stereotypy

 • Uważaj na słowa, które mogą zniszczyć ci karierę. Nie umniejszaj swojej wartości!
 • Nie wszyscy mężczyźni wyglądają jak David Beckham. Ci panowie mają owłosione klatki, fałdki na brzuchu i są bliżsi naszym realiom [WIDEO]

  Nie wszyscy mężczyźni wyglądają jak David Beckham. Ci panowie mają owłosione klatki, fałdki na brzuchu i są bliżsi naszym realiom [WIDEO]

  Na pierwszy rzut oka to następna czarno-biała reklama z Davidem Beckhamem w bieliźnie. Kolejne sekundy pokazują jednak mężczyzn różnych narodowości, grubszych i chudszych, owłosionych i zupełnie łysych. Norweska firma odzieżowa przygotowała kampanię, która pokazuje mężczyznę prawdziwego, choć dalekiego od wykreowanego przez media ideału.

  Paulina Mudant-Siwicka
 • Idealny mężczyzna? Na szczęście nie istnieje

  Idealny mężczyzna? Na szczęście nie istnieje

  Umiejętność składania mebli testem na idealnego mężczyznę? W sumie dlaczego nie. Jeśli nie radzi sobie z komodą, to jak poradzi sobie z poważniejszym problem. No właśnie, czym kierujemy się wybierając partnera? I czy potrafimy rozpoznać życiową ciapę?

  Magda Acer
 • Tania kawalerka do wynajęcia - najbardziej nierealne marzenie polskiej singielki?

  Tania kawalerka do wynajęcia - najbardziej nierealne marzenie polskiej singielki?

  Bohaterki polskich seriali nie mają problemów mieszkaniowych. Nie zastanawiają się nad kosztem kredytów hipotecznych czy kawalerek do wynajęcia. Dzięki temu mogą całkowicie poświęcać się poszukiwaniom tego jednego jedynego. W prawdziwym życiu rzeczywistość jest boleśnie inna.

  Krystyna Szurmańska
 • Dzieci pierdoły? Może twoje, stary!

  Dzieci pierdoły? Może twoje, stary!

  Smarujesz dzieciaka kremem z filtrem, często go chwalisz, zakładasz mu kask, gdy jedzie na rowerze? To lepiej przestań, bo jeszcze się okaże, że sobie wyhodujesz życiową pierdołę. Tak twierdzi Rafał Drzewiecki z "Dziennika Gazety Prawnej", ja zaś twierdzę, że pisze bzdury.

  Magda Acer
 • Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Grzecznie, miło, subtelnie, ale w finale - PAC - w nosek. Czytelniczka prezentuje opis lubianych przez siebie czynności, towarzyszy życia i zwykłych przyjemności. Przy okazji trochę ma do nas pretensji. Oceńcie czy słusznie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Kobiety, przestańcie ciągle przepraszać!

  Kobiety, przestańcie ciągle przepraszać!

  Przepraszam, że żyję, że ośmielam się zapytać, nie wiedzieć czegoś. Z pewną taką nieśmiałością, uległością i poddaniem w sarnich oczach. Może wreszcie czas zerwać z tym przepraszaniem?

  Magda Acer
 • Cycki! Jak wyglądają idealne piersi zdaniem pań i panów?

  Cycki! Jak wyglądają idealne piersi zdaniem pań i panów?

  Kiedy dorośli ludzie muszą coś narysować od razu robi się zabawnie. A kiedy muszą narysować, jak wygląda perfekcyjny biust, to zabawa zamienia się w nieco niebezpieczną grę w stereotypy dotyczące płci.

  Dellfina Dellert
 • O nikim nie powiem, że jest 'cipą'

  O nikim nie powiem, że jest "cipą"

  Język kształtuje rzeczywistość. A jeśli ja - jako kobieta - będę nazywała kogoś "cipą" czy "babą", sama sobie będę strzelała w stopę, ponieważ będę umniejszała siebie jako kobietę.

  Marta Płusa
Więcej o:

stereotypy