ubezpieczenie

 • Jak sprawdzić, czy jestem ubezpieczona? Dowiedz się i uniknij przykrej niespodzianki
 • Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Sprawdź, zanim zdecydujesz się na bezpłatny urlop

  Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Sprawdź, zanim zdecydujesz się na bezpłatny urlop

  Urlop bezpłatny a ubezpieczenie. Potrzebujesz kilka dni wolnego, ale skończył ci się urlop wypoczynkowy? Możesz jeszcze wnioskować u pracodawcy o urlop bezpłatny. Zanim jednak to zrobisz, musisz wiedzieć o kilku rzeczach. Czy w czasie urlopu traci się ubezpieczenie zdrowotne? Czy urlop bezpłatny liczy się do emerytury? Odpowiadamy!

  Patrycja Wilczyńska
 • Rak po polsku - akcja Focha i AXA Życie

  Rak po polsku - akcja Focha i AXA Życie

  Są rzeczy, od których odruchowo uciekamy - z lęku, z niewiedzy, z chęci zaklinania rzeczywistości: "jak nie będę o tym myśleć, to mi się nie przydarzy". Rak jest jedną z nich, ale zamiast uciekać, spróbujmy normalnie o nim pogadać.

  Kasia Nowakowska
 • Sprzedawanie przez straszenie - czego ja tu właściwie nie rozumiem?

  Sprzedawanie przez straszenie - czego ja tu właściwie nie rozumiem?

  Nikt nie lubi telemarketerów nagabujących nas - zazwyczaj w najmniej stosownym momencie - abyśmy skusili się na jakąś znakomitą ofertę, niebywałą promocję i jedyną okazję. Jednak zazwyczaj techniki sprzedażowe nie budzą aż takiego sprzeciwu, jak ta opisana przez naszą Czytelniczkę.

  Nadesłane do redakcji
 • Bądź swoim szefem

  Chcesz - lub musisz - prowadzić własną działalność gospodarczą? Zanim to zrobisz, dowiedz się, jakie są plusy i minusy samozatrudnienia.

  Hanna Budzisz. Konsultacja: Bożena Matuszewska, prawnik
 • Jak założyć firmę krok po kroku?

  Masz pomysł na biznes, a praca na etacie Cię znudziła? Załóż firmę i zostań swoją własną szefową. Podpowiadamy jak się do tego zabrać.

  karlaka
 • Jak pogodzić pracę, dom, dzieci? O niestandardowych formach zatrudnienia

  Podczas gdy mieszkanki starych krajów Unii Europejskiej od lat korzystają z możliwości pracy na pół czy ćwierć etatu, tak Polki i ich pracodawcy nadal podchodzą nieufnie do elastycznych form organizacji pracy. Tymczasem niestandardowa forma zatrudnienia może ułatwić ci życie.

  opr. Joanna Biszewska
 • Sprawdź swoje konsumenckie prawa

  Dostałaś podejrzanie wysoki rachunek, sprzedawca odmówił ci reklamacji? Skorzystaj z pomocy darmowych instytucji.

  karola kołodziejczyk
 • Jak uzyskać należną emeryturę?

  Co zrobić, gdy świadczenia, jakie nam przyznano, są naszym zdaniem zbyt niskie? Postarajmy się o ponowne przeliczenie emerytury.

  Hanna Budzisz. Konsultacja: Wiesława Lempska, specjalista ds. rent i emerytur ZUS
 • Telepraca - poznaj swoje nowe prawa

  Wiele aktywnych zawodowo matek z obawą i niepewnością staje przed dylematem: zostać w domu, czy wracać do pracy i zostawić dziecko na wiele długich godzin. Nowe zapisy Kodeksu Pracy pozwalają wybrnąć z tego dylematu.

  Agnieszka Janowska, radca prawny
 • Czy część opłat OC powinna być przeznaczona na leczenie ofiar wypadków drogowych?

  Czy część opłat OC powinna być przeznaczona na leczenie ofiar wypadków drogowych?

  Obciążenie właścicieli samochodów kosztami leczenia ofiar wypadków samochodowych, poprzez pobieranie ich z opłat OC, budzi sprzeciw. Dlaczego w równym stopniu mają ponosić je kierowcy, którzy na koncie nie mają kolizji, i ci, którzy często łamią przepisy kodeksu drogowego? A może warto ponieść koszty, by ofiarom wypadków została udzielona szybka pomoc? Tylko czy fundusze zostaną przekazane właśnie na ten cel? Podyskutuj z nami.

  Agata Domańska
 • Cytologia ratuje życie

  Na wykonanie cytologii musimy poświęcić tylko kilka minut nie częściej niż raz w roku. Ale wiele z nas o tym nie pamięta. Dlaczego warto, a nawet trzeba regularnie poddawać się temu badaniu, pytamy dr Krzysztofa Kamińskiego, zastępcę kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa CSK MSWiA w Warszawie.

  Beata Prasałek
Więcej o:

ubezpieczenie