przyjaźń

 • Stare przyjaźnie jednak trochę rdzewieją?

  Kobiece przyjaźnie - trwałe i na całe życie? To możliwie, ale z uwzględnieniem faktu, że się zmieniamy i zmienia się nasze życie. Czy może nasza Czytelniczka zbyt surowo ocenia siebie i swoje przyjaciółki?

  Nadesłane do Redakcji
 • 10 najważniejszych lekcji, których uczą nas przyjaciółki

  10 najważniejszych lekcji, których uczą nas przyjaciółki

  Przyjaciółki - te najbardziej podobne i krańcowo różne - nigdy nie stosują wobec nas taryfy ulgowej. I za to jesteśmy im najbardziej wdzięczne. Czego warto się nauczyć od każdej z nich - tej dojrzałej jak Matka Polka, tej spontanicznej jak gimnazjalistka i tej złośliwej jak Blair Waldorf?

  Anna Konieczyńska
 • Powiedzieć przyjacielowi, że partnerka przyprawia mu rogi?

  Czy mamy prawo mieszać się w cudze życie, zwłaszcza w sytuacji, gdy wiemy, że nasze rewelacje mogą wywrócić czyjąś rzeczywistość do góry nogami? Z takim pytaniem napisała do nas nasza dotąd niewtrącająca się cudze sprawy Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • Wkurzające koleżanki - 12 koszmarnych typów

  Wkurzające koleżanki - 12 koszmarnych typów

  Kobiety są w stosunku do siebie krytyczne, niemiłe i nielojalne - wiadomo. Oto dowód: 12 typów, których lepiej unikać w codziennym życiu. A najlepiej niech one unikają mnie!

  Kasia Nowakowska
 • Czy 'Przyjaciele' są istotami z odległej dekady naiwności? 10 lat po emisji ostatniego odcinka

  Czy "Przyjaciele" są istotami z odległej dekady naiwności? 10 lat po emisji ostatniego odcinka

  Pierwszy odcinek najpopularniejszego sitcomu wszech czasów obejrzeliśmy, gdy Whitney Houston śpiewała "I Will Always Love You", a John Travolta i Uma Thurman tańczyli rock'n'rolla w "Pulp Fiction". Za to ostatni wyemitowano, gdy pierwsi użytkownicy zapisali się na Facebooka, naiwni po raz drugi wybrali George'a W. Busha na prezydenta, zaś analitycy z Wall Street jeszcze nie śnili o kryzysie. Czy dekada naiwnego dobrobytu byłaby równie naiwna bez Rossa i Rachel?

  Anna Konieczyńska
 • FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  FochWideo: Czego nie powie ci szczerze przyjaciółka?

  Człowiek człowiekowi wilkiem, a kobieta kobiecie, eee... wilczycą? Panuje przekonanie, że kobiety nie mówią sobie szczerze, co naprawdę jedna o drugiej myśli. Może to i lepiej?

  Gosia Tchorzewska
 • Wstydzę się swojej przyjaciółki czy swojego pochodzenia?

  Przyjaźń między kobietami - najsilniejsza czy nieistniejąca? Pojawiały się na Fochu już różne głosy w temacie. Dziś jeszcze inny problem: co zrobić, gdy zaczyna nam przeszkadzać zachowanie bliskiej osoby, do tego stopnia, że się zwyczajnie wstydzimy?

  Nadesłane do Redakcji
 • Redakcja Focha dziś leży i pachnie - czego i Wam życzymy!

  Redakcja Focha dziś leży i pachnie - czego i Wam życzymy!

  Każde święto po coś jest, skądś się wzięło, ale nie będę się tu dziś bawić w badacza świąt. Ma być przyjemnie. Co prawda Dzień Kobiet kojarzy się nam słabo - z szarą komuną ubarwioną czerwonymi goździkami. Ale może zamiast na to narzekać, potraktujmy ten dzień jako przyczynek do marzeń: jak może wyglądać wymarzony dzień kobiety?

  Gosia Tchorzewska
 • RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  RZW, czyli rodzina z wyboru. Mam i polecam każdemu

  Uwielbiam przysłowie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Osoba Olczak lubi podróżować, osoba Olczak lubi zapuszczać się w nieznane, ale prawda jest taka, że najbardziej osoba Olczak lubi być ze swoimi bliskimi i w swoim otoczeniu. Czytaj: w DOMU.

  Miss Olgu
 • Czy jestem złą osobą, bo czasem nie umiem się przyjaźnić?

  Czy jestem złą osobą, bo czasem nie umiem się przyjaźnić?

  Cóż to by było za życie bez przyjaciół? Smutek i żal. A z przyjaciółmi zawsze weselej, zawsze coś się dzieje. A gdy dzieje się źle? Nasza Czytelniczka nie potrafi sobie poradzić z kryzysem przyjaciółki.

  Nadesłane do Redakcji
 • Monogamia? Niech już będzie, byle nie w przyjaźni

  Monogamia? Niech już będzie, byle nie w przyjaźni

  Temat kobiecej przyjaźni poruszyła jedna z naszych Czytelniczek. Dołączę do niej, ale w nieco innym stylu. Wierzę w przyjaźń damsko-damską. To nie wszystko. Nie wyobrażam sobie bez niej życia. I jestem tutaj zupełnie poważna. Tyle że niekoniecznie popieram w przyjaźni monogamię. Już piszę dlaczego...

  Monika
 • Przyjaźń w pracy? Grząski teren dla nieostrożnych

  Przyjaźń w pracy? Grząski teren dla nieostrożnych

  Specjalistką od tematów związanych z pracą jest Biurwa. Nasza Czytelniczka postanowiła jej jednak dopomóc i opisała przypadek intrygi zaczerpnięty ze swojego miejsca pracy. Konia z rzędem tym, którzy połapią się kto jest zły, a kto dobry. Albo: kto mądry, a kto głupi.

  Nadesłane do Redakcji
 • Przyjaciółka mojej córki działa mi na nerwy

  Przyjaciółka mojej córki działa mi na nerwy

  Małe aniołki bawiące się grzecznie lalkami i odrabiające lekcje z jednej książeczki? A co, kiedy najbliższa przyjaciółka naszej córki staje się potworem, włażącym nam na głowę? Nikt nie mówił, że wychowanie dziecka będzie łatwe, ale problem, który opisuje nasza Czytelniczka wydaje się dość nietypowy. A może wręcz przeciwnie - macie podobne historie?

  Nadesłane do redakcji
 • Zakochałam się w mężu przyjaciółki

  Zakochałam się w mężu przyjaciółki

  Miłość do żonatego mężczyzny, to uczucie nie tylko trudne, ale i bezlitośnie krytykowane. Nie ma jednak gorszej rzeczy, niż zakochanie się w mężu najlepszej przyjaciółki. Czy z takiej sytuacji można znaleźć wyjście, które nie sprawi, że wszyscy zostaną zranieni?

  Nadesłane do Redakcji
 • Jestem towarzyska, a mój mąż aspołeczny - to bardzo męczące
 • Dlaczego nigdy nie będę koleżanką własnego dziecka?

  Dlaczego nigdy nie będę koleżanką własnego dziecka?

  Można się przecież z potomstwem elegancko kolegować, wymieniać ubraniami, zwierzać ze wszystkiego, albo chociaż z większości, uprawiać wspólnie nordic walking i razem tłuc serial o angielskiej arystokracji, prawda?

  Aleksandra
 • O długoletniej damskiej przyjaźni

  O długoletniej damskiej przyjaźni

  Od początku to była mocna przyjaźń, ale jak to jest w związkach, pojawiały się wzloty i upadki. Każda z nas jest zupełnie inna. Ale ważne, że jest!

  Miss Olgu
 • Dlaczego nie mam przyjaciółki?

  Dlaczego nie mam przyjaciółki?

  Nigdy nie miałam, więc w sumie nie wiem, jak to jest. Po nocach nie płaczę, ale czasem drobna zazdrość za serce chwyta. Żeby nie było: mam mnóstwo koleżanek, z wieloma mogę pogadać "od serca?, i o cellulicie, i o seksie, a czasem nawet o tym, jaki świat jest zły, ale chyba żadna nie jest mi tak bliska, że och i ach. Czasem mi szkoda i żałuję. Czasem myślę, że to jakiś mankament i defekt. Ale częściej się zastanawiam, dlaczego tak jest.

  Ręka
 • Niebezpieczne związki matek i córek

  Relacje matka - córka to specyficzna więź. Czasami ocierająca się o toksyczność, innym razem wystarczająca obu stronom za przyjaźń z innymi osobami. Dla mężczyzn może być niezrozumiała i momentami niewygodna. Co najbardziej denerwuje panów w tym układzie?

  Ola Długołęcka
 • Seriale, które wpłynęły na modę

  Seriale, które wpłynęły na modę

  Są seriale, które odcisnęły swoje piętno na naszych stylizacjach i na zawartości szafy. Co poniektóre mocno straciły już na aktualności, ale co tam! Kiedyś były ultra cool.

  ola długołęcka
 • Przyjaźń w pracy

  Przyjaźń w pracy

  Czy możliwa jest szczera, głęboka i prawdziwa przyjaźń w miejscu pracy? Taka, która przetrwa awans, ciężki deadline i zwolnienie. Opinie na ten temat, podobnie jak i zawodowe relacje, są różne.

  ola długołęcka
 • Zdradził Cię? Zdradzi Ci to najlepsza przyjaciółka

  Zdradził Cię? Zdradzi Ci to najlepsza przyjaciółka

  Przyłapujesz partnera najlepszej przyjaciółki w objęciach innej. Mówić czy nie? Jeśli tak - to jak? Czy ryzykujesz utratę przyjaciółki, czy może jej dozgonną wdzięczność? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy wokalistkę Marinę Łuczenko, dziennikarkę Dzień Dobry TVN Małgorzatę Lizut, która przyłapała partnera swojej przyjaciółki na zdradzie oraz Katarzynę Miller, psychologa.

  Dzień Dobry TVN
 • Najwięksi wrogowie kobiecej przyjaźni

  Najwięksi wrogowie kobiecej przyjaźni

  W wielu sytuacjach możecie na siebie liczyć, znacie się przecież jak mało kto. Prawdziwa przyjaźń potrafi przetrwać wiele, nie zna zazdrości. Czy aby na pewno znasz swoją przyjaciółkę i możesz jej ufać bezgranicznie?

  ola długołęcka
 • Kobiety w związku rezygnują z przyjaźni?

  Kobiety w związku rezygnują z przyjaźni?

  Czy angażując się związek, zakochując się, rezygnujemy ze swojego życia towarzyskiego i z siebie? Czy to prawda, ze inni idą wtedy w odstawkę? O kobietach, które nie potrzebują przyjaciółek, bo wystarcza im ukochany mężczyzna rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Edytą Poncyljusz, Małgorzatą Ohme, Zuzanną Ziomecką i Dominiką Figurską. Co na ten temat powiedziała nam Angelina Jolie?

  redakcja
 • Przyjaźń ponad płciami

  Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną? Taka szczera, prawdziwa i bez podtekstów? Scenarzyści filmów i seriali udowadniają, że nie. A jak jest naprawdę?

  ola długołęcka
 • Zdobyć Spietsbergen w żeńskim składzie

  Zostawiając dzieci, dom i pracę na blisko miesiąc, chcemy zmierzyć się z surowymi warunkami, z niedźwiedziami, siarczystym mrozem dochodzącym do -40 C, z trudami poruszania się przez lodową pustkę. Chcemy o własnych siłach, bez wsparcia z zewnątrz przemierzyć lody Spitsbergenu i zdobyć szczyt - opowiada Katarzyna Siekierzyńska, jedna z czterech uczestniczek Spitsbergen Polish Female Expedition 2012.

  karola kołodziejczyk
 • Małe rzeczy, które cieszą w związku
Więcej o:

przyjaźń

 • Stara zardzewiała przyjaźń

  Ostatnio przeczytałam na Foch.pl list o tym, że stara przyjaźń jednak rdzewieje. Tekst ten natchnął mnie do podzielenia się z wami historią trochę inną, ale za to bardzo w temacie stereotypów o Polakach. Niestety moja przyjaźń skończyła się w myśl zasady "będę twoim przyjacielem, póki

 • Symbole przyjaźni. Tatuaże dla przyjaciół

  Jaki jest symbol przyjaźni międzyludzkiej? Przyjaźń zdecydowanie jest jedną z najważniejszych relacji zachodzących między ludźmi. Możemy mieć bardzo oddaną rodzinę, kochającego partnera, dzieci, jednak ciągle będziemy odczuwać pragnienie posiadania osoby, która będzie nam bliska w inny, szczególny

 • Monogamia? Niech już będzie, byle nie w przyjaźni

  przyjaźń. To moim zdaniem jedna z lepszych, z bardziej wzruszających definicji przyjaźni. Nie mam kieszeni wypchanych kasą, ani loftu w Nowym Jorku. Nie mam wielu godnych uwagi przedmiotów i wciąż nie dane mi było wypróbować tylu kosmetyków, o ilu marzyłam. Ale to wszystko jest pretensjonalnym wstępem

 • Koniec przyjaźni!

  , że nie marudzą, że nie budzą mnie przed dziesiątą, nie jęczą i nie są złośliwe - napisała kiedyś na swoim blogu Ania. Od tamtego czasu pewnie zdania nie zmieniła, a jak powszechnie wiadomo Kasia Cichopek jest zachwycona rolą matki. W ten właśnie sposób zakończyła się jedna z najdłuższych przyjaźni w show

 • "Miłość", przyjaźń i muzyka

  , jaki wywołał, można pisać wiele i niech czynią to osoby znające się na muzyce lepiej niż ja. Film Dzierżawskiego także tego zjawiska nie analizuje, skupiając się na intymnym, niezwykle intensywnym studium miłości do muzyki jako takiej i przyjaźni, która połączyła grających wspólnie muzyków. Opowiada

 • O wyższości męskiej przyjaźni nad kobiecą

  " to rzeczywiście nic nie znaczące powiedzenie. Dlatego chcę przekazać Wam moje obserwacje na temat przyjaźni między ludźmi, oraz parę słów o tym, czy zachodzą w nich te wyżej wspomniane "solidarności". Wraz z moim mężem prowadzimy sobie co jakiś czas różne rozmowy na temat otaczającego nas świata, często poruszamy

 • O długoletniej damskiej przyjaźni

  końcu zaprzyjaźniłyśmy się. Od początku to była mocna przyjaźń, ale jak to jest w związkach, pojawiały się wzloty i upadki. Każda z nas jest zupełnie inna. Ona jest silną osobowością, która zawsze albo prawie zawsze stawia na swoim. Ja wolę iść na ugodę, bo szkoda mi czasu na przepychanki. Stąd może

 • Sowińska przyjaźni się z Górniak dla popularności i kasy?

  Sowińska. Przypominamy, że Kasia poprosiła władze stacji o urlop, ponieważ miała problemy z kręgosłupem. Tak naprawdę zamiast na badania, pojechała z Edytą do Włoch. Przyjaźń z artystką może jej wyjść tylko na dobre. Piszą o niej gazety, nadal jest zapraszana na warszawskie imprezy, a do tego mieszka w

 • Przykazania przyjaźni - czy nie byłoby łatwiej z taką ściągawką?

  . Nie, nie zrywaj kontaktu z ojcem. Tak, odejdź od niego i zabierz mu dziecko. Nie ma gotowych rozwiązań. I oto pytanie: czy istnieje taki zbiór zadań i rozwiązań w przyjaźni? Na przykład uniwersalne porady: Co zrobić, jeśli poroniłam? Co zrobić, jak pracodawca długo nie wypłaca pensji i mówi

 • Czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną?

  Pytanie, czy istnieje przyjaźń między mężczyzną a kobietą bardzo mnie irytuje. Spotykam się z nim, odkąd pomagam ludziom z kłopotami emocjonalnymi. To jedno z tych pytań, na które odpowiedzi nie ma i być nie może, a które ciągle powraca. Jak pytania o receptę na sukces małżeński czy sukces