zabawki

 • Kiedy wypada Dzień Misia? W Światowy Dzień Misia wspominamy maskotki z dzieciństwa

  Kiedy wypada Dzień Misia? W Światowy Dzień Misia wspominamy maskotki z dzieciństwa

  Pluszowe misie już od ponad stu lat wysłuchują dziecięcych smutków i zwierzeń. Są nieodłącznymi towarzyszami zabaw oraz obrońcami przed nocnymi strachami i sennym koszmarami. Nie ma lepszego przyjaciela niż pluszowy miś! Nic zatem dziwnego, że te maskotki doczekały się swojego święta. Kiedy je obchodzimy i dlaczego?

  Marcela Banaszczyk
 • Kiedy jest dzień pluszowego misia? Święto obchodzone jest nie tylko przez dzieci

  Kiedy jest dzień pluszowego misia? Święto obchodzone jest nie tylko przez dzieci

  Pluszaki obecnie znajdziemy w niemal każdym sklepie. Wspominając jednak czasy dzieciństwa na myśl przychodzi nam zapewne ten jeden, ulubiony miś, którego nie odstępowaliśmy na krok. Dzień pluszowego misia może być zatem małym świętem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Kiedy jest dzień misia 2021?

  Aleksandra Pawłowska
 • Dzień Misia 2021. Kiedy wypada? W Światowy Dzień Pluszowego Misia maskotki mają swoje święto
 • Dzień Dziecka 2021. Prezenty na ostatnią chwilę? Kupisz je już od 20 zł w Lidlu, Pepco i Biedronce
 • Klocki projektu architekta, domek Muminków czy foremki w kształcie szkieletu? 20 najlepszych prezentów na Dzień Dziecka
 • Jesteśmy uratowani! Już nigdy nie nadepniesz bosą stopą na klocek LEGO!
 • Miarka zamiast lalki - bawimy się w matematykę

  Miarka zamiast lalki - bawimy się w matematykę

  Matematyka, królowa nauk, porządkuje świat zaczynając od przyrody na muzyce kończąc. Jednocześnie przez lata potrafi być szkolnym koszmarem. Na szczęście nawet jeśli nie jesteśmy mistrzami nauk ścisłych, możemy pomóc naszym dzieciom oswoić matematykę podczas zabaw. Dziś piętnaście propozycji pomocy i zabawek od 4,5 do 140 złotych, dla dzieci od drugiego roku życia.

  Ania Oka
 • Zima Muminków - zabawki i gadżety nie tylko dla dzieci

  Zima Muminków - zabawki i gadżety nie tylko dla dzieci

  Wprawdzie rok Tove Mariki Jansson już się skończył, ale nie skończyła się masowa miłość do małych trolli. A ponieważ zakładam, że wielbiciele Muminków od dawna mają w swoich zbiorach wszystkie wydania rodzinnej sagi, dziś dla odmiany chcę pokazać kilka gadżetów z tymi fińskimi bohaterami.

  Ania Oka
 • Top prezentów gwiazdkowych dla dzieci 2014 - cz. 2

  Top prezentów gwiazdkowych dla dzieci 2014 - cz. 2

  Nie ma nic wspanialszego niż możliwość realizacji dziecięcych marzeń, zwłaszcza tych z listów do Św. Mikołaja. Co jednak zrobić, kiedy zamieniają się one w listy zakupów produktów widzianych w reklamach? Oto druga dziesiątka z listy ładnych prezentów na każdą kieszeń.

  Ania Oka
 • Top prezentów gwiazdkowych dla dzieci 2014 - cz. 1

  Top prezentów gwiazdkowych dla dzieci 2014 - cz. 1

  Że za wcześnie na świąteczne tematy? Jeśli chodzi o prezenty to raczej za późno. No chyba, że lubimy przepłacać. Poza tym może coś z dzisiejszych propozycji przyda się do upchania pod mikołajkową poduszkę. Wybrałam 20 zabawek dobranych w zależności od wieku dziecka i kondycji naszego portfela. Dziś pierwsza dziesiątka.

  Ania Oka
 • Twoja lalka miała wypadek, będzie jeździć na wózku inwalidzkim

  Twoja lalka miała wypadek, będzie jeździć na wózku inwalidzkim

  Zamiast niemowlęcego wózeczka, wózek inwalidzki. Gips na nogę, kule w dłonie. Okulary na nos. Do tego ulotka zachęcająca do oddania włosów na peruki dla innych dzieci. Nowa linia akcesoriów polskiej firmy lalek ma na celu uwrażliwienie zdrowych i pomoc chorym dzieciom w oswojeniu choroby.

  Ania Oka
 • Masa dobrej zabawy (i trochę bałaganu)

  Masa dobrej zabawy (i trochę bałaganu)

  Zaczyna się sezon kiepskiej pogody. Czasami zbyt kiepskiej, żeby marudną i wynudzoną progeniturę oddelegować na plac zabaw, względnie do ogródka. Trzeba więc zaplanować jakieś bardzo angażujące zajęcia domowe. Polecam zabawy z masami plastycznymi.

  Marta Lewin
 • Zamiast gnać do terapeuty - pobawmy się

  Zamiast gnać do terapeuty - pobawmy się

  Nie tak miało być? Dziecko nie radzi sobie w domu, szkole lub przedszkolu? Nie zawsze trzeba biec od razu do specjalisty. Czasem wystarczy się pobawić. Czym? Dziś pod lupę biorę zabawki terapeutyczne.

  Ania Oka
 • 10 najstraszniejszych zabawek naszych czasów

  10 najstraszniejszych zabawek naszych czasów

  Dziecięce pokoje wypełnione mniej lub bardziej udanymi podobiznami żywych stworzeń w różnej formie rozkładu (myślę o ukochanym kotku mojej córki, który wygląda, jakby przeszedł przez kingowski smętarz dla zwierzaków, ale na szczęście odznacza się przyjemniejszą naturą niż jego rezydenci)... Brrr. Oto ranking straszliwych zabawek naszych czasów!

  Olga Wróbel
 • Wakacyjny niezbędnik, czyli 16 rzeczy, które odciągną od ciebie uwagę twojego dziecka

  Wakacyjny niezbędnik, czyli 16 rzeczy, które odciągną od ciebie uwagę twojego dziecka

  Tak, oczywiście wiem, że planujecie większość wakacyjnego wyjazdu poświęcić swoim dzieciom. Obiecaliście sobie nadrobić czas, którego wiecznie brakuje w ciągu roku. Też tak mam. Tym bardziej musicie przygotować sobie rozrywkową apteczkę, czyli kilka rzeczy, które możecie wyciągnąć w sytuacji awaryjnej, kiedy dziecko zaczyna zawodzić ?nuuuudzi mi się? albo życzycie mieć chwilę na leniwą kawę, książkę, czy czynność tyleż egzotyczną, co zapomnianą - nicnierobienie.

  Ania Oka
 • Zabawki edukacyjne - kupujemy je dla dzieci czy dla siebie?

  Zabawki edukacyjne - kupujemy je dla dzieci czy dla siebie?

  Zabawka to zabawka, powinna sprawić dziecku przyjemności i nie ma co dorabiać do tego ideologii. Ale tak po cichu przyznajcie - fajnie jak taki pluszak, czy klocek "mimochodem" nauczy czegoś malucha, tym samym zdejmując z nas choć część obowiązku przekazywania potomstwu wiedzy?

  Ania Oka
 • Dziewczyna handlująca organami - wywiad z Agnieszką Nieradką, właścicielką Pluszektorium

  Dziewczyna handlująca organami - wywiad z Agnieszką Nieradką, właścicielką Pluszektorium

  Na pomysł pluszaków w formie ludzkich organów i narządów, Agnieszka Nieradka wpadła na studiach. Kupiła maszynę, na kartkach papieru zaczęła uczyć się szycia, a trzy miesiące później wystartowała z firmą pluszektorium.pl. Miała 23 lata. Dziś jej wesołe serca, zmęczone wątroby, złe jelita i wykończone macice można spotkać zarówno w lekarskich gabinetach, jak i prywatnych domach.

  Ania Oka
 • Zabawki, którymi i ty będziesz się chciała bawić

  Zabawki, którymi i ty będziesz się chciała bawić

  W poprzednim przeglądzie zdradzałam jakie zabawki kreatywne skradły mi serce. Dziś tematem jest alternatywa do klocków i klusek nawlekanych na sznurek, czyli czym możemy wspomóc rozwój motoryki, a tym samym mowy naszego malucha. To znaczy powiedzmy, że taki miał być klucz wyboru. Jednak między wierszami zakradł się drugi, bardziej w stylu: zabawka, którą możesz się bawić razem z dzieckiem i nie chcesz się spalić już przy trzeciej powtórce. Tak mi przyszło do głowy, po 20 dniach spędzonych z osobistymi dziećmi chorymi na zapalenie płuc.

  Ania Oka
 • Jeśli nie Barbie, to co? 5 kreatywnych zabawek dla dzieci

  Jeśli nie Barbie, to co? 5 kreatywnych zabawek dla dzieci

  Naprawdę nie mam nic do Barbie. Ani do Pony. Jedyne co mnie w tych zabawkach doprowadza do szału, to ich mnogość, wszędobylstwo i dominacja na półkach sklepowych. Oraz wyjątkowa słabość do tych plastików mojej kilkuletniej córki, która po każdym poniedziałku w przedszkolu - dzień przynoszenia ulubionych zabawek - wraca informując mnie o nowym, wymarzonym modelu laki lub tęczowego konika.

  Ania Oka
 • Rewolta na różowej wyspie, czyli dziewczynki z narzędziami do boju!

  Rewolta na różowej wyspie, czyli dziewczynki z narzędziami do boju!

  Rzadko oglądam reklamy, ale ta jest genialna: trzy małe dziewczyny pokazują, że wynalazki, konstrukcje, mechanizmy i eksperymenty to nie tylko męska domena. Że w świecie techniki jest miejsce dla kobiet, ich wrażliwości i wyobraźni. I to jest super!

  Dominika
Więcej o:

zabawki