alkoholizm

 • Nadwaga rodzi się w głowie

  Nadwaga rodzi się w głowie

  Czym jest dla ciebie jedzenie? Ucieczką w bezpieczny świat, najlepszym przyjacielem, ulgą? A może wrogiem, znienawidzonym sprawcą zła? Przyczyn nadwagi nie powinniśmy szukać w diecie, lecz w zbyt emocjonalnym podejściu do jedzenia.

  Joanna Biszewska
 • O sepsie z rozwagą

  O sepsie z rozwagą

  Boimy się jej... i słusznie. Na szczęście współczesna medycyna zazwyczaj potrafi się z nią uporać. Bardzo ważne jest jednak, by sepsę jak najwcześniej rozpoznać i rozpocząć fachową terapię.

  Beata Prasałek. Konsultacja: dr Grzegorz Bochniewski, internista
 • AUTODIAGNOZA - czy alkohol stanowi dla mnie problem?

  AUTODIAGNOZA - czy alkohol stanowi dla mnie problem?

  Zastanawiasz się, czy TO już uzależnienie czy też po prostu "lubisz wypić"? Oto dwa różne testy, które mogą Ci pomóc. Musisz sobie szczerze odpowiedzieć na poniższe pytania. Pamiętaj jednak: jeśli na tej podstawie uznasz, że nie jesteś uzależniony czy uzależniona, nie znaczy to, że możesz bezpiecznie pić nadal. Skoro już zadajesz sobie pytanie o charakter Twojego picia, to zapewne masz jakieś powody do niepokoju.

  red.
 • Alkoholiczki. Fragment książki Ewy Woydyłło "Sekrety kobiet"

  Co takiego z nami jest, że tak często potulnie czekamy, aż utoniemy? Chyba wiem: kobiety są mistrzyniami adaptacji. Historie moich pacjentek alkoholiczek dowodzą, że kobiety potrafią przyzwyczaić się do najgorszych sytuacji

  Tekst: Ewa Woydyłło
 • Dorosłe dzieci alkoholików

  Najważniejsze dla DDA - dorosłych dzieci alkoholików - jest wyjście z izolacji, znalezienie się wśród osób, które z racji podobnych przeżyć potrafią zrozumieć lęk, cierpienie i gniew nagromadzone w dzieciństwie. Muszą wrócić do złej przeszłości, żeby nie reagować na to, co się dzieje teraz, tak samo jak kiedyś

  Anna Dodziuk
Więcej o:

alkoholizm