stereotypy

 • Tania kawalerka do wynajęcia - najbardziej nierealne marzenie polskiej singielki?

  Tania kawalerka do wynajęcia - najbardziej nierealne marzenie polskiej singielki?

  Bohaterki polskich seriali nie mają problemów mieszkaniowych. Nie zastanawiają się nad kosztem kredytów hipotecznych czy kawalerek do wynajęcia. Dzięki temu mogą całkowicie poświęcać się poszukiwaniom tego jednego jedynego. W prawdziwym życiu rzeczywistość jest boleśnie inna.

  Krystyna Szurmańska
 • Dzieci pierdoły? Może twoje, stary!

  Dzieci pierdoły? Może twoje, stary!

  Smarujesz dzieciaka kremem z filtrem, często go chwalisz, zakładasz mu kask, gdy jedzie na rowerze? To lepiej przestań, bo jeszcze się okaże, że sobie wyhodujesz życiową pierdołę. Tak twierdzi Rafał Drzewiecki z "Dziennika Gazety Prawnej", ja zaś twierdzę, że pisze bzdury.

  Magda Acer
 • Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Jestem Panią Stereotypową. I co teraz?

  Grzecznie, miło, subtelnie, ale w finale - PAC - w nosek. Czytelniczka prezentuje opis lubianych przez siebie czynności, towarzyszy życia i zwykłych przyjemności. Przy okazji trochę ma do nas pretensji. Oceńcie czy słusznie.

  Nadesłane do Redakcji
 • Kobiety, przestańcie ciągle przepraszać!

  Kobiety, przestańcie ciągle przepraszać!

  Przepraszam, że żyję, że ośmielam się zapytać, nie wiedzieć czegoś. Z pewną taką nieśmiałością, uległością i poddaniem w sarnich oczach. Może wreszcie czas zerwać z tym przepraszaniem?

  Magda Acer
 • Cycki! Jak wyglądają idealne piersi zdaniem pań i panów?

  Cycki! Jak wyglądają idealne piersi zdaniem pań i panów?

  Kiedy dorośli ludzie muszą coś narysować od razu robi się zabawnie. A kiedy muszą narysować, jak wygląda perfekcyjny biust, to zabawa zamienia się w nieco niebezpieczną grę w stereotypy dotyczące płci.

  Dellfina Dellert
 • O nikim nie powiem, że jest "cipą"

  O nikim nie powiem, że jest "cipą"

  Język kształtuje rzeczywistość. A jeśli ja - jako kobieta - będę nazywała kogoś "cipą" czy "babą", sama sobie będę strzelała w stopę, ponieważ będę umniejszała siebie jako kobietę.

  Marta Płusa
 • 10 totalnie nieprawdziwych stereotypów na temat terapii

  10 totalnie nieprawdziwych stereotypów na temat terapii

  Do psychologa chodzą tylko bogaci, samotni i znudzeni neurotycy? Troska o duszę jest przecież równie ważna jak dbałość o ciało. Dlaczego więc ci, którzy chodzą na terapię wciąż padają ofiarą uprzedzeń?

  Anna Konieczyńska
 • 10 dowodów na to, że naprawdę lubisz seks (i się tego nie wstydzisz)

  10 dowodów na to, że naprawdę lubisz seks (i się tego nie wstydzisz)

  Choć zachęca się nas do erotycznej ekspresji, szukania punktu G i przeżywania wielokrotnych orgazmów, niepisana zasada stanowi, że dziewczyny powinny chcieć seksu rzadziej niż mężczyźni, cieszyć się nim mniej entuzjastycznie i czekać na tego jedynego. Ale co mają powiedzieć te z nas, którym rozkoszy ciągle mało?

  Linda Lovelace
 • Jak działa dziewczyna? Geek wie, gdzie kliknąć, żeby było dobrze
 • "Nie bądź babą" - a co w tym złego?

  "Nie bądź babą" - a co w tym złego?

  Czy płacz i emocje są "typowo babskie"? A nawet jeśli to, co w tym złego, że nie mamy w sobie stoicyzmu Dalajlamy? Trzeba z tym walczyć - najlepiej farmakologicznie?

  Nadesłane do Redakcji
 • Gender factor, czyli krokodyla kup mi luby

  Gender factor, czyli krokodyla kup mi luby

  Lubicie kupować? Same decydujecie o swoich wyborach? A czy same za siebie płacicie? Bo z lektury raportu "Gender factor" wynika, że faceci myślą, że to wciąż oni za nas płacą.

  Kasia Nowakowska
 • Seks w małym mieście odc. 63: macho i ladacznica w Mińsku Mazowieckim
 • Jak być sexy? Kilka luźnych spostrzeżeń
 • Ciężki dzień sekretarki

  Ciężki dzień sekretarki

  25 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sekretarki i Asystentki. Sekretarka - jest postrzegana jako wizytówka firmy, dyspozycyjna i odporna na stres. Oprócz znajomości języków obcych i obsługi komputera musi mieć wysoką kulturę osobistą. A niektórzy mówią o niej, że to ładna lala od parzenia kawy.

  Magda Acer
 • Męski foch kulinarny

  Męski foch kulinarny

  O pieczeniu pisać będę: dosadnie, szczegółowo, paranaukowo. Po męsku! - zapowiada autor. Czy jesteście gotowi na tak graniczne doświadczenie?

  Dominik Bazyluk
 • Kto się boi różu - koloru, który nie istnieje?

  Kto się boi różu - koloru, który nie istnieje?

  Córeczko zapomnij o różowej sukience. Nie dla ciebie słodkie falbanki. Różowy jest zbyt dziewczyński. Koduje ci rolę w społeczeństwie. Rolę osoby do zadań domowych, takich w kuchni przeważnie. Włożysz różowe ubranie, to wezmą cię za głupią. I twoją matkę też.

  Magda Acer
 • Kura domowa w biurze - dyskryminacja kobiet w pracy

  Kura domowa w biurze - dyskryminacja kobiet w pracy

  Kobiety są dyskryminowane w pracy. To oklepany slogan czy smutna prawda? Zastanawiam się, na ile same fundujemy sobie tę rzeczywistość i do jakiego stopnia pozwalamy sobie wejść na głowę.

  Magda Acer
 • Paryżanki - za kogo one się mają?

  Paryżanki - za kogo one się mają?

  Czy "paryżanka" - kobieta-ideał to wymyślony twór? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że one wszystkie takie są - szczupłe, zadbane, uśmiechnięte, eleganckie, a do tego wszystko im wychodzi zupełnie niechcący - pisze Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • A jak ważna jest twoja praca? Skromny głos w obronie stylistek i innych bzdeciar