egoizm

 • Egoistyczne znaki zodiaku przeważnie koncentrują się na sobie. Często nie dostrzegają potrzeb innych
 • Chcesz schudnąć? Bądź egoistką!

  Chcesz schudnąć? Bądź egoistką!

  Jeśli na poważnie myślisz o pozbyciu się nadwagi, zacznij dietę od porządków w swojej głowie. Postaw siebie i odchudzanie w centrum uwagi. Zdrowy egoizm to twój największy sprzymierzeniec w walce z niechcianymi kilogramami.

  Karolina Gujda
 • Egoista w łóżku, egoista w życiu?

  Egoista w łóżku, egoista w życiu?

  Przy 35 stopniach w cieniu jest za gorąco, żeby seks uprawiać, ale porozmawiać zawsze można. Z dyskusji z przyjaciółkami przy lemoniadzie (czasem tej wysokoprocentowej) wynika, że najgorzej wylądować w łóżku z egoistą. Bo taki partner, nie sprawdzi się także poza sypialnią.

  Anna Konieczyńska
 • Odkładałam, ale zdążyłam zostać mamą

  Odkładałam, ale zdążyłam zostać mamą

  Obie córki urodziłam po trzydziestce. Czyli trochę "odkładałam" decyzję o macierzyństwie. Na fali kontrowersyjnej kampanii Fundacji Mamy i Taty postanowiłam zastanowić się, co sprawiło, że się jednak zdecydowałam mieć dzieci.

  Kasia Nowakowska
 • Czy dziecko jest kulą u nogi?

  Czy dziecko jest kulą u nogi?

  Rodzimy dzieci, a potem nie chce nam się z nimi być. Bo impreza, zakupy, wyjazd z koleżanką, kolegą. Mamy dzieci, ale wszędzie wolimy iść sami. Po co nam te dzieci?

  Anka Rączkowska
 • Justyna Suwała: 'Bycie miłym wymaga odwagi'

  Justyna Suwała: "Bycie miłym wymaga odwagi"

  Czytamy poradnik "Bycie miłym to przekleństwo" i rozmawiamy z Justyną Suwałą, która zagrała u boku Mai Ostaszewskiej i Janusza Gajosa w nagrodzonym Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie filmie Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało".

  Anna Konieczyńska
 • 'Bądź sobą' - słyszymy. A potem zdziwienie, że wokół tylu popaprańców
 • 'Nie bądź miła i dobra, bądź sobą!' [LIST]
 • Jeśli jesteś wredna, to mąż od ciebie ucieknie

  Jeśli jesteś wredna, to mąż od ciebie ucieknie

  W związku lepiej być miłym i dobrym niż egoistycznym i złośliwym - wynika z badań profesora psychologii Johna Gottmana, jednego z najpopularniejszych amerykańskich terapeutów. Jego recepta na miłość jest bardzo trudna i bardzo prosta jednocześnie: szczęściem obdarzeni zostaną ci, którzy potrafią słuchać i chcą rozumieć. A co z resztą?

  Anna Konieczyńska
 • Chcesz być w szczęśliwym związku? Myśl tylko o sobie! Serio?

  Chcesz być w szczęśliwym związku? Myśl tylko o sobie! Serio?

  Któż z nas nie chciałby być w szczęśliwym, satysfakcjonującym związku? Takim, w którym partnerzy dopełniają się, seks jest pełen namiętności i pasji nawet po 20 latach (ba! wtedy dopiero zaczyna się PRAWDZIWA przyjemność), problemy rozwiązywane są mądrze, konflikty żegnane z pełnym wzajemnym zrozumieniem i czułym uściskiem?

  Gosia Tchorzewska
 • Przepraszam, drugie miejsce mnie nie interesuje. O syndromie prymusa

  Przepraszam, drugie miejsce mnie nie interesuje. O syndromie prymusa

  Chyba macie już dość świąt, żarcia i miłej świątecznej atmosfery? Wróćmy więc do zwyczajnych problemów pierwszego świata. Ponieważ tematem przewodnim grudnia wciąż jest egoizm, to (dla odmiany) opowiem wam coś o sobie. Mam syndrom prymusa. I on mnie już trochę męczy.

  Ręka
 • Co ważniejsze: 'ja' czy 'my'? - do rozważenia pod choinką

  Co ważniejsze: "ja" czy "my"? - do rozważenia pod choinką

  W ostatnim numerze "Wysokich Obcasów Extra" przeczytałam bardzo ciekawy wywiad z panem profesorem Marcinem Królem, który odebrałam trochę jak reprymendę dla samej siebie, bo dużo w nim przeciwko egoizmowi - a to nasz temat miesiąca i nie szczędziłyśmy pochwał takiej postawie. Przemyślenie argumentów mądrego człowieka to będzie chyba najlepsze podsumowanie nie tylko tego cyklu, ale i całokształtu spraw.

  Kasia
 • Zapraszamy na wybieg egoistów. Ty też już ich znasz

  Jeden z naszych najwierniejszych Czytelników, Mężczyzna Inaczej, zaprasza do cyrku osobliwości. A prawdę mówiąc, to niestety wszyscy takich egoistów znamy. I występują oni w przyrodzie dość często...

  Nadesłane do redakcji
 • Egoizm - niekoniecznie, ale cenię sobie asertywność

  Egoizm - niekoniecznie, ale cenię sobie asertywność

  Kiedy Kasia zapowiedziała, że w grudniu tematem miesiąca będzie egoizm, bardzo się ucieszyłam. To przecież taki wdzięczny temat. Cieszyłam się jak szalona dosłownie przez dwie minuty, kiedy to Rączka powiedziała, że nie ma pojęcia, o czym pisać. Normalnie jakby klątwę na mnie rzuciła, bo jak się okazało, ja również mam pustkę w głowie.

  Miss Olgu
 • Moja mama egoistka

  Moja mama egoistka

  Zainspirował mnie list od Ewy, która patrząc na swoją mamę zastanawia się dlaczego kobietom tak trudno zdobyć się na tzw. zdrowy egoizm? Zwłaszcza matki mają w swój system operacyjny wbudowany moduł, który każe im stawiać dzieci i rodzinę na pierwszym miejscu, a swoje potrzeby spychać na dalszy plan.

  Kasia
 • Obudź w sobie egoistkę!

  Grudzień na Fochu przebiega pod szyldem egoizmu. Nasza Czytelniczka Ewa w swoim liście podejmuje ten temat, stawiając tezę, że kobiety mają problem ze zdrowym egoizmem i tendencję do brania na siebie nadmiaru obowiązków. Jak to zmienić?

  Nadesłane do Redakcji
 • Springer, Wesołowski i pewien martwy Francuz - mężczyźni, którzy zaspokajają moje egoistyczne potrzeby

  Springer, Wesołowski i pewien martwy Francuz - mężczyźni, którzy zaspokajają moje egoistyczne potrzeby

  Egoizmem w moim świecie jest wszystko i nic: obiad dla rodziny, artykuł o ciekawym zjawisku, wywiad, spacer, podróż, spotkanie. Cokolwiek robię dla innych - robię też dla siebie i odwrotnie. W całym kalejdoskopie zdarzeń i przedmiotów staram się jednak znaleźć przestrzeń wyłącznie dla mnie, wycinek rzeczywistości, w którym się zatracam bez lawiny myśli "do pracy", "dla dzieci" oraz innych "aby kraj rósł w siłę". O nie, żadnych takich! Od kosmosu odcinam się parawanem z doskonałych dźwięków, świetnych słów i perfekcyjnych obrazów. Pomagają mi w tym mężczyźni.

  Dominika
 • Trudna sztuka kupowania prezentów INNYM LUDZIOM (bo sobie, to łatwo)

  Trudna sztuka kupowania prezentów INNYM LUDZIOM (bo sobie, to łatwo)

  Jesteśmy z z redaktor Połajewską w szale zakupów - Święta u bram, trzeba ogarnąć kwestię prezentów. Czas już najwyższy! Tylko jakoś tak się składa, że większość rzeczy, które kupujemy chciałybyśmy zatrzymać dla siebie. Bardzo możliwe, że tak właśnie się stanie. Rodzina wybaczy, prawda?

  Kasia
 • Pochwała egoizmu - o tym, jak się (głupio) nie poświęcać

  Pochwała egoizmu - o tym, jak się (głupio) nie poświęcać

  Nie bądź egoistą. Nikt nie lubi egocentryków. Podziel się, pomóż. Podłóż się i poświęć. Bądź uważny, miły, dobry i wrażliwy na drugiego człowieka. Nie myśl tylko o sobie, to brzydko, nieładnie, niepolitycznie.

  Aleksandra
Więcej o:

egoizm