki, aby otrzymać pozwolenie na urlop wychowawczy. Jest on często kontynuacją urlopu macierzyńskiego, a następnie rodzicielskiego. Ile trwa urlop wychowawczy i kto może złożyć wniosek? Sprawdź.
-
Jak złożyć wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski? 21 dni to niejedyny warunek
Z tego rodzaju wolnego chętnie korzystają matki. Czy każdy rodzic może cieszyć się dodatkowym wolnym? Poznaj warunki, które uprawniają do urlopu macierzyńskiego i rodzcielskiego. Jak złożyć wniosek?
-
Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2021 - poznaj warunki. Uwaga na termin
Ten typ wolnego przysługuje pod pewnymi warunkami. Bardzo chętnie korzystają z niego matki. Dzięki urlopowi macierzyńskiemu i rodzicielskiemu jest możliwe zapewnienie dodatkowej opieki nad dzieckiem. Jak złożyć wniosek?
-
Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski 2021 - jakie warunki trzeba spełnić? Pamiętaj o terminie
Z tego typu wolnego chętnie korzystają matki. Urlopy macierzyński i rodzicielski umożliwają na dodatkową opiekę nad dzieckiem podczas jego wczesnych lat życia. Długość tego rodzaju wolnego zależy od ilości posiadanych dzieci. Jak złożyć wniosek?
-
Wrzucam do woreczka foliowego i kładę na grzejniku. Ten trik to hit. Zapach zachwyca każdego gościa
-
To ona trenowała Szymona Hołownię. "Ma łeb jak sklep. Po 5 razy wszystko sprawdzi"
-
Przepis na prawdziwą magię? Sprawdź, czy go znasz! [MATERIAŁ PROMOCYJNY]MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Do 413 zł! Seniorzy dostaną zwrot pieniędzy. Wypłaty ruszają już niedługo
-
Wyrzuć sztuczne rzęsy. Cudo z apteki za 6 zł zagęści je lepiej niż kosmetyczka
- To będzie świetny pomysł na prezent. Torebka Puccini za -50%. Pakowna, stylowa. Cuda w CCC, Kazar
- Pożegnaj popękane naczynka. Zrób to w domu, a będzie efekt jak po drogim zabiegu
- Dlaczego zimą pęka skóra na dłoniach? Wspomóż ją domową mieszanką
- Jak żyje się emerytom w Polsce? "Zero alkoholu, zero papierosów, zero piwa i da się przeżyć"
- Agata Duda uczy stylu dla 50-tek. O takiej perełce marzą setki pań. Idealna na Wigilię
-
Wniosek o urlop macierzyński i rodzicielski. Jeśli nie dotrzymasz terminu, dostaniesz 60 proc. zasiłku
Rodzice nowo narodzonego dziecka mogą liczyć łącznie na 52 tygodnie wolnego od pracy. Na to wolne składa się urlop macierzyński i rodzicielski. Ile trwa urlop macierzyński, a ile rodzicielski? Czy są płatne? Kiedy złożyć wniosek o urlop rodzicielski? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.
-
Kiedy jesteś matką, nie możesz rzucić pracy tak po prostu. Naprawdę?
Wiele kobiet podejmuje decyzje dotyczące swojej pracy zawodowej głównie z myślą o planach rodzinnych, a w mniejszym stopniu o własnej satysfakcji czy rozwoju. Czas to zmienić!
-
Intymne wyznania supermamy. Czy udało mi się połączyć macierzyństwo z pracą?
Uważasz, że da się pracować z domu i w tym samym czasie zajmować się (samodzielnie) dzieckiem? Masz rację, da się. Ale czy naprawdę warto?
-
Jestem mamą i chcę wrócić do pracy. Nie jest łatwo
Poszukiwania pracy nigdy nie są proste. Gdy jeszcze robi to młoda mama z małym dzieckiem, sytuacja się komplikuje. Cierpką rzeczywistość rozmów kwalifikacyjnych opisuje nasza Czytelniczka.
-
W różowej bańce urlopu macierzyńskiego
Macierzyństwo niekoniecznie jest ciężką orką na ugorze! Czy świat jest przyjazny, a ludzie mili dla matek z małymi dziećmi? Nasza czytelniczka twierdzi, że tak.
-
Mama otwiera biznes, czyli jak pracować w kapciach?
Wracam do pracy, powzięłaś taką decyzję. Kolorowe pisma zachęcają do założenia własnej działalności gospodarczej, bo Polska przedsiębiorstwem stoi. We własnej firmie nikt cię nie zwolni, nikt ci nie będzie robił wymówek, ze musisz wcześniej wyjść, aby iść z dzieckiem do lekarza. A co najważniejsze: możesz pracować w kapciach.
-
Telepraca - czy to rozwiązanie dla mnie?
Kończy ci się urlop macierzyński i stajesz przed dylematem: co dalej? Wiele kobiet w takiej sytuacji decyduje się na pracę z domu.
-
Bezprawne zwolnienie?
Pracowałam w magazynie. Miałam umowę na czas określony: 5 lat. Byłam pośrednikiem szefa oddalonego o wiele kilometrów. Wykonywałam jego polecenia w godzinach pracy i nie tylko: przyjmowałam dostawy po zamknięciu biura, jechałam w nocy wyłączać wyjące alarmy... Zaszłam w ciążę.
-
Zwolnienie w ciąży
Spodziewam się dziecka. W pracy mam umowę na czas określony, ale zdążę urodzić jeszcze w okresie zatrudnienia. Od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim - mimo szczerych chęci nie mogę wrócić do pracy, bo ciąża jest zagrożona.
-
Od kiedy macierzyński?
Chciałabym poruszyć problem, który dotknął mnie osobiście, a także, jak się dowiedziałam od innych mam w szpitalu, nie tylko mnie.
-
Telepraca - poznaj swoje nowe prawa
Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.
-
Jak zawiadomić szefa o ciąży
Poniżej publikujemy wypowiedź Tiny Sobocińskiej z Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami, liderki projektu ?Working Mamma?, a prywatnie mamy rocznej Matyldy. Mówi ona, w jaki sposób kobieta powinna zawiadomić szefa o tym, że zostanie matką, jak go przekonać, że macierzyństwo nie jest przeszkodą w wypełnianiu obowiązków zawodowych.
-
Macierzyństwo - wybór czy instynkt?
Niektórzy twierdzą, że instynkt macierzyński nie istnieje, że rola matki jest wytworem naszej kultury. O rozmowę na ten temat poprosiliśmy profesor Małgorzatę Szpakowską z Uniwersytetu Warszawskiego.