czas

 • Daj bliskim coś naprawdę wartościowego: swój czas

  Daj bliskim coś naprawdę wartościowego: swój czas

  Wciąż nam go brakuje i tak trudno go poświęcić. Reglamentujemy go bliskim tak, jak kiedyś władza reglamentowała cukier w PRL. A może zamiast go wciąż wydzielać i poświęcać (co trochę trąci sztucznym patosem), warto się zatrzymać i wspólnie cieszyć chwilą. Czas jest prezentem najcenniejszym.

  Magda Acer
 • Czas - ten przeklęty, nieuchwytny cholernik!

  Czas - ten przeklęty, nieuchwytny cholernik!

  Ma groźną twarz generała, który wydziela mi godziny. Nigdy nie chce dać ani jednej minuty więcej - mówi Joanna Galon - Frant. Jest pianistką, wie, że choć ten generał jest srogi i skąpy, to potrzebny.

  Dominika Węcławek
 • Slow sex w fast świecie

  Slow sex w fast świecie

  Dziś wszystko powinno być takie zdrowe - bezglutenowe, bio i eko. W codziennym pośpiechu warto znaleźć czas na odrobinę powolności. Tylko czy akurat seks jest tą dziedziną, w której to konieczne (i możliwe)?

  Linda Lovelace
 • Pośpiech - życie w tempie fast forward

  Pośpiech - życie w tempie fast forward

  Zawsze mi się wydawało, że mam nadwyżki energetyczne. Zawsze lubiłam robić dużo rzeczy na raz albo przynajmniej jedna po drugiej, natychmiast. Zawsze mnie cieszyło, że ciągle jestem zajęta, bo brak zajęć wywoływał nudę. Ale to się powoli kończy. A może już się skończyło?

  Anka Rączkowska
 • Jeśli cofać się w czasie, to tylko za karę. Nie istnieją "najlepsze lata życia"

  Jeśli cofać się w czasie, to tylko za karę. Nie istnieją "najlepsze lata życia"

  Napisałyśmy już kilka tekstów o najfajniejszych okresach naszego życia. Czy jednak przypadkiem nie idealizujemy naszej przeszłości, jednocześnie patrząc z obawą i pesymizmem w naszą przyszłość? Tak twierdzi nasza Czytelniczka. Nam co prawda wydaje się, że pokazywałyśmy, jak cieszymy się chwilą, no ale...

  Nadesłane do redakcji
 • Nie śpię, bo trzymam kredens, internety i inne bzdety, czyli rzecz o niemarnowaniu czasu
Więcej o:

czas