stereotypy

 • Gender factor, czyli krokodyla kup mi luby

  Gender factor, czyli krokodyla kup mi luby

  Lubicie kupować? Same decydujecie o swoich wyborach? A czy same za siebie płacicie? Bo z lektury raportu "Gender factor" wynika, że faceci myślą, że to wciąż oni za nas płacą.

  Kasia Nowakowska
 • Seks w małym mieście odc. 63: macho i ladacznica w Mińsku Mazowieckim
 • Jak być sexy? Kilka luźnych spostrzeżeń
 • Ciężki dzień sekretarki

  Ciężki dzień sekretarki

  25 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Sekretarki i Asystentki. Sekretarka - jest postrzegana jako wizytówka firmy, dyspozycyjna i odporna na stres. Oprócz znajomości języków obcych i obsługi komputera musi mieć wysoką kulturę osobistą. A niektórzy mówią o niej, że to ładna lala od parzenia kawy.

  Magda Acer
 • Męski foch kulinarny

  Męski foch kulinarny

  O pieczeniu pisać będę: dosadnie, szczegółowo, paranaukowo. Po męsku! - zapowiada autor. Czy jesteście gotowi na tak graniczne doświadczenie?

  Dominik Bazyluk
 • Kto się boi różu - koloru, który nie istnieje?

  Kto się boi różu - koloru, który nie istnieje?

  Córeczko zapomnij o różowej sukience. Nie dla ciebie słodkie falbanki. Różowy jest zbyt dziewczyński. Koduje ci rolę w społeczeństwie. Rolę osoby do zadań domowych, takich w kuchni przeważnie. Włożysz różowe ubranie, to wezmą cię za głupią. I twoją matkę też.

  Magda Acer
 • Kura domowa w biurze - dyskryminacja kobiet w pracy

  Kura domowa w biurze - dyskryminacja kobiet w pracy

  Kobiety są dyskryminowane w pracy. To oklepany slogan czy smutna prawda? Zastanawiam się, na ile same fundujemy sobie tę rzeczywistość i do jakiego stopnia pozwalamy sobie wejść na głowę.

  Magda Acer
 • Paryżanki - za kogo one się mają?

  Paryżanki - za kogo one się mają?

  Czy "paryżanka" - kobieta-ideał to wymyślony twór? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że one wszystkie takie są - szczupłe, zadbane, uśmiechnięte, eleganckie, a do tego wszystko im wychodzi zupełnie niechcący - pisze Czytelniczka.

  Nadesłane do Redakcji
 • A jak ważna jest twoja praca? Skromny głos w obronie stylistek i innych bzdeciar
 • Mężczyzna z żelazkiem i odkurzaczem? Naturalny zmierzch wojownika

  Mężczyzna z żelazkiem i odkurzaczem? Naturalny zmierzch wojownika

  Nasz wierny Czytelnik Mężczyzna Inaczej, zamiast zmierzyć się z prasowaniem i zmywaniem, postanowił zmierzyć się z oceną naturalności tych działań. Toż to piękne uzewnętrznienie uczuć w męskim wydaniu, a przecież tego właśnie pragną kobiety!

  Mężczyzna Inaczej
 • Ładna znaczy głupia - to powszechnie znana rzecz

  Ładna znaczy głupia - to powszechnie znana rzecz

  "Nikomu nie żal pięknych kobiet" - napisała lata temu Agnieszka Osiecka. W tej kwestii niewiele się zmieniło. O niemiłym traktowaniu kobiet mało urodziwych, czy grubszych rozpisują się różnorakie media (i dobrze!), o dokuczaniu ładnym - już niekoniecznie.

  Natalia Sosin
 • O utrwalaniu stereotypów - odpowiedź Jackowi Rakowieckiemu
 • Praca w majtkach odebrała im powagę!

  Praca w majtkach odebrała im powagę!

  Skandal w biurze! Sześć młodych kobiet stawiło się w siedzibie firmy w bieliźnie! Panie ubrane w majtki nie tylko spędzały wesoło czas przy komputerach, ale też robiły sobie zdjęcia. Czy one zwariowały?!

  Dominika Węcławek
 • Kobiety dzielą się na cipcie i suki?

  Kobiety dzielą się na cipcie i suki?

  Płacze na widok kotka ze złamaną nóżką, manifestuje miłość do różu i wierci dziurę w brzuchu, żeby kupić mopsa ?no bo on jest taki słodki?. Albo twierdzi, że jest niezależna, obrusza się jak ktoś chce za nią płacić w restauracji, miażdży wzrokiem ulotkarza, co jej wszedł w drogę. Daleki jestem od szufladkowania, ale mam wrażenie, że kobiety dzielą się na dwie grupy.

  Marcin Kasprzak
 • Takie tam zwykłe babskie gadanie - o językowych stereotypach
 • Co mi uwłacza, czyli o hipokryzji prasy kobiecej

  "Magazyny kobiece głoszące równość, prawość i seksowność każdej z Nas, wprost ociekają hipokryzją" - nasza Czytelniczka Ameryki nie odkrywa, ale zwraca się z apelem, który Wam przekazujemy.

  Nadesłane do Redakcji
 • Mężczyzna jest jak wino, a kobieta zwyczajnie się starzeje

  Mężczyzna jest jak wino, a kobieta zwyczajnie się starzeje

  Stereotypy, wiadomo - porządkują świat, sporo ułatwiają w codziennym życiu, a równie wiele przynoszą szkody. Dziś na tapecie piękni-trzydziestoletni i trzydziestolatki, które są... No właśnie, jakie? Gorsze?

  Agata Żychlińska
 • Seks w małym mieście odc. 10: rozmiar penisa w Grajewie

  Seks w małym mieście odc. 10: rozmiar penisa w Grajewie

  Ma znaczenie, czy nie ma? Oto jest pytanie! W Grajewie zdania są podzielone, zaś odpowiedzi zaskakują - jak zwykle wyniki sondy dziewczyn z "Seksu w małym mieście" przynoszą rozrywkę i naukę!

  Seks w małym mieście
 • Zdejmij tyłek i cycki z piedestału - doceń inne atrakcje

  Zdejmij tyłek i cycki z piedestału - doceń inne atrakcje

  Po pierwsze uszko różowe, kruche jak muszelka. Kształtne, delikatne, niewielkie. Po wtóre to miejsce, kiedy biodro zaczyna się rozzuchwalać i zaokrąglać coraz bardziej. Po trzecie to zmysłowe zagłębienie tuż nad obojczykiem. Po czwarte i piąte i... Bo nie tylko piersi, nie tylko pośladki, nie tylko piękna twarz uwodzą. Gdzie swój wzrok kierują wyrafinowani smakosze?

  Linda Lovelace
 • To mężczyzna powinien być szefem

  To mężczyzna powinien być szefem

  Wiem, że się narażę. Że takie wyznanie to jakieś nieporozumienie. I ktoś zaraz powie: ona pewnie piła deszczówkę po Czarnobylu i takie są skutki, że jej się mózg zlasował. Ale prawda jest taka, że wolę gdy szefem jest mężczyzna.

  Biurwa
 • RED HOT - bo rude jest piękne!

  RED HOT - bo rude jest piękne!

  Z moją miłością do rudego już się Wam kiedyś zdradziłam, ale ponieważ jest okazja, by znów wskoczyć na ulubionego konika (kasztan!), to skwapliwie z niej korzystam. Bo rudolubni powoli wychodzą z szafy i przyznają się do gorącego afektu: dziś w Londynie rozpoczyna się wystawa RED HOT, której tematem są rudzi i piękni panowie.

  Kasia
 • Jak być kobiecą? Niezbędne atrybuty kobiecości

  Jak być kobiecą? Niezbędne atrybuty kobiecości

  O tym, że jestem mało kobieca pisałam wam już tutaj. Ale żeby nie było - ja kobiece kobiety obserwuję z zazdrością i skrupulatnie notuję, w czym powinnam się podszkolić. Dziś postanowiłam udostępnić wam trochę swoich notatek.

  Ręka
 • Rewolta na różowej wyspie, czyli dziewczynki z narzędziami do boju!

  Rewolta na różowej wyspie, czyli dziewczynki z narzędziami do boju!

  Rzadko oglądam reklamy, ale ta jest genialna: trzy małe dziewczyny pokazują, że wynalazki, konstrukcje, mechanizmy i eksperymenty to nie tylko męska domena. Że w świecie techniki jest miejsce dla kobiet, ich wrażliwości i wyobraźni. I to jest super!

  Dominika
 • Czy kobiety potrafią rozmawiać o seksie?

  Czy kobiety potrafią rozmawiać o seksie?

  Jak wiadomo - mężczyźni nie czytają w myślach. Bardzo nam z tego powodu przykro, ale staramy się o tym pamiętać. Dlaczego zatem większość kobiet nadal liczy na telepatię i przedkłada ten pomysł nad zwyczajną rozmowę?

  Nadesłane do Redakcji
 • Dylematy Matki Polki

  Mijają lata, a stereotyp matki Polki pozostaje ciągle ten sam, zawsze aktualny. O dylematach współczesnej Matki Polki opowiada Monika Bielecka-Prokop, trenerka umiejętności psychospołecznych.

  kk
Więcej o:

stereotypy