kobieta w pracy

 • Szczęśliwa, jak Polka? Kobiety są zadowolone z życia. Jest jednak coś, co zaburza ten stan
 • Koleżanka żaliła mu się, że klienci gorzej ją traktują. Na dwa tygodnie zamienili się rolami. 'Byłem w piekle'
 • Usta idealne: 10 przykazań pomadki

  Usta idealne: 10 przykazań pomadki

  Błyszczyk, to pójście na łatwiznę. Jeśli chcesz wyglądać naprawdę powalająco, maluj usta szminką - od rana do wieczora.

  Martyna Wyrzykowska
 • 10 drobnych zmian, dzięki którym zdrowiej i aktywniej przeżyjesz dzień
 • Rusza kampania MasterCard promująca usługę Płać kartą i wypłacaj

  Jedynie 51% osób aktywnie korzystających z kart płatniczych zetknęło się z możliwością wypłacania pieniędzy z kasy sklepu podczas płacenia za zakupy kartą - tak pokazują wyniki badania, przeprowadzonego dla MasterCard przez firmę MillwardBrown. Tylko co trzecia z badanych osób z takiej możliwości skorzystała. Aby zwiększyć świadomość usługi Płać kartą i wypłacaj, zarówno wśród konsumentów, jak i sprzedawców, MasterCard rozpoczyna specjalną kampanię edukacyjną. Potrwa ona do końca kwietnia.

  Materiały partnera
 • Zdrowy Sukces

  Wywiad z Elżbietą Lange, Absolwentką I edycji Szkoły Liderek, dyplomowanym coachem, doradcą rozwoju osobistego, kobietą w rozwoju, założycielką Firmy Lange Coaching.

  Agnieszka Mędrzycka
 • Własny Biznes jako droga do poznania siebie - wywiad z Pauliną Wierzbicką Ruszałą

  To właśnie na urlopie macierzyńskim powstał i narodził się jej własny biznes. Od 3 lat tworzy z sukcesem NOA Cowork - jedną z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych przestrzeni coworkingowych w Warszawie. Jaka była jej droga do niezależności zawodowej i co własna firma wniosła do jej życia opowiada Paulina Wierzbicka-Ruszała.

  Małgorzata Smoczyńska
 • Satysfakcja i spełnienie !

  Co może dać satysfakcję i spełnienie? Niewątpliwie podążanie za własnymi marzeniami! Tylko jak się odważyć, podjąć pierwszy krok? Kamila Leszcz- założycielka Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Psycholab , która uwielbia pracować z ludźmi, opowie o tym jak można kreować swój biznes zgodnie z wartościami, pasjami i zaangażowaniem! A w dodatku połączyć to z udanym życiem rodzinnym.

  Anna Trafisz
 • Czego potrzebują kobiety, a co mają mężczyźni, którzy z sukcesem prowadzą biznes?
 • Romans w pracy - poznaj zasady

  Romans w pracy - poznaj zasady

  Gdy większość naszego czasu spędzamy w biurze, trudno jest pracownikom uniknąć flirtów, romansów i poważnych związków. Co zrobić, by znajdując miłość w pracy, nie stracić samej pracy?

  wod
 • Zauważ, sprawdź, zmień

  Zauważ, sprawdź, zmień

  Co najbardziej wpływa na rezultaty, które osiągamy w życiu? To czy jesteśmy siebie pewne. A co najbardziej wpływa na pewność siebie? Nasze myśli! To, co o sobie myślisz, przekłada się w sposób bezpośredni na to, jak działasz a tym samym na to, co w życiu osiągasz. Innymi słowy treść myśli decyduje o jakości Twojego życia.

  Patrycja Załug
 • Rodzina i praca. To się da pogodzić!
 • Dość utartych ścieżek. Odważ się iść własną drogą!

  Dość utartych ścieżek. Odważ się iść własną drogą!

  Jesteś kobietą świadomą, dbającą o swój rozwój? Chciałabyś codziennie żyć w zgodzie ze sobą? Chcesz stać się wystarczająco pewna siebie, żeby pójść własną drogą i żyć tak, jak tego pragniesz: zmienić pracę, otworzyć swój biznes albo zdobyć miłość? Chcesz wreszcie się odważyć? Rusza nowa, rozszerzona edycja programu "Codziennie pewna siebie".

  redakcja
 • 3 zasady budowania dobrej marki

  3 zasady budowania dobrej marki

  Klienci, a jesteśmy nimi wszyscy, coraz większą uwagę przywiązują do marki. Budując ją warto wziąć pod uwagę trzy elementy: co chcemy, żeby o niej myśleli, jak chcemy, żeby ją widzieli i co chcemy, żeby o niej mówili. Innymi słowy zadbać o jej wyrazistą tożsamość, wizerunek i społeczną odpowiedzialność.

  Dorota Zielińska
 • Pracodawca do zwolnienia

  Pracodawca do zwolnienia

  Nie wszyscy pracodawcy potrafią się rozstać z klasą, a byli pracownicy zaakceptować sposób, w jaki została im przedstawiona decyzja o rozstaniu. Nieczyste zagrania zdarzają się wszędzie i coraz o nich głośniej.

  ola długołęcka
 • Kobieta sukcesu

  Na pytanie czy czuję się kobietą sukcesu? Odpowiada: Zdecydowane tak, jest dumna, że udało jej się zrealizować coś zgodnego z jej wartościami, że osiągnęła równowagę miedzy pracą a życiem osobistym. Kiedy wypada z tej równowagi zaczyna czuć się źle, ale długo musiała się tego uczyć żeby nie być w ciągłym biegu, teraz ma poczucie że świadomie złapała balans, potrafi powiedzieć "dość" Małgorzata Sawicka, od 2006 roku praktykuje skuteczne działanie, realizując swój autorski projekt - Akademia Kobiet Sukcesu, wcielając w życie ideę społeczności kobiet wspierających się nawzajem w rozwoju osobistym i osiąganiu życiowego sukcesu.

  Elżbieta Lange
 • Afera o sprzątaczki

  Afera o sprzątaczki

  Żadna praca nie hańbi - taka zasada ma zastosowanie w przypadku wszystkich ludzi. Przy okazji niefortunnej wypowiedzi dziennikarza telewizyjnego o pomocach domowych pochodzących z Ukrainy, także nasza redakcja postanowiła zająć stanowisko w tej sprawie.

  ola długołęcka
 • Kreatywność czyli jak odkrywać nowe lądy

  Kreatywność czyli jak odkrywać nowe lądy

  Lata edukacji zrobiły swoje - jesteśmy wytrenowane w szybkiej analizie, ocenie i szybkim kojarzeniu faktów. Nasza lewa półkula mózgu opanowała do perfekcji błyskawiczne poruszanie się po wypracowanych ścieżkach. Efekt?

  Ewa Pietruszczak
 • Madam Secretary

  Żadna kobieta przed nią nie zajmowała tak wysokiego stanowiska w administracji waszyngtońskiej. Przez osiem lat, podczas dwóch kadencji prezydenckich Billa Clintona.

  Joanna Kuzincow
 • Znając siebie, kierować innymi

  Znając siebie, kierować innymi

  LiderKa musi zacząć od dobrego poznania siebie, swojego preferowanego stylu funkcjonowania i zrozumieć, jak to wpływa na jej styl przywódczy. Każda z nas ma preferencje w stosunku do jednego ze stylów, a pozostałych musi się nauczyć. Dlatego kluczową sprawą staje się dogłębne poznanie swojego typu osobowości, identyfikacja mocnych stron i obszarów do rozwoju oraz opracowanie na tej podstawie swojego indywidualnego planu rozwoju w roli LiderKi.

  Anna Ressel
 • Liderzy w Globalnej Wiosce

  Globalizacja i nowe technologie na zawsze odmieniły losy świata, a co za tym idzie, stworzyły nową jakość we współczesnym biznesie i w procesie zarządzania. Dzisiejsi liderzy muszą nie tylko mieć wiedzę, doświadczenie, ale przede wszystkim być inteligentni emocjonalnie.

  Monika Nowak-Talevi
 • Pierwszy dzień w nowej pracy

  Nowi ludzie, nowe otoczenie, nowe wszystko. I Ty także nowa. Co zrobić, żeby gładko przejść przez pierwszy dzień i zrobić dobre wrażenie na innych? Zanim usiądziesz za biurkiem, przeczytaj.

  ola długołęcka
 • Jak wykorzystać potencjał swojej osobowości do rozwoju kariery?
 • Postawa przedsiębiorcza - jak ją rozpoznać i rozwijać?

  Postawa przedsiębiorcza - jak ją rozpoznać i rozwijać?

  Praca na własny rachunek jest dobrym sposobem wyjścia z sytuacji braku szans i perspektyw na awans, na przezwyciężanie nierównego traktowania kobiet na rynku pracy, w tym przede wszystkim w zakresie dostępu do pracy i stanowisk kierowniczych.

  Ewa Lisowska
 • Ćwicz przed komputerem

  Ćwicz przed komputerem

  Siedzący tryb życia nam nie sprzyja. Bolą plecy, łzawią oczy. Każda okazja jest dobra, aby znaleźć chwilę na rozciągnięcie się i odrobinę ruchu. Zacznij już dzisiaj w pracy.

  kk
 • Polacy lubią uprawiać seks w pracy?

  Polacy lubią uprawiać seks w pracy?

  Ile procent Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego? Jaki jest średni wiek naszej inicjacji seksualnej, a jaka średnia długość aktu seksualnego? Jak kształtują się nasze opinie na temat homoseksualizmu? To tylko niektóre z pytań, jakie zadano Polakom podczas badań 'Seksualność Polaków 2011'. W studiu Dzień Dobry TVN Zbigniew Izdebski przedstawia wyniki raportu i odkrywa przed nami nowe, nieznane oblicze polskiej seksualności.

  red
 • Kiedy wkraczasz na drogę do celu

  Kiedy wkraczasz na drogę do celu

  W każdym momencie życia jesteś na drodze do jakiegoś celu. Bez względu na to czy jesteś tego świadoma i wnikliwie się temu przyglądasz czy zupełnie nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zawsze towarzyszy ci jakiś cel i nie ma takich momentów w życiu, w których twoje dążenia byłyby uśpione. Ale to uświadomienie sobie celu i dokładne określenie go pozwala mieć wpływ na to jak będziesz kroczyć po swojej drodze.

  Agnieszka Rzymka
 • Nie czytanie, lecz działanie

  Jak pisała Iwona Opiełka-Majewska, ?Sukces to działanie na najwyższym poziomie swoich możliwości w kierunku realizacji własnych, w pełni uświadomionych pragnień?. Zatem - jeśli chcesz odnieść sukces - musisz poznać lepiej swoje pragnienia, wytyczyć cel i zacząć działać!

  Gosia Sawicka
Więcej o:

kobieta w pracy

 • Kura domowa w biurze - dyskryminacja kobiet w pracy

  ), słabsze możliwości rozwoju, poczucie dyskryminacji i niespełnienia. Przytłaczająca świadomość, że jest się wtłoczonym w jakąś szufladę tylko z powodu płci. Niewłaściwej? Dyskryminacja kobiet w pracy nie dotyczy tylko kwestii niższych wynagrodzeń. Sięga głębiej. Przejawia się w systemie awansów

 • Jak mężczyźni wykręcają się od domowych obowiązków?

  Nie umiem dać sobie rady z pracami domowymi. Musisz mi pokazać, jak to robić. Każde z nas powinno robić to, co robi najlepiej. Byłoby milej w domu, gdybyś ciągle czegoś ode mnie nie chciała. Żeby było zrobione tak, jak lubisz, musiałbym się zbyt napracować. Nie będę wykonywać prac domowych wtedy,

 • Ekonomia związku - czy faktycznie mężczyzna musi zarabiać więcej?

  więcej. Jeżeli oboje pracujemy i oboje budujemy wspólne gniazdo, to tak samo cieszymy się z mojej jak i jego podwyżki. Ostatnio The Economist opublikował wyniki, z których wynika, że Polska jest na drugim miejscu jeśli chodzi o równe traktowanie kobiet w pracy i możliwość awansów. Niby nie jest źle

 • Sukienki mini i maksymalny efekt wow gwarantowany

  . Sukienki mini eleganckie do pracy, a może tylko na randkę? Większość dużych firm może się pochwalić własnym dress codem, są także zasady uniwersalne, które mówią o tym, że spódnica kobiety w pracy nie powinna być krótsza niż do kolan. W praktyce oznacza to, iż sukienki mini eleganckie należy zostawić

 • Botki na obcasie: wygodne modele na co dzień i nie tylko

  zdecydować się na botki damskie na obcasie, które godnie zastąpią obuwie typowo zimowe.  Na zimę najlepiej wybrać czarne botki na obcasie. Jest to kolor, który będzie pasował do każdej kurtki czy płaszcza. Ponadto takie botki będą też odpowiednie do stroju noszonego przez kobietę w pracy. Jeśli w pracy

 • Etykieta na etacie

  . Nieważna płeć Są dwie szkoły etykiety dotyczące traktowania kobiet w pracy: jedna kieruje się logiką równouprawnienia, druga logiką kurtuazji. Wybór nie zawsze należy do ciebie; jeśli organizujemy np. śniadanie oficjalne, o charakterze służbowym, panie powinny zajmować miejsca przy stole zgodnie