seriale

 • 10 trendów, które kochałyśmy w latach 90. (i o których wolałybyśmy dziś zapomnieć)
 • "Ally McBeal" 15 lat później: czy serial z młodości dojrzał razem ze mną?
 • Idris Elba - 5 powodów, by zostać fanką

  Idris Elba - 5 powodów, by zostać fanką

  Gdybym miała wymienić aktorów, na których mogę patrzeć bez znużenia, bez względu na rodzaj roli, gatunek dzieła oraz stopień oglądalności owego dzieła, byłby wśród nich na pewno Idris Elba. W ciągu ostatniej dekady serialowy Luther wyrósł bowiem na postać, którą można śmiało postawić obok Marlona Brando, Jacka Nicholsona, Gary'ego Oldmana i Clinta Eastwooda.

  Kasia Nowakowska
 • "Grantchester" - brytyjski kryminał na chłodniejsze wieczory
 • List miłosny do Raya Donovana

  List miłosny do Raya Donovana

  Kochany, jak dobrze, że jesteś! Wreszcie będę miała co robić wieczorami, gdy inni zawiedli (och, drugi sezonie "Detektywa") lub po prostu się skończyli (Saul, wrócisz - prawda?). A Ty jesteś jak skała - niewzruszony i niezmiennie dobry.

  Kasia Nowakowska
 • Broadchurch: morderstwo, które niszczy wszystkich

  Broadchurch: morderstwo, które niszczy wszystkich

  Śmierć dziecka to temat trudny i omijany przez popkulturę, jednak jakoś tak cichcem i boczkiem przemycają go kryminały. Te dobre, mądre które potrafią wyjść poza gatunkowy schemat: "kto zabił" - jak angielski serial "Broadchurch".

  Kasia Nowakowska
 • Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Termin zapożyczony z angielskiego oznacza nic innego, jak wycieczkę śladami seriali lub filmów.

  red.
 • Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Śladami polskich seriali, czyli turystyka filmowa

  Kłócić się burmistrzem jak Lucy z "Rancza", rozwiązywać zagadki jak ojciec Mateusz czy ratować pacjentów niczym Alicja z "Lekarzy" - kto z nas nie chciałby choć przez chwilę wcielić się w swoją ulubioną serialową postać. Set jetting, czyli turystyka filmowa daje takie możliwości. Termin zapożyczony z angielskiego oznacza nic innego, jak wycieczkę śladami seriali lub filmów. Zagranicą coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie w celu obejrzenia miejsc wykorzystanych w ulubionych produkcjach telewizyjnych. W Polsce jest to rewelacyjny pomysł na weekendowy wypad.

  PMS
 • "Dicte" - trochę duńskiego mroku na słoneczne dni lata
 • Czy można uderzyć (cudze) dziecko?

  Czy można uderzyć (cudze) dziecko?

  Towarzyski spęd: dzieci, dorośli, atmosfera piknikowa. Jedno z dzieci coraz mocniej dokazuje, macha kijem przed twarzą innego chłopca. Ktoś z dorosłych postanawia przywołać je do porządku i wymierza mu siarczysty policzek. Co dzieje się później?

  Kasia Nowakowska
Więcej o:

seriale