fotografia

 • Siła to nowe piękno! Jak wytłumaczyć, że waga i obwód w pasie nie są w życiu najważniejsze?
 • Niezwykłe portrety gwiazd wykonane techniką sprzed 150 lat

  Niezwykłe portrety gwiazd wykonane techniką sprzed 150 lat

  Na zdjęciach wykonanych z okazji Festiwalu Filmowego Sundance współczesne gwiazdy wyglądają jakby przeniosły się w czasie. Wszystko za sprawą ponad stuletniej techniki fotograficznej - ferrotypii. Autorką niezwykłych portretów jest nowojorska fotografka, Victoria Will.

  Natalia Sosin
 • Lidia Popiel: Nie można się bać popełniania błędów

  Lidia Popiel: Nie można się bać popełniania błędów

  Modelka, fotograf, pasjonatka dobrego życia, o którym traktuje wydawany przez nią magazyn fineLIFE. Nam Lidia Popiel opowiada o kupowaniu ciuchów w sieci, słabości do łańcuchów i ćwieków, widocznych zmarszczkach i o tym, że osoby ciekawe są piękne. I że to wychodzi na zdjęciach.

  Kasia Nowakowska
 • Klisze, odbitki, polaroidy. Dlaczego lubię fotografię tradycyjną

  Klisze, odbitki, polaroidy. Dlaczego lubię fotografię tradycyjną

  Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów - głosi chińskie przysłowie. Ja bym dodała - i więcej niż tysiąc słów jest w stanie zachować uczuć i wspomnień. Dlatego pielęgnuję w sobie staroświecką dziwaczkę: robię tradycyjne zdjęcia i zbieram aparaty analogowe.

  Natalia Sosin
 • Sławik ze Lwowa - ''najmodniejszy bezdomny świata''. Historia, która wzrusza i wzburza
 • Wstrząsające portrety weteranów

  Wstrząsające portrety weteranów

  Wystawa zdjęć brytyjskich weteranów obnaża potworne oblicze misji w Iraku i Afganistanie. Zaskakująco, autorem tych szczerych do bólu zdjęć jest muzyk Bryan Adams.

  Natalia Sosin
 • Niezwykła wystawa zdjęć rannych żołnierzy autorstwa... Bryana Adamsa
 • Piotr Pędziszewski: Nikt nie wierzył, że da się pokazać inne oblicze tego sportu
 • Oczy, które gryzą. Wojciech Grzędziński - osobisty fotograf prezydenta RP

  Oczy, które gryzą. Wojciech Grzędziński - osobisty fotograf prezydenta RP

  Dokumentował konflikty zbrojne i ich skutki m.in. w Libanie, Gruzji, Afganistanie, Sudanie Południowym. Wielokrotny laureat polskich konkursów fotografii prasowej, m.in. Grand Press Photo, Newsreportaż, BZWBK Press Photo. Za reportaż z konfliktu zbrojnego w Gruzji otrzymał w 2009 trzecią nagrodę w konkursie World Press Photo. Od lutego 2011 pracuje jako fotograf osobisty prezydenta RP.

  Aleksandra Zielińska
 • Cztery widzenia świata i o tym, że to nie aparat robi zdjęcie

  Cztery widzenia świata i o tym, że to nie aparat robi zdjęcie

  Jest wiosna, druga połowa lat siedemdziesiątych XX wieku. Kwitną już jabłonie i wszystkie drzewa z zapałem wypuszczają kolejne pokolenia młodych pąków. Jest pięknie, wtedy zaczynam widzieć świat po raz pierwszy. Mam pewnie około miesiąca i moje oczy powoli uczą się akomodacji. Mama często stawia wózek pod czereśnią. Ten widok sprawia że jestem spokojna i zaintrygowana.

  Biurwa
 • Uciesz oko, popatrz na świat inaczej - za to lubię Instagram!

  Uciesz oko, popatrz na świat inaczej - za to lubię Instagram!

  Może i smartfony zatruwają niektórym życie, ale ja z całą pewnością do takich osób nie należę. Skoro już żyję w internecie, to smartfon pomaga mi z tego życia czerpać mnóstwo uciechy. O aplikacjach, które ułatwiają mi podróżowanie już mówiłam, ale nie wspomniałam o tej, która łatwo pozwala mi się dzielić chwilami zamrożonymi w kadrze.

  Agata
 • LaChapelle i Szczęśliwe Skarpetki. Bajeczka dla dorosłych

  LaChapelle i Szczęśliwe Skarpetki. Bajeczka dla dorosłych

  Aleksandra pisała niegdyś o tym, dlaczego uwielbia niektóre reklamy. Wspominała tam także o Mistrzu. Dziś dorzucam swoją cegiełkę, bo ostatnie dzieło znanego fotografa (a raczej - artysty) Davida LaChapelle sprawiło mi wiele... frajdy.

  Agata
 • 'To trochę jak wojna': Joanna Kurkowska, fotograf koncertowo-hardkorowa

  "To trochę jak wojna": Joanna Kurkowska, fotograf koncertowo-hardkorowa

  "Tak, znam Frotę", ktoś ze znajomych kiedyś przygotował takie przypinki. Prawda jest taka, że jeśli pracujesz "w muzyce" i jeździsz relacjonować lub fotografować występy artystów światowych i tych całkiem lokalnych, prędzej czy później spotykasz ją: Joannę Kurkowską. Była jedną z pierwszych kobiet zajmujących się wyłącznie fotografią koncertową. Czy to było dla niej wyzwanie? O tym i o innych sprawach postanowiłam z nią wreszcie porozmawiać oficjalnie.

  Dominika
 • Nie celuj we mnie obiektywem! O strasznych zdjęciach, na których oznaczają nas znajomi
Więcej o:

fotografia

 • Wystawa "WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii"

  Podczas niezwykłej wystawy "WIDOKI. Krajobraz w polskiej fotografii" w ramach 14. edycji projektu Fotografia Kolekcjonerska będzie można oglądać zdjęcia wielu znakomitych autorów. Zostaną zaprezentowane prace m.in. Zdzisława Beksińskiego, Chrisa Niedenthala, Pawła Pierściński, Zofii Rydet

 • Sennik: fotografia

  Oglądać fotografie - nostalgia za dawnymi dobrymi czasami, brak powodzenia w życiu. Robić fotografię - ważny moment w życiu, który będzie wymagał zapamiętania, zdarzenie będące ważne dla przyszłości. Pokazywać komuś fotografie - potrzeba podzielenia się troskami i podświadoma prośba o radę. Palić

 • AFF 2010 - warsztaty fotografii mody

  Warsztaty poprowadzi Kuba Dąbrowski, który skończył socjologię na UJ i fotografię w ITF w Opavie. Jako fotograf zajmuje się różnymi sprawami, czasami jeździ do Afganistanu, czasami fotografuje makijaże Chanel. Ideą warsztatów nie będzie nauka pracy ze sprzętem. Fashion Photography Workshops mają

 • Zaproszenie: Wystawa i aukcja mistrzów polskiej fotografii

  Fotografia Kolekcjonerska jest projektem wyróżniającym się na tle przedsięwzięć aukcyjnych, organizowanych w Polsce - dwa razy w roku, przez kilkanaście dni, jako jedyny prezentuje wybrane dzieła polskich mistrzów fotografii. Każdy z pokazywanych artystów w szczególny sposób zapisał się w historii

 • Zawód: reporter. Akcja: aukcja (polskiej fotografii)

  Przedstawiciele domu aukcyjnego Desa nie ustają w próbach popularyzowania fotografii. Podobnie jak w malarstwo, w fotografię można z powodzeniem inwestować. A że ten rynek w Polsce dopiero raczkuje, szanse na zakup zdjęcia, które z czasem nabierze większej wartości są ogromne. Podczas aukcji Desy

 • Joanna Opozda pozuje z rodziną. Cztery pokolenia na sielankowej fotografii

  liczbie instagramowych obserwatorów, zdobywa intratne współpracę, a na jej mediach społecznościowych pojawia się mnóstwo nowych publikacji. Ostatnio mama małego Vincenta dodała fotografię, do której pozuje w towarzystwie bliskich jej kobiet. Na zdjęciu nie zabrakło również ukochanego syna. Joanna Opozda