dojrzałość

 • Czas wydorośleć. Weź życie w swoje ręce! [PRZYPOWIEŚĆ]

  Czas wydorośleć. Weź życie w swoje ręce! [PRZYPOWIEŚĆ]

  Lubimy polegać na innych - rodzicach, przyjaciołach, partnerach. Dorosłość oznacza jednak, że potrafimy wziąć życie we własne ręce i nie potrzebujemy wsparcia. Ta przypowieść uświadamia, jak ważna jest niezależność.

  redakcja
 • 'Staruszka', 'starsza pani'? To stanowczo nie one! Udowadniają, że zawsze można wyglądać młodzieżowo i stylowo [ZDJĘCIA]
 • Seks w małym mieście odc. 89: Seksowne mamuśki [WIDEO]

  Seks w małym mieście odc. 89: Seksowne mamuśki [WIDEO]

  Nie wszyscy wiedzą, że z seksualnego punktu widzenia układ starsza kobieta i młodszy mężczyzna, to znacznie lepsze połączenie niż równolatkowie. Z wiekiem u kobiet rosną nie tylko umiejętności, ale także apetyt na seks.

  Seks w małym mieście
 • List do młodszej mnie. Niczego nie żałuj

  List do młodszej mnie. Niczego nie żałuj

  Piętnaście lat temu obgryzałam nerwowo ołówek, przygotowując się do matury. Z dzisiejszej perspektywy mam ochotę wziąć tamtą siebie za rękę i powiedzieć, że nie wszystkim trzeba się aż tak przejmować.

  Dominika Weclawek
 • Co czterdziestolatka poradziłaby dwudziestolatce?
 • 40 to nowe 20: Wirus

  40 to nowe 20: Wirus

  Zdarzają się sytuacje, gdy przydaje się dobra wymówka: wiarygodna i uniwersalna. Gdy jednak chcemy się wymigać przed zaproszeniem od mamy, to czy lepiej zasłaniać się chorobą, czy postawić na szczerość?

  Dellfina Dellert
 • 40 to nowe 20: Wirus

  40 to nowe 20: Wirus

  Zdarzają się sytuacje, gdy przydaje się dobra wymówka: wiarygodna i uniwersalna. Gdy jednak chcemy się wymigać przed zaproszeniem od mamy, to czy lepiej zasłaniać się chorobą, czy postawić na szczerość?

  Dellfina Dellert
 • Dzieckiem być! (A nie 'smutnym, przeżartym smutkiem cieniem człowieka')
 • Dzieci późnych rodziców, czyli kiedy twoi 'starzy' faktycznie są starzy
 • Młodość jest super, ale gdy potrzebuję rady, pytam starszych

  Młodość jest super, ale gdy potrzebuję rady, pytam starszych

  Może to zaklinanie rzeczywistości i próba jej racjonalizowania, ale nie jestem przesadną fascynatką młodości. Mimo pojawiających się zmarszczek, walki z siwiejącymi włosami i mniejszej odporności na alkohol. Bo gdy chcę porozmawiać z kimś mądrzejszym, zazwyczaj szukam kogoś starszego.

  Monika Muraviova
 • 20 zdań, których już nie usłyszysz. Zrób test na dojrzałość

  20 zdań, których już nie usłyszysz. Zrób test na dojrzałość

  Ile było w naszym życiu zdań, które były potrzebne codziennie lub dość często, wypowiadaliśmy je nieomalże automatycznie - do momentu, kiedy nagle przestały się przydawać? Ile z nich chcielibyśmy znowu włączyć do swojego wokabularza?

  Olga Wróbel
 • 13 prawd o rodzicach, które zrozumiałam dopiero, kiedy sama zostałam matką
 • Dlaczego niedojrzałość jest dziś na topie?

  Nasza Czytelniczka zadumała się nad losem swoim i swoich koleżanek. Wszystkie dobijają do czterdziestki, ale różni je sytuacja życiowa. Czy mąż i dzieci sprawiają, że jesteśmy przedwcześnie zrzędami? A brak rodziny, że zachowujemy się jak infantylne nastolatki?

  Nadesłane do Redakcji
 • Dojrzałość jest przereklamowana? 'Wysokie obcasy' trafiają w sedno!

  Dojrzałość jest przereklamowana? "Wysokie obcasy" trafiają w sedno!

  Wstępniak z ostatnich "WO" podziałał na mnie jak masaż serca. Dojrzałość to słowo-zmora, które straszy mnie od lat. A za nim chyłkiem podąża widmo garsonki, wąsa, niekumania żartów i ostatecznej utraty fajności. A ja chcę być fajna aż do śmierci przecież. Zaraz: co?

  Kasia
Więcej o:

dojrzałość