pamięć

 • Naukowcy: popularna roślina doniczkowa i przyprawa pomaga lepiej zapamiętywać. Masz ją w domu?
 • Naciągnij opaskę, przyklej filcową kotwicę - jak nie zamieniać pamięci o bohaterach Powstania w farsę?
 • Lepiej wiedzieć o swoim kraju także te najgorsze rzeczy

  Lepiej wiedzieć o swoim kraju także te najgorsze rzeczy

  Nie ma głupszego polskiego powiedzenia niż "nie kalaj własnego gniazda". Ta, refleksja naszła mnie po lekturze reportażu Marcina Kąckiego "Białystok. Biała siła, czarna pamięć", który powinien być lekturą obowiązkową w szkołach. Bo o pewnych sprawach trzeba wiedzieć i pamiętać.

  Irmina Dąbrowska
 • Bowie nie zostanie zapomniany. Mural w Warszawie i inne hołdy

  Bowie nie zostanie zapomniany. Mural w Warszawie i inne hołdy

  Świat opłakuje Davida Bowiego, pojawiają się też ciekawe, dziwne i wspaniałe pomysły uczczenia jego pamięci. Jest m.in. projekt, by w Warszawie powstał mural upamiętniający wizytę muzyka w naszej stolicy. Czy popieram tę inicjatywę? Sercem, głową i wszystkim!

  Kasia Nowakowska
 • Krew, klocki i łzy. Powstańczy lajfstajl

  Krew, klocki i łzy. Powstańczy lajfstajl

  Mam już tego dość! Myślę, że wiele osób czuje podobnie. Z roku na rok jesteśmy bombardowani coraz bardziej przefajnianym wizerunkiem Powstania Warszawskiego, a dla niektórych sierpniowe obchody to doskonały pretekst do zbijania kapitału. To zaś, co jest nam sprzedawane niebezpiecznie przekracza granicę, za którą jest już tylko "pop?, nie "kultura?, a tym bardziej refleksja i szacunek.

  Dominika Węcławek
 • 10 rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

  Nasza stała Czytelniczka Aniakuleczka przypomniała nam o tej smutnej okazji. I napisała o tym, jak pamięta Pana Barda. I przygotowała spis piosenek - czytajcie, słuchajcie, wspominajcie.

  Nadesłane do Redakcji
 • O szwankującej pamięci, czyli dlaczego zapominam robić pewne rzeczy

  O szwankującej pamięci, czyli dlaczego zapominam robić pewne rzeczy

  Od dłuższego czasu mam problemy z pamięcią. W ostatnim czasie objawy te się nasiliły, i niestety zaczyna to być bardzo męczące. Na moje problemy wpływ mają leki, które muszę obecnie zażywać. Mimo tego, że wiem co jest przyczyną, nie specjalnie poprawia mi to humor. Wiem też, że za jakiś czas wszystko się unormuje, ale to będzie dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości...

  Miss Olgu
 • Ćwiczenia fizycznie dobre również na pamięć!
Więcej o:

pamięć