kobieta w pracy

 • Została pierwszą w Polsce komendantką powiatową straży pożarnej. 'To był szok'
 • Szczęśliwa, jak Polka? Kobiety są zadowolone z życia. Jest jednak coś, co zaburza ten stan
 • Koleżanka żaliła mu się, że klienci gorzej ją traktują. Na dwa tygodnie zamienili się rolami. 'Byłem w piekle'
 • Usta idealne: 10 przykazań pomadki

  Usta idealne: 10 przykazań pomadki

  Błyszczyk, to pójście na łatwiznę. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę powalająco, maluj usta szminką - od rana do wieczora.

  Martyna Wyrzykowska
 • 10 drobnych zmian, dzięki którym zdrowiej i aktywniej przeżyjesz dzień
 • Zdrowy Sukces

  Wywiad z Elżbietą Lange, Absolwentką I edycji Szkoły Liderek, dyplomowanym coachem, doradcą rozwoju osobistego, kobietą w rozwoju, założycielką Firmy Lange Coaching.

  Agnieszka Mędrzycka
 • Własny Biznes jako droga do poznania siebie - wywiad z Pauliną Wierzbicką Ruszałą

  To właśnie na urlopie macierzyńskim powstał i narodził się jej własny biznes. Od 3 lat tworzy z sukcesem NOA Cowork - jedną z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych przestrzeni coworkingowych w Warszawie. Jaka była jej droga do niezależności zawodowej i co własna firma wniosła do jej życia opowiada Paulina Wierzbicka-Ruszała.

  Małgorzata Smoczyńska
 • Satysfakcja i spełnienie !

  Co może dać satysfakcję i spełnienie? Niewątpliwie podążanie za własnymi marzeniami! Tylko jak się odważyć, podjąć pierwszy krok? Kamila Leszcz- założycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Psycholab , która uwielbia pracować z ludźmi, opowie o tym jak można kreować swój biznes zgodnie z wartościami, pasjami i zaangażowaniem! A w dodatku połączyć to z udanym życiem rodzinnym.

  Anna Trafisz
 • Czego potrzebują kobiety, a co mają mężczyźni, którzy z sukcesem prowadzą biznes?
 • Romans w pracy - poznaj zasady

  Romans w pracy - poznaj zasady

  Gdy większość naszego czasu spędzamy w biurze, trudno jest pracownikom uniknąć flirtów, romansów i poważnych związków. Co zrobić, by znajdując miłość w pracy, nie stracić samej pracy?

  wod
 • Zauważ, sprawdź, zmień

  Zauważ, sprawdź, zmień

  Co najbardziej wpływa na rezultaty, które osiągamy w życiu? To czy jesteśmy siebie pewne. A co najbardziej wpływa na pewność siebie? Nasze myśli! To, co o sobie myślisz, przekłada się w sposób bezpośredni na to, jak działasz a tym samym na to, co w życiu osiągasz. Innymi słowy treść myśli decyduje o jakości Twojego życia.

  Patrycja Załug
 • Rodzina i praca. To się da pogodzić!
 • Dość utartych ścieżek. Odważ się iść własną drogą!

  Dość utartych ścieżek. Odważ się iść własną drogą!

  Jesteś kobietą świadomą, dbającą o swój rozwój? Chciałabyś codziennie żyć w zgodzie ze sobą? Chcesz stać się wystarczająco pewna siebie, żeby pójść własną drogą i żyć tak, jak tego pragniesz: zmienić pracę, otworzyć swój biznes albo zdobyć miłość? Chcesz wreszcie się odważyć? Rusza nowa, rozszerzona edycja programu "Codziennie pewna siebie".

  redakcja
 • 3 zasady budowania dobrej marki

  3 zasady budowania dobrej marki

  Klienci, a jesteśmy nimi wszyscy, coraz większą uwagę przywiązują do marki. Budując ją warto wziąć pod uwagę trzy elementy: co chcemy, żeby o niej myśleli, jak chcemy, żeby ją widzieli i co chcemy, żeby o niej mówili. Innymi słowy zadbać o jej wyrazistą tożsamość, wizerunek i społeczną odpowiedzialność.

  Dorota Zielińska
 • Pracodawca do zwolnienia

  Pracodawca do zwolnienia

  Nie wszyscy pracodawcy potrafią się rozstać z klasą, a byli pracownicy zaakceptować sposób, w jaki została im przedstawiona decyzja o rozstaniu. Nieczyste zagrania zdarzają się wszędzie i coraz o nich głośniej.

  ola długołęcka
 • Kobieta sukcesu

  Na pytanie czy czuję się kobietą sukcesu? Odpowiada: Zdecydowane tak, jest dumna, że udało jej się zrealizować coś zgodnego z jej wartościami, że osiągnęła równowagę miedzy pracą a życiem osobistym. Kiedy wypada z tej równowagi zaczyna czuć się źle, ale długo musiała się tego uczyć żeby nie być w ciągłym biegu, teraz ma poczucie że świadomie złapała balans, potrafi powiedzieć "dość" Małgorzata Sawicka, od 2006 roku praktykuje skuteczne działanie, realizując swój autorski projekt - Akademia Kobiet Sukcesu, wcielając w życie ideę społeczności kobiet wspierających się nawzajem w rozwoju osobistym i osiąganiu życiowego sukcesu.

  Elżbieta Lange
 • Afera o sprzątaczki

  Afera o sprzątaczki

  Żadna praca nie hańbi - taka zasada ma zastosowanie w przypadku wszystkich ludzi. Przy okazji niefortunnej wypowiedzi dziennikarza telewizyjnego o pomocach domowych pochodzących z Ukrainy, także nasza redakcja postanowiła zająć stanowisko w tej sprawie.

  ola długołęcka
 • Kreatywność czyli jak odkrywać nowe lądy

  Kreatywność czyli jak odkrywać nowe lądy

  Lata edukacji zrobiły swoje - jesteśmy wytrenowane w szybkiej analizie, ocenie i szybkim kojarzeniu faktów. Nasza lewa półkula mózgu opanowała do perfekcji błyskawiczne poruszanie się po wypracowanych ścieżkach. Efekt?

  Ewa Pietruszczak
 • Madam Secretary

  Żadna kobieta przed nią nie zajmowała tak wysokiego stanowiska w administracji waszyngtońskiej. Przez osiem lat, podczas dwóch kadencji prezydenckich Billa Clintona.

  Joanna Kuzincow
 • Znając siebie, kierować innymi

  Znając siebie, kierować innymi

  LiderKa musi zacząć od dobrego poznania siebie, swojego preferowanego stylu funkcjonowania i zrozumieć, jak to wpływa na jej styl przywódczy. Każda z nas ma preferencje w stosunku do jednego ze stylów, a pozostałych musi się nauczyć. Dlatego kluczową sprawą staje się dogłębne poznanie swojego typu osobowości, identyfikacja mocnych stron i obszarów do rozwoju oraz opracowanie na tej podstawie swojego indywidualnego planu rozwoju w roli LiderKi.

  Anna Ressel
 • Liderzy w Globalnej Wiosce

  Globalizacja i nowe technologie na zawsze odmieniły losy świata, a co za tym idzie, stworzyły nową jakość we współczesnym biznesie i w procesie zarządzania. Dzisiejsi liderzy muszą nie tylko mieć wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim być inteligentni emocjonalnie.

  Monika Nowak-Talevi
 • Pierwszy dzień w nowej pracy

  Nowi ludzie, nowe otoczenie, nowe wszystko. I Ty także nowa. Co zrobić, żeby gładko przejść przez pierwszy dzień i zrobić dobre wrażenie na innych? Zanim usiądziesz za biurkiem, przeczytaj.

  ola długołęcka
 • Jak wykorzystać potencjał swojej osobowości do rozwoju kariery?
 • Postawa przedsiębiorcza - jak ją rozpoznać i rozwijać?

  Postawa przedsiębiorcza - jak ją rozpoznać i rozwijać?

  Praca na własny rachunek jest dobrym sposobem wyjścia z sytuacji braku szans i perspektyw na awans, na przezwyciężanie nierównego traktowania kobiet na rynku pracy, w tym przede wszystkim w zakresie dostępu do pracy i stanowisk kierowniczych.

  Ewa Lisowska
 • Ćwicz przed komputerem

  Ćwicz przed komputerem

  Siedzący tryb życia nam nie sprzyja. Bolą plecy, łzawią oczy. Każda okazja jest dobra, aby znaleźć chwilę na rozciągnięcie się i odrobinę ruchu. Zacznij już dzisiaj w pracy.

  kk
 • Polacy lubią uprawiać seks w pracy?

  Polacy lubią uprawiać seks w pracy?

  Ile procent Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego? Jaki jest średni wiek naszej inicjacji seksualnej, a jaka średnia długość aktu seksualnego? Jak kształtują się nasze opinie na temat homoseksualizmu? To tylko niektóre z pytań, jakie zadano Polakom podczas badań 'Seksualność Polaków 2011'. W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Izdebski przedstawia wyniki raportu i odkrywa przed nami nowe, nieznane oblicze polskiej seksualności.

  red
 • Kiedy wkraczasz na drogę do celu

  Kiedy wkraczasz na drogę do celu

  W każdym momencie życia jesteś na drodze do jakiegoś celu. Bez względu na to czy jesteś tego świadoma i wnikliwie się temu przyglądasz czy zupełnie nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zawsze towarzyszy ci jakiś cel i nie ma takich momentów w życiu, w których twoje dążenia byłyby uśpione. Ale to uświadomienie sobie celu i dokładne określenie go pozwala mieć wpływ na to jak będziesz kroczyć po swojej drodze.

  Agnieszka Rzymka
 • Nie czytanie, lecz działanie

  Jak pisała Iwona Opiełka-Majewska, ?Sukces to działanie na najwyższym poziomie swoich możliwości w kierunku realizacji własnych, w pełni uświadomionych pragnień?. Zatem - jeśli chcesz odnieść sukces - musisz poznać lepiej swoje pragnienia, wytyczyć cel i zacząć działać!

  Gosia Sawicka
 • Niezwykły drogowskaz na Twojej drodze

  Czujesz w sobie potencjał, ale boisz się, że go zmarnujesz i nie uda Ci się zrealizować swoich celów w życiu? Kiedy stoisz na rozstaju dróg i nie masz pojęcia, w którą stronę ruszyć, z pomocą przychodzą osiągnięcia psychologii, a wśród nich wyjątkowy kwestionariusz osobowości MBTI . W jaki sposób pomaga lepiej zrozumieć siebie i wyznaczyć sobie kierunek rozwoju?

  Katarzyna Cynowska, Adeptka I edycji Szkoły Liderek
Więcej o:

kobieta w pracy