szwecja

 • Odsypiasz w weekend? Bardzo dobrze. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego warto to robić

  Odsypiasz w weekend? Bardzo dobrze. Naukowcy wyjaśniają, dlaczego warto to robić

  Podczas snu nasz organizm odpoczywa, regeneruje się i przygotowuje na kolejne wyzwania. Warto więc dobrze się wysypiać, choćby w weekend, kiedy nie musimy wstawać do pracy. Naukowiec z Uniwersytetu Sztokholmskiego wykazał, że większa ilość snu w dni wolne przyczynia się do dłuższego życia.

  Kinga Wójcik
 • Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

  Dwóch mężczyzn żyje z jedną kobietą. Szwedów interesuje głównie, jakie płacą podatki

  - Szwecja jest krajem pełnym kontrastów: z jednej strony bardzo dużo ludzi żyje tu samotnie, Szwedzi są bardziej nieśmiali niż wiele innych narodów i na pewno nie są najbardziej namiętnym narodem świata. Z drugiej strony są narodem, którego życie uczuciowe, erotyczne interesuje świat nie od dziś. Do tego mają niezwykły poziom tolerancji dla różnorodności związków, które są możliwe do pełnego zaakceptowania - mówi w wywiadzie dla kobieta.gazeta.pl Katarzyna Tubylewicz.

  Aga Kozak
 • Prawdziwi romantycy Europy

  Prawdziwi romantycy Europy

  Fascynacja indywidualizmem sprawia, że na całym świecie rośnie liczba gospodarstw jednoosobowych. W statystykach prym wiedzie jeden kraj - Szwecja. Czy rzeczywiście jest to raj dla samotników? Katarzyna Tubylewicz, która mieszka w Szwecji od ponad dwudziestu lat, postanowiła zbadać ten temat. Efekt jej pracy możemy przeczytać w książce "Samotny jak Szwed? O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami".

  Urszula Abucewicz
 • Margaret trenuje jogę na tarasie. Fani zachwyceni jej naturalnym lookiem bez makijażu
 • Izabella Nilsson Jarvandi - kim jest nastolatka okrzyknięta 'anty-Gretą'?
 • Piłkarki w Szwecji będą zarabiać tyle samo, co piłkarze. To bardzo ważna decyzja i przełom
 • H&M pali tony nowych ubrań w piecach. 'To dla dobra naszych klientów'
 • Kobiety kupują plemniki z banku spermy, zwłoki czekają dwa lata aż ktoś je odkryje. Szwecja widziana oczami włoskiego dokumentalisty
 • Hit ze Szwecji: Śpiewające tampony oswajają dzieci z menstruacją

  Hit ze Szwecji: Śpiewające tampony oswajają dzieci z menstruacją

  Szwedzka stacja telewizyjna podjęła się trudnej edukacji seksualnej najmłodszych. ?Piosenka o okresie?, mimo że nie została jeszcze wyemitowana w telewizji, już bije rekordy popularności. Wszystko za sprawą śpiewających tamponów, które tłumaczą chłopcom (nie dziewczynkom!), na czym polega menstruacja.

  Paulina Mudant-Siwicka
 • 10 dowodów na to, że szwedzkie książki dla dzieci są najlepsze
Więcej o:

szwecja