ubezpieczenie
-
Jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczona? Dowiedz się i uniknij przykrej niespodzianki
Jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczona? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, mamy dobrą wiadomość, gdyż możesz zrobić to szybko, bezproblemowo, a w niektórych przypadkach także bez wychodzenia w domu. Wystarczy dostęp do internetu.
-
Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Sprawdź, zanim zdecydujesz się na bezpłatny urlop
Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Potrzebujesz kilka dni wolnego, ale skończył ci się urlop wypoczynkowy? Możesz jeszcze wnioskować u pracodawcy o urlop bezpłatny. Zanim jednak to zrobisz, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Czy w czasie urlopu traci się ubezpieczenie zdrowotne? Czy urlop bezpłatny liczy się do emerytury? Odpowiadamy!
-
Rak po polsku - akcja Focha i AXA Życie
Są rzeczy, od których odruchowo uciekamy - z lęku, z niewiedzy, z chęci zaklinania rzeczywistości: "jak nie będę o tym myśleć, to mi się nie przydarzy". Rak jest jedną z nich, ale zamiast uciekać, spróbujmy normalnie o nim pogadać.
-
Sprzedawanie przez straszenie - czego ja tu właściwie nie rozumiem?
Nikt nie lubi telemarketerów nagabujących nas - zazwyczaj w najmniej stosownym momencie - abyśmy skusili się na jakąś znakomitą ofertę, niebywałą promocję i jedyną okazję. Jednak zazwyczaj techniki sprzedażowe nie budzą aż takiego sprzeciwu, jak ta opisana przez naszą Czytelniczkę.
-
Bądź swoim szefem
Chcesz - lub musisz - prowadzić własną działalność gospodarczą? Zanim to zrobisz, dowiedz się, jakie są plusy i minusy samozatrudnienia.
-
Jak założyć firmę krok po kroku?
Masz pomysł na biznes, a praca na etacie Cię znudziła? Załóż firmę i zostań swoją własną szefową. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.
-
Jak pogodzić pracę, dom, dzieci? O niestandardowych formach zatrudnienia
Podczas gdy mieszkanki starych krajów Unii Europejskiej od lat korzystają z możliwości pracy na pół czy ćwierć etatu, tak Polki i ich pracodawcy nadal podchodzą nieufnie do elastycznych form organizacji pracy. Tymczasem niestandardowa forma zatrudnienia może ułatwić ci życie.
-
Sprawdź swoje konsumenckie prawa
Dostałaś podejrzanie wysoki rachunek, sprzedawca odmówił ci reklamacji? Skorzystaj z pomocy darmowych instytucji.
-
Jak uzyskać należną emeryturę?
Co zrobić, gdy świadczenia, jakie nam przyznano, są naszym zdaniem zbyt niskie? Postarajmy się o ponowne przeliczenie emerytury.
-
Telepraca - poznaj swoje nowe prawa
Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.
-
Co podnieca Polki, a co studzi pożądanie? Jedna rzecz od lat hamuje ochotę na pieszczoty
-
Leć do Pepco po bluzę znanej marki! Ten kolor... Podobne w Sinsay, H&M
-
Back to school, back to jesień, back to chandra i zmęczenie. Powrót stresu czas start!MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Ta pikowana kurtka 4F wyprzedaje się ekspresowo! Ciepły i lekki klasyk za 99,99. Hity też w Medicine, Monnari
-
Dodaj 2 łyżeczki do wody i mocz stopy. Pięty będą gładkie i miękkie
- Sięgnij po mąkę i posyp zlew. Efekt? Nie uwierzysz własnym oczom
- Wynajem mieszkania. Czy właściciel może podnieść czynsz bez powodu?
- Ta pastelowa kurtka za 49,99 zł z Sinsay wyprzedaje się błyskawicznie. Podobne w Medicine i Top Secret
- Tej jesieni pokochamy zamszowe botki Lasocki. Wygoda w modnym wydaniu. Podobne mają Neścior i Ochnik
- Jednym nawozem nie zasilaj roślin jesienią. Inaczej im zaszkodzisz
-
Czy część opłat OC powinna być przeznaczona na leczenie ofiar wypadków drogowych?
Obciążenie właścicieli samochodów kosztami leczenia ofiar wypadków samochodowych, poprzez pobieranie ich z opłat OC, budzi sprzeciw. Dlaczego w równym stopniu mają ponosić je kierowcy, którzy na koncie nie mają kolizji, i ci, którzy często łamią przepisy kodeksu drogowego? A może warto ponieść koszty, by ofiarom wypadków została udzielona szybka pomoc? Tylko czy fundusze zostaną przekazane właśnie na ten cel? Podyskutuj z nami.
-
Cytologia ratuje życie
Na wykonanie cytologii musimy poświęcić tylko kilka minut nie częściej niż raz w roku. Ale wiele z nas o tym nie pamięta. Dlaczego warto, a nawet trzeba regularnie poddawać się temu badaniu, pytamy dr Krzysztofa Kamińskiego, zastępcę kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa CSK MSWiA w Warszawie.